lobo87

Zábavná gangsterka so skvelým Hardym v dvojúlohe, ktorú zvládol fantasticky. Trošku skrátiť, ubrať z romantickej linky a bolo by to ešte vyššie hodnotenie... 75% ()

jfaba

Zlatá šedesátá léta aneb na co má být Albion hrdý. Mě, to tedy moc nevzalo. Těšil jsem se na gangsterku a vyšla z toho "krvavá" červená knihovna o dvou magorech. Jeden měl na to papíry a druhého asi ještě nevyšetřili. A navíc jsem zjistil, že jsem taky nějaký divný, neboť mi to vůbec nepřipadalo vtipný (nikde jsem se nesmál a nebavil) a krimikomedie bych to tedy nenazval jako někteří. Slabota! A když jsem na konci zjistil, že je to životopisný, tak už jsem vůbec litoval, že jsem dvě hodiny promrhal. Měl jsem jít na pivo. ()

Dejvid17

Když to začalo bejt zajímavý, jak Hardy na konci SPOILER ubodal klobouka a ty jeho oči šílený, tak film skončil... škoda :D ()

Brouzdalka

Velmi promrhaný potenciál. I přes obdivuhodný výkon Toma Hardyho, hezké technické provedení a nádherné dobové zobrazení se vším všudy to prostě byla nuda. Příběh neměl žádné vyvrcholení nebo nějakou pointu. Kdyby se víc zaměřil na to, jak bratři operovali nebo víc pronikl do vztahů mezi postavami, tak by to bylo o dost zajímavější. Takhle ale jen tak klouzal po povrchu a tím pádem ani ve mě nezanechal žádný hlubší dojem. Škoda. ()

RipperTM

Potloukat se životem bratří Crayů je opravdu pastva pro oči. Nadmíru poutavý thriller, který se nesnaží zaujmout přemírou akce a nadlidských scén v bitvách s modrými strážci zákona. Naopak s lehkostí a elegancí světa chytrých gangsterů mapuje zákoutí abnormálního života při nezákonné cestě za slávou a bohatstvím. Dvojrole Toma Hardyho, jenž musel zahrát jakési protipóly lidského charakteru obou gangsterských bratří, završená scénou s bezskrupulózním zabitím člena gangu byla vskutku grandiózní. ()

shaacul

Nevěřte těm co říkají že je to příběh Hardyho. Je to příběh hezké ale hloupé holčičky, která si připadala jako velká vedle největšího drsňáka v ulici. Když se napije tak ji zmlátí, nebo něco hůř, ale on to tak přece nemyslel. ()

blondboss

Gangsterka na priemernej hranici únosnosti. Ja osobne za legendu zločinu považujem Al Caponeho a Godfather trilógiu, toto bol len slabý odvar zmienených gangstroviek a aj keď Tom Hardy makal ako blázon, nestačilo to vytiahnuť film do lepších čísel. Musím ale uznať, že jeho herecké schopnosti sú vskutku výnimočné. Každopádne som ešte vo filme nevidel v dvojúlohe natočiť bitku dvoch postáv, ktoré stvárňuje. Za to hviezdičku nahor, inak ale priemer, ktorý stačí vidieť raz. 60 % ()

Mikecat

Kriminálny príbeh dvoch bratov mafiánov s rozdielnymi názormi, povahami a správaním, zložitejšie v tom,že ich hrá ten istý herec. Výborne zvládnuté, len v prvej časti by som pridal trocha viac akcie, režisér sa asi snažil precítiť psychológiu postáv. ()

x_ander

Výborný Tom Hardy v jen lehce nadprůměrném filmu. Legendy zločinu snad ani neměly být ambice být něčím zásadním, ale škoda ne příliš řízného scénáře. Chápu autory, že vztah ústřední bratrské dvojice měl být tím hlavním, ale přešlapování na místě a nulový vývoj postav tomu neodpovídá. A Hardy neutáhne všechno sám. ()

solisoli

Hrozne spomalený dej nie práve najlepšie rozpracovaný. Ako si mi chýbala dynamika príbehu. Celé to v pravom anglickom štýle, ktorý nemal ten správny spád udalostí, aký by si námet želal. Neskutočne scény pripadali skôr z nejakého baletného predstavenia, ako zo životopisu gangstrov. Výber postáv nebol tiež najšťastnejší. Len niečo viac, ako priemer. ()

Labrio

Já vám vlastně nevím, co o Krayových říct. Byli to určitě zajímavý jedinci, ale jestli si zaslouží označení legendy, to vážně netuším. Z filmu mi vyplynulo, že oba byli spíše dost natvrdlí a obchod ve srovnání s americkou mafií dělali hodně přízemní, jen těžko se mi tedy věří, že by v této době v celém Londýně nebylo horších gangsterů. Tom Hardy hrál, ale velice dobře až na některé kýčovité zamilované scény, které mohl scénárista přinejmenším zredukovat. Prostředí ale zachycené výborně. ()

Renswo

Legend: film s genialnym predstavením T.Hardyho. A to bol aj dôvod , prečo som si tento film vybral. Jeho dvojité vystúpenie bolo pôsobivé. Hrať obe postavy a ešte ako Hetero a Homo ... klobúk dole . No vývoj a zaplietka už je vec druha . Aj keď Hardy je vynikajuci zvyšok filmu bohužiaľ nie. Vôbec to nieje pútavé , vývoj a zaplietka je dosť slabá. A okrem 3 dobrých bojových scén a trochu vulgárneho jednania Vám ešte nerobí gangsterský film. ()

Leuan

Sterilní, nezáživné, většinu času nudné. Chápu, že Tom si musel zahrát v britském filmu o gangsterech v hlavní roli, konečně. A to ještě na základě "skutečného příběhu". Bohužel jsem měl jen pocit, že to je kasa program producentů, jen aby bylo něco konkurenčního proti Black Mass. Legend nemá nic originálního, je to takové poctivé béčko s patrně áčkovým hercem v hlavní dvojroli. ()

JihadJoe

Kurevská nuda. Časově předimenzovanej film, kde místní mafiánská rodina místo zbraní používá jenom kecy. Ani skvělý výkon Hardyho nestačí na průměr. ()

Trilobajt

proč tady lidi řeší, že je film dlouhý, bez akce a zabitých lidí je jako šafránu. Já se tedy ptám, proč má Kmotr tak vysoké hodnocení? Miliony mrtvých, samá akční scéna? Nemyslím si... ()

987Castiel

Hardy zachraňuje celkový dojem, niet jeho tak je Legend sklamaním. Príbeh rozpráva spoločníčka Reggieho a tým pádom nevidíme ani nevieme nič o začiatkoch tejto dvojice a ocitneme sa niekde uprostred ich gangsterskej kariéry. Bavil som sa ale chýbal tomu taký ťah a plynulejší chod. Scenár nešiel do hĺbky pri žiadnej z troch hlavných postáv. Záver filmu sa zas príliš venuje vzťahom medzi dvojčatami a Reggieho ženou čo pri toľkých minútach filmu nepomáha a ide to na úkor opisu biznisu / kriminality. Pomohlo by aj viac soundtrackov na oživenie. Zaujato mierne nadhodnotím kvôli fanboyismu Hardyho a mobsteroviek. Z traileru som čakal viac drsnosti a menej love story, no Scorsese je len jeden žiaľ. ()