Milostná vzplanutí, zklamání i selhání v rodinném propletenci tří sester na newyorském Manhattanu.
V Haně a jejích sestrách se Allen znovu věnoval svým oblíbeným tématům, jako jsou svádění, nedostatek lásky, láska k městu, film jako balzám, či strach ze smrti – tady tématům, jimiž se zabýval třeba už i v Annie Hallové a Manhattanu. Od uvedení Annie Hallové tak dosáhl největšího okamžitého úspěchu – jak komerčního, tak v uměleckých kruzích. Sám Woody, který se při práci na svých projektech všem vnějším zásahům vyhýbá, nevycházel z údivu, když zjistil, že se tentokrát strefil do černého u kritiků i u diváků: „Když člověk udělá úspěšný film, začne se ptát sám sebe, v čem jsem se zmýlil? Musel jsem udělat něco, co je buď pohodlné, nebo potvrzuje předsudky střední vrstvy nebo je příliš povrchní či přehnaně citlivé.“ (oficiální text distributora)

Lynn

Už se u mě stalo tradicí, že Woodyho filmy, které všichni považují za jeho nejlepší, mne naopak přijdou "pouze" velmi dobré, zatímco ty, které jsou podle ostatních spíše dobré, mám já nejraději. A toto je přesně ten případ. Snad až do poloviny filmu mě "Hana a její sestry" nijak zvlášť nezaujaly, snad bych mohla říct, že jsem se i trochu nudila. Ovšem pak se příběh dostal do tragicko-komediální roviny a happy-end mu sedl, aniž by se stal hloupě kýčovitým vyústěním jinak dobrého filmu. Přesto zůstávám u 4* a 5* raději dám jeho geniálním komediím ze 70-tých let. Mám k nim jednoduše mnohem blíž. ()

sportovec

Proč nepřiznat, že Woody Allen a jeho poněkud infantilní svět nikdy nebyl tak docela mým šálkem čaje. Na druhou stranu, nezávisle na svých pocitech a sympatiích, nemohu neuznat, že tento Američan je bohem políbený a z jeho ruky vycházejí skvosty, které v paměti zanechají alespoň stopu. Což je v tomto případě současně i moje pokorné doznání. V matné spleti obtížně rezonujících pamětí dominuje Hanina stmelující úloha v rozsáhlé rodině, která je odměňována zneužíváním ("Marto, Marto, pečlivá jsi" pronáší v Novém zákoně Ješua-Ježíš). A pocit, že jsem zhlédl něco hodně krásného, na co bych neměl zapomenout. Jak to dopadlo, vidíte sami. A těch dvacet let mne zas tak moc neomlouvá. Ach jo. ()

genetique

Na tento snímok sa dá pozerať z viacerých pohľadov, no najdokonalejší je ten, keď zo beriete z každého kúsok. Dokáže totiž nielen diváka rozosmiať. Ale aj dojať, zamyslieť sa. A to všetko plnohodnotným dielom. Zo začiatku, ktorý sa pomerne nepochopiteľne vliekol, som si to nechcel priznať, ale toto dielko má len kúsok k dokonalosti. Srdečný príbeh o troch sestrách, z ktorých dve berú, jedna rozdáva. Nielen peniaze, ale celý svoj život, vrátane životných lások. Woody podrobne zobrazil ich vzájomné vzťahy, mne by sa však páčilo ísť viac do hĺbky celej rodiny, rozviesť ich kompletné vzťahy aj na úkor oveľa dlhšej stopáže, pretože takýto príbehový potenciál som už dávne nevidel. Ale to je len 'keby'. Škoda, že Allen dáva všetok humor filmu takmer len na svoju postavu, prišlo mi to trošku nefér. Ale inak sa tu vystrieda asi najviac filmových hviezd, čo vidno aj na herectve. 85%. ()

Madison

,,Kdybych měl nádor, tak se zabiju. Jediné co by mě od toho mohlo odradit, je to, že by to zdrtilo mé rodiče. Musel bych nejdřív zastřelit je. A pak tetu a strýce." ..... Viete si predstaviť Woodyho Allena v pozícií nevyrovnaného urečneného týpka lamentujúceho nad tajuplnosťou smrti? Samozrejme, táto dráma je najmä o prepletených vzťahoch troch sestier, ale Woody zase exceluje. Vynáša obyčajný scenár svojimi vtipnými výrokmi a priam nepríjemne reálnym spôsobom komentuje problematiku vzájomnej ľudskej tolerancie, prispôsobivosti a obetavosti. Kontrastné charaktery, obsahovo ,,vypiplané" situácie a Woodyho večný nadhľad - všetky tieto aspekty sa postarajú o príjemný filmový zážitok. ()

NinadeL

Tohle bylo naštěstí dost povrchní a romance na úrovni Koníčka z Florence 13:30, takže to nemělo šanci mi nijak ublížit. Frašky jsou od toho, aby pomiluly. #Woodymá80 ()

sud

Milý a uklidňující romantický film s prvky komedie. Woody Allen rozehrává mozaiku několika příběhů tří sester - křehké Hany (Mia Farrowová), energické Lee (Barbara Hersheyová) a April (Carrie Fisherová), která si "dá" občas kokain a jejich manželů - notorického hypochondra Mickeyho (Woody Allen), záletnického elegána Elliota (Michael Cane) a podivínského malíře Fredericka (Max Von Sydow). Příběhy spolu sdánlivě nesouvisí, ale nakonec se protnou a vrcholí šťastným koncem. Zárukou zábavy jsou opět dobré hlášky ("kašle jak Dáma s kaméliemi"..."tahle běhá se sádlem, měla by si na něj vzít kolec"..."není tvoje neplodnost z masturbace? - nešahej mi na moje koníčky"). ()

Eddard

Nedá se tomu nic vytknout. Snad jen to, že zde nenajdete nic moc nového oproti Allenovým starším kouskům. Jeden kus newyorského neurotika, tentokrát hledajícího únik před vědomím neodvratnosti smrti. Tři kusy newyorských intelektuálek, které jako by zastupovali různé aspekty povahy postav Diane Keaton (modrá a obdivuhodná; krásná a nedostižná; praštěná a svérázná), dva kusy postarších intelektuálů, se kterými jsou předcházející ženštiny zaplétány do růnzných vztahů a samozřejmě Freud a psychoanalýza, Sokrates a chlapečci, Nietzche a jeho žvásty o věčném návratu a bratři Marxové, pro které stojí za to žít. Pokud nemáte nic proti "věčnému návratu" Allenových témat, je tohle film pro vás. 80% ()

Falko

Woodymu sa dari ma snad v kazdom filme rozosmiat hlavne skvelymi dialogmi a opät hlavne o vztahoch, ale aj o hladani Boha, strachu zo smrti - nador v hlave - ,,Co keby som sa zastrelil? Ale to by zase moja rodina mala depresiu a musel by som najprv odstrelit otca, matku, brata..." Vobec som tu nespoznal Johna Turturra a J.T. Walsha, ze by boli v 80-tych rokoch az tak na nepoznanie zmeneni? Dalsia skvela romanticka komedia, ktoru sa oplati vidiet. ________Mia Farrow - (Hana) +++ Woody Allen - (Mickey) +++ Michael Caine - (Elliot) +++ Barbara Hershey - (Lee) +++ Carrie Fisher - (April) +++ Dianne Wiest - (Holly) +++ Max von Sydow - (Frederick) +++ J.T. Walsh - (Ed Smith) +++ John Turturro - (Scenárista) +++ Richard Jenkins - (Dr. Wilkes) +++ Daniel Stern - (Dusty) +++ ()

viperblade

Tentokrát mě Woody zasáhl přesně a na 100 %. Hannah and Her Sisters je opravdu parádní drama/komedie/film ze života. Konečně Woody odsunul "svou postavu" (neurotik) na vedlejší kolej a zaměřil se na obyčejnější lidi a jejich problémy, (ne)lásky, vztahy… co vám budu povídat, nechápu, proč se o tomto filmu nemluví jako o jednom z nejlepších Woodyho snímků, co kdy natočil. Protože by se mělo. Rozhodně by si to tento snímek zasloužil více než třeba takový Manhattan. Já osobně tento film řadím do TOP 3 filmů od Allena. 100 % za uvěřitelné příběhy, za herecké obsazení (Michael Caine, Mia Farrow and Max von Sydow v tomto filmu excelují) a za ten konec (jestli ho Woody má či nemá rád je mi upřímně jedno, podle mého názoru tam pasuje skvěle). ()

D.Moore

Narozeniny Michaela Caina jsem oslavil jeho první oscarovou rolí. A večírek s Hanou a jejími sestrami se podařil. Viděl jsem příjemně oddychový, komediálně-dramaticko-romantický počin, který začal skvěle, pokračoval ještě lépe a končil poněkud rozpačitě, ale co z toho, happy endu holt člověk nezabrání, když si ho filmař usmyslí. A sem se navíc hodil. Oceňuji i fakt, že žádná z postav nakonec nebyla nadbytečná (ani hypochondr Mickey, o kterém jsem si dlouho myslel, že ve filmu je hlavně proto, aby si Woody Allen zahrál). A zmíněný Michael Caine? Perfektní (pochopitelně), ovšem spravedlivě musím říct, že excelentní Max von Sydow se mu ve všem vyrovnal.__P.S. Že ve filmu zazní moje oblíbená píseň I've heard that song before... To jsem opravdu nečekal. ()

troufalka

Už jsem si zvykla, že Woodyho témata často hnaničí s incestem. Hana a její sestry mě lehce pobavily, ale nepřinesly mi nic nového. Přesto příjemně strávených 103 minut. ()

pepo

Cainova linka vynikajuca, zvysok ma vsak utvrdil v tom, ze s Woodym asi nikdy nebudeme kamarati. A to mam Annie Hall a Match Point velmi rad 6/10 ()

Reiniš

Hana a její sestry dokáží vyvolat celou paletu emocí. Scénář je bezchybný stejně jako civilní herectví všech zůčastněných. Allen rozehrává na pozadí čtyř ročních období v New Yorku komediální vztahový více úhelník, který má často hrany ostřejší, než leckterá dramata. Spolu s Purpurovou růží z Káhiry pro mě nejlepší Woodyho film. ()

Xmilden

S přibývajícím věkem mě ten Woody začíná přitahovat stále víc a víc. Ty filmy jsou minimálně odžité, člověk postavám prostě rozumí ve 40 úplně jinak než by tomu bylo ve 20 a do těch filmů se zkrátka musí trošku dospět. Příjemná vztahovka, ve které se jednoho dne nevhodně zamiluje samotný Michael Caine. Nejsměšnější scény má na svědomí Woody Allen a jeho po(s)tupné návštěvy doktorů :) 75% ()

-bad-mad-wolf-

S každou další Allenovkou zjišťuju, že mi nejvíce chybí samotná neurotická postavička jejího tvůrce. Doplácí na to i Hana, kde je Woodyho málo a Allenovské vztahové eskapády sester působí už poněkud opotřebovaně (byť jsou pořád zábavné). 7/10 ()

kinej

To co Woody Allen v 70. a 80. letech v kinematografii předváděl sand už hraničí s nadliskými schopnostmi. Hana a její sestry je jednodše geniální film, protože jeho hrdinové jsou velice reální a hlavně díky tomu i směšní zároveň. Takový Elliot Michaela Caina, jakoby vypadl ze skutečného života, Jeho postava která pobaví více než, ale zároveň i vyděsí. Není to zrovna sympaťák, ale to jen proto, že je reálný. Nebo malíř, jehož ztvárnil Max von Sydow, to je prostě úžasné. Ale nemá cenu jít po postavách, protože každá z postav filmu má svoji hloubku, dramatičnost i směšnost. A bonusem navíc, ozdobou filmu je Woody Allen, který snad opravdu hraje sám sebe. A něketeré repliky ve scénáři, jsou dokonalé, protože jsou to velice vtipné a zároveň chytré glosy. Opravdu geniální záležitost. ()

WillBlake

Tenhle film vám musí udělat radost. A Woody Allen ví, že občas potřebujeme filmy, které nám budou dělat radost. Protože "kdyby se Ježíš vrátil a viděl, co se děje v jeho jménu, nepřestal by zvracet..." ()

ajuska

Další moc dobrý film Woodyho Allena. Celé je to vlastně o takových obyčejných všedních věcech, které může řešit každý z nás. Jsou tu opět vynikající dialogy a trefné postřehy a úvahy na allenovská témata. Tohle já zkrátka můžu. ()

Michael Caine oznámil konec kariéry

Michael Caine oznámil konec kariéry