Já, padouch 3

Ja, zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 89 min

Série Já, padouch už má za sebou dva díly a jeden spin-off (Mimoňi). A nyní se dostává ke třetímu dílu. A překvapivě nezačíná slábnout a nebál bych se tvrdit, že se zatím jedná o jeden z nejlepších (a nejpřekvapivějších) filmů roku. Dobře dobře asi to budu muset vysvětlit. Pořád je to klasický animák ve kterém je dětský humor a celé je to infantilní. Zároveň toho ale nabízí dost i pro starší diváky. A nemůžu začít jinde než u hlavního záporáka Baltazara Bratta: Tenhle psychopat inspirovaný Michaelem Jackonsem je podle mně nejlépe (!) propracovaný (!!) záporák (!!!) od Jokera Healtha Ledgera (!!!!!!!!!!!). Silná slova? Právě inspirace Michaelem Jacksonem Brattovi dává svoje a opravdu je to jeden z nejlépe vykreslených charakterů v animovaném světě za poslední dobou. Mimoňi zůstávají pořád stejní- kdo je mám rád si to s nima bude užívat a kdo je nesnáší- tak mu to nemusí moc vadit protože Mimoňi zde narozdíl od svého spin-offu nemají tolik prostoru. Ale celá mini-epizodka ve vezení opravdu stojí za to až na to že jsme téměř vše viděli v trailerech. Gruův vztah s nově nalezeným dvojčetem Druem je jinak celkem pěkně rozvedený a to jak se loupeží postupně sbližuji aby se spolu nakonec postavili proti Brattovi je prostě fajn. Postava Lucy má jinak zápletku kdy se postupně sbližuje s dcerami a i když nemá tolik prostoru neomrzí. Celý díl má mimochodem skvělé vizuální nápady- hospoda u ožralého jednorožce, sýrová klouzačka a tak dál. Jinak celé sídlo hlavního padoucha je neuvěřitelně propracované. Já, padouch 3 je tedy oficiálně velmi kvalitní animovaná zábava a pokud by se nepolevovalo dal bych si klidně Já, padouch 4. Sice nevím kam by se šlo dál ale to jsem si říkal u Já, padouch 2. Na Mimoně 2 jinak odkazuje závěrečná scéna (možná?) a vzhledem k tomu, že jsou až za tři roky tak už si je pravděpodobně dám s neteřemi. Tak za 3 roky. PS 1: Potitulková scéna není. Jsou zde jenom fajn udělané záverečné titulky. PS 2: Český dabing je fajn a dává jeden skvělý vtip o panu Tauovi a celkem fungující zapojení Hanky Zagarové. PS 3: Dám veškeré své úspory za dokument o tom jak se mimoňi rozmnožují. Čím víc dílů, tím více mám otázek.(30.6.2017)

• stration

Nechtěl jsem být zklamaný, a tak jsem nic nečekal. A udělal jsem dobře. Třetí pokračování Padoucha je nudné, nápady okoukané a celé je to hlavně úplně zbytečné. Oživení nepřichází ani s novou postavou (Dru, bratr Grua), která děj nikam moc neposouvá a je taktéž k uzoufání nezajímavá. Kdybych šel do kina, byl bych hodně nasraný, tak jsem jenom zabil nedělní odpoledne, které jsem mohl strávit třeba u Vražd v Midsomeru, které se mi neomrzí ani na poosmé. Já padouch 3 se mně omrzel napoprvé.(6.11.2017)

Toto bude asi najväčšie sklamanie roku. "Despicable Me 3" bolo najväčšie animované očakávanie tohto roku, nakoľko rok 2017 sa netvrátil, že by plánoval priniesť super silné animáky. A Illumination to mali v tomto smere zachrániť. Výsledne som však maximálne sklamaný, lebo toto je podľa mňa tak zbytočne nalinajkovaný a klišéovitý film, že neviem ako som sa naň mohol tešiť. Prvý trailer navnadil, no zvyšok už akosi strácal dych a jediné čo mi ostávalo bolo dúfať, že to tvorcovia nepokazia. Výsledne je to však sklamanie. Nie katastrofa, ale veľké sklamanie. Hudba je super a hlavní hrdinovia sú stále super, a dokonca si myslím, že aj náš nový zloduch Balthazar Bratt je schopným padouchom. To sú ale elementy filmu, na ktoré sme sa mali sústrediť viac. Miesto toho tu ale máme mimoňov, ktorí už nechcú pre Gru-a pracovať, lebo sa z neho stal klaďas. A ešte viac ich to naštve po tom, ako ho vyhodia z AVL a môže byť opäť padouchom. A potom sa tu buduje vzťah s rokmi strateným bratom dvojčaťom. Plus Dru (nie tyčinky) je podľa mňa neskutočný blbec a je to ťažké pre mňa mu nejako výrazne fandiť, alebo len myšlienke, že budú zlodušská dvojka. A rovnako aj to hľadanie jednorožca. Načo? Nemôžeme mať film, kde sa Lucy snaží byť dobrou mamou pre dievčatá a Gru musí zápasiť s novým zloduchom? Jednoduché, ale funkčné. Toto je komplikované a zbytočne x-krát videné a mňa to nebavilo. Okrem toho kríva aj humor, ktorý bol minulé filmy na vyššej úrovni. Veľké sklamanie, ktoré ešte budem nejaký čas pociťovať. Hodnotenie: C(20.7.2017)

Možná nedosahuje kvalit dvojky, ale i tak mi tady přijde Já, padouch 3 trochu podhodnocený. Já jsem se opravdu bavila. Hlavně nový záporák "Evil Bratt" byl s těmi svými tanečními pohyby v rytmu osmdesátek naprosto k popukání. A do toho ještě nově nalezný brácha Grua... zkrátka nové postavy jsou na jedničku, každá má něco do sebe svým vlastním originálním chováním. Mimoni jsou samozřejmě kapitolou samou pro sebe a nutno říct, že ve filmu s "padouchem" Gruem jim to přece jenom sluší víc, než když byli odkázání na svůj vlastní (nepříliš úspěšný) film. Podařilo se z nich opět vytěžit další dávku komiky. Za mě proto nadprůměrné hodnocení - není to zbytečné pokračování, ale příjemný a vtipný animovaný film. ~(3,8)~(27.7.2017)

Třetí pokračování padoucha už nemá takový drive jako první dva díly, ale pořád je tu slušná porce zábavy, ačkoliv už tam není tolik funny scén jako předtím - highlighty jsou určitě Mimoni ve vězení a talentová soutěž a to zrovna teď jsem chtěl, ať mají větší prostor, takže si budu muset počkat na pokračování jejich sólovky, která snad bude lepší než ta první. Záporák se povedl a 80tkový feel tomu rozhodně seděl. Kdybych to měl shrnout, tak to byla povedená záležitost a doufám, že už Grua a spol. nechají uzavřeného. Maximálně sequel o Druovi a jeho zločinecké kariéře! Trsnem si ! (14.7.2017)

• - Jediný film ze série Já, padouch v širokoúhlém poměru stran 2.35:1. (filmsim)

• - Steve Carell řekl, že Já, padouch 3 může být jeho poslední film jako hlas Gru. Nicméně také uvedl, že kdyby byl požádán o pokračování v Mimoňích s nějakou menší rolí, s radostí ji přijme. (MessiM)

• - Film mal premiéru na Annecy International Animated Film Festival vo Francúzsku 14. júna 2017. (LuiCJ)