Reklama

Reklama

Recenze (2)

curil 

všechny recenze uživatele

Náboženský epos, kde se Ježíš prakticky neukáže. Je slyšet, vidět kousek jeho roucha, část ruky, ale to je vše. I hlavní postava Petr, se ukáže téměř po čtyřiceti minutách. A tak se objevuje Fara, arabská princezna, která se chce pomstít králi Herodovi za svedení a ponížení své matky. Ve srovnání s velkofilmy natočeným přibližně v téže době (Spartakus, Roucho) jde jen o průměr. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Výrobu a distribuci zajišťovala společnost Buena Vista, divize společnosti Disney. Impresário Walt Disney se sice ke koprodukci filmu s náboženskou tématikou zpočátku stavěl odmítavě, jeho bratr Roy Disney, finanční mozek společného podniku, ale výrobu nakonec prosadil. (mar48)
  • Jedná se o první film Herberta Loma, který natáčel v USA. Kvůli podezřením se sympatií s komunismem totiž nemohl do USA odletět. I přesto však natočil pro USA už předtím řadu filmů, ovšem mimo ni. (mar48)
  • The Big Fisherman byl prvním filmem natočeným v systému Super Panavision 70, který užívá 70mm film s poměrem stran 2,21:1. (Trainspotter)

Reklama

Reklama