Já, padouch 3

Ja Zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2017, 90 min

Toto bude asi najväčšie sklamanie roku. "Despicable Me 3" bolo najväčšie animované očakávanie tohto roku, nakoľko rok 2017 sa netvrátil, že by plánoval priniesť super silné animáky. A Illumination to mali v tomto smere zachrániť. Výsledne som však maximálne sklamaný, lebo toto je podľa mňa tak zbytočne nalinajkovaný a klišéovitý film, že neviem ako som sa naň mohol tešiť. Prvý trailer navnadil, no zvyšok už akosi strácal dych a jediné čo mi ostávalo bolo dúfať, že to tvorcovia nepokazia. Výsledne je to však sklamanie. Nie katastrofa, ale veľké sklamanie. Hudba je super a hlavní hrdinovia sú stále super, a dokonca si myslím, že aj náš nový zloduch Balthazar Bratt je schopným padouchom. To sú ale elementy filmu, na ktoré sme sa mali sústrediť viac. Miesto toho tu ale máme mimoňov, ktorí už nechcú pre Gru-a pracovať, lebo sa z neho stal klaďas. A ešte viac ich to naštve po tom, ako ho vyhodia z AVL a môže byť opäť padouchom. A potom sa tu buduje vzťah s rokmi strateným bratom dvojčaťom. Plus Dru (nie tyčinky) je podľa mňa neskutočný blbec a je to ťažké pre mňa mu nejako výrazne fandiť, alebo len myšlienke, že budú zlodušská dvojka. A rovnako aj to hľadanie jednorožca. Načo? Nemôžeme mať film, kde sa Lucy snaží byť dobrou mamou pre dievčatá a Gru musí zápasiť s novým zloduchom? Jednoduché, ale funkčné. Toto je komplikované a zbytočne x-krát videné a mňa to nebavilo. Okrem toho kríva aj humor, ktorý bol minulé filmy na vyššej úrovni. Veľké sklamanie, ktoré ešte budem nejaký čas pociťovať. Hodnotenie: C(20.7.2017)

Bohužel nejslabší díl ze série. Vtipy už moc nefungují (v podstatě pusťte si všechny trailery a tam je máte narvané) a i postavy moc nenabídnou. Čekal jsem aspoň humor od Gruova bratra bohužel to je tak blbá postava, že ani moc nepobaví a kromě přízvuku nemá co nabídnout (navíc proč by chlápek, který má všechno a žije kdesi v prdeli světa potřeboval krást to moc smysl nedává). Zamrzí i absence doktora Nefaria a absolutní nevyužití holek (nemluvě o tom, že mě nepříjde moc logické, aby Agnes nepoznala jednorožce od kozla,když tím v podstatě žije). Vše tak zachraňují jen Mimoni ve vězení a záporák jehož závěrečný plán se nápadně podobá závěrečné scéně v Avengers 2 Dny Ultrona. Doufám, že nebude další díl s Gruovým bratrem jelikož tam postavě je pro mě osobně absolutně nezajímavá.(4.9.2017)

Přišlo mi to těžkopádnější než předchozí dva díly. V některých monentech to jakoby příliš sklouzávalo k pitvoření pro dětské publikum. Rozumim tomu, že já nejsem cílová skupina, ale v predchozich dvou dílech to nebylo až tak cítit. Přesto pobavil sem se a smál se, sice možná méně než dřív, ale co na tom. Jsou to Mimoni:-)(27.8.2017)

• malylada

První dva filmy byla příjemná, zábavná podívaná pro celou rodinu, které trojka nesahá ani po kotníky a spíše navazuje na podprůměrné Mimoně. Zápletka je stupidní slepenec nahodilých scének, nikterak originální a jedná se vyloženě o bezduché ždímání značky. Veškeré dialogy mezi bratry a postavičkami jsou minimálně vtipné, cílí jen na ty nejmenší a jednotlivé skeče působily mnohdy až trapně. Celovečerní Mimoni nudili, ale zde si překvapivě kradou veškerou pozornost pro sebe a jejich scény film drží nad vodou. Jen díky výbornému záporákovi je trojka o něco lepší než Mimoni, nicméně celkově převládá obrovské zklamání a zatím nejhorší animák roku.......4/10(27.6.2017)

• javak810i

Přiznávám se, že první dva díly (ani samostatné Minions) jsem zatím neviděl, měl jsem je ale zafixované jako fajn a vtipné animáky pro celou rodinu a proto jsem se na projekci nové trojky celkem těšil. Ovšem po odchodu z kina musím říct, že jsem zklamán. Nevím čím to je, jestli jsem šel na film se špatnou náladou a nebo jsem na tenhle typ animáků už moc starý, ale Despicable Me 3 mi nepřišel ani moc zábavný, ani moc vtipný. Třeba v porovnání s jiným animovaným filmem pro děti - Zootopia, který jsem viděl nedávno, se to kvalitou nedá srovnat. Celkově lepší 2* a popravdě moc motivace zhlédnout první dva díly po tomto ani nemám.(27.6.2017)

• - Prvý film zo série Ja Zloduch, ktorý nevyšiel v júli, zároveň druhý od Illumination Entertainment, ktorý dostal od MPAA hodnotenie PG pre akciu a hrubý humor. Prvým boli Mimoni (2015). Tiež ide o druhý film od Illumination Entertainment, kde sa stretli Steve Coogan a Jenny Slate. Prvým bol Tajný život maznáčikov (2016). (LuiCJ)

• - Steve Carell řekl, že Já, padouch 3 může být jeho poslední film jako hlas Gru. Nicméně také uvedl, že kdyby byl požádán o pokračování v Mimoňích s nějakou menší rolí, s radostí ji přijme. (MessiM)

• - Steve Carell v tomto snímku nadaboval rovnou dvě postavy a to postavu Feloniuse Gru a jeho bratra Dru Gru. Zajímavostí téže je, že v dabingu tyto postavy také nadaboval jeden herec a to Jiří Lábus. (P. J. D.)