Já, padouch 3

• USA Despicable Me 3 (více)
Trailer 7

Balthazar Bratt, kdysi dětská filmová hvězda, dnes geniální, všemi mastmi mazaný zločinec, ukradne největší diamant na světě. Zatímco se z něj těší, náš starý známý napravený superpadouch Gru zjišťuje, že má bratra – dvojče (což mu matka, která se krátce po porodu s otcem rozvedla, zatajila) jménem Dru, a rozhodne se ho vyhledat. Doprovází ho i věrná Lucy (oba právě dostali padáka z Antipadoušské ligy, a tak nemají co dělat) a jejich roztomilé dětičky Margo, Edith a Agnes. A v patách jsou jim pochopitelně i mimoňové. Dru je strašně bohatý, bydlí v obrovské vile, má flotilu aut a vrtulníků, ale taky komplex méněcennosti. Svěří Gruovi, že jejich otec, který ho vychovával, byl superpadouch. Na Grua byl pyšný, ale nešikovnému Druovi padoušství nešlo. Dru se snaží Grua přesvědčit, aby se zase stal padouchem. Ten odmítá, nakonec ale svolí, že společně uloupí diamant Brattovi. Což se samozřejmě neobejde bez velkolepého souboje, do něhož se zapojí všechny hlavní postavy včetně mimoňů... (TV Nova)

Trailer 7

D.Moore

Příjemnější než minule. Humor není tak afektovaně ukřičený, příběh příjemně stmeluje celou tu padoušskou ("padoušskou") rodinu, osmdesátkový disco záporák je hrozivý jako jeho účes... A celé to skvěle vypadá - což není jen pochvala animace, ale hlavně nápadité režie. Velmi by se mi líbilo, kdyby tvůrci tohoto Padoucha dostali jednou na starost třeba marvelovku. ()

B!shop

Tak tady uz nam sla kvalita krapet dolu. Ne, ze by prvni dva dily byly nejakej komedialni vrchol, ale clovek se tak nejak bavil po celou dobu. Tady uz se proste vari z vody, osvedceny fory se opakujou, novy moc nefungujou, takze se da zasmat jen obcas. Ale jako takova oddechovka na jedno skouknuti to porad jeste obstoji. ()

Spiker01

U dvojky jsem se smál celou dobu, zde je těch opravdu vtipných momentů podstatně méně. Přijde mi, jakoby v Illumination podstatně omladili fórky, což se jim osvědčilo u Mimoňů a Zpívej. Doufám ale, že se z tohoto studia nestane fabrika na hity podobně jako Pixar a zašlou slávu z počátku svých úspěchů se ještě podaří najít. V příběhu na mě překvapivě fungovalo nově objevené bratrské duo Dru-Gru, o němž jsem nečekal, že může přinést nějaký svěží vítr do série. Dál už tu máme jenom tradičního záporáka, co se chce pomstít za staré křivdy a koná tak v zájmu efektivních výstřelů žvýkaček a převlíkání se za ženský, a k tomu všemu má v oblibě raného Michalea. Když jsme u soundtracku, tak to bude opět hit na streamovacích službách jako blázen, ale musím uznat, že to ve filmu funguje a ne vždy je třeba nových neozkoušených skladeb, když se ty staré a mírně vyšumělé stále dobře poslouchají. Pro mě Já, padouch 3 stejně menší zklamání, i když úplně chápu, že já už nejsem cílovka a je třeba omlazování ve všech směrech. Stále mě ale Mimoni neomrzeli, takže se snad ještě sejdeme někdy příště, ač s výstražným prstem...7/10 ()

T2

Rozpočet $80miliónovTržby USA $169,042,150Tržby Celosvetovo $465,267,958Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Akosi nám postupne dochádza dych v tejto sérii v podstate ako asi u všetkého čo sa točí na nekonečné pokračovania. Našťastie to nie je tak suché ako samotný film Mimoni (2015), kde to fakt nefungovalo tak ako by sme si priali. Tu aspoň zažijeme koľko toľko podarenej zábavy(podarené spev mimoňov a ich väzenská podmanivá návšteva) a samozrejme ako vždy boduje aj roztomilé trio dievčat. /videl v kine 2x: 70%/ ()

Ainy

Mnohem lepší bylo, když byl padouch padouchem. Ovšem jinak to neurazí, jenomže ani nijak zvlášť neohromí. Našlo se zde docela dost míst, kde jsme se smáli, ale tak nějak cítím, že už to není ono. Občas se mi zdálo, že tam nějaké ty humory natlačili silou. A nebo to třeba vidím úplně blbě ... při pátku a unavená jsem místy usínala, ale to je asi jenom můj problém :-). ()

• Na začátku filmu, když chce Bratt ukrást diamant, hraje písnička „Bad“ od Michaela Jacksona, a předtím, když jsou na lodi, zazní „Take My Breath Away“ od Berlin. (SONY_)
  • Steve Carell řekl, že Já, padouch 3 může být jeho poslední film jako hlas Gru. Nicméně také uvedl, že kdyby byl požádán o pokračování v Mimoňích s nějakou menší rolí, s radostí ji přijme. (MessiM)