Když mladý nizozemský stát, stojící na prahu občanské války, napadne Anglie společně s Francií, najde se pouze jediný člověk, kterému lze svěřit velení holandské flotily. Je to Michiel de Ruyter, který vešel do světové historie, a zejména do dějin námořních bitev, jako jeden z největších admirálů vůbec. (Film+)

Z0ltar

film by byl jistě mnohem lepší, kdyby se tvůrci nerozdodli do hlavní role obsadit stojan na pneumatiky s mrožím ksichtem. politikaření / intrikaření totální nuda (minimálně pro toho, kdo se trochu vyzná v historických souvislostech) a tak jediný co stojí za řeč jsou námořní bitvy, na vodě ale film stráví jen minimum stopáže, bitvy jsou bez napětí a po taktický rovině absolutně na facku (holandská loď opustí linii a tím pádem vznikne v holandské obraně mezera, kterou angličani využijí, ale ještě před tím hned dvě anglické lodě opustili linii, proč svou příležitost holanďani nevyužili stejně a dřív? holt Michiel nebyl tak geniální admirál, aspoň podle tohoto filmu). jedna hvězda za vizuál, kromě toho je to přeceněná sračička, kterou takovej Hornblower nebo Aubrey kdykoliv strčí do kapsy i bez jednoho stěžně a v protivětru ()

BarGoldstein

Vždycky mě baví filmy o vydělávání kruponu příslušníkům těch nadutých národů, které kdysi z nějakého záhadného důvodu vládly světu, přičemž dnes si valná většina těch hipsterských blbů nedokáže sama zavázat tkaničky. Tato nakládačka ze země chrčení, Goudy a výkladů s kurvama všech barev nebyla vyjímkou! ()

kolly13

Epochálně pojaté s nuceným zápalem nacionalismu. Skvělá volba hlavních protagonistů admirála, premiéra a prince, zbytek je kompars. Hodně detailních záběrů a megalomanské PC záběry doplněné o námořníky v akci se mi nezdály kompaktní jako celek bitvy. Ale jinak si upřímně nepamatuju na jiný film věnující se lodním bitvám. ()

Tomas_PO

Výborný historický film čisto v Holandskej produkcii. Veľkolepé námorné bitky, skvelý scenár, dialógy, kulisy, politka a dráma až do konca. Jeden bodík dole za príliš dlhú stopáž (150 minút), z ktorých práve tých 30 bolo naviac. No je jasné, že Holanďania sa snažili dosiahnuť čo najväčšiu epickosť...a právom, keďže na túto osobnosť môžu byť hrdý. ()

Kozlowski8

Snímek o legendárním nizozemském admirálovi, který se proslavil v námořních bitvách proti Anglii a Francii v 17. století. Originální dílo s neobehraným tématem a vcelku působivě natočenými bojovými scénami námořních bitev. Celkově to ale působí dost roztěkaně, uspěchaně, bez šťávy a hlavně bez atmosféry. Ani v hereckých představeních jsem neviděl nikoho, kdo by vynikal. Frank Lammers mi do titulní role úplně nepasoval a Rutger Hauer, ten jakoby ve filmu ani nebyl. Slabý průměr. 50 %. ()

Franki69

No tak vida, to bych do holanďanů neřekl, že natočej takhle chytlavej biják o dobách, kdy se po mořích proháněly děly vyzbrojené oplachtované koráby a střílely po sobě z děl na sto metrů železné koule. Film funguje po všech stránkách a vytkl bych mu jen promo, odkazující na účast Rutgera Hauera v obsazení, je tam jen v prvních minutách. Film zachycuje pro Nizozemsko důležité období formování své státnosti v 17.století. A na to jak měl údajně malý rozpočet (8 mil.eur) je to opravdu velkofilm s vynikající a bohatou výpravou, dobře obsazenými herci a dobře vyprávěným dějem. Ústřední postavou je národní hrdina, admirál Michiel de Ruyter (Frank Lammers), kterého dějiny námořních válek označují za jednoho z největších stratégů své doby. No, nečekané překvapení a moc doporučuju. Jen si před shlédnutím na wikipedii projeďte trošku holandské historie, ať se vám ti Oranžisté, republikáni, Valoni atp. moc nepletou. Dávám 80%, a doporučuju ()

Stuart6

3 hvězdy za krásné plachetnice. Jinak jak už tu někdo psal, patosu kýbl. Takový holandský "Boj o Moskvu", "Pearl Harbour", nebo "Armagedon". ()

Heywood

Moc jsme cenil, jak film ukazoval, že není proradnějších, než jsou politici. A je to pořád stejné. Věta, že mu (Admirálovi) závidějí úspěchy a schopnosti... jako kdyby mluvili o Česku. Jinak úžasný vizuál, poměrně rychlý spád děje, výborně promítnuté podstatné bitvy, no prostě překvapení milé a mimořádné. I výběr hlavního herce je překvapení, když jsme si už zvykli na ty "hrdinné vytesané asketické tváře". Také se ukázalo, že i za málo peněz lze udělat hodně muziky a to je další plus tohohle filmu. Takže s radostí 75%. ()

Primus tesla

Holnďani si natočili svůj film o svém národním hrdinovi. No co už. Nakolik to bylo věrné historii to nevím, ale Ďuro má ve svém komentáři 100% pravdu. Mě navíc trochu štval ten natahovaný konec s tunou zpomalených záběrů. Nicméně, bitvy se mi neomrzely a Anna de Ruyter je fakt pěkná baba. A flanker.27 k tomu má v komentářích fakt hustou historickou vložku. ()

Mr.Lordi

Na tento film jsem dlouho čekal - perfektní zpracování (pomiňme nesrovnalosti v časové linii), výborné efekty a skvěle propracované námořní souboje, jakožto i masky zranění jak členů posádky, tak i závěrečné de Ruyerovo. Mocenský boj je zkrátka prasárna. 90% ()

morlumak

Poměrně příjemný film, který ale trpí několika neduhy. Délka je přestřelená a závěrečné scény jsou neúnosné a otravně kýčovité. Při sledování mě docela vyrušovalo, že ačkoliv film zachycuje období minimálně deseti let, tak děti hlavního hrdiny vůbec nestárnou, stejně tak jeho žena a ostatně také hlavní hrdina, který měl v okamžiku své smrti na krku sedmdesátku, což moc neodpovídá jeho vzhledu ve filmu. Politické machinace nejsou příliš přehledné, pokud nejste znalci nizozemské politiky sedmnáctého století, a i pak budete místy kroutit hlavou. Hlavním kladem jsou hezkyudělané námořní bitvy, jejichž hlavní pihou na kráse jsou otravné zpomalovačky. Pokud bych to měl shrnout - je to fajn film, na jedno podívání, ale člověk se při sledování nemůže zbavit dojmu, že to šlo udělat podstatně lépe. ()

Henk

Až do tohohle filmu jsem si myslel,že největším holandským námořním hrdinou byl bukanýr Piet Heyen. Asi to bude tím,že o holandské historii toho vím velmi málo. Také proto jsem zřejmě přehlédl časový posuv udáostí a bitev. Ani mi nevadilo,že hlavní hrdina tu byl vykreslen jako neotesanec s vizáží venkovského starosty. Film mne už od začátku vtáhl a nepustil do samého konce. Režisérovi mám trochu za zlé,že nechal admirála Maartena Trompa(Rutger Hauer) odstřelit hned na začátku filmu,ale asi k tomu měl jeden,nebo druhý své důvody. Po celou dobu sledování filmu na mne dýchal takový pocit národní hrdosti Holanďanů,podobně jako ve filmu "Černá kniha". Každopádně se na něj rád podívám znovu. ()

Zdenek.D

Promineme-li filmu dost okaté CGI efekty a délku tak se jedná o slušný snímek na nedělní odpoledne. Velké námořní bitvy a sympatická hlavní postava hovoří pro, proti nevýrazné tempo filmu na souši, patos a jistá zkratkovitost na míru šitá většinovému publiku. Celkově za 3. ()

DrifterSoul

Krásně překvapující vhled do evropské (tedy zejména "NL" a "UK" historie). Atraktivně natočený film s nákladnou výbavou (reálie, kostýmy) a strhujícím zobrazením námořních bitev. Jedinou výtku bych snad vznesl ke "klipovitému" snímání některých scén.  Styl možná OK pro teenagery a lid zpitomělý dnešním reklamním průmyslem. Ale rozhodně ne pro diváka, který se chce do příběhu ponořit a vnímat plně prostředí a historické souvislosti. A zde se dostávám k nadčasově-filosofickému poselství filmu: (1) historie se krutě opakuje - boj psychopatů o teritoria, suroviny, vliv, probíhá stejně dnes jako tehdy; (2) politické pletichy, podrazy, svinstva mocných ditto; (3) primitivní nevzdělaná lůza/dav zpitomělá jednoduchými hesly manipulátorů je schopna čehokoliv, i odporných krutostí, bez ohledu na to, ve kterém století existuje a ke které ideologii se zrovna hlásí. ()

Joachim36

Viděno po "Středověku" ... co říci... stačí nosný příběh, dialogy a chytře vymyšlené vyprávění a dokážete divákovi naservírovat představení, kde se orientuje, ví kdo je kdo a vo co mu jde a proč. A intriky jsou v tomto filmu zpracované hezky a přitom přehledně i pro člověka který nikdy nechodil na lagere school in Nederland. A člověk celou dobu Michielovi drží palce, protože ho vidíme i jinak než jen jako stroj na .... námořní bitvy. Ty ostatně pro mě osobně představovali nejslabší část filmu, zato všechny civilní resp. suchozemské pasáže byly naprosto famózně sqělé. Co říci závěrem... příběh, příběh to je to co chcete vidět ve filmu a jména panáčků, který ten příběh vykreslují nejsou to nejdůležitější. ()

futislav

Velká škoda, že nebyl takto dopodrobna natočen náš Jan Žižka, který byl 60x dražší a nic podstatného ze skutečných dějin se v něm divák nedozvěděl. Tohle je aspoň barvitě a s napětím natočený kus Holandské historie. Musím ubrat hvězdu za délku. Jinak opravdu povedená ukázka života a politiky 17. století. ()

kecal

Nizozemský pokus o vzedmutí národní hrdosti a natočení velkofilmu. Musím uznat, že k tomu přistoupili zodpovědně a dokonce i na férovku a tak i když je vidět jistá nezkušenost, výsledek je rozhodně dobrý. Nezbývá než Holanďanům závidět, oni už mají své linčující davy dávno za sebou, kdežto nám tu teď jeden takový linčující dav zemanovců právě pobíhá. Uvidíme jak to dopadne, snad ne tak jak před 350 lety v Holandsku. Závidět jim můžeme i tento film, u nich se točí Michiel de Ruyter u nás Lída Barová. Tak snad brzo natočíme něco o Žiškovi. Uvidíme já bych to typoval spíš na dalšího Husa:( ()

Gagin

Pokud budou v Evropě vznikat takhle natočený filmy (mám na mysli vizuál, protože ty bitvy, to bylo celkem parádní sousto) tak se vůbec zlobit nebudu. V podstatě vizuálně jeden z nejlepších evropských filmů, které jsem viděl. Pěkné. ()

Marveláčtí Inhumans mají režiséra

Marveláčtí Inhumans mají režiséra