poster

Kong: Ostrov lebek

 • USA

  Kong: Skull Island

 • Vietnam

  Kong: Dao So Nguoi

 • Slovensko

  Kong: Ostrov lebiek

 • Kanada

  Kong: Skull Island

 • Nový Zéland

  Kong: Skull Island

 • Austrálie

  Kong: Skull Island

 • Velká Británie

  Kong: Skull Island

 • Irsko

  Kong: Skull Island

Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi

USA / Vietnam, 2017, 118 min

Zajímavosti k filmu (31)

 • - Režisér Jordan Vogt-Roberts je velkým fanouškem Hidea Kodžimy a jeho herní série „Metal Gear Solid“ a chystá její filmovou adaptaci, a proto si pozorní fanoušci mohou ve filmu všimnout několika odkazů, jako např. název jednotek Fox a název lodi Grey Fox. (Fordzy)

 • - Samuel L. Jackson (Preston Packard) zopakuje frázu "Hold onto your butts" vo voľnom preklade "držte si klobúky", z Jurského parku (1993), v ktorom sa to tiež hemžilo obrovskými bytosťami a rovnako zvrhlo v tragédiu s ľudskými obeťami. (WalterIK7)

 • - Režisér predchádzajúceho filmu o King Kongovi Peter Jackson odporúčal producentom filmu, aby sa réžie ujal Guillermo del Toro. (MikaelSVK)

 • - Postava Conrada (Tom Hiddleston) se jmenuje podle britsko-polského spisovatele Josepha Conrada, známého především díky románu „Srdce temnoty“. Kniha byla mnohokrát adaptována (například v Coppolově Apokalypse z roku 1979) a pojednává o temných silách uvnitř každého z nás, které se derou na povrch, jakmile se člověk ocitne mimo zábrany civilizace. Hlavní postava jménem Charles Marlow se s takovým zlem setkává v africké džungli - a Marlow je jméno další postavy z filmu, jenž ztvárnil Johnem C. Reillym. (M.u.t.t.t.y)

 • - Vo filme sa stretli Oscarová víťazka Brie Larson (Mason Weaver) a na Oscara nominovaní Samuel L. Jackson (Preston Packard) a John C. Reilly (Hank Marlow). (mivr)

 • - Kongov vzhľad vznikol kombináciou svojho náprotivku z roku 1933 a japonskej adaptácie zo šesťdesiatych rokov. Toto skĺbenie umožnilo kreatívnemu tímu spojiť základné vlastnosti klasického Konga s prehnanými "kaiju" (skratka pre japonské gigantické monštrá)  aspektami, a teda výraznejšou dĺžkou, stavbou a silou, ktorá umožní vyrovnanejšiu konfrontáciu s nadchádzajúcim filmom Godzilla vs. Kong (2020). (mivr)

 • - Oblečení Johna Goodmana (Bill Randa) je replikou oblečení, které měl na sobě herec Robert Armstrong (Carl Denham) ve filmu King Kong (1933). (henrycruel)

 • - Ve filmu jsou používané vrtulníky Bell UH1 Huey, Sea Stallion a vrtulnik CH 47 Chinok. Zbraně, které používá Preston Packard (Samuel L. Jackson), jsou pistole Colt 1911 a puška M14. Další zbraně použité ve filmu jsou útočná puška M16, útočná puška AK-47, kulomet M2 Browning MG .50 Cal, kulomet M60 a japonsky meč Katana. (K98)

 • - Ve filmu si měl původně zahrát také Russell Crowe. (henrycruel)

 • - Jordan Vogt-Roberts se rozhodl nepoužít ve filmu dinosaury, kteří jsou v jiných zpracováních Kongova příběhu obvyklými obyvateli Ostrova lebek. Dle jeho slov jsou dinosauři ve filmu už ohranou záležitostí, a místo nich raději zařadil zcela nově vytvořenou faunu. Dinosauři však na jeho Ostrově lebek kdysi žili také, dokladem toho je přítomnost lebky triceratopse (či jiného podobného zvířete) v místě hrobu Kongových rodičů. (Israha)

 • - Noční scéna setkání Toma Hiddlestona a Brie Larson s Kongem na útesu nápadně připomíná stromovou scénu s brachiosaurem z Jurského Parku (1993). Tentýž film pak také cituje i Samuel L. Jackson (Preston Packard), který si v něm shodou okolností i zahrál, když při průletu bouří prohlásí „Hold on to your butts!” (stejná věta zazněla v Jurském Parku při příjezdu džípu před výběh Tyrannosaura). (Israha)

 • - Inspirací pro vzhled obrovského pavouka, který usmrtí několik vojáků z jednotky poručíka Packarda, byli pravděpodobně buď sekáči, nebo případně též třesavkovití, což je čeleď dlouhonohých pavouků, kteří sekáče svým vzhledem dosti připomínají (v běžné mluvě jsou známí spíš jako „hajzlpavouci”). Obecné anglické pojmenování pro obě tyto skupiny členovců zní „Daddy Long Legs”, zatímco oficiální pojmenování pavoučího monstra z filmu je „Mother Long Legs”. (Israha)

 • - Anglické pojmenování hmyzovitého tvora, připomínajícího kmen stromu, který se objeví v jedné ze scén, zní „Spore Mantis”. Mantis znamená kudlanka, monstrum ale s kudlankou má jen pramálo společného, a ze všeho nejvíce připomíná jiný hmyz, pakobylku. (Israha)

 • - V závěrečném souboji se na začátku Kong pokouší velkému Skullcrawlerovi vykloubit a zlomit čelisti. Tento konkrétní „chvat” byl použit v každé filmové adaptaci King Konga, ve které došlo na souboj Konga s jiným monstrem (výjimku tvoří King Kong vs. Godzilla (1962), tam Kong Godzillovi pouze vrazí do tlamy strom). Poprvé se však stane, že tento útok nevede k usmrcení Kongova protivníka. (Israha)

 • - Souboj Konga s obřím hlavonožcem není prvním takovým ve filmové historii. Poprvé Kong bojoval s obří chobotnicí ve filmu King Kong vs. Godzilla (1962). Tato chobotnice však byla „obyčejná”, pouze zvětšená; zatímco jezerní hlavonožec z Ostrova lebek je pravděpodobně hybridem mezi chobotnicí a olihní. (Israha)

 • - Úvodní scéna měla v původním scénáři odlišnou podobu. Místo střetu amerického a japonského letce mělo na půdě Ostrova lebek dojít ke konfliktu hned celých vojenských jednotek, který měl být po krátké chvíli přerušen útokem obří opice, připomínající King Konga z filmu King Kong (2005) od Petera Jacksona. Vojáci v této scéně společnými silami opici usmrtili, čímž měl Vogt-Roberts v úmyslu šokovat diváky a vyvolat v nich otázky, jak je možné, že hlavní protagonista filmu hned na začátku zemřel. Poté se ale měl na scéně objevit pravý Kong a obě jednotky (s výjimkou dvou vojáků) zdecimovat. (Israha)

 • - Hlavní inspirací pro vzhled Skullcrawlerů byl dvounohý plaz, který se krátce mihl v původním King Kongovi z roku 1933 (ve scéně, kdy se Jack Driscoll (Bruce Cabot) ukrývá před rozzuřeným Kongem v převisu rokle). Dalšími dílčími inspiracemi pak byli pokémon Cubone, anděl Sachiel z anime seriálu Neon Genesis Evangelion (od r. 1995), a No Face z anime filmu Cesta do fantazie (2001). (Israha)

 • - Výška Konga v tomto filmu je cca 100 stop (přes 30 metrů), což z něj činí největšího amerického filmového Konga. Celkové prvenství však drží japonský Kong, který se objevil ve filmech King Kong vs. Godzilla (1962) a King Kong Escapes (1967). Jeho výška činila rovných 50 metrů. (Israha)

 • - Dej filmu sa odohráva v roku 1971. (beso74)

 • - Podobne, ako verzia z roku 1976, bola aj táto natáčaná na Havajských ostrovov. Rovnako sa točilo v Austrálii aj severnej časti Vietnamu, vrátane slávnej Halong Bay (tento záliv bol v roku 1994 zapísaný na zoznam svetového dedičstva UNESCO). Vďaka tomu, bol režisér filmu Jordan Vogt-Roberts oslovený Vietnamskou národnou správou pre cestovný ruch (VNAT) s ponukou, aby sa stal veľvyslancom Vietnamu pre cestovný ruch na obdobie troch rokov. (beso74)

<< předchozí 1 2
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace