Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

slovan.mma

O trochu mensia sracka ako teleshopping. Ale iba jemne.Strasna stupidita s imbecilnym scenarom a chabymi vykonmi podporena slusnymi efektami. ()

kyblik2

Oproti prvej časti to od začiatku šľape na plné obrátky, prichádzajú prekvapenia a úžastné scenérie postapocalyptického sveta. To ja naozaj môžem! Záver trošku slabý, resp. odsekli druhú a tretiu časť v dosť blbom bode, no je možné že aj v knihe to tak bolo. Ešte stále som ich nečítal :) Napriek tomu super filmík so super muzikou ako sme zvyknutí. Teším sa na tretí finálny diel. ()

Pavlo

Jednotka nebola žiadna výhra, ale aspoň tam bolo niečo nové, nevidené a pár zaujímavých nápadov. Dvojka na to išla inak a veru žiadna sláva to nie je. Dej je rozprávaný síce svižne, herci hrajú podľa scenára, ktorý im však nedá moc priestoru na hĺbku a preto je medzi postavami len nezáživné kvaky-kvak - rozprávanie o počasí. Najhoršie však na tom bolo, źe som si viackrát povedal - to pozerám I am legend? - to pozerám Resident Evil3? - to pozerám Votrelec vzkriesenie? - to pozerám Blade 2? - to pozerám Jurský park 2? ... Kopec scén videných a okopírovaných z iných hororov a postapokalypstických filmov. Ach jo. Možno na stránkach kníh je to ok, ale na filmovom plátne je to dosť slabé. A stále ten teen kukuč hercov s upravenými vlasmi ako keby boli z reklamy na tužidlo. Pre zlepšenie nálady si idem radšej pustiť jeden zo spomenutých filmov :D. ()

Geckucz_csfd

Labyrint spáleniště Líbilo Z Thomase není taková citlivka myslím to že se tak už nediví a to tam vydět to přátelství mezi Thomasem a placeri. nelíbilo Schrnuto třemi slovy vůbec se to nepodobná knize ok možná to bylo více slov. ()

Reall

Je to o něco slabší než jednička. Jednička v sobě měla aspoň něco.. nějaký tajemno. Dvojka to nahrazuje v určitých sekvencích "hororovou" atmosférou. Bohužel se to dosti celé táhne, jak smrad a málo, co mě doopravdy chytlo. Neříkám, že je to nějak špatný, ale na mě to nijak nezapůsobilo. Na třetí díl jsem se, ale těším. ()

TheKleofa

Po solidně rozjetém prvním díle strmý sešup dolů. Od první scény mi bylo jasné, že to bude v nejlepším případě horší průměr, ale s každou další scénou jako okopírovanou z učebnice postapokalyptických klišé, jsem se více a více utvrzovala v tom, že tohle se zkrátka nemělo nikdy stát... ()

Naby

Celkem dustojny dil napojujici dej prvotniho dilu. To nepeti uz tam nebylo tak zajimavy, ale porad to dokreslovalo pribeh. Celkem 3,2* ()

Zaba

... ze zvědavosti jsem na to koukla, protože z prvního dílu jsem měla smíšený pocity. No... a nic. Bylo to jak nastavovaná kaše. ()

draxxi

Jako nebylo by to spatny, ale pripadne mi to takovej slepenec z vice filmu... Nejvic se mi libila hudba... V kazdym pripade se diky konci druheho kouknu i na treti pokracovani... 17/2/2020 63% ()

Pythonator

Špičkový film. Plný akce a napětí. Omnoho lepší než trapně uplácaná jednička. Až na jeden menší problém. Pořád je to strašná kokotina pro děcka, plná nesympatických herců. Dá se říct, že je to i horší než jednička, protože ta byla alespoň trochu originální tím labyrintním námětem. Tady už jde jen o vykrádání různých postapo a zombie filmů. Alespoň že na tu Káju Scodelario se tak dobře dívá... bohužel dostala příliš málo prostoru a povětšinou se tváří jako blbka, takže zase nic. ()

Bogrant

Z labyrintu sa presúvame na zhorenisko a zo slušnej prvoplánovanej popcornovej zábavky na obohranú pesničku, ktorá to hrá len na útek, plač, streľbu, boj, záporákov a prepojenosť s jednotkou. V poslednej chvíli to zachraňuje zvratom v závere, jednou motivačnou rečou a diváckym očakávaním, čo sa bude diať ďalej. ()

Tom10000

Po dlouhé době jsem se odvážil zhlédnout i druhý díl, po minulém mi to ale dalo celkem zabrat, než jsem se k tomu rozkýval. Byl jsem ale více méně příjemně překvapen. Mnohem lepší, než první díl, ale aby to byl nějaký trhák či zázrak formy "Hunger Games" či trilogie "Divergence", to zase ne. Snad bych to přirovnal jako mírně horší verze "Resident Evil", ačkoliv pro tento díl byl volil termín mírně lepší. PŘÍBĚH: Thomas a jeho přátelé úspěšně utekli z labyrintu. Čeká je převoz do údajného bezpečí, kde se postupem času Thomas dozví o zradě. Opět je zajala organizace Zlosyn a tentokrát to už nebude tak snadné se jí vysmeknout. Jen s velikým šťěstím se jim podaří uniknout. Ale za určitou cenu. Jeden z nich umírá a jediná dívka v týmu, Tereza, podstoupila určitou dobu experimenty, při nichž jí obnovili paměť a vzpomínky. Stává se tišší a uzavřenější, a co především, začíná pochybovat o své loajalitě k týmu. Thomas se jí snaží pochopit, ale sám má starostí dost. Po čase mu nezbývá nic jiného, než aby obětoval umírajícího přítele, a navíc hledá s ostatními útočiště před zlem v podobě organizace. Po velmi dlouhé době, v níž jsou všichni podstoupeni zkouškou síly, odvahy a důvěry, se zdá, že je vše v pořádku a svoboda je na dosah. Bohužel, díky svým vzpomínkám na dobu strávenou v organizaci a víře v ní Tereza zradí. Snaží se přesvědčit i samotného Thomase, aby se přidal k ní a k organizaci, a jí samotné prozradí jejich polohu. Po velikém masakru se vše změní. Tereza, nyní zcela loajální Zlosynu a její vedoucí, spolu s ní a jedním zajatým běžcem odlétá a ponechává zbylé odbojáře vlastnímu osudu. Sám Thomas ostatní povzbudí a rozhodne se pomstít organizaci (konec dílu). Jestli ji dokáže porazit, či podlehne a přidá se k Tereze, a jestli zůstane ona sama loajální Zlosynovi a stane se jakousi novou vůdkyní organizace, či se vrátí k odboji, se snad dozvím příště. Prozatím zůstávám pod napětím a nemůžu se dočkat konce. Až najdu chvíli, napíši určitě komentář. 65 - 70 procent, 4 hvězdy ()

MegaBite

Místama dost nuda, umírají postavy, které nikoho nezajímají, předvídatelný děj (až na konec), atd. Konec konců béčkový film, který nenadchne, ale ani neurazí. ()

Eliness

Do kina jsem šla se značně nízkým očekáváním. No, moje reakce na většinu filmu byly vykulené oči a otevřená pusa, jak jsem se snažila pochopit, jak se může dít to, co se na plátně právě děje. Takže asi tak. Jestli mě trochu zklamalo výrazné odklonění od knižní předlohy, to ano, ale jako film byla Zkouška ohněm naprosto skvělá, plná napětí, zvratů, lekaček a míst, které donutily diváka opravdu něco cítit. Nejlepší herecký výkon, alespoň pro mě, předvedl Giancarlo Esposito v roli Jorgeho. Nestačila jsem se divit, jak dokázal s postavou splynout a jakákoliv scéna s ním byla naprosto špičková. Ostatní však také nezůstávají pozadu, obsazení se oproti jedničce předvedlo o dost víc. I když jsem měla dojem, že Thomas Brodie -Sangster neměl ještě tolik příležitosti, pořád věřím, že třetím filmem to nějak dožene. Za mě pět hvězdiček, protože se pořád ještě nemůžu vzpamatovat. Nejsem si jistá, jestli se mi to vůbec povede v následujícím týdnu. ()

Cellos

Oproti prvnímu dílu byli zkoušky ohněm příjemná změna. Děj filmu se odehrával v udržitelném spádu ale místy se stával až nesnesitelně předvídatelným a nudným. Pro nečtenáře knížek snadno pochopitelný a dobře navazující na první díl, bohužel ztrácející na tajemnu prvního dílu. Kde v prvním dílu bylo hledání odpovědí a cesty ven v druhém nahrazuje útěk od ZLOSINa a hledání "bezpečí". Pokud hledáte trochu jiný pohled na zombie,dávku akce a trochu horového nádechu mohu jen vřele doporučit. ()

Lubess.Knopp

No až na to , že mi celý film připadal jako Světová Válka Z , tak to bylo poměrně slušně zpracováno. Po efektové stránce na jedničku!!. Jinak těším se na další pokračování... Žádný neobvyklý film 80% ()

f0rest

U nového Labyrintu jsem se bavil, je vidět, že Wes Ball to má v ruce, některé scény jsou drsnější ani tu nechybí emoce.... jsou tu dobrý i akční scény a občas se i leknete. Co se týče herců tak jsem spokojený s výkonem a po celou dobu jim budete držet palce vžijete se s nimi do celého dění. Ačkoliv se mi líbil a jsem spokojený, tak malinko tu pokulhává příběh a ke konci dochází dech. 7/10 ()

pekos

Filmy, natočené v 3D, umožňujú prežiť celý príbeh a akčné scény intenzívnejšie a určite vplývajú na celkové hodnotenie filmu. Druhé pokračovanie Labyrintu prinieslo zauzlenie príbehu a neodhalilo skutočné zámery Z.L.S.N., organizácie, ktorá sa javí ako nepriateľská a zločinecká. Film je plný akcie a napätia a vďaka menej známym hercom, ktorí tu podávajú skvelé herecké výkony, odpustíte tvorcom aj scény, ktoré sú na prvý pohľad nepochopiteľné. Pokračovanie Labyrintu je skvelým trhákom, a kto nepozná knihu, bude určite očakávať záverečné finále s rozuzlením. Pre fanúšikov sci-fi povinná jazda. ()

ondaboss

Srovnání kniha vs. film - nic, jen název. Jedna * Kniha je výrazně o něčem jiným a tempo je v ní asi o 1000% rychlejší a strhující. Myslím, že zbytečně překombinovaný - "malinko z jedničky, něco z dvojky a taky přidáme něco z trojky..." - Hodnocení film samostatně - super akce, parádní tempo, krásně natočený, postavy trošku stupidní, ale bezva výrazově zmáknutý (tady si nikoho nespletete :-)) Vzhledem k událostem v jedničce a ději ve dvojce musí být nezaujatý pozorovatel (divák) naprosto zmatený. Čtyři * - Dohromady průměrných *** ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)