Já, padouch 3

Ja, zloduch 3

• Austrálie

Animovaný / Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Komedie / Rodinný

USA, 2017, 89 min

Holt nejsem cílovka, děti naopak nadšeným jekotem šetřit nebudou. Protože těm přece stačí, že je to pestrobarevné a zběsile se to hýbe, což tady zakopávající a pitvořící se postavičky naplňují do puntíku. Ale budu hodný, přestože mě ohraná špiónská x "ztraceno-bratrská" zápletka uvrhla do mírné letargie (zejména v povinně megalomansky akčním + sbližovacím finále), pořád zůstala tak nějak kompaktně milá, s výborným "80's disco" přitepleným zlosynem. Ani Mimoni se tentokrát příliš nepředvedli (i když nejlepší - pěvecké a vězeňské - scény patřily jim); zase jsem se mohl neustále kochat nádherným technickým zpracováním. 5/10(3.10.2017)

Už samostatný film s Mimoňmi pre mňa nefungoval. A toto je už číra obludnosť. Zaujímavé nápady aj zloduch, ale v úplne nezaujímavom podaní. Všetky ústredné dejové línie ( brat, jednorožec, mama) sú strašne nedotiahnuté a je ich tu toľko, že sa ani nedá všetkým dostačujúco venovať. Skvelých vtipov a hlášok je tu strašne málo ( dokonca aj zo strany Mimoňov, ktorý to humorom často zachraňovali). Tri dávam kvôli postavičkám, ktoré mám rád. Inak je to čistá zloba, ktorá nesiaha prvým dvom filmom ani po členky.(3.9.2017)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 08.07.2017) První dva díly "Já, padouch" byly znatelně a kvalitově lepší, o tom (alespoň pro mě) není pochyb. Jako některým zdejším uživatelům tak i mně vadil fakt, že Gru už není čistý záporák, a že se ve filmu až příliš řeší rodinné záležitosti, které jakýmsi způsobem zabíjí kouzlo jedničky a dvojky. Dokonce už ani "malí žluťásci" nejsou tak vtipní jako dřív. Musím sice uznat, že jsem se párkrát zasmál, a vedle toho se mi opravdu líbil soundtrack, ale i tak na mě trojka zapůsobila silně průměrným dojmem, což nezachránila ani přítomnost dvojčete Drua ani nápaditá osobitost záporáka Balthazara Bratta. Zkrátka film, který se v dnešním přehršli animáků lehko ztratí.(1.9.2017)

Zápach vyčpelosti je již nevyvětratelný. Mimoni jsou zde prostě jen do počtu, jako by si tvůrci už nevěděli co s nimi ale bylo jim jasné, že by tam být měli. Prostě zbyteční. Hodně jsem oceňoval úlitbu rodičům v podobě osmdesátkového záporáka, ten pobavil, včetně hudebního doprovodu. Jako děti to asi pobaví a i dospělý se tu a tam zasměje, ale už se to prostě svíjí v křečích.(24.7.2017)

Bohužel nejslabší díl ze série. Vtipy už moc nefungují (v podstatě pusťte si všechny trailery a tam je máte narvané) a i postavy moc nenabídnou. Čekal jsem aspoň humor od Gruova bratra bohužel to je tak blbá postava, že ani moc nepobaví a kromě přízvuku nemá co nabídnout (navíc proč by chlápek, který má všechno a žije kdesi v prdeli světa potřeboval krást to moc smysl nedává). Zamrzí i absence doktora Nefaria a absolutní nevyužití holek (nemluvě o tom, že mě nepříjde moc logické, aby Agnes nepoznala jednorožce od kozla,když tím v podstatě žije). Vše tak zachraňují jen Mimoni ve vězení a záporák jehož závěrečný plán se nápadně podobá závěrečné scéně v Avengers 2 Dny Ultrona. Doufám, že nebude další díl s Gruovým bratrem jelikož tam postavě je pro mě osobně absolutně nezajímavá.(4.9.2017)

• - Steve Carell řekl, že Já, padouch 3 může být jeho poslední film jako hlas Gru. Nicméně také uvedl, že kdyby byl požádán o pokračování v Mimoňích s nějakou menší rolí, s radostí ji přijme. (MessiM)

• - Nev Scharel nahradila Elsie Fisher s hlasom pre dievčatko Agnes. Je to preto, že Fisher prechádzala pubertou a tak bola už "stará" pre túto úlohu. (LuiCJ)

• - Film mal premiéru na Annecy International Animated Film Festival vo Francúzsku 14. júna 2017. (LuiCJ)