• mosem
  ****

  Zdá se, že tvůrci si uvědomili, že Sova jako velitel-šašek je neudržitelný.Poněkud jej znormálnili a tak se seriál dostává opět do dívatelnější polohy. Sice se mně zdá, že vývoj postavy Sovy je poněkud předvídatelný (nebo budu překvapen tím, že se pletu), stejně jako se dal očekávat vývoj postavy Voříška. Docela mne zaujaly dvě věci - kněz exorcista (domníval jsem se, že po první válce se u nás tohle nepraktikovalo) a téměř bezmezná subordinace policistů při zákroku a "úletu" velitele od předpisů. Není to sice veledílo, ale jako páteční oddechovka - proč ne.(24.2.2017)

 • Alagaesie
  ****

  Kluk byl docela rychlej. Otčím to s ním asi neměl jednoduchý. Zpěvačka napoprvé působila jak na klíček. Hra o jablko pěkná. Že Toník umí s vidlema bych nečekal. A do toho to morfium. Goldflam baví naprosto všude kam se vrtne. Vašíkova matka bude nějáká labilní. Zase problémy v hotelu ...ts ts - a ten hotel je taky celej divnej ... Sova se něják snaží - to nebude samo sebou. Ta zpěvačka asi taky nebude zdravá. „Měsíc si nesednu -" Jsou bdělí ti hoši. A čím dál chytřejší. Co ten malej kluk může skrejvat? Pánbíčkáři podělaný ... A zas nebylo jasný vůbec nic. Z faráře to teda lezlo ... Hájek si je občas až moc jistej ... Scéna v obchodě byla napínavá. Bába jedna závislá zadlužená. Se služkou byl stejnej kříž jako s bábou samotnou. Bareš je skvělej.(25.2.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Proleze klíčovou dírkou." Nebo uletí komínem. Tak to je jasné. Páni četníci evidentně podceňují Pána temnot a já se stavím na stranu exorcisty. Jinak mě ten případ celkem nudil, protože kdyby mladý delikvent dostal hned na holou a promluvil, tak se nemusela složitě spojovat dopravní nehoda, krádeže, vidle v zadku, operní narkomanka, vražda faráře a nelegální prodej léků.(24.2.2017)

 • malet
  ****

  Tak zdálo se to všechno jasné a ono farářova dcera. Opět mě to bavilo. Jen ten Langmajer...ale v příštím díle je naposledy, takže se asi přijde na to, že krom toho, že je hypochondr, je tak trochu kleptoman a pomaže i s varanem a v Luhačovicích se zjeví další četník. Celkem solidní fluktuace na tak malý podnik. Na můj vkus bylo trochu přitažené za vlasy to vymýtání ďábla a exorcismus, to mi bylo Toníka i líto. Ale ono to tak nějak vyšumělo... A kde byl Vašík, když si ho tatínek ožrala odnesl, to se jako o něj zvládl postarat? Morfinismus není trestný, krásná doba...Kdo ví, proč mi není líto té fúrie Hejkalové :-) No, těším se na další díly.(26.2.2017)

 • mh.mail
  ***

  50% — Někdo tady v komentáři k minulému dílu psal, že velitelé mají životnost tři díly. A ono to tak opravdu vypadá. Hádám, že v příštím díle se odhalí, že Sova není jenom hypochondr, ale přinejmenším ještě kleptoman či přímo zloděj, takže se bude taky pakovat. Tak trochu jsem nechápal, proč kluk tak zarytě mlčel, chtěl jako chránit matku? Ale to dost nesmyslně.No nějak se ta seriálová kára kodrcá k cíli, občas jede hladce, občas se to hrozně kymácí. Tak uvidíme, jak to bude vypadat dál.(28.2.2017)

 • - Natáčelo se v Luhačovicích, Tasově, Prostějově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

 • - V epizodě četník Láska (Robert Hájek) prohlíží knihu hotelových hostů. Najde tam tento zápis: „Ročník 1898, Amálie Kutinová, lékárnice.“ Je to narážka na skutečnou osobu – lékárnici a spisovatelku Amálii Kutinovou, která se opravdu narodila v roce 1898 a část dětství strávila ve Štítné nad Vláří, což není daleko od Luhačovic. (Ezis)