Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ***

  Tragickej bordel. Film, který děravou sítí chytá tisíc letících šrapnelů. Ani charakterová studie, ani mrazivé drama, ani sžíravá satira, trochu crazy komedie, trochu politika války, trochu vážnosti, trochu dobrého herectví a spousta rozpačitosti, křečí a rozklížených výpovědí, které se protiřečí. Tím neustálým střídáním nálad, poloh a tónů to paradoxně budí zvědavost, ale rozuzlení frustruje tím špatným způsobem. Michôd se snaží zachytit prázdnotu válečné mašinérie, ale jeho film je podobně velkohubě mimo jako dotyčný generál.(15.6.2017)

 • Gilmour93
  ***

  „Ah, America. You beacon of composure and proportionate response, you bringer of calm and goodness to the world...“ Člověk by se i nasmál, kdyby to všechno nebylo tak blízko pravdě. Brad Pitt s grimasami jak po mrtvici, šíleným přízvukem a každodenním sedmimílovým během paralympionika odvádí penzum práce, škoda jen, že se Michôd příliš zahleděl do všech stránek svého scénáře a odmítl se výrazněji soustředit na nějaký konkrétnější směr. Satira o aspektech neobjednaného importu demokracie tak zůstala někde na půli své tragikomické cesty a na závěr ještě rozdráždila představivost diváka nástupem generála Boba Whitea. Ten by předpokládám přišel s rovnicí, že když 10 - 2 = 20, tak 10 - 70 = 0..(1.8.2017)

 • Morholt
  ***

  Pitt hraje parádně a jeho squadra nohsledů nemá chybu, ale až příliš často mi připadalo, že režisér neví, co chce vlastně točit. Pokud zůstával v rovině absurdní satiry, tak to bylo fajn, ale jakmile zabrousil do válečného dramatu, byla Pittova poloha trochu nemístná a Michôd tím přeskakováním rozhodně nešetřil. Celkové vyznění mi sedlo, byť se tu mohlo trošku přitlačit na pilu a najde se tu spousta dobrých věcí, ale i tak to vidím jako hodně promarněnou příležitost. Škoda. 60%(5.7.2017)

 • Lacike
  **

  Tak ako je Netflix zarukou pre kvalitne serialy, tak sa stava zarukou pre nepodarene filmy. Jak keby u nich skoncili namety, ktore nemali potencial pre uspech v kinach. War Machine mala byt vtipna satira na zahranicnu vojensku politiku USA a ich zmätene vedenie vojny, ked sa americania niekam natrepu, destabilizuju miestnu krajinu a nasledne si nevedia rady, co s tym. Takze len menia generalov ako na beziacom pase napriek tomu, ze im nedaju ziadnu moc nieco s tym urobit. Urcity potencial na kvalitny film tu bol, ale to by musel byt ovela vtipnejsi. Pritom vtipnych momentov tu je ako safranu a väcsinou sa film nezazivne vlecie k ocakavanemu zaveru. Ale aspon potesilo cameo generala, ktory nahradil Pitta. Samotny Pitt ako jediny tu nieco predviedol. Cely cas hadze divne xichty jak z nejakej grotesky. Ale obcas to je vtipne. Ostatni su len do poctu. Stopaz sa v tom pomalom tempe zdala nekonecna. Takze ani kvôli par vtipnym scenam by som film neodporucil. 4/10.(16.6.2017)

 • castor
  ***

  Válečné drama, komedie, smutná výpověď o prázdných válečných krocích, satira. Ve výsledku opravdu nesourodý mišmaš, který měl skončit v rukou někoho, kdo by se nebál dát tomu jednotu, tempo, přitlačit na pilu a ubrat klidně dvacet minut. Režisér a scénárista David Michôd střídá polohy, ale zaujmout dokáže jen zřídkakdy. Generál Brada Pitta je tu za vojenského stratéga, kterého podřízení mají rádi mimo jiné i proto, že nikdy zbytečně neriskoval jejich životy. Tažení v Afghánistánu, které bylo odpovědí na teroristické útoky z 11. září a které mělo zlikvidovat hlavního sponzora Al-Káidy Usámu bin Ládina i další islamisty, má po letech skončit, jenže podpora z odpovídajících míst jaksi chybí. Brad má tudíž nelehký úkol. Výsledek je ovšem roztříštěný, místy chaotický a nezáživný. A obávám se, že na tenhle zmatek bude chtít divák rychle zapomenout. A to není pro tvůrce vůbec dobrá vizitka.(26.6.2017)

 • - Generál Glen McMahon (Brad Pitt) má pistoli Beretta 92FS. (Maulincio)

 • - Jedná se již o 5. válečný film ve kterém hrál Brad Pitt. Ty první jsou: Hanebný pancharti (2009), Beyond All Boundaries (2009), Železná srdce (2014) a Spojenci (2016). (Delock)

 • - V Abu Dhabi, kde se natáčely některé scény, vznikla pro potřeby filmu vojenská základna, část města Kábul, ambasáda USA a ulice byly předělány na pakistánské hraniční přechody. Filmaři využili i místní letiště. Natáčelo se také v Dunsfold Aerodrome v Surrey v Anglii. (Einaudi L.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace