Po mrtvém muži, kterého srazil vlak v železničním tunelu, zůstala nešťastná vdova. Ale proč byl jen ve spodním prádle a co mají s případem společného holky ze šantánu? Kdo je onen neidentifikovatelný mrtvý, kterého železničáři našli jen ve spodním prádle v tunelu? Paní soudcová Cmíralová (D. Batulková), matka četníka na zkoušku Zdeňka Cmírala (M. Donutil ml.), přijela proto, aby navrátila syna k rodnému krbu, ale nedá jí to, aby se do vyšetřování nezapojila. Ona totiž, na rozdíl od těch mužských v uniformě, dobře ví, jak to chodí ve vztazích mezi muži a ženami. A dala by ruku do ohně za to, že mrtvola v tunelu a případ zmizelého barona mají přímou souvislost. (Česká televize)

jfaba

Druhý díl jsem nedokoukal. Nuda. Ale nedám nehodnoceno, jak mám ve zvyku, ale jen *. Končím. Zlaté Četnické humoresky (a to jsem je ještě nehodnotil). ()

Alagaesie

Gebrt je v seriálu prostě skvělej. Ten klobouk, co měla zemská soudcová Cmíralová byl výbornej. Batulková zas exceluje - umí hrát. A hraběnka/baronka bez titulu byla moc. Malej uňafanej četnickej čokl by zasloužil do kotce. Může mi někdo říct, jakej vůl by dal dobrovolně hlavu na koleje? Cmíral měl matku fakt od rány. Kam na šutry (...) Jašków se s vyšetřováním nesere ... Korolová je ještě větší průser, než se mi dosud zdálo. By mě zajímalo, estli měli toho bílýho čokla cvičenýho přímo od chlupatejch. Hájek je čím dál lepší. A v mladým Donutilovi taky něco bude. ()

pidla

Nudný scénář, průhledná zápletka, typický českotelevizní infantilní humor, přehrávající Batulková a Jaškow, trapný Zedníček, nezajímavý Donutil, naprostá absence stylu... Naproti tomu velkorysá výprava, která musela stát balík. Chtělo by se říct promarněná příležitost a vyhozené peníze. Jenže 1,7 milionu diváků to zřejmě stačí, takže v ČT se budou zase plácat po zádech, jak to dělají dobře. ()