Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neznámý pachatel vykradl ordinaci doktora Ziegelbauera, lékaře luhačovické nemocnice. Odcizil morfium a injekční stříkačky. Co vypadá zprvu jako banální krádež, kterou možná způsobil venkovský kluk, roste postupně v sérii stále vážnějších zločinů, v nichž už zdaleka nejde jen o morfinismus. Vyšetřování je komplikované i proto, že nový velitel Sova je hypochondr, který skoro nevychází ze služebního bytu a případ neřeší. A tak četnickou stanici v podstatě řídí obecní strážník Josef Hejkal, z něhož si Sova udělal pobočníka. (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

mh.mail 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

50% — Někdo tady v komentáři k minulému dílu psal, že velitelé mají životnost tři díly. A ono to tak opravdu vypadá. Hádám, že v příštím díle se odhalí, že Sova není jenom hypochondr, ale přinejmenším ještě kleptoman či přímo zloděj, takže se bude taky pakovat. Tak trochu jsem nechápal, proč kluk tak zarytě mlčel, chtěl jako chránit matku? Ale to dost nesmyslně.No nějak se ta seriálová kára kodrcá k cíli, občas jede hladce, občas se to hrozně kymácí. Tak uvidíme, jak to bude vypadat dál. ()

mosem 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zdá se, že tvůrci si uvědomili, že Sova jako velitel-šašek je neudržitelný.Poněkud jej znormálnili a tak se seriál dostává opět do dívatelnější polohy. Sice se mně zdá, že vývoj postavy Sovy je poněkud předvídatelný (nebo budu překvapen tím, že se pletu), stejně jako se dal očekávat vývoj postavy Voříška. Docela mne zaujaly dvě věci - kněz exorcista (domníval jsem se, že po první válce se u nás tohle nepraktikovalo) a téměř bezmezná subordinace policistů při zákroku a "úletu" velitele od předpisů. Není to sice veledílo, ale jako páteční oddechovka - proč ne. ()

Reklama

IvcaSammet odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

I přesto, že se v díle neobjevil Jarda Plesl, kvůli kterému jsem se přinutila nevzdávat se, nakonec jsem přece jenom vydržela a zvládla celou epizodu. Připad mě sice zaujal, ale znovu jsem nedokázala překousnout soukromé rádoby dramata četníků a hlavně jejich neuvěřitelnou stupiditu. Osobně jsem "pachatele" odhalila témeř okamžitě po vraždě. Navíc mě čím dál víc začínají štvát "dramatické" scény, které pouze přidávají na trapnosti tohoto seriálu ... ()

sator 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jaký velitel ... Chybí úplně jednoduché otázky které by položil každý natož strážník. Jestliže chlapec bodne vidlemi dospělého muže. Optal bych se proč to udělal... Soudce (Igor Bareš) nechá Toníka (Šimon Tintěra) vzít do rukou vražedný nástroj, aniž by předtím nechal sejmout otisky prstů, kdyby byl skutečně pachatel, nemohl by už tento důkaz použít. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Proleze klíčovou dírkou." Nebo uletí komínem. Tak to je jasné. Páni četníci evidentně podceňují Pána temnot a já se stavím na stranu exorcisty. Jinak mě ten případ celkem nudil, protože kdyby mladý delikvent dostal hned na holou a promluvil, tak se nemusela složitě spojovat dopravní nehoda, krádeže, vidle v zadku, operní narkomanka, vražda faráře a nelegální prodej léků. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v Luhačovicích, Tasově, Prostějově. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)
  • V epizodě četník Láska (Robert Hájek) prohlíží knihu hotelových hostů. Najde tam tento zápis: „Ročník 1898, Amálie Kutinová, lékárnice.“ Je to narážka na skutečnou osobu – lékárnici a spisovatelku Amálii Kutinovou, která se opravdu narodila v roce 1898 a část dětství strávila ve Štítné nad Vláří, což není daleko od Luhačovic. (Ezis)
  • Soudce (Igor Bareš) nechá Toníka (Šimon Tintěra) vzít do rukou vražedný nástroj, aniž by předtím nechal sejmout otisky prstů. Kdyby byl skutečně pachatel, nemohl by už tento důkaz použít. (sator)

Reklama

Reklama