Já, padouch 3

Ja, zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Rodinný

USA, 2017, 90 min

Možná nedosahuje kvalit dvojky, ale i tak mi tady přijde Já, padouch 3 trochu podhodnocený. Já jsem se opravdu bavila. Hlavně nový záporák "Evil Bratt" byl s těmi svými tanečními pohyby v rytmu osmdesátek naprosto k popukání. A do toho ještě nově nalezný brácha Grua... zkrátka nové postavy jsou na jedničku, každá má něco do sebe svým vlastním originálním chováním. Mimoni jsou samozřejmě kapitolou samou pro sebe a nutno říct, že ve filmu s "padouchem" Gruem jim to přece jenom sluší víc, než když byli odkázání na svůj vlastní (nepříliš úspěšný) film. Podařilo se z nich opět vytěžit další dávku komiky. Za mě proto nadprůměrné hodnocení - není to zbytečné pokračování, ale příjemný a vtipný animovaný film. ~(3,8)~(27.7.2017)

Každý z předchozích dílů jsem viděla asi jen jednou, ale bavilo mě to, takže trojka byla jasná. Nečekala jsem nic, ale opravdu jsem se zasmála. Děj je jednoduchý a zapomenete ho, stejně tak jako většinu fórů, ale to mi v tu chvíli bylo opravdu jedno. A dokonce mě bavili i Mimoni, které normálně nemůžu ani vystát.(12.7.2017)

• Torgal

Plusové body za retro záporáka a málo mimoňov (ale o to pekelnejších, s muzikálovými výstupmi). Scenáristicky sa ale už začína variť z vody, inak sa nástup Gruovho dvojčaťa na scénu vysvetliť nedá. Snaha o humor sa filmu každopádne uprieť nedá, no únavu materiálu je cítiť a namiesto deja je to skôr zlepenec vtipných scénok, ktorý zrazu po pol druhej hodine skončí. 5-/10(9.10.2017)

Už samostatný film s Mimoňmi pre mňa nefungoval. A toto je už číra obludnosť. Zaujímavé nápady aj zloduch, ale v úplne nezaujímavom podaní. Všetky ústredné dejové línie ( brat, jednorožec, mama) sú strašne nedotiahnuté a je ich tu toľko, že sa ani nedá všetkým dostačujúco venovať. Skvelých vtipov a hlášok je tu strašne málo ( dokonca aj zo strany Mimoňov, ktorý to humorom často zachraňovali). Tri dávam kvôli postavičkám, ktoré mám rád. Inak je to čistá zloba, ktorá nesiaha prvým dvom filmom ani po členky.(3.9.2017)

Film trpí klasickým "Já padouch syndromem" - je třeba si na něj zvyknout. Na první dojem působí děsně debilně a přehnaně groteskně (ono to bylo vždy takové, ale tady se jede už dost přes závit - stejně jako debilní třetí Madagaskar). Díky tomu jde o nejslabší díl série (jdeme tedy dolů a já doufám, že žádné #4 nikdy nebude). Humor je občas povedený, ale pochopí ho jen dospělí (to samé narážky na jiné filmy). Za sebe tedy spíš rozpačité...(4.9.2017)

• - Steve Carell v tomto snímku nadaboval rovnou dvě postavy a to postavu Feloniuse Gru a jeho bratra Dru Gru. Zajímavostí téže je, že v dabingu tyto postavy také nadaboval jeden herec a to Jiří Lábus. (P. J. D.)

• - Steve Carell řekl, že Já, padouch 3 může být jeho poslední film jako hlas Gru. Nicméně také uvedl, že kdyby byl požádán o pokračování v Mimoňích s nějakou menší rolí, s radostí ji přijme. (MessiM)

• - Jediný film ze série Já, padouch v širokoúhlém poměru stran 2.35:1. (filmsim)