Reklama

Reklama

Sedmá rota za úplňku

  • Francie La 7ème Compagnie au clair de lune (více)
Trailer

Obsahy(1)

Tentokrát jsou Tassin, Pithivier a Chaudard v civilu a jejich dobrodružství začíná v roce 1942 na okupovaném území Francie. Tassin a Pithivier přijeli na návštěvu ke svému bývalému veliteli Chaudardovi. Plánují báječný společný odpočinek, který rozhodně nebude mít nic společného s válkou. Při první příležitosti se však zamotají do tajné akce a už jim nezbyde nic jiného, než se pro Francouze stát hrdiny odboje a pro fašisty nebezpečnými teroristy. Sedmá rota za úplňku je volné pokračování veleúspěšných francouzských válečných komedií Kam se poděla sedmá rota? a Návrat sedmé roty. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (127)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Zbloudilý trojlístek ze sedmé roty se tentokrát stále dobrovolně i nedobrovolně koupe, často za svitu měsíce. Když nestačí koupel v potoce a kanálu, přijde na řadu moře... Cílem našich známých je Anglie, kam se dostat je však téměř nemožné. Závěrečná část mě pobavila nejvíce ze všech tří. O něco vtipnější dialogy střídají i vtipnější scénky - rybářské koše, mazut, miny... A tradičně převlékací scény, které využili i dřívější Bažanti jdou do boje, u nás např. Bony a klid či Stůj, nebo se netrefím!, zde mají rovněž nemalou roli. Žádnou řachandu nečekejte, na odpočinkový podvečer ale příjemné. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Siedma rota zo 106. spojovacieho pluku, nielenže konečne [úplne úspešne] dospela do finále, ale zároveň si taktiež trochu i napravila pošramotené renomé z predchádzajúceho dielu, kedy tentoraz danému titulu naprosto dominovala akási »dvojznačnosť«, čo som iba s otvorenou náručou uvítal. • A síce teraz na plné ústa nevravím, že by mi boli zrovna títo «vojnoví hrdinovia» v zložení týchto protagonistov: Chaudarda, Pithiviera a Tassina; akosi povedzme, že príliš [ne]sympatickými, ale zase nemôžem ani celkom potvrdiť, že by mi vskutku cezpríliš prirástli ku srdcu, teda najskôr len niečo medzi tým, čo by bolo v podstate v priamom súlade s aktuálnymi náladami, ktoré sú naozaj dosť pozoruhodným spôsobom nadštandardné. • Skrátka, aktuálne motto by mohlo znieť práve nejako takto: „Mali viac šťastia, než rozumu,” na základe čoho vlastne režisér Lamoureux postavil i daný príbeh o »francúzskom odboji« v okupovanej, francúzskej zóne, ako na začiatok rozvíjajúcej sa línii udalostí, ktoré ozaj zaujímavými postupmi naberali na čoraz väčšej spádovej dynamike, súčasne aj akejsi nočnej estetike, kedy si snáď tieto postavy ani pomaly nevideli na špičku nosa; alebo proste nočné zábery sa vyznačovali mimoriadne nízkym osvetlením daných postáv, čím sa de-facto dosiahla vysoká miera autenticity. Bolo by zrejme minimálne aspoň veľmi zvláštne, ak by boli títo všetci účinkujúci, na čele s Gestapom, v nočných scénach, zreteľne osvetlení, čo sa našťastie neuskutočnilo, ale zasa nemôžem poprieť ani to, že som sa vtedy nevedel v dianí vôbec orientovať, čo podľa mňa nebolo možné ani v naprostom reáli, a tak tým pádom sa režisérovi podarilo vytvoriť čosi nadčasového, čo mi rozhodne utkvelo v pamäti, aj keď som paradoxne nemal veľký prehľad o tom, čo sa vlastne pred mojim zrakom odohráva, a myslím si, že to netušili ani daní protagonisti, čo vari automaticky vytváralo ďalší rozmer - extra naviac. • Jednoznačne z mojej strany smeruje na posledný diel «spojárskej trilógie», podstatnejšia chvála, keďže na rozdiel od svojho nedopečeného predchodcu, som mal väčšieho zdania, že celkové dianie bolo oveľa viacej prehľadnejšie a zrozumiteľnejšie, a to ani nehovoriac o ich »hrdinských zásluhách«, ku ktorým sa totižto dostali, ako slepí k husliam; a mimochodom to je na tom to najlepšie = V Ž D Y  sa  S T A N E  to, čo N A J M E N E J  O Č A K Á V A Š ? ()

Reklama

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Tak Sedmá roto, do třetice sbohem. Nebo spíše nashledanou. Ač budu-li mít chuť si někdy zopakovat některý z dílů, určitě sáhnu v první řadě po prostředním Návratu Sedmé roty. Zdá se mi, že měl krásně rozvrstvené vtipy, gagy a zábavné situace rovnomerně napříč celým filmem a vyvrcholil navíc ke všemu velmi povedenou dlouhou akci s vlakem. Kvalitu a průběh celé trilogie bych viděl asi následovně: nejdříve dost vlažný a nevýrazný rozjezd – uprostřed velmi zdařilé vyvrcholení – na závěr postupné dodýchávání. Dokonce i ta podle mě nejlepší scéna (trampoty se zvonkem v krámku) se tady nenacházela na konci, ale hned na samotném začátku filmu. Nicméně úroveň před tím vybudované zábavy si Sedmá rota za úplňku místy slušně dokázala udržet. Lamoureux úspěšně změnil prostředí a přidal do děje daleko více dobrodružství. Byť už ten humor působí nejednou jako variace na dříve odehrané situace, v případě pověstného koupání hlavní trojky šlo tentokrát o velmi originální a chytře zakompovanou variaci (míním tím samozřejmě vtipnou akci s košíky v přístavu). Z nových tváří v rámci série mě potěšil hlavně Gérard Jugnot a skvěle zde zapadl i André Pousse (Paša) ve své typicky záporní roli tentokrát s komediálním nadhledem. Naopak přidané ženské postavy, byť spíše epizodní (ať už šlo o krásnou Evelínu nebo manželku Suzanne), mi v téhle pánské dobrodružné jízdě přišly poněkud navíc. 60% ()

Lavran 

všechny recenze uživatele

Poslední z řady (ne)šťastných náhod ňoumovitého tria se vyznačuje především zacílenější réžií. Škála vtípků díl od dílu nezadržitelně klesá, ale na 3,5* plně dostačuje i tentokrát. Nicméně, kdybych měl možnost si pro příště vybrat jiný "Clair de Lune", než ten se Sedmou rotou natáčený ve dne, tak si raději zarelaxuji u Debussyho...:) ()

PTuranyi 

všechny recenze uživatele

Známa trojica zo siedmej roty útočí tentokrát v tyle nepriateľa. Vďaka bláznivým zhodám náhod sa opäť stávajú hrdinami na zemi aj na mori. Produkcia je stále veľmi dobrá a herci svoje postavy už poznajú výborne. No scenár má však prichystaných o niečo viac gagov, takže hoci tempo rozprávania je pozvoľné, zábavy je viac. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (8)

  • Chaudardovo křestní jméno v prvních dvou filmech je Louis. Na čelní straně jeho železářství však můžete vidět, že se nyní jmenuje Paul. Stejně ho oslovuje i jeho žena. (Jan.Kanak)
  • Francouzká Milice byl vytvořena až 30. ledna 1943 a její činnost je pak omezena na svobodné pásmo. Proto není možné, aby měli milicionáři kancelář na Komandantuře v roce 1942. (Jan.Kanak)

Reklama

Reklama