Reklama

Reklama

War Machine

  • USA The Operators (pracovní název)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Afghánistán, rok 2009. Stávající americký velitel koaličních sil generál Whelan je odvolán, protože válka s Tálibánem a import demokracie osvobozovaným Afgháncům nepokračuje dostatečně rychle, resp. nepokračuje vůbec. Prezident Obama tedy posílá nového velitele amerických a koaličních sil, absolventa West Pointu a kurzu Rangers generála Glena McHamona (Brad Pitt). Generál nepřijíždí sám, doprovází jej jeho osobní tým armádních důstojníků - specialistů na vše. Dle jeho názoru válka v Afghánistánu trvala doposud tak dlouho, protože ji nikdo neřídil. To se teď změní. Glen je mistrem optimalizování a zefektivňování. Svému poslání věří a zároveň si uvědomuje, že tohle je jeho válka a že další už možná mít nebude. Miluje uznání i obdiv. Nelibě nese, když se mu pod nohy pletou vlivní politici včetně afghánského prezidenta Hamída Karzáího (Ben Kingsley) a říkají mu, co a jak má dělat, protože on to ví nejlépe. On ten ,,binec'' konečně uklidí... Jenže Afghánistán a jeho lid je něco, co nechápe ani jako voják ani jako Američan. Věci tam fungují jinak už celá staletí. To poslední, co Afghánci chtějí, je zavádění jakýchkoliv změn. Oni chtějí jen jediné, aby Američané odešli... (Big Bear)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (102)

lamps 

všechny recenze uživatele

Ten film není vůbec blbej. Naopak bych řekl, že ta žánrová rozpatlanost byla z velké míry záměrná a po většinu stopáže poměrně korespondovala s tím, jak ironicky a kousavě se scénář vyjadřoval k americké účasti na válce v Afghánistánu. S myšlenkami jsem víceméně souhlasil, ale přece mi často vadilo, do jakých extrémů v mezích komedie Michod zacházel - zejména pak co se týče výkonů Bena Kingsleyho jako imbecilního a zaostalého afghánského prezidenta a bohužel i Brada Pitta, na kterém je sice vidět, jak pro film dýchá, ale se svou záměrně přehrávanou kreací nepůsobí jako skutečná osoba, ale spíše jako stylizovaná karikaturní figurka. Poslední půlhodina se navíc opírá o velmi solidní dramatickou nástavbu, která je ale opět svržena hollywoodsky protlačovaným odlehčeným závěrem. Tohle mělo potenciál výše, přestože o průšvihu se mluvit nedá. ()

Magika82 

všechny recenze uživatele

Kluci, luka4615 a verbal , až někdy v budoucnu budu hledat tiskové mluvčí, máte u mne práci jistou. A to nežertuji. Oba vaše komentáře, propojené do sebe, jsou mým vlastním názorem a postojem k tomuto snímku... Vzali jste mi tak - v dobrém slova smyslu - vítr z plachet, a na mě tak de facto zbylo pouze vlastní ohodnocení... 60% a tedy 3 hvězdy... ()

Reklama

Fiftis 

všechny recenze uživatele

A zase tu máme jedno veľké sklamanie. War Machine má jeden zásadný problém, ktorý by som nazval žánrovou nevyjasnenosťou. Akoby režisér Michôd ani nevedel čo chce vlastne natočiť. Trochu dráma, trochu komédia, trocha politiky, trocha záberov z vojny a trocha satiry. Všetko je spojené príliš na silu bez toho aby to pôsobilo trochu konzistentne. Film toho chce možno veľa povedať, ale nezvolil pre to tie správne slová. Brad Pitt svoju úlohu hrá ako obvykle skvele. Hrá tak trochu retadovaného muža. Niektorým ľuďom môže pripadať, že až príliš prehráva, ale ja to beriem ako dokonalé stvárnenie zeleného mozgu do najmenšieho detailu. Ben Kingsley je tiež vynikajúci a vlastne aj najzábavnejší prvok celého filmu. ()

Klajnik 

všechny recenze uživatele

Maringold to napsal dobře. Film chytá děravou sití příliš mnoho šrapnelů a nic z toho. Satira na válku a politiku kolem ní zní hezky. Jako celek to ale nefunguje. Je to pomalý, dlouhý a bojí se to přitlačit na pilu. Střídání humoru (i když to je možná až moc silné slovo) a dramatu bylo nevydařené, stejně jako hraní Brada Pitta. V takových Panchartech hrál velitele jednotky opravdu perfektně. Tady se furt tak nějak křečovitě xichtí, ale jako vojenskej xicht to nevypadalo. "Nefungující" tak bych tento film popsal. Dávám jednu hvězdu za nápad a fakt, že mě to nezačalo srát, pouze velmi nudit. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Vůbec nejhorší film s Bradem Pittem, který existuje. Je vidět, že Piťák na kariéru už hodně dlabe. Hraje otřesně, dvě hodiny se pitvoří, kondičně běhá jak spastik, blond přeliv jak vyznavač růžových potěšení, no hotofson úžasný. Jeho generál, vůbec jsem mu dosažení této hodnosti nevěřil, byl katastrofa. Ke všemu mu tam přihodili za manželku starou rašpli. Absolutně nevím, o čem film byl, co se v něm řešilo, kam směřoval, neb jsem ho přetrpěl, a celkem třikrát jsem jej chtěl vypnout. Klady si nevybavím vůbec žádné. Ben Kingsley karikuje někdejšího prezidenta Hamida Karzaie. Je zde ve dvou scénách: v jedné neúspěšně zapojuje dvd přehrávač, v té druhé sleduje komedii Blbý a blbější. Celkově film shledávám trapným, nevtipným, nezajímavým, prostým jakékoliv válečné akce, tu jednu, v níž se americká vojenská jednotka plouží afghánskou lokací, nepočítám. Odpad nedávám jen za poslední záběr filmu. Zjeví se v něm nekompromisně se tvářící Russell Crowe. Celkově nejotřesnější film s Pittem, dokonce si ho sám produkoval. Sakra, chlape, zahraj v pořádném filmu, na filmy z produkce Netflixu ještě nejsi hoden. Za rozpočet 60 mega se mohl natočit hodnotnější a záživnější film. 1/10 ()

Galerie (67)

Zajímavosti (5)

  • V Abu Dhabi, kde se natáčely některé scény, vznikla pro potřeby filmu vojenská základna, část města Kábul, ambasáda USA a ulice byly předělány na pakistánské hraniční přechody. Filmaři využili i místní letiště. Natáčelo se také v Dunsfold Aerodrome v Surrey v Anglii. (ČSFD)
  • Film vznikl podle knihy "The Operators" spisovatele Michaela Hastngse. Tato kniha mapuje autorovy cesty spolu s generálem Stanley McChrystalem v dubnu 2010. (ČSFD)

Související novinky

Válečná mašina nabírá herce

Válečná mašina nabírá herce

23.08.2015

O satirické komedii War Machine jste možná ještě neslyšeli a je to chyba. Streamovací služba Netflix na ní totiž hodně sází a hodlá ji příští rok uvést souběžně v kinech i na internetu. Kdo tenhle… (více)

Reklama

Reklama