Obchodník Abel Morales se snaží rozšířit firmu a oslabit konkurenci. Čeká ho životní obchod, musí se však potýkat s každodenním násilím, korupcí a nespravedlností. Snahu překonat tato úskalí komplikuje hrozba, která nad ním visí a která může způsobit ztrátu všeho, co se jeho rodině doposud podařilo vybudovat... Abel Morales je obchodník s topným olejem a snaží se rozšířit svojí firmu a pohltit či oslabit konkurenci. Abel se chystá na životní obchod, který má podepsat s jednou židovskou rodinou. Jde o prodej pozemku, na kterém jsou obří barely, kde se dá olej skladovat, a navíc má přístup k moři. Abel složí zálohu a pak má třicet dní na to, aby složil doplatek, na který si půjčí od banky. Mezitím je ale jedna z jeho cisteren přepadena, řidič je surově zbit a olej z cisterny ukraden. Abel řeší tyto problémy celkem často a myslí si, že by to mohl být někdo z konkurence. Abel pak jde povzbudit svého zaměstnance Juliana do nemocnice. Abel se zlobí na policii, že nic neudělala. Abel pak jde k vyšetřovateli Lawrencovi, který mu oznamuje, že předloží obvinění proti jeho firmě. Ta má být obviněna v několika bodech z daňových podvodů. Abel chodí do holičství, kde se potkává se svým obchodním konkurentem Arnoldem. Abel koupil nový dům, ale hned první noc se tam objeví zloděj a Abel ho honí po ulici. Zloděj však utekl. Jeho žena Anna se bojí, zda to nebyl někdo od konkurence. Abel další den ukazuje svým lidem, jak jednat se zákazníky. Konkurence je tvrdá, a tak je musí tvrdě přesvědčovat. Julian chce přejít na obchodní, ale Abel chce, aby pro něj řídil dál. Anna našla svou dceru, jak si hraje s pistolí. Ta zřejmě vypadla zloději, když utíkal od domu. Anna to vyčítá Abelovi. Nyní ale musí řešit vyšetřování jejich firmy. Tu Abel kdysi koupil od Annina otce, což byl gangster. Abel jde na schůzku s bankéři, kteří ho ujistí, že obvinění nebude mít na půjčku vliv. Šéf řidičů chce, aby každý řidič dostal pistoli. Nikdo zatím ale neví, kdo je za všemi útoky na firmu. Šéf řidičů je nechá vyzbrojit za Abelovými zády. Abel pak přijde za svým kamarádem a obchodním konkurentem Peterem a chce, aby zjistil, kdo se mu snaží vyhrožovat. Peter mu radí, že si postavil chráněný objekt s ochrankou. Abel ale říká, že takhle žít nechce. Další den se slaví narozeniny Abelovy dcery. Do domu přijde Lawrence s policisty a udělá domovní prohlídku. Anna schová všechno účetnictví, protože si ho chce projít, dřív než se v tom začne šťourat policie. Nový zaměstnanec Abela jde za novým klientem. Tam je ale přepaden, zmlácen a poté odvezen na skládku. Julian jede s cisternou a je opět přepaden. Tentokrát má pistoli a brání se. Při přestřelce není nikdo zraněn a oba útočníci utečou. Na místo jede policie a Julian se rozhodne utéct. Tento incident ublíží Abelově firmě. Abel má pak schůzku s bankéřem, který mu řekne, že půjčka už neplatí. Abel má tři dny na splacení a snaží se půjčit si. Abel také hledá Juliana. Toho nakonec najde u jeho přítelkyně a přesvědčí ho, aby se vzdal policii. Při předání ale Julian opět uteče. Abel shání peníze. Půjčí si od bratra a pak ještě od jedné své konkurentky. Pořád mu ale schází milion dolarů. Když jede autem, uslyší ve vysílačce, že jeden z jeho vozů je přepaden. Abel ho sleduje a dojde k dlouhé honičce... (TV Prima)

Rimland

Podprahová tenze tak hutná, že by se dala krájet (k čemuž nemalou měrou přispívá Ebertův mrazivý, minimalistický - kurník, to slovo používám nějak často... - ambientní soundtrack). Atmosféra 70s/80s New Yorku tak dokonalá, jako by to dělali Coppola s Willisem v nejlepších letech (skvostná Youngova kamera). Naprosto precizní herectví od tria Isaac-Chastainová-Gabel. "Akčních" scén jak šafránu, avšak úžasně stylově natočených a nervydrásajících. Dvě hodiny stopáže, při kterých člověk sedí přikovaný v křesle a skřípe napětím zubama, protože cítí, jak to tam pod povrchem vře, a neví, jak a zda z toho kdo vyvázne. A to vše navíc ve finále podtržené jednou nemilou starou (myšlenkovou) pravdou, kterou tu nebudu spoilovat. Dát téhle filmové delikatese míň jak 4 hvězdy považuju za zločin, takže jediný důvod, jak si dovedu vysvětlit to současné modré pole v hodnocení, je její poněkud zavádějící název, podle nějž tu většina lidí nejspíš čekala obzvláště krvavou/brutální gangsterku (ještě bych si to mohl odůvodnit parafrází klasického výroku "Ten fakt, drahý bratranče...", ale v zájmu objektivity se přikloním k tomu zavádějícímu názvu). Což chápu, protože jsem to taky čekal. Ale tím ten film opravdu není... I když... ()

Shitonit

Nekonečně dlouhá báchorka, která mě několikrát dokázala dokonale uspat. Pokaždý jsem se ale probudil a našel v sobě sílu pokračovat. Protože jsem čekal drama krimi thriler, a nějak podvědomě jsem se těšil na příchod těch scén, kdy se Abel fakt nasere a všechny ty sráče rozmlátí na kaši. To by byla snad schopná ty jeho kočka, ale Abel.. ten na to prostě nemá koule. Celej film se kejklá vod ničeho k ničemu a Moralisuje. Abel Morales Moralisuje. Celou dobu žvaní a hledá cestu z cesty, do který se dostal sám. No nebejt tý sebevraždy na konci, tak bych byl hodně zklamanej, a celý bych to poslal nejbližším rychlíkem do Zadku. Atmosféra je ovšem vykreslena famózně, filmový zprackování je na jedničku. ()

gicous

All is lost bylo statickým šlapáním vody, čili byla to únavná, vysilující a monotonní divácká zkušenost sledovat pana Bezejmeného a jeho úsilí o záchranu vlastního života. A Most Violent Year znamená určitý posun, a to od nudného šlapání k pomalému brouzdání. Stoická nuda byla vystřídaná velice pozvolným tempem vyprávění. Především se začalo mluvit a semtam se do děje v pašuje i nějaká dynamičtější momentka. Nicméně kromě silného a charismatického hlavního hrdiny zde není nic zvláštního k vidění. Vše spočívá v průměru, což jde ruku v ruce s mdlým diváckým zážitkem, který mě po skončení projekce naplnil. 5/10 ()

lucky.loo

Spoustu věcí ve filmu trošku mimo logiku. Jinak se daří vybudovat hutnou atmosféru k čemuž napomáhá i dobrý výkon Oscara Isaaca. Hodnocení: 65% ()

Estwen

Komorní až minimalistická kmotrovina, která ukazuje, že na dobrý film není potřeba mít CGI, roboty, mimozemšťany a velké patosové poselství. Chastain a Isaac by měli kooperovat častěji, jejich chemie je nenapodobitelná. ()

PlysovyMacko

Celkom nudný film založený na dialógoch o podnikateľovi Moralesovi, ktorý stále opakuje aký je poctivý, napriek tomu že je oficiálne vyšetrovaný, snaží sa zistiť kto ho okráda a rieši biznis s rôznymi ľuďmi. Páčila sa mi zasnežená atmosféra a herci boli výborní. Aj tak dopozerané so sebazaprením. ()

Pete

Tak jestli byl tohle jejich ,Most Violent Year', tak nemusíme mít o tuto rodinku skoro Sopránů žádný strach. Aneb gangsterka jen v náznaku, tedy bez mrtvol, krve, vydírání, a dalších obvyklých propriet. V podstatě je to pouze o trampotách podnikatele při získávání úvěru, což teda není tak úplně zábavné sledovat, zvlášť když tvůrci cítili potřebu všechno nejméně 3x a pomalu zopakovat. Od průšvihu snímek zachraňuje Isaacs, ovšem zatím stále bez Oscara. ()

Facerr

Nějak mě to udrželo při chuti celý dvě hodiny, i když jsem se nedočkal toho, co jsem od filmu očekával minimálně do konce první poloviny. Ne, nezvrhne se to v brutální gangsterku, ale to byl asi záměr. Místo toho vás čeká trochu moralistická jízda, odmítající všechny tlaky doby a okolí. Naštěstí tuhle jízdu řídil velkej sympaťák ... kterýmu by ale kulomet docela seknul:) ()

solisoli

Aj béčko si chce zahrať. No a tu si béčko skutočne zahralo. Z každého uhla. A výsledok ? Bez komentára, výsledok nula, nula. Ale predsa niečo. Dve hviezdičky, za Jassicine dva silikóny. ()

david666

Trošku hůře se člověku prokousává tímto filmem, kde se téměř nic neděje, takže musíte vzít zavděk pouze hereckému umění J. Chastain - bez ní by to mylo hodně slabé ()

karnifex

Vizuálně nádherné. Zimní prostředí doplňuje mrazivou atmosféru. Chvíli před tím jsem sledoval diskuzní pořad o stále silněji rostoucí nerovnosti mezi bohatými a chudými. Podle sociologů ten proces začal právě v osmdesátých letech, s nástupem politiky Reagana, Thatcherové a spol. Nevím, jestli tento film pojednává o tom, ale já to tak vnímal. Hlavní hrdina věří, že je poctivý podnikatel. Je tomu opravdu tak? Stačí jen věřit tomu, že jsme nejlepší a dlouho se dívat do očí? Několikrát zmíní, že se dokáže postarat o rodinu. Jaký má ke své rodině vztah? Jeho žena plní spíš funkci účetní než manželky, s dětmi promluví za celý film jen jednou (zeptá se jich, jestli se jim líbí jeho/jejich nový dům) a bratra navštíví po dlouhé době pouze kvůli finančním záležitostem. Tvrdí, že vybírá vždy tu nejsprávnější cestu. Z jakých cest vybíral? Stačí jen nebýt tak špinavý jako konkurence? A kam cesta, kterou vybral, vede a proč po ní vůbec jde? ()

Kusic

Líbí se mi, jak si tady většina uživatelů hraje na filmové všeznalce, umělce, režiséry atp.. (podle toho taky vypadá většina hodnocení filmů), ale musím narovinu říct, že i když má film skvělou hudbu, střih, obsazení nebo cokoliv jiného, ale je to nudná táhnoucí se sračka bez energie, která mě spíš uspává, než abych hltal každou vteřinu a bavil se.. pak opravdu nic z toho nepomůže.. a hodnocení to rozhodně nezlepší. ()

tahir

Hlavny hrdina=spravanie, charizma a vyzor ako susedkin kokerspaniel. Logika filmu nula bodov, branit sa proti ozbrojenemu prepadu v USA = nepovolene. Cely film hlavny hrdina omiela ako chce legalne podnikat. Naivne som dufal v kvalitnu gangsterku. Jedna hviezda za newyorske prostredie. ()

Radim100

2 x jsem u tohoto nezajímavého něčeho, co není ani krimi ani thriller (dle popisu) usnul. Ale bylo to v letadle a tak dvě hvězdy za to že mi to díky tomu spánku aspoň rychle uteklo. ()

Shawaeh

Krásný zimní odstíny New Yorku, s občasnou červenou kravatou či rtěnkou, a s perfektnim Ocarem Isaacem jako z kampaně Giorgio Armani. ()