Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Afghánistán, rok 2009. Stávající americký velitel koaličních sil generál Whelan je odvolán, protože válka s Tálibánem a import demokracie osvobozovaným Afgháncům nepokračuje dostatečně rychle, resp. nepokračuje vůbec. Prezident Obama tedy posílá nového velitele amerických a koaličních sil, absolventa West Pointu a kurzu Rangers generála Glena McHamona (Brad Pitt). Generál nepřijíždí sám, doprovází jej jeho osobní tým armádních důstojníků - specialistů na vše. Dle jeho názoru válka v Afghánistánu trvala doposud tak dlouho, protože ji nikdo neřídil. To se teď změní. Glen je mistrem optimalizování a zefektivňování. Svému poslání věří a zároveň si uvědomuje, že tohle je jeho válka a že další už možná mít nebude. Miluje uznání i obdiv. Nelibě nese, když se mu pod nohy pletou vlivní politici včetně afghánského prezidenta Hamída Karzáího (Ben Kingsley) a říkají mu, co a jak má dělat, protože on to ví nejlépe. On ten ,,binec'' konečně uklidí... Jenže Afghánistán a jeho lid je něco, co nechápe ani jako voják ani jako Američan. Věci tam fungují jinak už celá staletí. To poslední, co Afghánci chtějí, je zavádění jakýchkoliv změn. Oni chtějí jen jediné, aby Američané odešli... (Big Bear)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (97)

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Televizní film s velkým rozpočtem a Pittem v hlavní roli. Jako válečná satira výborné, ale Michôd se bojí přitlačit na pilu. Střídá drama a komedii, bez ladu a skladu, ale ve finále si nic moc nestane. Možná mě poznamenala skutečnost, že žiju v téhle zemi, kde se McMahonovo chování (až na to, že měl zájem opravdu něco udělat) považuje u vrchnosti za standard. Ten článek, který film odstartoval si určitě přečtu. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Nevýrazný pokus o afgánskou Prdel XXII, která však na základě investigativních fucktů mrazivě prokazuje, že včele bezprecedentně invazního kontingentu na území suverénního státu stála ještě nedávno totálně vypláchlá guma a samolibý obrkokot, obklopený kohortou brilantních zelených müslitelů a parazitních politických oportunistů, které (ne)kontroloval už jen lhostejně přizdisráčský, leklý negromunista. A podle toho to hrdinné osvobozování pasáků koz v kamenité prdeli za sto mega denně a předražená pomsta Spojených sráčů za vkusné, urbanisticky přívětivé provzdušnění Menhetnu nepříteli, kterého si sami vykultivovali a vycvičili, vypadá dodnes. Každopádně taková milá a slušně odsejpající bezzubá satira (korektní soudruzi z Netflixu na přitvrzení nemají koule), v níž přesličný Bred toho khaki čuráka Mekkrystála, co běhá jako retard, trefil tak dokonale, až jej některé místní mentální kapacity osočují z přehrávání. ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Tragickej bordel. Film, který děravou sítí chytá tisíc letících šrapnelů. Ani charakterová studie, ani mrazivé drama, ani sžíravá satira, trochu crazy komedie, trochu politika války, trochu vážnosti, trochu dobrého herectví a spousta rozpačitosti, křečí a rozklížených výpovědí, které se protiřečí. Tím neustálým střídáním nálad, poloh a tónů to paradoxně budí zvědavost, ale rozuzlení frustruje tím špatným způsobem. Michôd se snaží zachytit prázdnotu válečné mašinérie, ale jeho film je podobně velkohubě mimo jako dotyčný generál. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Já se bavil celkem královsky a s nějakou nejasností žádný problém neměl. Pitt je tu s krásnou "panchartí" strojeností na vrcholu komedie, obklopený vlastním Týmem Amerika (skvělý je mačo bezmozek A.M. Hall), blýskne se tu velmi krátce Kingsley a závěrečných 10 vteřin přinese bombový cameo. Ale není to jen herecká show, ten film mě bavil i jako moderní válečná satira a parodie nejen samotného McChrystala jako westpoinťáka s egem bez hranic, ale vůbec celýho americkýho angažmá na středním východě a talentu pro patový situace. Hned vzápětí jsem šel přelouskat článek, ze kterého WAR MACHINE vzešel - není to ta nejlepší vizika? ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

„Ah, America. You beacon of composure and proportionate response, you bringer of calm and goodness to the world...“ Člověk by se i nasmál, kdyby to všechno nebylo tak blízko pravdě. Brad Pitt s grimasami jak po mrtvici, šíleným přízvukem a každodenním sedmimílovým během paralympionika odvádí penzum práce, škoda jen, že se Michôd příliš zahleděl do všech stránek svého scénáře a odmítl se výrazněji soustředit na nějaký konkrétnější směr. Satira o aspektech neobjednaného importu demokracie tak zůstala někde na půli své tragikomické cesty a na závěr ještě rozdráždila představivost diváka nástupem generála Boba Whitea. Ten by předpokládám přišel s rovnicí, že když 10 - 2 = 20, tak 10 - 70 = 0.. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (5)

  • V Abu Dhabi, kde se natáčely některé scény, vznikla pro potřeby filmu vojenská základna, část města Kábul, ambasáda USA a ulice byly předělány na pakistánské hraniční přechody. Filmaři využili i místní letiště. Natáčelo se také v Dunsfold Aerodrome v Surrey v Anglii. (ČSFD)
  • Film vznikl podle knihy "The Operators" spisovatele Michaela Hastngse. Tato kniha mapuje autorovy cesty spolu s generálem Stanley McChrystalem v dubnu 2010. (ČSFD)

Reklama

Reklama