Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez chlastu a drog. Ty pomáhaly zejména ve chvílích, kdy se Elton cítil sám, opuštěný a nemilovaný, což se mu stávalo prakticky pořád. Jenže když jste duší rocker i showman, tak se z každého srabu prostě vyzpíváte. (CinemArt)

Rathalos

Zivotopisna drama o velkom Eltonovi Johnovi,ktoreho fantasticky zahral Taron Egerton,k tomu vsetkemu vyborna hudba a spracovanie,ktore si zasluzi velku pochvalu...:-) ()

BOURQUE

Pán D. Fletcher už pri Bohemian Rhapsody ukázal (aj keď len ako „spolurežisér“), že má cit pre tvorbu životopisných filmov o hudobných velikánov, ikon. Filmom Rocketman sa nám snažil priblížiť malý kúsok zo života fenomenálneho Eltona Johna. Celý film je silne koncipovaný elementmi muzikálu a všetko prechádza hudba, čiže je tu svet, v ktorom E.J. žije (alebo „žil“) celý svoj život. Po uplynutí dvoch hodín filmu si väčšina divákov povie, že ostal to, čo čakal. Klasické prvky „hivezdy“ tu nechýbajú: (super)rýchla jazda do nebies, kopa peňazí, alkohol, drogy, „strata“ skutočných priateľov a snaha napraviť pokazené veci. Avšak dostávame aj dosť osobitné snímky. Ako vznikol Elton z Reginalda? Odpovede jednoznačne musíme hľadať v detstve a vo vzťahu, ktorý k nemu mali jeho rodičia. Aby som to zjednodušil: Elton bol a bude milovaný miliónmi, ale lásku a úctu od ľudí, ktoré si skutočne želal, nedostal (musím však priznať, neviem, že do akej mieri to odpovedá skutočnosti). Potom tu máme jeho sexuálnu orientáciu. To sa pánovi Fletcherovi podarilo zobraziť lepšie (odvážnejšie scény, väčšia otvorenosť), ako v prípade F. Mercuryho už v úvode spomínanom filme. Ostatné časti filmu, ako výprava, kostýmy, hudba a muzikálové prvky, sú na nadpriemernej úrovni. K tomu celému však bol potrebný aj veľmi dobrý Taron Egerton, ktorý do toho dal všetko, čo má (hlas a oddaný herecký výkon). (Teraz ma príjemne prekvapil.) Film „Rocketman“ podľa mňa je vydareným kúskom, ktorý vďaka vyváženej koncepcii dokáže zaujať milovníkov daného žánru. A ako som sa dočítal, skutočný E.J. bol dosť dojatý výsledkom pána Fletchera a spol. P.S.: Ešte jedna poznámka – na záver nečakajte taký hudobný výbuch, ako to bolo v prípade Bohemian Rhapsody. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Majkak

Stylové prolínání snu, fantazie a reality. Elton strádal osamělostí. Utěšoval se chlastem, drogami, nakupováním, v podstatě vším, na čem lze získat závislost. Jeho rodiče mu přílišnou vřelost neprojevovali, resp. cítil se u nich víc jako rušivý nežádoucí element. Elton se našel u piana a hrál a hrál. Měl kliku na setkání s pár lidmi, kteří mu pomohli dostat se před publikum a pak už začala velká jízda. Osobně se mně víc líbilo Bohemian Rhapsody, je takové soudržnější a o Mercurym vypovídá víc než Rocketman o Eltonovi. A to Rocketman ukazuje Eltona i při léčbě závislosti, ale právě ne úplně zdařilé propojování snového a realistického rozmělňuje psychologickou stránku a taky trochu nudí. ()

strikeman

Nadějně a vcelku neotřele podaná biografie, sympatické herecké výkony, ale přece tomu něco chybělo. Větší gradace? Více informací z Eltonova života? Nevím. Prostě to nebylo špatné, ale na jedno podívání to stačilo ... 68% ()

Kulda24

Film o dvou rovinách, kde jedna z nich funguje skvěle a druhá je tam z veliké části zbytečná. Ta první je muzikálová, kde scény jsou barevné, výpravné a ženou se do předu. Druhá část je dramatická, která se snaží hrát na city a na psychologickou složku. Ovšem na to. aby se o ní člověk zajímal, má strašně málo prostoru. Egerton hraje skvěle a bude společně se Sandlerem "páté kolo u vozu" a musí se bez té nominace obejít. 70% ()

helloween93

Takový klasický životopisný film ze showbyznysu, průlom, sláva, bohatství, okázalý životní styl, drogy, alkohol, přetvářka a motiv odcizení. Egerton to zahrál suprově, maskéři odvedli velký kus práce. Pokud však film srovnáme s Bohemian Rhapsody, tak režisér Rocketmana Dexter Fletcher nedokáže z látky vyždímat emoce, a to je zásadní rozdíl oproti biografii Queen. Z komerčního hlediska byl pro produkující studio Paramount největší problém Rkový rating, díky kterému rovnou mohli zapomenout na čísla jako Bohemian Rhapsody, Elton tak vydělal cca 200 milionů a s nízkým rozpočtem to věčně paběrkujícím Paramountům něco vydělalo, ale asi čekali trochu víc. A já to od tohohle filmu čekal taky. 3* ()

fixaman

Filmový Elton vypadá i zpívá stokrát líp než ten pravý. To je celkem smutné. Ale jinak hodně povedená biografie plná parádních hudebních čísel, u které jsem se bavil od začátku až téměř do konce. Jen tu filozofickou tečku v léčebně si mohli klidně odpustit, ke zbytku filmu vůbec nepasovala. ()

dudunecek

Je Rocketman pro skalní fanoušky Eltona Johna nebo film pochopí a docení i milovník muzikálů nebo obyčejný divák? Nedokážu jasně říct, protože jsem od každého trochu. Rozhodně to je nadprůměrný film, který umí Eltona Johna představit, vynést ho do nebes a během pár minut totálně zhnusit. Jenže mu pořád fandíte a doufáte, že se konečně vzpamatuje a udělá obrovskou stopu do hudební historie, kterou nyní, když se o něm točí film, určitě udělal. ()

geek.ondra

Fletcher neví jestli chce natočit velkolepý muzikál nebo osobní biografii a Rocketman se mu v jistých směrech rozpadá pod rukama. V jednu chvíli královsky baví aby pak hned poté mohl královsky nudit. Egerton je ale famózní. To zase jo. Další zázrak se nekoná takže radši zavolejte Singerovi a proste o odpuštění. 6/10 ()

joker30

Nemozem si pomoct po par dnoch to vo mne dozrelo a musim dat 5*. Asi najlepsi muzikál aký som videl.91% PS: strasne ma potesil ten Billy Eliot easter egg. ()

TheSompeque

Masivní úspěch Bohemian Rhapsody započal trend filmů, které se věnují nějaké kapele či interpretovi. Není tedy divu, že se do kin dostal snímek, který se chce na podobné vlně svést také – Rocketman. Na první pohled by se dalo říct, že se jedná o další film, který bude oslavovat geniální um umělce, který má dodnes nemalou fanouškovskou základnu, opět půjde o příběh podaný skrze růžové brýle a všechno skončí velikým happy-endem. Ačkoliv se z trailerů může zdát, že půjde o podívanou s veselou atmosférou, není tomu tak. Jde spíš o drama. Film se věnuje vzrůstu Eltona Johna, od jeho dětství, kdy poprvé usedne před klavír, po jeho vzestup a následný pád. To, co Bohemian Rhapsody skrývalo, Rocketman odhalil. Drogy, alkohol, Eltonova labilní psychika a jeho homosexualita. Právě jeho závislosti ho dostanou do léčebny, kde se se zúčastní skupinové terapie. Právě tam vypráví svůj příběh, který není nejveselejší. V tomto duchu se nese druhá polovina filmu, kde se Elton vyrvonává s problémy s nabývající slávou, ztrátou přátel a vztahy s rodinou, které neměl nejlepší. Tím jsem nastínil odlišnosti dvou zmíněných filmů. Rocketman je více osobnější a nebojí se věnovat i nejtemnějším stránkám Eltona. Zároveň to pojí s jeho extravagancí a projevem, který ve filmu vytváří komediální část. Další výraznou změnou je forma hudby, kterou tvůrci zvolili. Od filmu o hudební legendě bychom čekali plno scén na pódiu, kde předvede svoje největší hity. Toho se dočkáte. Zároveň ale je film plný částí, které připomínají muzikál. Postavy se baví a najednou začnou zpívat. To ve většině případech funguje, někdy se to zdá nucené a rázem to ničí atmosféru, kterou scéna před hudebním vystoupením vytvořila. Něco, co se filmu opravdu povedlo, byla audiovisuální stránka. Na Rocketmana se skvěle kouká, některé záběry jsou opravdu dobře udělané, především ty bez střihu během hudebních vystoupení. Tvůrci si dali opravdu záležet. Dále pochopitelně hudba, která je přítomná jak ve formě koncertů, tak i v muzikálových částech. Úctyhodné je to, že oproti Ramimu Malekovi, který stvárnil Freddieho Mercuryho a zpěv mu propůjčily nahrávky od samotného Mercuryho a zpěváka Marca Martela, se představitel Eltona, Taron Egerton chopil své role natolik, že ve filmu slyšíme při zpěvu slyšíme jeho hlas. O filmu bylo řečeno, že půjde o hudební fantazii. Čímž se autoři chtějí vytrhnout z područí reality ve filmu tak vidíme pár opravdu fantastických situací, viz. scéna, kde Elton udělá cosplay na Tonyho Starka a odletí z pódia pomocí raket. Ve filmu to má své logické opodstatnění, které dává smysl, ale v kontextu scén, které mají dojmout, moc ne. Na jednu stranu tu máme drama, které má vzít za srdce, na druhou stranu absurdní situace. Pospolu to nedává moc smysl. Rocketman je jednoduše film o legendárním umělci, který prošel mnohé než se dostal na pomyslný vrchol. Strasti jeho života ho ovlivňovaly a posouvaly vpřed, ačkoliv mu párkrát způsobily pád. Silný příběh, skvělé herecké výkony a visuální skvost podkreslený ikonickou hudbou. () (méně) (více)

Dementra

Taron Egerton je naprosto fantastický ve všech ohledech. Nepamatuju si, kdy me film vehnal slzy do oci jen kvuli tomu, ze je to tak dobré! Film má sice klasickou dejovou linku hudebních biografii, ta je ale prolozena fantastickými muzikálovými výstupy se skvelym zpěvem, kostými, choreografií, i nápady - viz úvodni duet dospeleho Eltona s malým Eltonem. ()

cure

Výborný herecký výkon Taron Egertona. Možno, keby to nechal skutočný Elton John len na filmárov, možno by to bolo aj za 5 hviezd (ale to by tam museli ešte nejak zakomponovať aj Nikitu). ()

gazogazo

Ty vole takovou nudu jsem nečekal. Sex drogy a rocknroll netáhnou? Ale táhnou, jen tam musí být. Film bez konfliktu, bez gradace. Bez fetu. Herecky dobré, jinak píčovina. ()

HenryIvan

Poctivo odvedená robota, skvelý Taron a príbeh ako vystrihnutý z biografie o každom druhom známom rockerovi, ktorý je však podaný tak, že vlastne nijak výraznejšie neprestane baviť. Podané viac muzikálovo, no to až tak nevadilo. Celkovo sa to dosť podarilo. 80 %. ()

Jakubik

Bohemian Rhapsody 2. První díl, o napůl vymyšleném životě Freddieho měl oproti pokračování s podtitulem Rocketman jednu zcela zásadní výhodu. Queen měli daleko větší hudební dosah než Elton, a proto se film mohl opřít hlavně o známé a líbivé melodie. Rocketman je cíleno na komornější publikum a známých melodií je tu daleko méně. A to se pak definitivně projeví na celém filmu. Už BR nebyl pro mě buhví jakým filmovým počinem a Rocketman není žádnou výjimkou… ()

Biopler

Egertonova výstavná rola, majstrovský výkon v každej scéne, v každom detaile. Film je spolu s jeho herectvom hodný uznania aj vďaka réžii. Myslím, že už v žiadnom filme o hudobníkovi sa nepodarí to na čo si trúfol Fletcher. Do scenára o živote muzikanta napasoval brilantným spôsobom texty piesní a okorenil ich miestami muzikálovými číslami, ktoré náramne sedia a hlavne nie sú gýčové. Životné epizódy sú formálne skvele zvládnuté, nedá mi nespomenúť napr. snové dirigovanie orchestra, vznášanie sa Eltona a publika počas koncertu v Trubadour, famózny nápad s bazenóm a následný parádny viacnásobný strih končiaci epickým songom Rocketman. Film ma dostal aj čo sa týka symboliky - Eltonove padajúce pierka, flitre a čačky čo mal na hlave v ústrety úniku za obyčajnosťou, za zmierením, za objatím, za prijatím... záver je jednoducho krásny. Z plynulého a energického rozprávania mi predsa len vadí vsuvka s manželkou, s ktorou bol ženatý 4 roky, no film sa jej venoval absolútne okrajovo... ak by boli spolu do roka, tak nepoviem... no aj ich spoznávanie bolo dlhšie, film to vyriešil jedným polosongom v štúdiu. Keď sa na to spätne pozerám, ani to tam nemuselo byť, lebo scenárista vložil do úst budúcej manželky slová, ktoré majú byť tým čo si má divák prečítať z filmu. Proste je dobré ak je film vo vyznení citov i pocitov implicitný, ak sa nesnaží všetko polopaticky slovne vyjadriť. A minipihy ma ešte škrú, lebo maskéri dneška dokážu skvelé veci. Bryce Dallas Howard, čoby Eltonova matka, sa veru nezmení v čase od teenage rokov synátora po situáciu keď sa Elton po tripe s Berniem vráti k nej. O čosi neskôr je to už lepšie, ale dojem z celku to už nezlepší. Mladší predstavitelia Eltona sú, naopak, tým čo ma potešilo, skvelý výber. ()

kilobyte

I když se muzikálové provedení k Eltonovi hodí asi nejvíce, tak příběh tím bohužel trpí, jako ve většině muzikálech. A to je podle mě velká škoda, protože by určitě mohl nabídnout více. Takhle je to spíše pro jeho fanoušky. ()

Torgal

Oproti Bohemian Rhapsody podstatne odviazanejší životopis, ktorý sa ale nebojí nazrieť aj hlbšie do temnejších zákutí Eltonovej hviezdnej kariéry (čo ale spôsobuje neblahý kontrast so spravidla rozjasaným zvyškom filmu). Hromada scén je vyslovene štylizovaná, takže pátrať o tom do akej miery je tento film "historicky presný" nemá zmysel - chce komunikovať hlavne emóciu, nie odškrtávať si fakty. Osobne mi tento prístup vôbec nevadil, väčší problém bol v tom, že Eltonovu hudbu som nikdy nevyhľadával a poznal som ho len ako pokojného pána spievajúceho Candle in the Wind na pohrebe princeznej Diany. Tým pádom mi veľká časť songov z filmu nič nehovorila a aj tie ktoré som poznal vo mne nerezonovali ani len spolovice tak dobre ako tie z biografie Queenov. A to je ten rozhodujúci jazýček na váhach, kvôli ktorému sa nakoniec prikloním len k trom hviezdam v hodnotení. 7/10 ()

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

Fuqua natočí film o Michaelu Jacksonovi

19.01.2023

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

Třetí Sherlock Holmes našel režiséra

12.07.2019

Režisér dvou úspěšných hudebních biografií Rocketman a Bohemian Rhapsody (film přetočil a dodělal po Bryanu Singerovi) Dexter Fletcher byl vybrán pro režii třetího Sherlocka Holmese s Robertem… (více)

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech

Godzilla zklamáním, Avengers dochází dech