Já, padouch 3

Ja, zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 89 min

Přišlo mi to těžkopádnější než předchozí dva díly. V některých monentech to jakoby příliš sklouzávalo k pitvoření pro dětské publikum. Rozumim tomu, že já nejsem cílová skupina, ale v predchozich dvou dílech to nebylo až tak cítit. Přesto pobavil sem se a smál se, sice možná méně než dřív, ale co na tom. Jsou to Mimoni:-)(27.8.2017)

Myslím, že celej sérii Ja Zloduch pomaly ale iste dochádza dych. Už nemá čo nové povedať, a to ani detskému divákovi. Z tohto pohľadu je to síce stále dostatočne zábavné a detsky lákavé, no dospelý divák sa už začína trochu nudiť, aj keď grafická stránka je opäť výborná a Mimóni očarujúco roztomilí. Slabší nadpriemer. 70/100(1.10.2017)

Toto bude asi najväčšie sklamanie roku. "Despicable Me 3" bolo najväčšie animované očakávanie tohto roku, nakoľko rok 2017 sa netvrátil, že by plánoval priniesť super silné animáky. A Illumination to mali v tomto smere zachrániť. Výsledne som však maximálne sklamaný, lebo toto je podľa mňa tak zbytočne nalinajkovaný a klišéovitý film, že neviem ako som sa naň mohol tešiť. Prvý trailer navnadil, no zvyšok už akosi strácal dych a jediné čo mi ostávalo bolo dúfať, že to tvorcovia nepokazia. Výsledne je to však sklamanie. Nie katastrofa, ale veľké sklamanie. Hudba je super a hlavní hrdinovia sú stále super, a dokonca si myslím, že aj náš nový zloduch Balthazar Bratt je schopným padouchom. To sú ale elementy filmu, na ktoré sme sa mali sústrediť viac. Miesto toho tu ale máme mimoňov, ktorí už nechcú pre Gru-a pracovať, lebo sa z neho stal klaďas. A ešte viac ich to naštve po tom, ako ho vyhodia z AVL a môže byť opäť padouchom. A potom sa tu buduje vzťah s rokmi strateným bratom dvojčaťom. Plus Dru (nie tyčinky) je podľa mňa neskutočný blbec a je to ťažké pre mňa mu nejako výrazne fandiť, alebo len myšlienke, že budú zlodušská dvojka. A rovnako aj to hľadanie jednorožca. Načo? Nemôžeme mať film, kde sa Lucy snaží byť dobrou mamou pre dievčatá a Gru musí zápasiť s novým zloduchom? Jednoduché, ale funkčné. Toto je komplikované a zbytočne x-krát videné a mňa to nebavilo. Okrem toho kríva aj humor, ktorý bol minulé filmy na vyššej úrovni. Veľké sklamanie, ktoré ešte budem nejaký čas pociťovať. Hodnotenie: C(20.7.2017)

Holt nejsem cílovka, děti naopak nadšeným jekotem šetřit nebudou. Protože těm přece stačí, že je to pestrobarevné a zběsile se to hýbe, což tady zakopávající a pitvořící se postavičky naplňují do puntíku. Ale budu hodný, přestože mě ohraná špiónská x "ztraceno-bratrská" zápletka uvrhla do mírné letargie (zejména v povinně megalomansky akčním + sbližovacím finále), pořád zůstala tak nějak kompaktně milá, s výborným "80's disco" přitepleným zlosynem. Ani Mimoni se tentokrát příliš nepředvedli (i když nejlepší - pěvecké a vězeňské - scény patřily jim); zase jsem se mohl neustále kochat nádherným technickým zpracováním. 5/10(3.10.2017)

Je mi to ľúto, ale na prvé dva diely sa toto jednoducho už akosi nechytalo. Áno, stále tam bolo kopu dobrého dôvtipu s viacerými dvojzmyslami a niektoré scénky skutočne pobavili, ale ten samotný príbeh a zápletka ma nijakým spôsobom neuchvátili. Žuvačkový ukrivdený zloduch z 80tych rokov ma proste nebavil, ale tak ono už je asi ťažko vymyslieť niečo nové. Snaha bola, len niekedy je fakt zbytočné tlačiť na pílu a za každú cenu produkovať ďalšie a ďalšie pokračovania úspešných filmov. No napriek tejto mojej kritike, stále si to držalo aspoň ten priemerný štandard, čiže 3*.(24.9.2017)

• - Nev Scharel nahradila Elsie Fisher s hlasom pre dievčatko Agnes. Je to preto, že Fisher prechádzala pubertou a tak bola už "stará" pre túto úlohu. (LuiCJ)

• - Prvý film zo série Ja Zloduch, ktorý nevyšiel v júli, zároveň druhý od Illumination Entertainment, ktorý dostal od MPAA hodnotenie PG pre akciu a hrubý humor. Prvým boli Mimoni (2015). Tiež ide o druhý film od Illumination Entertainment, kde sa stretli Steve Coogan a Jenny Slate. Prvým bol Tajný život maznáčikov (2016). (LuiCJ)

• - Jediný film ze série Já, padouch v širokoúhlém poměru stran 2.35:1. (filmsim)