Já, padouch 3

Ja Zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2017, 90 min

Mimoni definitivně převzali nadvládu nad Padouchem. Jejich skeče + Agnes jsou to nejlepší, co třetí díl nabízí. Dru a Gru jsou tady jaksi navíc, stejně jako hlavní padouch Balthazar, který ale své scény aspoň koření perfektní osmdesátkovou hudbou a tanečními kreacemi. Mimoni se prý vrátí v pokračování v roce 2020. Co budeme bez nich ty tři roky dělat? :'((11.7.2017)

Popravde, nevidel som prvé dve časti, takže moje hodnotenie nie je príliš objektívne. Navyše, evidentne som nebol cieľovým publikom filmu. Ja Zloduch 3 je normálnym a priemerným detským filmom, ktorý ničím nevyniká, fórikov veľa nie je, príbeh písaný pre deti (to nie je výčitka). Štvorročný syn a deväťročný synovec boli však veľmi spokojní, takže návšteva v kine splnila účel.(10.8.2017)

U dvojky jsem se smál celou dobu, zde je těch opravdu vtipných momentů podstatně méně. Přijde mi, jakoby v Illumination podstatně omladili fórky, což se jim osvědčilo u Mimoňů a Zpívej. Doufám ale, že se z tohoto studia nestane fabrika na hity podobně jako Pixar a zašlou slávu z počátku svých úspěchů se ještě podaří najít. V příběhu na mě překvapivě fungovalo nově objevené bratrské duo Dru-Gru, o němž jsem nečekal, že může přinést nějaký svěží vítr do série. Dál už tu máme jenom tradičního záporáka, co se chce pomstít za staré křivdy a koná tak v zájmu efektivních výstřelů žvýkaček a převlíkání se za ženský, a k tomu všemu má v oblibě raného Michalea. Když jsme u soundtracku, tak to bude opět hit na streamovacích službách jako blázen, ale musím uznat, že to ve filmu funguje a ne vždy je třeba nových neozkoušených skladeb, když se ty staré a mírně vyšumělé stále dobře poslouchají. Pro mě Já, padouch 3 stejně menší zklamání, i když úplně chápu, že já už nejsem cílovka a je třeba omlazování ve všech směrech. Stále mě ale Mimoni neomrzeli, takže se snad ještě sejdeme někdy příště, ač s výstražným prstem...7/10(27.6.2017)

Rozpočet $80miliónovTržby USA $169,042,150Tržby Celosvetovo $465,267,958Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Akosi nám postupne dochádza dych v tejto sérii v podstate ako asi u všetkého čo sa točí na nekonečné pokračovania. Našťastie to nie je tak suché ako samotný film Mimoni (2015), kde to fakt nefungovalo tak ako by sme si priali. Tu aspoň zažijeme koľko toľko podarenej zábavy(podarené spev mimoňov a ich väzenská podmanivá návšteva) a samozrejme ako vždy boduje aj roztomilé trio dievčat. /videl v kine 2x: 70%/(7.7.2017)

• Lukoboss

Je vidět, že tvůrcům pomalu dochází nápady, protože příběh je vlastně taková trochu slátanina všemožných scének a skečů. Nicméně je to primárně určený dětem a těm je to nejspíš celkem jedno. Jenže už ani ten vtip není, co býval (opakující se motivy jak u postav, tak i u Mimoňů - někdo zakopne, spadne; na někoho něco spadne atd.). Samozžejmě se najdou momenty, kdy se divák zasměje, ale nějak moc jich není. Co považuju za naprostou příšernost, pak je snaha v dabingu udělat z Gruova bratra Moraváka. Když se totiž (evidentně) pražák snaží napodobit moravskej přízvuk a částečně brněnskej hantec (nebylo to ani jedno z toho, ale nějakej zplácanej nesmysl), fakt z toho skoro bolí uši. Takže prostě a jednoduše, abych to neprotahoval, se jedná o nejhorší díl série, kterej sází v podstatě jenom na značku "Mimoni" a tím to hasne.(5.7.2017)

• - Jediný film ze série Já, padouch v širokoúhlém poměru stran 2.35:1. (filmsim)

• - Steve Carell řekl, že Já, padouch 3 může být jeho poslední film jako hlas Gru. Nicméně také uvedl, že kdyby byl požádán o pokračování v Mimoňích s nějakou menší rolí, s radostí ji přijme. (MessiM)