Barva vítězství

• Kanada Race (více)

Jesse Owens (Stephan James) se jako první z rodiny dostal na vysokou školu. Tam si ho brzy všimne atletický trenér Larry Snyder (Jason Sudeikis) a Jesse se stane běžeckou hvězdou. Cesta za snem stát se největším atletem v historii ho však přivede k velkému morálnímu dilematu: Má se účastnit Olympijských her 1936 v nacistickém Něměcku, kde Hitler uskutečňuje svou vizi nadřazenosti árijské rasy? (Magic Box)

BaseDallas

Neviem do akej miery je Race spracovaný historicky korektne, ale veľmi príjemne sa na naň pozeralo, určite si ho niekedy pustím zas. ()

durkes

Tieto filmy so športovou tematikou ma vždy dostanú........Jasse Owens bol úžasný atlét a svojimi víťazstvami nabúral celú obludnú nacistickú ideológiu. Bol to nedocenený hrdina. Hold patrí aj nemeckej režisérke Leni Riefenstahl, ktorej dokumenty Olympia - prehliadka národov a Olympia - oslava krásy boli majstrovským dielom oslavy olympionizmu (aj ked s prvkami oslavy nacizmu). Do pozornosti by som dal aj film Berlín 36, ktorý sa zaoberá židovskými nemeckými športovcami pred a počas OH 1936. Fajn, nemôžem nedať päť hviezd. ()

leopoldina

Pro mne úplně dojemný příběh člověka, kterému z celého srdce děkuji za to, že potupil celé Německo a Ádu v době, kdy si Němci mysleli, že árijská rasa je nepřekonatelná. Jsem vděčná tomu, že jsem tuto příšernou dobu na vlastní kůži nezažila, ale být tak na tom olympijském stadionu, když si Jessie doběhl pro poslední medaili, vidět tak ty nacistické ksichty, to by mě dost bavilo. Příběh se věnuje opravdu jenom tomuto sportovci bez nějakých vedlejších ukázek zrůdnosti té doby. Uvědomíte si ale také, jak je Amerika se svým přístupem pokrytecká. Až pozdě uznala Jessiemu zásluhy a také i po jeho slavném návratu musel Jessie chodit všude služebním vchodem. Leni Riefenstahl byla opravdu umělkyně a určitě se ráda podívám na její záběry z olympiády 1936. ()

Chlo0opek

Ačkoliv život Jesseho zrovna průměrný nebyl, o filmu toto již říct nemůžu. Bohužel dialogy i herecké výkony samotné tedy nesahají ke zlatým příčkám hereckého umění. Dost absurdní byla i situace s rasistickou politikou - ačkoliv Německo bylo odsuzováno za rasismus, na americké straně bylo v tomhle směru vše v pořádku?! No zkrátka Amerika jak v minulosti, tak i dnešní - falešná, řešící problémy cizích, ačkoliv sama se chová mnohdy i hůře... ()

PoprockCZ

Jesse Owens a jeho 4 zlaté medaile z OH v Berlíně 1936. Nebylo, co přeskakovat, film byl stále zajímavý na sledování. ()

Bogrant

Kvalitný športovo-životopisný film, ktorý patrične zachycuje danú dobu a tým pádom viac prehlbuje daný okamih a príbeh v nej zasadený. Navyše, keď sa pozrieme kedy naposledy niečo Hopkins natočil, tak je až zázrak, čo sa mu z toho podarilo vytrieskať (napriek tomu, že je to pomerne slušný režisér). Možno trochu strnulý úvod so zabednencom Sudeikisom, ale od príchodu do Berlína veľké potešenie s výborným Jamesom. Tým by sme mali spracovaný príbeh skvelého atléta a môžme ísť ďalej. Race rozhodne neuškodil. ()

Peddro

Příběh Jesse Owense je velmi silný a jeho osobu hluboce obdivuji. Tenkrát čelil skutečné nenávisti, rasismu a zvůli doby. Dnešní tkvz. diskriminovaní, kteří se s ním srovnávají a vyvolávají rasistické poklekávání na podporu rasistické sekty Black Lives Matter, jsou urážkou jeho osoby, úspěchů i cesty, kterou musel ujít. Je nádherné, jak před zraky Hitlera a Goebbelse porážel, podle NSDAP nadřazenou rasu a vyhrával zlaté medaile. Jesse Owens, Nelson Mandela, Martin Luther King,jr, nebo Oscar Stanton De Priest, to jsou skuteční hrdinové. Ale to jsem trošku odbočil v kontextu minulé a dnešní doby. Film je skvělý a příběh ještě lepší.. Právě kvůli příběhu dávám pět hvězdiček, byť filmově to nebylo na 100%, ale celkový výsledek je skvělý... ()

KcarlosK

Úžasné téma, kdy jeden malý černoušek natrhnul celou nacistickou řiť. Záhadou pro mě ovšem zůstane, jak to někdo může tak pohnojit a natočit to prakticky bez emocí. Škoda. ()

SaintMichael

Příběh tohoto sportovce si zaslouží kvalitní zfilmování a tady se to naštěstí povedlo. Asi i díky tomu, že to není americký film. No vždyť kdyby to američané natočili taky podle pravdy, nevyznělo by to pro ně moc dobře. Sám Owens nikdy netvrdil, že by ho Hitler svým postojem nějak urazil. Mnohem více ho totiž mrzel postoj jeho vlastního prezidenta. „V Německu jsme měli stejné hotelové pokoje jako Němci. Po návratu do USA jsem nemohl ani jet v přední části autobusu, vyhrazené pro bílé. Nemohl jsem žít, kde jsem chtěl. Prezident mě nepozval do Bílého domu, aby mi potřásl rukou. Nestál jsem mu ani za telegram. Hitler mě neurazil, urazil mě Roosewelt,“ poznamenal k celé záležitosti hořce Owens. ()

drovi

Jesee Owens. Pre niekoho známa a pre niekoho neznáma postava dejín atletiky. Tvorcom sa podarilo ma tak zaujať, že som po záverečných titulkách pozeral na hodinky a neveril vlastným očiam že už je toľko hodín. Pochopil som to až neskôr, keď som videl stopáž 134 minút. Bolo tu veľmi jasne ukázané, že politika sa do športu montuje už dlhšiu dobu a krivé charaktery sa nájdu na obidvoch stranách aj v rôznych dobách až po súčasnosť. Herecké obsadenie sa podarilo a cítil som sa ako na olympiáde v r 1936. Ďaľší skvelý počin v tvorbe filmov podľa skutočných udalostí. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /úvodních zhruba 90 minut před olympiádou docela protahovaných a to, jak vypadal Goebbels v podání Barnabyho se teda moc nepovedlo/, + /podle skutečnosti a postavy Carice a Jeremyho se mi docela líbily/, hodnocení - slušný životopisný film o legendě se 4 zlatejma jménem Jesse Owens, celkem to ušlo, takový solidní průměr ()

babuca

Ako sa Jesse Owens stal športovou superstar a čo všetko musel prekonať a čo ho medzitým sprevádzalo. 75% Nie je to rozhodne film len o športe ale aj o politike a rasizme. ()

potok.009

Příběh Jesse Owense stál dozajista za zfilmování. Inu, když černoch vyhrál v Berlíně před zraky Hitlera čtyři olympijský medaile, muselo to pro Führera být takřka to samé, jako když o pár let později přišel o 6. armádu. ()

JerryPilsen

Sportovní drama,které se chvílemi utápí samo v sobě.Naštěstí přichází úctyhodný závěr,takže dobrý.Trochu až moc dilemat proč nezávodit a proč jo,asi to přišlo autorům málo komplikované. Nejzajímavější je ovšem ukáza života v tehdejší segregované Americe a jeho střet s olympijskou a zároveň i nacistickou myšlenkou. ()

tomkat

Nenápadný film, u kterého po dokoukání s překvapením zjistíte, že vlastně šikovně na daném půdorysu zvládnul atmosféru doby, milostnou linku i obě hlavní témata Jak dosáhnout cíle přese všechno + Když máš černého Petra v Americe raného 20. století. Čtvrtá * za dokonale včleněnou německo-nacistickou llinku, a pár črty famózně vyseknuté Goebbelse a Riefenstahlovou (ty by mohl Race závidět leckterý velkolepý válečný film z druhé světové). ()

Moco

Nedávám moc často 4 hvězdičky, hlavně u snímků založených na skutečných událostech, což tento je, a navíc je skvěle zahraný a má pro mě tu správnou atmosféru - díky za bezva filmový zážitek. Nesu za týden kamarádovi do práce půjčit originál :) ()

Kinepa

Super film. Mám rád tuhle tématiku. Hitler se musí převracet ještě v hrobě jako mu to ten černoch natřel :). ()

ArchAngel_

Skvělý film ve všech ohledech! Při minimalistickém rozpočtu jednotek milionů dolarů je to neuvěřitelně vizuálně, herecky, atmosférou a kvalitativně udělané. Super film, co pravděpodobně ctí historii. Hodnocení: 90% ()