Pohádka o tom, jak je důležité mít svého rybodlaka, a taky o tom, jak překonat osudovou kletbu i kouzla, která je snadné zneužít... Království tří rybníků postihla zlá kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovaly ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Jenže tento trest se obrátil především proti poddaným. Zmizení ryb, hlavního domácího produktu, je zbavilo tradiční možnosti obživy a zlikvidovalo jejich živnosti. Svou nespokojenost dávají stále hlasitěji najevo. I uvnitř královské rodiny se zahušťují vztahy. Králova dcera, princezna Lidunka, má úplně jinou představu o životě než její macecha. Chce navazovat na tradiční úlohu, kterou mladé ženy v tomto království vždy naplňovaly, ale stává se jednou z hlavních postav dění, v němž se o své místo na výsluní přetahuje několik vychytralých podvodníků. Nejvíc podfukář a zloděj Nikdáš, který nadsmyslným bytostem ukradl kouzelný proutek a má najednou v rukou velkou moc. V pravý čas se ale objeví mladý rybář Ludvík. Bude to právě on, kdo překoná kletbu, zachrání království a získá ruku princezny? (Česká televize)

kuri-noha

Jsem velice alternativní a nevadí mi odbočení z vyšlapané dálnice překlasičtělých pohádek. Proto jsem s tímhle výtvorem poměrně zadobře, jelikož jsem od něj ani nic nečekal. Lidé by si měli uvědomit, že pohádky nejsou jen pro děti a nepohádky nejsou jen pro dospělé. Nemám rád argument, že pohádka by měla být učebnicí občanské nauky a spisovné češtiny. Je spousta tzv. výchovných pořadů a filmů, které rodiče opomíjejí a alibisticky se spoléhají, že když na Vánoce posadí dítě před obrazovku, dožene to výchovu za uplynulý rok (aspoň takový mám z některých komentářů pocit)... K filmu: Mám rád Kolečkův styl, ale někdy se snaží být za každou cenu slovně vtipný, což vede k paušální debilizaci všech postav a tohle je ten případ. Je to všechno tak povrchní a banální a když se k této pohádce podle toho přistoupí, není na místě zklamání... Poznámka: Výborný Pavelka, tragická (znovu) Vilhelmová. ()

malyLibor odpad!

Tak já vám nevím... když tady koukám na to skvělé hodnocení a čtu ty až málem pochvalné komentáře, tak začínám mít pocit, že jsem včera viděl jinou pohádku... Pohádky miluju, pohádkové komedie také.... ale tahle hrůza ode mne získává jednoznačně "odpad!". Dokoukal jsem to se sebezapřením jen proto, abych se přesvědčil, že ani ti nejlepší herci nemohou napravit tuhle hrůzu. A že tam bylo mých oblíbených herců + jedna krásná herečka, kterou jsem ještě nezaznamenal... No, co už, ani nejhezčí princezna posledních let, ani ti nejlepší herci, které mám moc rád to nevytrhli. Opět mne to přesvědčilo, že TV doma netřeba a že stačí na znechucení na celý rok koukat na pohádky jeden či dva dny o Vánocích u mámy .......... Edit: Díky komentáři uživatele MartinezZ (který mi hodně mluvil z duše) jsem si vzpomněl na jednu věc, která mne v pohádce zaujala - typický zvuk vydávaný velmi často mými Wokny. To byl podle mne jediný zajímavý nápad tohoto "veledíla" :-( ()

michalkop odpad!

Naprostý odpad - takovou sra*ku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář musel psát někdo slabomyslný. Celá pohádka pro spokojené sledování vyžaduje buď mentálně retardované dítě nebo dospělého po lobotomii. Naprosté zklamání nevytahují ani PC zvuky při používání kouzelné hůlky nebo rybo-/prasodlak. Má i nezáviděníhodné prvenství - už po prvních 15 minutách jsem se netrpělivě díval na hodinky a čekal, kdy ta blbina skončí - připadal jsem si jako po dvouhodinovém filmu. Postavy jsou povrchní, děj mají bohatější a propracovanějšíé i filmy s Bruce Leem. Dialogy jsou asi nejslabší stránkou - tak neskonale nudí, že toho, kdo je napsal, bych je nechal za odměnu poslouchat dokola několik dní, aby ho to nutkání psát takové věci napříště přešlo. ()

stani

Je potřeba si především uvědomit, že se nejedná o klasickou pohádku pro děti. Nýbrž o komedii (pohádkovou). A to se myslím docela povedlo. Nejedná se o žádné veledílo, ale na průměr to určitě je. Tato "pohádka" (ve skutečnosti komedie) určitě rozdělí diváky na dva nesmiřitelné tábory, ostatně hodnocení tomu tady napovídá - od jedné hvězdičky/odpadu na jedné straně, po čtyři hvězdičky na druhé, ()

Ochechulak

Opravdu velice nerad dávám odpad, ale tady to prostě jinak ohodnotit nemohu. Takovou hrůzu už jsem dlouho neviděl: příšerně zahrané, strašné dialogy, windows zvuky u čarovného proutku, pitvoření, trapnost, nuda.. Tam snad všichni museli být na drogách včetně princezny, ta ještě navíc zobala steroidy. A jak tady někdo psal, není to tím, že bych nechápal rozdíl mezi pohádkou a pohádkovou komedií, prostě odpad letošních Vánoc ten nejodpadovatější. ()

ssarka

pokud to beru jako pohádku, tak by to byl jasný odpad, pokud to beru jako pohádkovou satiru pro dospělé, tak je to dobré..ovšem zklamání je pro mě osobně Pavel Liška,když začínal ve svých prvních rolích,tak jsem mu fandila,ale jak vidím,NEUMÍ jinou hereckou polohu,než je ta jeho dement-blb..tím pádem neumí hrát a není to herec... ()

Alvin

Napsat dobrou pohádku je evidentně větší oříšek než natočit dobrý sitcom. Nevím proč se snažili nacpat tam ty hustokrutěpřísné hlášky. Ale možná se pletu a současná generace diváků odkojená fejsbůkem to ocení. Pro mě jenom další z moderních pohádek, po které za rok neštěkne ani pes. Škoda, taky jsem čekal od tohohle tvůrčího kolektivu a herců daleko víc. ()

PSyk

Pro ty, kteří dávají jednu hvězdu a méně mám tento vzkaz : - - - Jak praví pravidlo Hanse Christiana Andersena: Pohádka NEMUSÍ být primárně pro děti, natož pro malé děti - - - Pohádka MŮŽE být snůškou více či méně povedených gagů (poučka Mr Beana) - - - Pohádka snese i určitou míru lascivnosti a "hrubého" humoru (pravidlo Zeman-SouthPark). - - - Bohužel došlo u většiny diváků k nebývalému naplnění Cimrmanovy flustrační kompozice, na Hod Boží to asi chtělo něco z tradičního kadlubu, tato travestie by zcela určitě získala na silvestra od 19,00 na ČT 1 mnohem více bodů... ()

DeLaMarais

Natolik ujetá pohádka, že ji nelze než vyzdvihnout. :-) Spíš je tedy pro odrostlejší děti a jejich rodiče, ale splňovala vše, co má příběh mít již od dob antického dramatu - krizi, kolizi, peripetie i vyvrcholení - a přitom tak akorát dávkované na rozdíl například od Lásky na vlásku, která se tedy neskutečně vleče. Jednu hvězdičku k těm 4 přidávám pomyslně za statečnost tvůrců. ()

dogrose

Radostně vzpomínám na komentář uživatele Jezinka.Jezinka u jedné pohádky, že "dětský divák není dement". Pokusů o moderní pohádku jsem zažila hodně, namátkou diskotékový Taneček přes dvě pekla (1982), slovenská Zlatohláska (1994) či brněnský nářez Vašek Nešika a Šikulka Šikovná (1998). Na Prušinovského jsem se těšila, Okresní přebor a Čtvrtá hvězda jsou mé šálky čaje. Bohužel po dvou úvodních minutách mého jásání přišel ten strašně dlouhý dialog nadpřirozených bytostí (proč se tu říká nadsmyslných?) o ničem. A následovaly další dlouhé dialogy a monology o ničem, král se objímal s rádcem, bytosti se pusinkovaly, královna vlezla do postele zloději, poněvadž se jí líbil jeho prut, a rádce šňupal kokain. Proč? Pohádka je nehybná jak stojatá voda toho rybníka a Taclík si může ploutve ušoupat, aby jí pohnul aspoň trochu vpřed. Společenská satira fungovala ve "staré bambitce", protože byla rozdána s mírou, tady v zásadě kromě satiry a dada nic jiného není. To není udržitelné. Pavla Beretová a Norbert Lichý zas nemají co hrát - škoda! Nejsem si jistá, zda je pro pohádky přínosem dnes prosazované civilní herectví, v kombinaci s pražskou výslovností a nějakým tím chraplákem mi to občas rve uši. Na druhou stranu: Ludva a Lída jsou roztomilí a pásnou k sobě, písničky jo, Pavelka mladým stačil, výprava ok, zkreslený Lábusův hlas príma seděl, pár vtípků dobrých (všimli jste si na začátku, že holič na tržišti holí ženskou nohu?). Přijde mi, že se to dalo natočit jinak a líp, to téma není špatné. Do odpadu neposílám, protože přiznávám, že si Taclíka budu pouštět při vaření nebo mytí oken. Panu Prušinovskému přeju, ať opustí okresní přebor a míří aspoň na kraj! ()

Africanus1 odpad!

Co to zase je? Proč nemůžeme udělat pohádku aniž by se z toho vyklubal odpudivý patvar, ve kterém se všichni chovají jak pod LSD a kde jediným nositelem vtipu je dnešní mluva, pitvoření a křečovité narážky na současnost. Jsem zhnusen, Výsosti. ()

Himbajz odpad!

Hrozná jelitovina. Opravdu ani pohádka ani komedie. Nechat na to koukat děti je vyloženě nezdravé. Při každém švihnutím proutku jsem se podíval na telefon, jestli mě nepřišel mejl. To si do.pr.de.le neumíte za naše peníze pípnout svůj zvuk a musíte ho čórovat microsoftu????? Princezna co cvičí jako Helena Fibingerová a zhulenej kameraman, který dělá minutové záběry na její kozy. No ty voe....Tohle je fakt moc. Ještě půlku filmu shání rybí tuk...To měla být TOP hláška?? Když by tam nebylo dobré herecké obsazení, tak by to bylo asi tak kilometr za odpadem. Takhle jen odpad. No, mohlo by se to chytit za ruce s Lexikonem kouzel a společně skočit do Vltavy a neotravovat děti! ()

tulen odpad!

Další spatlanina z dílny ČT. Vydržel jsem hodinu, ale spíš proto, že jsem nevěřícně zíral a hlavně poslouchal neuvěřitelné "dialogy". Přišlo mi, že herci si snad na place něco vymýšleli a jenom blabolili nesmysly (tím myslím, zejména ony nadpřirozené bytosti). Jestli to měla být humorná pohádka, já jsem tam nic k zasmání, ani k pousmání nenašel. Trapne pitvoreni se neni humor. Pro děti už to nebylo vůbec - hlavně proto, že to pro ně bylo příliš blbý. A navíc to bylo neskutečně nudný ... Podobně jako po vodnících mám pocit, že ČT produkuje "něco", aniž by to mělo nějaký smysl, myšlenku, obsah a aspoň minimální úroveň scenáře. To se opravdu nenajdou lidi, kteri maji trochu fantazie, inteligence a tvorivosti a nebo je to proste tim, ze CT je mafie kamaradicku vysavajici koncesionarske prispevky ? ()

martinexa odpad!

Tak to byl děs. Po půl hodině utrpení jsem si řekla, že tohle prostě nedávám! Natočete už normální pohádku! ()

Tishe

Tři hvězdičky jsou víc než přiměřené, ale byla jsem v pokušení dát čtyři. Já prostě tak nějak nevnímám rozdíl mezi novými a starými pohádkami, ČT má pořád co nabídnout. Sice jsem od toho čekala něco dost jiného, ale ani tahle verze nebyla špatná. Občas bylo možno spatřit záblesky hodně povedeného děje a dobré úrovně herců. Pokud vypnete vnímání a nebudete dopodrobna přemýšlet nad logikou všeho, dá se u toho i celkem slušně zasmát. Příběh měl ve sladění s duchem letošních vánoc příjemně odlehčenou atmosféru, i když Jaroslav Plesl svou zápornou postavu odlehčil až moc. Celkově, na to jak to bylo hvězdně obsazené to mohlo být lepší, ale dnes kvalitu nezaručí ani kvalitní herci. Já sama už jsem vyrostla na pohádkách posledních desíti let, a proto jsem ráda, že tu novou tvorbu můžu ocenit docela nezaujatě. To příšerné hodnocení tady docela chápu, ale možná, že se na spazgřivenou Komedii o hrnci budeme za pár let dívat každé vánoce a mě to opravdu nevadí i nové pohádky jsou krásné a hlavně pro děti, ale herecký výkon byl na čtyři hvězdičky prostě slabý. ()

Falwic

Dobrý příklad, jak Vánoční pohádka nemá vypadat. Skoro nic nedávalo smysl. Cílový divák neznámý. Pár světlých momentů se našlo: neotřelá poprava do dračích slin, zvuk error hlášky, rybodlak, připravené nic neříkající dlouhé politické projevy. Jinak u mě nejslabší nepohádka Vánoc 2014. ()

Sonny

Velké zklamání. Skoro každá scénu jsem trpěl jak dopadne a končila skoro vždy trapně. Hvězdná herecká sestava neměla šanci zachránit idiotský scénář a dialogy. Postavy tak herci spíš karikovali, což prostě nefunguje. To je lepší se kouknout nějakou plochou Troškárnu než na tuhle zoufalost. Hvězdičku dávám jen za kostýmy a zvukový efekt při nepodařeném kouzlu. ()

bedlak

Konečně po dlouhé době sympatická pohádka nebo spíš komedie. Naprosto výborné herecké výkony a od začátku do konce má film spád a baví. Windows zvuky, komoří a mnoho dalšího a scénář je také povedený. Hodnocení ostatních nechápu nebo nepochopili nadsázku a proto nadsazuji i já :-) za mě 85%. ()