„Ah, America. You beacon of composure and proportionate response, you bringer of calm and goodness to the world...“ Člověk by se i nasmál, kdyby to všechno nebylo tak blízko pravdě. Brad Pitt s grimasami jak po mrtvici, šíleným přízvukem a každodenním sedmimílovým během paralympionika odvádí penzum práce, škoda jen, že se Michôd příliš zahleděl do všech stránek svého scénáře a odmítl se výrazněji soustředit na nějaký konkrétnější směr. Satira o aspektech neobjednaného importu demokracie tak zůstala někde na půli své tragikomické cesty a na závěr ještě rozdráždila představivost diváka nástupem generála Boba Whitea. Ten by předpokládám přišel s rovnicí, že když 10 - 2 = 20, tak 10 - 70 = 0..(1.8.2017)

Pitt hraje parádně a jeho squadra nohsledů nemá chybu, ale až příliš často mi připadalo, že režisér neví, co chce vlastně točit. Pokud zůstával v rovině absurdní satiry, tak to bylo fajn, ale jakmile zabrousil do válečného dramatu, byla Pittova poloha trochu nemístná a Michôd tím přeskakováním rozhodně nešetřil. Celkové vyznění mi sedlo, byť se tu mohlo trošku přitlačit na pilu a najde se tu spousta dobrých věcí, ale i tak to vidím jako hodně promarněnou příležitost. Škoda. 60%(5.7.2017)

• Real Tom Hardy

"THEY CALL US MOTHERFUCEKRS ALL DAY. IT'S "MOTHERFUCKER, MOTHERFUCKER" ALL THE TIME. AND IT'S CONSIDERED IN OUR CULTURE A VERY BAD THING TO FUCK YOUR OWN MOTHER." -------- Kvalitný herec predvedie kvalitný výkon kedykoľvek, pokojne aj v úplne nemožnom filme. Brad to znova potvrdil, tentokrát tu, vo War Machine.(24.6.2017)

Válečné drama, komedie, smutná výpověď o prázdných válečných krocích, satira. Ve výsledku opravdu nesourodý mišmaš, který měl skončit v rukou někoho, kdo by se nebál dát tomu jednotu, tempo, přitlačit na pilu a ubrat klidně dvacet minut. Režisér a scénárista David Michôd střídá polohy, ale zaujmout dokáže jen zřídkakdy. Generál Brada Pitta je tu za vojenského stratéga, kterého podřízení mají rádi mimo jiné i proto, že nikdy zbytečně neriskoval jejich životy. Tažení v Afghánistánu, které bylo odpovědí na teroristické útoky z 11. září a které mělo zlikvidovat hlavního sponzora Al-Káidy Usámu bin Ládina i další islamisty, má po letech skončit, jenže podpora z odpovídajících míst jaksi chybí. Brad má tudíž nelehký úkol. Výsledek je ovšem roztříštěný, místy chaotický a nezáživný. A obávám se, že na tenhle zmatek bude chtít divák rychle zapomenout. A to není pro tvůrce vůbec dobrá vizitka.(26.6.2017)

Nebolo to tak zlé, ako som na základe hodnotenia čakal, aj keď samozrejme nejde ani o nič svetoborného. Na oddych a relax ale celkom fajn snímok, príjemná a inteligentná satira na vojnu a všetko s ňou súvisiace. Brad Pitt si tu strihol svoj obvyklý štandard, no a Ben Kingsley... no čo k tomu dodať, čistá komédia. Bavil som sa celý čas, ani trocha nenudil a to aj napriek tomu, že to na môj vkus bolo trocha pridlhé. Lepší priemer. 65/100(25.6.2017)