Sedmá rota za úplňku

• slovenský

Siedma rota za úplnku

Komedie / Válečný

Francie, 1977, 80 min

3. film o sedmé rotě, ale zároveň logicky nejslabší... Kvalita a vtip tu nadále je, ale vojáci v civilu co si žijí ve své krámu atd.. to už není ono. Ostatně naše rota nedostává až tolik prostoru, velice často se řeší gestapáci a britští piloti. Nejlepší scénka je = ,,A pamatujete se, že jste řekl raz dva a místo toho nezačal tři čtyři?,, Lepší 3z5.(20.8.2011)

Pro naší hlavní trojici už válka skončila,snaží se žít poklidné životy,ale jako vždy se jim lepí smůla na paty.Díky pytlačení se z nich omylem v očích Němců stávají vůdci odboje a tím nové dobrodružství začíná.Pro mě je to sice nejslabší film série,i tak má své kouzlo,dokáže zaujmout jiným pohledem na válku než předchozí dva snímky.V již obsazené francii je atmosféra dusná,ale herci-talentovaní komici dokázali i v tomto prostředí ze sebe a okolí vydolovat maximum.(30.10.2016)

Když díky policejní povolence přijedou Tassin a Pithivier na návštěvu do železářství svého bývalého velitele Chaudarda, nemůže to dopadnout jinak, než jejich poněkud nechtěným vstupem do odboje, porážkou německých okupantů ve městě a okolí a následně hrdinským útěkem do Anglie. To všechno samozřejmě jejich osobitým stylem, nyní osvěženým zasazením příběhu do období, kdy už Francie byla rozdělena na okupovanou a tzv. "svobodnou zónu".(12.1.2012)

Všechny sedmé roty jsou přibližně stejné kvality. Tím myslím stejně dobré. Tady prospělo to, že hrdinové sundali uniformu a získali civil. Film je plný převleků, nedorozumění zkrátka typického Francouzského humoru. Spoustu humorných scén (Tassin u Chaudarda ve sklepě, převlečení v kapli za Anglické piloty, šéfova "práce" na lodi). Zkrátka série o sedmé rotě je pokaždé zárukou dobré zábavy.(11.11.2005)

Poslední z řady (ne)šťastných náhod ňoumovitého tria se vyznačuje především zacílenější réžií. Škála vtípků díl od dílu nezadržitelně klesá, ale na 3,5* plně dostačuje i tentokrát. Nicméně, kdybych měl možnost si pro příště vybrat jiný "Clair de Lune", než ten se Sedmou rotou natáčený ve dne, tak si raději zarelaxuji u Debussyho...:)(3.2.2008)

• - Natáčení probíhalo převážně v okolí francouzského města Maule. (Terva)