Obchodník Abel Morales se snaží rozšířit firmu a oslabit konkurenci. Čeká ho životní obchod, musí se však potýkat s každodenním násilím, korupcí a nespravedlností. Snahu překonat tato úskalí komplikuje hrozba, která nad ním visí a která může způsobit ztrátu všeho, co se jeho rodině doposud podařilo vybudovat... Abel Morales je obchodník s topným olejem a snaží se rozšířit svojí firmu a pohltit či oslabit konkurenci. Abel se chystá na životní obchod, který má podepsat s jednou židovskou rodinou. Jde o prodej pozemku, na kterém jsou obří barely, kde se dá olej skladovat, a navíc má přístup k moři. Abel složí zálohu a pak má třicet dní na to, aby složil doplatek, na který si půjčí od banky. Mezitím je ale jedna z jeho cisteren přepadena, řidič je surově zbit a olej z cisterny ukraden. Abel řeší tyto problémy celkem často a myslí si, že by to mohl být někdo z konkurence. Abel pak jde povzbudit svého zaměstnance Juliana do nemocnice. Abel se zlobí na policii, že nic neudělala. Abel pak jde k vyšetřovateli Lawrencovi, který mu oznamuje, že předloží obvinění proti jeho firmě. Ta má být obviněna v několika bodech z daňových podvodů. Abel chodí do holičství, kde se potkává se svým obchodním konkurentem Arnoldem. Abel koupil nový dům, ale hned první noc se tam objeví zloděj a Abel ho honí po ulici. Zloděj však utekl. Jeho žena Anna se bojí, zda to nebyl někdo od konkurence. Abel další den ukazuje svým lidem, jak jednat se zákazníky. Konkurence je tvrdá, a tak je musí tvrdě přesvědčovat. Julian chce přejít na obchodní, ale Abel chce, aby pro něj řídil dál. Anna našla svou dceru, jak si hraje s pistolí. Ta zřejmě vypadla zloději, když utíkal od domu. Anna to vyčítá Abelovi. Nyní ale musí řešit vyšetřování jejich firmy. Tu Abel kdysi koupil od Annina otce, což byl gangster. Abel jde na schůzku s bankéři, kteří ho ujistí, že obvinění nebude mít na půjčku vliv. Šéf řidičů chce, aby každý řidič dostal pistoli. Nikdo zatím ale neví, kdo je za všemi útoky na firmu. Šéf řidičů je nechá vyzbrojit za Abelovými zády. Abel pak přijde za svým kamarádem a obchodním konkurentem Peterem a chce, aby zjistil, kdo se mu snaží vyhrožovat. Peter mu radí, že si postavil chráněný objekt s ochrankou. Abel ale říká, že takhle žít nechce. Další den se slaví narozeniny Abelovy dcery. Do domu přijde Lawrence s policisty a udělá domovní prohlídku. Anna schová všechno účetnictví, protože si ho chce projít, dřív než se v tom začne šťourat policie. Nový zaměstnanec Abela jde za novým klientem. Tam je ale přepaden, zmlácen a poté odvezen na skládku. Julian jede s cisternou a je opět přepaden. Tentokrát má pistoli a brání se. Při přestřelce není nikdo zraněn a oba útočníci utečou. Na místo jede policie a Julian se rozhodne utéct. Tento incident ublíží Abelově firmě. Abel má pak schůzku s bankéřem, který mu řekne, že půjčka už neplatí. Abel má tři dny na splacení a snaží se půjčit si. Abel také hledá Juliana. Toho nakonec najde u jeho přítelkyně a přesvědčí ho, aby se vzdal policii. Při předání ale Julian opět uteče. Abel shání peníze. Půjčí si od bratra a pak ještě od jedné své konkurentky. Pořád mu ale schází milion dolarů. Když jede autem, uslyší ve vysílačce, že jeden z jeho vozů je přepaden. Abel ho sleduje a dojde k dlouhé honičce... (TV Prima)

mm13

Pomalé, premýšľavé, pritom každú jednu sekundu do prasknutia napínavé a nepredvídateľné, so šokujúco nevyhnutným finále. J.C.Chandor, vydrž! ()

JimWayne

Zo začiatku hľadáte cestu k hlavným hrdinom ale ako náhle si vás začnú získavať, začnete im veriť každú repliku. Isaac-pán elegegán so svojím jasným plánom a cieľom na ktorom pracuje, Chastain, ktorá má hlavne udržiavať teplo domova a spravovať účtovíctvo, no v skutočnosti je dôležitým prvkom, ktorý ťahá gradáciu filmu a vytvára emócie u diváka. Fantastický soundtrack, pekná kamera a temný vizuál. 80% ()

maddy

Rovnica Most Violent Year sa rovná Most Violent Movie v tomto prípade neplatí. Most Violent Year je totiž pomerne pokojná, komorná vzťahová gangsterka, akurát namiesto gangstrov s podnikateľmi a štýlom odkazujúca na staršie kultové kúsky typu Kmotr. Poctivá filmárčina, remeselne veľmi slušne natočená, dobovo vierohodná, s poctivo budovanou atmosférou a dôrazom na postavy, lenže tomu chýba výraznejšia gradácia. Isaac hrá tradične perfektne a pripomína mladého Al Pacina, Jessica Chastain výborne sekunduje, aj keď je trocha nevýrazná vzhľadom na jej úlohu v príbehu. Celé je to však trochu obyčajné. Rozhodne nejde filmu uprieť snaha, režisérovi talent a slušne napísaný scenár, ale zostalo len u toho bez nejakého prekvapivého momentu alebo zvratu v príbehu. Výsledok je síce zaujímavý, ale po celý čas pomerne nevzrušivý. Za ten poctivý kus filmárčiny by som chcel udeliť viac bodov, ale nejako chýba dôvod hnať hodnotenie vyššie. Výsledok je zaujímavý, na jedno pozretie veľmi fajn, ale nevidím zmysel prečo sa k Most Violent Year z akéhokoľvek dôvodu čo by len raz vrátiť alebo na neho spomínať. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Od Chandora jsem čekal víc. Jeho Triple Frontier mě chytlo od začátku do konce, tady se taktéž v hlavní roli objevil Oscar Isaac, zahrál perfektně, o tom nemá cenu polemizovat, ale samotný film nenabídl nic, co by ho vyneslo do zajímavějších filmových vod. Samozřejmě mám rád filmy, co se nesou v mírném tempu, moc akce se v nich nedostaví, ale vždy se ten snímek musí vytasit s koncem, jenž je schopen diváka odrovnat. To se zde nepovedlo. Ten název mě trochu irituje, je velmi zavádějící, a asi tím pádem dokážu pochopit, že mnoha lidem se ten výsledek líbit fakticky nebude. Já tohle překousnul, ale ta nuda mě ubíjela. Dialogy po většinu času bez spádu a potřebného napětí (no jo no, Scorsese je jen jeden), překvapivých situací se zde najde jako šafránu (nebo možná ještě méně?). Pořád zbývala jedna naděje, a to vyvedený konec. Jenže ono to skončilo zničehonic a já jsem si říkal.....Proč jako ?.......Úplný odpad to není, ale asi nemohu doporučit. Za mě dávám 50 % ()

numi

Isaac i Chastain by zvládli utáhnout svůj vlastní film. V téhle gangsterce jsou občas před kamerou i společně, takže je na co se dívat. Dějové klišé oživuje umístění příběhu do světa svozů odpadu. ()

Freemind

Puristické drama, které se rozjíždí pomalu, ale jistě jako parní lokomotiva - Sidney Lumet by měl radost. "A Most Violent Year" je příběh charismatického podnikatele, pro kterého jsou v životě nejdůležitější dvě věci - hrát podle pravidel a zvítězit. Jeho nejriskantnější projekt se ale pomalu bortí, a tak začíná být jasné, že minimálně jeden z těch cílů je vážně ohrožen, když se hrdina se tak ocitá v kleštích mezi nelítostnou konkurencí, policejním vyšetřováním a rodinnými problémy. Cíleně tlumené drama oživují perfektně načasované akční scény, skvělé obsazení herci naplno využívají potenciál scénáře a precizních dialogů. Chyb je pramálo - místy nevyvážený rytmus některých scén a celkově pomalé tempo, zbytečně zamlžený poslední dialog a hlavně postprodukce, která to trochu přeťápla s barevnou korekcí, takže všichni vypadají jako by měli žloutenku. Pro těch pár nejsilnějších scén - honička v tunelu, honička na mostě, jelen, 3-4 klíčové dialogy - tomu ale bez váhání uděluju soukromý titul "krimi roku". ()

kaylin

Tak nějak už od začátku jsem věděl, že mě tenhle film nebude bavit, ale kvůli Jessice jsem tomu chtěl dát šanci. Herecky je to snímek, který je velmi dobře zvládnutý, ale pokud jde o dějovou stránku, tak jsem se prostě nudil. Nejnásilnější rok v New Yorku bych si představoval o něco zajímavější a ne jako drama jedné rodiny/společnosti. ()

Dont

Námětem i formou zpracování specifický film, který rozhodně neoslní každého, je to spíše pro fajnšmekry, obchodníky s olejem nebo třeba i diváky, kteří si libují v retro atmosféře 80. let. Ale je to poctivá filmařina, a přestože A Most Violent Year neobsahuje příliš dramatických momentů a řeší se povětšinou fungování firmy, zajištění financí na její růst nebo policejní dotírání, je to film, který pozornému divákovi má co nabídnout. Ve správnou chvíli hraje správná hudba, film nenápadně stupňuje tempo a graduje, do věrné dobové atmosféry zapadli velmi dobře vybraní herci. Za závěrečný dialog s detektivem a celkově vynikající výkon Oscara Isaaca přidávám čtvrtou hvězdu. Rád bych jednou Oscara Isaaca viděl v dobře napsané mafiánské roli alá Kmotr. ()

Streeper

Mě to nebavilo. Stále dokola se tam točili peníze, krádeže, úplatky a federálové, ale kam se poděli emoce a nějaký pořádný příběh? Nic z toho tam nebylo. ()

bourec

Pomaloučký drama,který mělo celkem poutavej příběh,ale nudnějš natočený to bejt snad ani nemohlo.A hlavní představitel vypadal jak hnusná buznička.50%. ()

carlos 2010

Tak toto bolo sklamanie a nie je to ani akčný ani kriminálny film. Je to obyčajná komorná drama, ked Oscar Isaac vyzeral ako mladý Al Pacino, a verím, že doma pred zrkadlom sa na neho aj hral. Ale príbeh je to slabý, bez napätia a bez originality. Nechápem načo to vlastne natočili. ()

Cedr

Zlověstná atmosféra této negangsterské gangsterky by se dala krájet. Námět jakoby vypadl z typického akčního krimi, ale Most Violent Year je až nečekaně pozvolným dramatem. To je ostatně největším kladem ale i slabinou filmu. Slabinou protože, tempo filmu asi odradí většinu diváků, kteří čekali konvenčnější gangsterku. Kladem protože drama je to sakra povedené a velmi dospělé. Dospělost pramení ze sebevědomé přímočarosti bez zbytečných oklik. Hlavní hrdinové jsou dva, 80kový New York a Oscar Isaac. Isaac září obzvlášť a snadno zde připomene Al Pacina v době své vrcholné slávy. 9/10 ()

Motinski

Pomalý, dejovo prázdny a až moc obyčajný film ktorý je spravený osobitou formou ale neponúka veľa silných scén, ani nevytvorí dostatočne dusnú atmosféru, ajkeď väčšinu času prezentuje že sa na ňu dostane. Najväčšie plus sú herci a menej tuctová zápletka. Pre fajnšmekrov ľahšie prijateľné, no pre masy bude pomalý spád určite problém. Rozprávačstvom sa to chce hrať na moderného Kmotra ale myslím že by sadlo skôr iné prevedenie. Vo výsledku solídny priemer ktorý sa citelne odlišuje od konkurencie ale neprekonáva ju. ()

Johnny.ARN

Šándor točí ťažké filmy. Neviem pre koho sú určené, ale pre konzumného diváka sú utrpenie. Židoboľševiský mexikánec podniká s olejom, jeho žena robí šmeliny, konkurencia ho okráda a fízli dýchajú na krk. Dlhé, nezáživné s očakávaným záverom. Ja neviem, ale toto neni film na také bežné kuknutie. 1 z 5 ()

Mishqo

75-80% ... Nech chcete byť akokoľvek poctivý vo vedení rozsiahleho biznisu, skôr či neskôr podľahnete tlaku, ktorý je na vás vyvíjaný zo všetkých strán. Pretože ľudia sú závistlivé svine, ktoré sa chcú na vašom úspechu priživiť. Výborný cast - Jessica je zase úžasná. Keby to bolo ešte o niečo viac okorenené tak by som s hodnotením išiel vyššie. ()

JohnSmith

Nudná krimi o dodavatelích olejů, krácení daní, konkurenčním boji atd. Čekal jsem od toho mnohem víc a neskutečně jsem se u snímku nudil. Kdyby tak Chandor trochu přidal na rychlosti, určitě by to bylo lepší. ()

Mr.KarlAdler

Možná kdyby ten každý precizně nasnímaný moment (úžasný cit pro světlo a barvy) nepůsobil tak vyšlechtěně a bez jizvičky, dokázal bych se do něj i vžít. Nakonec jsou chybějící špína s patinou tou nejvíc paradoxní vadou na kráse jinak atmosferického zážitku, kde se nikdo nestresuje s nepodstatným, a i když pozvolna, dvě hodiny dávkuje svůj nadstandardní um pro podobně suchá, nepříjemná dramata. Od režie a scénáře, přes kameru a střih, až po obě hlavní herecké role. ()

zsn odpad!

Nuda. Nezáživní herci krom Jessicy, ta se v této roli ale také 2x nenadřela, i přesto byla za to nic nominovaná na best. No jo - Amerika.Nuda, nuda a nuda a ke gangsterce to má sakra daleko, tak jako k jakékoli akčnosti, natož ke Kmotrovi :-D - díky Bohu, že nekoukám na filmy podle doporučení blábolů místních, koukám, že polovina se tady nachytala právě na slib v reinkarnaci "Kmotra". Chandorovy filmy jsou absolutně nezáživné, seberte mu tu kameru! ()