Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Happens
  ***

  Smutný příběh chaosu, který vznikl v Afghánistánu a vzniká všude jinde ve válkou dotčených zemích. Hlava 22 v modernu. Místo toho, aby se Afghánistánu pomohlo ekonomicky, tak se mu pomáhá způsobem, který je místními nechtěný, příslušníky nechtěný a vlastně nikým nechtěný. Je to bludný kruh neúspěchu, nicméně film to podává stylem facepalm. Chudák Brad Pitt, který se snaží zleva zprava to zachránit, že se nechal zatáhnout do takto OMG provedené filmařiny.(23.4.2018)

 • misterz
  ***

  Nebolo to tak zlé, ako som na základe hodnotenia čakal, aj keď samozrejme nejde ani o nič svetoborného. Na oddych a relax ale celkom fajn snímok, príjemná a inteligentná satira na vojnu a všetko s ňou súvisiace. Brad Pitt si tu strihol svoj obvyklý štandard, no a Ben Kingsley... no čo k tomu dodať, čistá komédia. Bavil som sa celý čas, ani trocha nenudil a to aj napriek tomu, že to na môj vkus bolo trocha pridlhé. Lepší priemer. 65/100(25.6.2017)

 • Big Bear
  ****

  Ano je to žánrově nevyrovnané. Divák chvilku kouká na komedii, chvilku na válečný film, chvilku na politický thriller. Bez Pitta by to asi navíc celé nemělo šťávu naštěstí Netflix nešetřil a sáhl po tom nejlepším co bylo k mání. Pitt si svého McHamonna - zelenou gumu - zahrál s gustem, to bylo na něm vidět. Celý film se tak nějak jakoby motal v kruhu podobně jako se koaliční síly motají v Afghánistánu. A v tom je vlastně genialita toho filmu. Je to celé krásně absurdní a bezvýchodné. Doporučuji film vidět ještě jednou, protože pak Vám dojde celá řada věcí a vše se lépe pospojuje... 4 generálské hvězdy! * * * *(4.7.2017)

 • Marigold
  ***

  Tragickej bordel. Film, který děravou sítí chytá tisíc letících šrapnelů. Ani charakterová studie, ani mrazivé drama, ani sžíravá satira, trochu crazy komedie, trochu politika války, trochu vážnosti, trochu dobrého herectví a spousta rozpačitosti, křečí a rozklížených výpovědí, které se protiřečí. Tím neustálým střídáním nálad, poloh a tónů to paradoxně budí zvědavost, ale rozuzlení frustruje tím špatným způsobem. Michôd se snaží zachytit prázdnotu válečné mašinérie, ale jeho film je podobně velkohubě mimo jako dotyčný generál.(15.6.2017)

 • castor
  ***

  Válečné drama, komedie, smutná výpověď o prázdných válečných krocích, satira. Ve výsledku opravdu nesourodý mišmaš, který měl skončit v rukou někoho, kdo by se nebál dát tomu jednotu, tempo, přitlačit na pilu a ubrat klidně dvacet minut. Režisér a scénárista David Michôd střídá polohy, ale zaujmout dokáže jen zřídkakdy. Generál Brada Pitta je tu za vojenského stratéga, kterého podřízení mají rádi mimo jiné i proto, že nikdy zbytečně neriskoval jejich životy. Tažení v Afghánistánu, které bylo odpovědí na teroristické útoky z 11. září a které mělo zlikvidovat hlavního sponzora Al-Káidy Usámu bin Ládina i další islamisty, má po letech skončit, jenže podpora z odpovídajících míst jaksi chybí. Brad má tudíž nelehký úkol. Výsledek je ovšem roztříštěný, místy chaotický a nezáživný. A obávám se, že na tenhle zmatek bude chtít divák rychle zapomenout. A to není pro tvůrce vůbec dobrá vizitka.(26.6.2017)

 • - Generál Glen McMahon (Brad Pitt) má pistoli Beretta 92FS. (Maulincio)

 • - V Abu Dhabi, kde se natáčely některé scény, vznikla pro potřeby filmu vojenská základna, část města Kábul, ambasáda USA a ulice byly předělány na pakistánské hraniční přechody. Filmaři využili i místní letiště. Natáčelo se také v Dunsfold Aerodrome v Surrey v Anglii. (Einaudi L.)

 • - Film vznikl podle knihy "The Operators" spisovatele Michaela Hastngse. Tato kniha mapuje autorovy cesty spolu s generálem Stanley McChrystalem v dubnu 2010. (Einaudi L.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace