Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Dokumentární série Kosmos - časoprostorová odysea je nový strhujícího třináctidílný pořad producentky a scénáristky Anny Druyanové a producenta Setha MacFarlana (Griffinovi, Méďa). Po více jak třiceti letech, kdy měla premiéru původní série, u nás uváděna pod názvem Vesmír, ve které mohli diváci spolu s Carlem Saganem ohromujícím a ikonickým způsobem prozkoumat vesmír, se Seth MacFarlane spojil s původními Saganovými spolupracovníky, scenáristkou a producentkou Druyanovou a spoluscenáristou a astronomem Stevenem Soterem. Společně pak vytvořili třinácti dílnou sérii, která má být nástupcem původního pořadu, jež získal televizní cenu Emmy a cenu Peabody za význačný úspěch a záslužnou veřejnou službu. Průvodcem pořadu Kosmos – časoprostorová odysea bude renomovaný astrofyzik doktor Neil deGrasse Tyson. Stejně jako původní legendární série je nový Kosmos ságou o objevování zákonitostí přírody a nalezení našich souřadnic v prostoru a čase. Série oživí nikdy nevyřčené příběhy, diváci podniknou cestu do nového světa a napříč kosmem, aby v malém měřítku poznali velkolepost vesmíru. Dokument přichází s novým způsobem vědeckého vyprávění, který odkrývá majestátnost vesmíru a znovu využívá slavné prvky z původní série, včetně kosmického kalendáře a lodi imaginace. Nejdůkladnější vědecké koncepty jsou prezentovány s ohromující jasností, spojuje se skepse s údivem a precizní přírodní vědy se setkávají s citovou a spirituální rovinou, což představuje jedinečnou zkušenost. (National Geographic)

(více)

Videa (46)

Trailer

Recenze (92)

Circumscriptor 

všechny recenze uživatele

Neil deGrasse Tyson je ako astrofyzik jeden veľký človek, ktorého filozofia je mi neuveriteľne blízka; to však neplatí o politickej sfére jeho myslenia :)). Ako jeho fanúšik som si nemohol nechať újsť tento seriál a porozmýšľať nad množstvom otázok, ktoré mi ponúkol. Hneď v prvom dieli sa nachádza extrémne zaujímavá teória, ktorá akosi rozpútala moje astrofyzikálne zmýšľanie - je vesmírov viac (otázka č. 1)? V tomto dieli je náš vesmír graficky zobrazený ako hmotná guľa pohybujúca sa v mori ďalších hmotných gúľ - iných vesmírov. Ak je však more plné týchto vesmírov, ako je možné nazvať priestor medzi nimi (otázka č. 2)? V tomto priestore bez názvu vesmíry vzájomne interagujú - buď krachujú samostatne, alebo vznikajú vzájomným trieštením. A bol teda veľký tresk len nárazom dvoch vesmírov bez času a priestoru (otázka č. 3)? Tento seriálik skôr pokladá otázky, než dáva odpovede :)) ()

Schuldiner 

všechny recenze uživatele

Takový Saganův remake, tedy ...takový nějaký remake Saganova Kosmu, jestli se to tak dá říci. Pár nových poznatků, lepší grafické zpracování, a stále hodně kvalitní, co se týče vysvětlení nebo popsání určitých konkrétních vesmírných i pozemských procesů... záležitostí...názorů, informací, událostí... tedy toho, jak to či ono funguje nebo by mohlo fungovat. Spousta se toho neví a spousta toho jsou jen domněnky, ale to nevadí, snahu a zápal pro vesmír, pro to, zkrátka vědět víc a víc, velmi, velmi oceňuji ;-) ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně orgasmická záležitost. Vesmír mě fascinuje a z celého srdce ho miluji. Speciální efekty mají v dnešní době téměř neomezené možnosti a tady toho dokument perfektně využívá. Chytrý negr z Brooklynu vás ve svojí lodi imaginace vezme skutečně na místa, kam byste se reálně nikdy dostat nemohli. A to je prostě nádherné! Ať už se jedná o vnitřek černé díry, či kapku rosy! Dokument mapuje populárně naučnou formou některé objevené zákonitosti naší malebné planety i celého vesmíru. Velmi si mi líbily i ty občasné animované mini pohádky o slavných vědcích a jejich velmi důležitých objevech. Mnohdy i pořádně dojemné. Asi nejvíce se mi líbil díl č. 10 nazvaný "Elektrický hoch", který byl shodou okolností v povídání o vesmíru asi nejslabší. Prakticky celý byl o pokrocích v oblasti elektrické energie. Dále hudba. Dělal ji naprostý borec Alan Silvestri, kterého mám v oblíbených skladatelích a tam se člověk jen tak nedostane. Takže hudba je samozřejmě naprosto geniální a božská. Úvodní znělka taky nemá chybu. Co mi trošku vadilo je chaotičnost. Díly na sebe nijak nenavazují a skáče se opravdu od čerta k ďáblu. To trošku kompenzuje fakt, že je dokument po informační stránce relativně dobře vstřebatelný. Jedná se zkrátka o oslavu vědy. Nikdo se z vás nesnaží udělat odborníka přes otázky týkající se vesmíru. Tím se ostatně za 8 a 1/2 hodiny ani stát nemůžete. Nádherná časoprostorová pouť, jejíž součástí jsem byl moc rád. Nezbývá mi než na závěr poděkovat všem vědeckým borcům, kteří z našeho světa udělali místo, kde mě baví žít. ()

Milky. 

všechny recenze uživatele

Nádherně (hlavně graficky, ta vizuální stránka je prostě BOMBA) přenesené encyklopedie do formy seriálu. Vše naprosto srozumitelné, názorně ukázané a odlehčené aby to člověka nenudilo. A kdo by se hodil k moderování lépe než Neil deGrasse Tyson (ano, ten správný "vědecký geniální negr" známý snad každému kdo tráví více času na internetu dále než seznam,mimibazar a uloz.to). Lepšího a chytřejšího moderátora si neumím představit a seriál jeho prostřednictvím hodně získává. Stále ovšem rozhoduji mezi 4 a 5, trochu mi vadí ladění na mladší publikum, znalosti odpovídají cca základní škole, ale na druhou stranu...nejspíše je to hlavní cílová skupina. A věřím, že většina průměrných českých dospělých nemá o 80+% věcí v seriálu ani tušení. Zatím tedy po prvním dílu silné 4* a budu sledovat i nadále. ()

Jespe-film 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejpoutavěji zpracovaných dokumentárních cyklů vůbec. Svou populárně naučnou formou shrnuje vše podstatné od atomu, přes vznik života, země či slunce až po samotný vesmír tak, jak ho známe. Neil deGrass Tyson je jako vypravěč sympaták, byť k hodnotnému vědci má zřejmě daleko. Ale o to vůbec nejde, vždyť on sám se nazývá populizátorem vědy a šiřitelem odkazu Carla Sagana, v jehož duchu Kosmos navazuje po více než třeti letech na saganovu sérii Vesmír. ()

Galerie (11)

Související novinky

AFO 2014: Festival plný hvězd

AFO 2014: Festival plný hvězd

08.04.2014

Měsíc duben patří Mezinárodnímu festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. Ve dnech 15. – 20. 4. se uskuteční jeho 49. ročník, který diváky vezme přímo ke hvězdám. AFO totiž letos… (více)

Reklama

Reklama