Příběh mladé dívky a laskavého obra známého jako Obr Dobr, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu s cílem zajmout zlé lidožroutské obry, kteří pronikají do světa lidí. (Freeman Ent.)

Sabrewulf

Co to, proboha, bylo? Už v prvních minutách mě rušila absence nějaké legendy/ úvodu, který by nás zasvětil do světa, který vypadal jak vypadal (ulice jak před sto lety, ale oblečení moderní) a hlavně světa, ve kterém žijí obři, odkud se vzali a tak. Nic takového, jen z ničeho nic přijde obr a odnese ze sirotčince malou holku. Oprava - malou, hrozně otravnou holku. Dál to nebylo o nic lepší, když se už po nějakých 20 minutách nic pořádného nedělo, začal jsem se nervózně ošívat nudou (co je, však je to přece Spielberg, ne?), no a když nastoupila scéna, ve které obři naproti sobě jeli z kopce na autíčkách, projevila se v celé své nahotě absolutní BEZRADNOST tohoto naprosto zbytečného filmu. Jakoby přišli za Spielbergem hlavouni filmové společnosti se zbrusu novým generátorem myšlenek a řekli:" Pane Spielberg, potřebujeme hned pohádku o obrech, vymyslete v hlavě něco a tenhle generátor vám to v reálném čase přetaví na film". A Steven:"OK, pořádně to promyslím a za týden něco s tím přístrojem vygeneruju" a hlavouni:"Ne za týden, my to potřebujeme teď hned! Valte to za chodu, za 2 hodiny to musíme mít hotové". A chudák Steven teda valí v rychlosti a pod obrovským tlakem a podle toho vypadají scény, které jsou obsahově úplně prázdné a slouží jen k natáhnutí stopáže, aby tam prostě něco bylo. A právě u té scény s autíčky jsem usoudil, že ztrácím svůj drahocený čas a film přepnul. Po nějaké chvíli se ve mně hnulo svědomí a říkám si, že i toho přeslazeného Válečného koně jsem dokázal dokoukat, že to přeci Stevenovi nemůžu udělat, nedokoukat nějaký jeho film a tak jsem zase přepnul zpátky. V ten moment jsem byl svědkem scény, jak kolem obra poskakuje nějaké světýlko, ta hrozně otravná malá holka na něj pokřikovala:"Máš ho na levé noze... máš ho na pravé noze... máš ho za zadkem". A do toho zběsilá hudba jakože se něco strašně důležitého děje. Vzhledem k tomu, že z té scény přímo pryštila přesně ta samá bezradnost jako u scény s autíčky, opět jsem zopakoval přepnutí programu, tentokrát už nadobro. Člověka by napadla i myšlenka, že jsem jednoduše vstal špatnou nohou a ona je to ve skutečnosti skvělá pohádka, ale stačí si přečíst komentáře - snad u žádného jiného filmu jsem neviděl, že by každý druhý odpadový + jednohvězdičkový  koment byl o nedokoukání. Musel jsem dokonce zatleskat jednomu uživateli, který film vypnul ve stejném místě jako já - tedy u autíček. :-D A co se týče ostatního z toho, co jsem viděl před vypnutím: Hudba byla občas mimo, např. u klidné, pomalé scény, ve které obr manipuluje s lahvičkami jede zběsile rozpustilá hudba ala Danny Elfman "tutututututututu didudidudidudidu". Prostě hudební pletení biče z lejna (na to jsem byl doteď zvyklý akorát u dvojice Nolan/Zimmer, ne u Spielberg/Williams). A nakonec vizuál/triky, které tu většina chválí - to příšerné klíčování a dosazování hrozně otravné holky do prostředí obrů mysleli trikaři vážně? Když obr chystá jídlo na pánvi a vede dialog s hrozně otravnou holkou, která je nasvícená oranžovým světlem, tak mi to, bez nadsázky, připomenulo moje začátky v Adobe After Effectu. Hrůza! Jako Spielberg i přes tyhle poslední přešlapy u mě zůstane už navždy nejvšestranější a nejoblíbenější režisér, ale tohle je těžký omyl a zcela zasloužený propadák. () (méně) (více)

chelseaman22

Fantastickou animaci krájení okurky a nalévání limči kazí infantilní závěr, jež vyloženě nepotěší. Rovněž by mě zajímalo, z kterého kontinentu podnikali obři své steče. On už jen název filmu samotný je dosti "ehm" zvláštní a současně mě vůbec nepřekvapuje, že se pod něj podepsal ŠPILBERK. 71% ()

tatanapope

Na pohádkách mám nejraději když se u nich pořádně zasměju, tady je to spíš o pousmáti, že je to hezké, roztomilé, co já vím a tak mi přijde, že je to spíš zaměřeno na menší děti, ale hostina u královny mě dostala, ty příbory byli prostě senzační a z mého pohledu nejsilnější veselí moment pro mě. Viděno v rámci Seznamte se s...Roald Dahl ()

HonzaBez

"Sny jsou tak rychlé...Navenek, ale uvnitř jsou dlouhé." Stopáž tohoto rodinného filmu o mladé dívce a laskavém obru poněkud dlouhá je, ale tím jak se jeho děj stále přelévá ze země obrů do země lidí (konkrétně do Londýna a později pak přímo do zdejšího královského paláce), mě to ani na chvíli nenudilo. Celé bych to charakterizoval jako takový kouzelný výlet do dětské  fantazie, s úžasnou animací a minimálně několika magickými momenty. To vše přitom podbarvuje  jako vždy krásná hudba Johna Williamse.  A opomenout nemohu srandovní vyjadřování Obra Dobra. Pokud on sám to komentuje slovy, "já řečním tou nejhroznější breptou," já sám bych to nazval spíše "breptou nejsrandovnější"... ()

Tosi

Lahůdka nejen pro dětské publikum. Magické dobrodružství plné přátelství, milých přebreptů, pěkných záběrů a dobrého konce. Tenhle dobráckej obr možná pro někoho postrádá více akční zábavy, ale vůbec mně to nevadilo, ba naopak. Bez vulgarit a všech těch moderních berliček, tohle můžu normálním rodičům i dětem s klidem doporučit. ()

filmmovier

Nejslabší film Stevena Spielberga, který má mnohem blíž k průměru než k mému konečnému hodnocení, ale já se u něj bavil. Jenže pořádně bavit jsem se začal bavit až ve druhé polovině, kdy se dostali do Buckinghamského paláce (mimochodem, Jeho Veličenstvo bylo skvěle zahráno) a začala pořádná „akce“. Do té doby to sice nebylo špatné, ale tempo bylo mnohem pomalejší a první polovina filmu je horší jak scenáristicky, tak vlastně i herecky (částečně), nikoliv však režijně. Mark Rylance byl fajn, hlavní holka místy neskutečně otravná, místy taky fajn, efekty samozřejmě skvělé, vizuál úžasný, příběh jako celek bezvadný, ale být o pár let mladší, asi ho ocením o něco víc. Obr Dobr je přesně tím typem filmů, které mohli být mnohem horší, ale také mnohem, mnohem lepší. Jisté je naprosto jedno – na tohohle Spielberga se pravděpodobně už nikdy nepodívám. I když to nakonec byla celkem pěkná podívaná, Steven by se měl věnovat pořádným filmům a ne těmhle hodně dětským, i když mají úžasné kouzlo. I to je jeden z důvodu, proč nechápu, jak to může tolik lidí hejtit, neboť je tam i velká poetika... 70%. ()

Mrkvič

Bez českého dabingu, bych si film určitě užil o poznání méně. Ta hra se slovíčky se povedla a od začátku do konce to bylo úsměvné. Film samotný toho po dějové stránce ani moc nenabízí a tak to hlavní, co mi utkví v paměti, je prdící scéna ke konci. Kdo jiný než Spielberg může scénu s prděním natočit s takovou grácií a humorem. ()

elanius

(120/2016) / Starý profík Spielberg si s prehľadom ustrážil túto zaujímavú predlohu a spolu s Williamsom vytvorili pekný fantasy produkt pre celú rodinu. (7/10) ()

venison

Původní knižní předlohu filmu "Obr Dobr" neznám a naprosto netuším, jestli se jedná o klasiku, která se několik desetiletí čte před spaním u dětských postýlek nebo o moderní výstřelek poslední doby.. Atmosféra a výprava snímku "Obr Dobr" byla skvělá - pošmourný sychravý Londýn v lehce fantaskních barvách.. Postavy obrů byly dokonale reálné a skvěle prokreslené, že ve mě vyvolávaly abnormální grafické nadšení.. Příběh lehce pokulhával, budoucí zápletka byla odhalena na míle daleko a divák se k ní musí většinu času mírně pronudit.. Občas "Obr Dobr" dokáže i mile překvapit - velmi se mi líbila vize dobrých a špatných snů, zejména scéna s obráceným jezerem a také to, jak se snažili namíchat ten správný sen pro královnu.. Občas "Obr Dobr" dokáže překvapit i nemile - vícero prdících scén.. Děti možná zaujme, ale od pohádky pod taktovkou StevenaSpielberga bych čekala mnohem více i pro dospělé diváky.. ()

Yoshimitsu

Spielbergovy nápady tady byly dost viditelné, měnily se ve krásné světelné efekty, které znázorňuji obruv tajuplný svět. Je to hodně dětské bavil jsem se asi nejvíc zkomoleným slovům a když tam naběhli zlí obrové a dělali brikule. Dávám 55% ()

VanTom

Dvouhodinovým melancholickým zfilmováním "WTF" (hlavně ve vskutku bizarní finální třetině) pohádky, která asi jakžtakž zabírá jako večerníčkové předčítání předškolní drobotině, Steven opravdu přešlápl. Její vláčné tempo s minimem akce a humoru (prdění i pitomé šikanující obry přejděme jen udiveným pozdvihnutím obočí) nemůže současná děcka zaujmout. Pěkný (kýčovitý) vizuál se počítá samo sebou, Williamsova hudba evokuje přinejlepším první dva Harry Pottery, no a celkem příjemná nálada prosákne snad jen ve dvou, třech scénách (chytání či míchání snů). ()

VasaX

Po skoro tři dekády starém animáku, tu je nová, na dvě hodiny roztažená, knižní adaptace pohádky o hodném obrovi. Mě se to líbilo, hlavně vizuálně (zejména lov snů), i přes to že ta holka byla pěkně otravná a celý příběh, i o přes snahu ho udělat více "pro starší děti", poněkud naivní. Kdybych to nevěděl, tak bych ani zdaleka neřekl, že to má pod taktovkou Spielberg. Stejně tak si myslím, že to není a nebude jedna z pohádek, co se stane "zlatým fondem". ()

Danny F.

Po dlouhé době jeden z mála povedených filmů. Velice mě nadchl. Dokonalá animace s reálným světem. Příjemné skloubení reality s pohádkovým prostředím. Nádhera. 90% ()

Brain-D

Pěkné barvy, Spielbergovská hřejivost a vtip. Avšak příliš dětinské a podání malé holčičky mi lezlo mírně na nervy. ()

Killda

Ten dětinský úsměv se mě držel hodně dlouho, Speilberg s Williamsem zkrátka fungují jako nostalgická vzpomínka na kvalitní filmy let minulých. Bohužel i génius, jakým Spielberg je, nedokáže vytvořit kvalitní dílo z očividně špatného scénáře. Chybí tomu tempo, pořádné napětí a zasloužený klimax na konci. 6/10 ()

Jaro.Krafcik

Spielberg a jeho další počin tentokrát si vybral fantasy. Obor bol celkom dobre navrhnutý ale dej nič moc. Film určený prevažne pre mladšie publikum. My starí sa buď budeme nudiť ako ja. Alebo oceníme tvorbu aspoň po vizuálnej stránke ktorá je pekná. Záverečný boj s obrami úchvatný. Ale aj tak iba dobrý priemer. 3* ()

mirec88

Pre mňa takmer dokonalá fantasy rozprávka so skvelými hercami a Môj kamoš Obor si ma svojou milotou a príjemnou vizážou úplne získal. Spielberg to stále vie, darmo. ()

Dagoussek

Celkem povedený a milý příběh silného přátelství mezi obrem a dívkou a o splnění snů.  Zklamaní přišlo ve chvíli, kdy mělo dojít k zásadnímu boji mezi obry. Vše bylo do detailu propracované a ve finále boj v minutě vyřízený. ()

sedm.1

„Děti, pojďte, pustíme si pěknou pohádku.“ „A o čem bude, tati?“ „ O obrech, bude se vám to fakt líbit.“ Po půl hodině. „Tati, my se nudíme.“ „Jo, já vím, ale to jsou ty začátky, nebojte, za chvíli se to rozjede, to budete ještě valit kukadla!“ Po hodině. Osmiletý syn odchází, že na takový pohádky pro mimina už je vážně starý. Má čtyřletá dcera má ovšem ještě pořád strpení, neboť se ji veškerými možnými způsoby snažím přesvědčit, že to pravé, ořechové teprve přijde. Po hodině a půl. Odchází i má čtyřletá dcera, s tím, že si radši pustí Krtečka, neboť ten alespoň není tak blbej. Po dvou hodinách, u závěrečných titulků. Sedím sám v obýváku, hlava sklopená, oči upřené na podlahu a říkám si: „Cože?“ Po chvíli přicházejí děti a ptají, se, zda-li už ta pitomina skončila. „Ano, děti, a vidíte, přežil jsem! A ani to moc nebolelo“, což jsem lhal. „A tati, proč jsi nám chtěl vůbec pustit zrovna takovou hloupost?“ „Protože to natočil jeden slavný pán a prostě jsem čekal, že se u toho budeme všichni společně moc bavit. Jenže ten pán je už prostě moc a moc starý, ztratil veškerou soudnost a takhle špatně to zkrátka dopadlo.“ „ Vždyť to bylo ale strašně nudný a hloupý.“ „Jo, já vím, ale jistí lidé jednoduše nevědí, kdy mají přestat pracovat a jen si kazí pověst. Čerpají ze své zašlé slávy, myslí si, že si mohou dovolit natočit cokoliv a lidi jim to budou kvůli jejich jménu pořád žrát.“ Hm, my jsme ale na takové pohádky ale vážně už starý.“ (opakuji, čtyři a osm let!). „Já vím děti, prostě jsem se spletl. Omlouvám se vám. Ikdyž si ale myslím, že by se tedy měl spíš celému světu omluvit pan Špilberg, za to, co pod názvem Obr Dobr vypustil do světa, kolika nejen dětským srdíčkům ublížil a měl by zpytovat, jak moc zároveň ublížil i své kariéře. Ano, děti, byla to sračka, ale to mamince raději neříkejte.“ Závěrečná glosa: Je smutné, na jaké dno pan Spielberg klesl, je smutné, že čtyřletému dítěti připadá jeho film naivní, teatrálně hloupý a nudný a nejsmutnější ze všeho je, že jsem touto infantilní zrůdností zabil dvě hodiny času, které jsem mohl radši věnovat svým dvěma dětem. ()

Mendes to zkusí u Disneyho

Mendes to zkusí u Disneyho

27.08.2016

Sam Mendes se po Skyfallu a Spectre k bondovkám nevrátí. Momentálně chystá drama The Voyeur's Motel, jehož hlavní hrdina se stane nepohodlným svědkem vraždy, a teď ho zaujal dětský román Jakub a obří… (více)

Steven Spielberg si dá 4 filmy během tří let

Steven Spielberg si dá 4 filmy během tří let

13.04.2016

Filmům Stevena Spielberga se těžko říká ne, takže vás určitě potěší, že o ně teď nebudeme mít nouzi. Režisérská legenda právě dokončuje fantasy Obr Dobr, která jde do kin už 30. června 2016, a ještě… (více)

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga