Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (CinemArt)

Andy.222

První díl se mi líbil. Byl sice originální tak napůl, ale bylo to zajímavé, místy dost napínavé a bavilo mě to. Tady jsem se na začátku smál (a asi to nebyl úmysl) nelogičnostem typu: hledají nás, ukrýváme se, takže nejdříve zapneme proud a rozsvítíme si a potom druhý den když už víme, že zombíky láká světlo, tak si zapálíme ohýnek a dřevo uprostřed pouště si seženeme od rekvizitáře. Pak mě ty nelogičnosti začali vysloveně štvát. Probral jsem se asi na deset minut kdy mě příběh zaujal a čekal jsem, že se něco dozvím, ale jak už říkali jiní uživatelé - tenhle film nemá dávat odpovědi. ()

D503

Ball se inspiroval kde se jen dalo a výsledkem je nikdy nekončící dvouhodinový pocit déjà vu. A to se týká nejen do oči bijící Bayovské kamery a barev ale i herců, kteří mají připomínat svoje slavnější kolegy. Přitom první díl byl mnohem zajímavější i přesto (nebo možná právě proto) že pracoval v daleko menším měřítku a netvářil se tak zbytečně epicky. ()

NextOne

Čekal jsem od toho filmu víc. Celkové obsazení dospělých herců a Thomase je dobré, ale ostatní děti? To mi přijde jako dosazení herců jen díky osobním známostem nebo za příplatek, je to děs. Hlavní případ uvedu herce Thomase Brodie-Sangstera, který má špatné ohlasy i co se týče seriál Hra o trůny, kde předvádí opravdu mizerný herecký výkon. Už jenom pohled na něj mi kazí celý film. Příběh celého filmu nebyl špatný a dalo se na to dívat. Celkem zajímavá zápletka. Docela mě zaráží jak mohla Tereza kontaktovat CHAOS, ale těch chyb bych tam našel více. Myslím si, že film by to byl velice dobrý, kdyby tam nebyli ti špatní dětští herci. ()

kubixix

Normální průměrný film. Nejde ani do jednoho extrému - nemáte pocit, že si chcete vyrvat míchu ze zad, ani se nerozplýváte nad povedeným dílkem. Hrdinové přicházejí a odcházejí, jak se zrovna scénáři zachce a jistý svým životem si může být pouze Thomas, jehož šarm a smysl přinutit ostatní, aby s sebou vždy nosili baterku, by ve filmu chyběl takovým způsobem, že by se střelka vah vychýlila směrem k naprosté kravině. Musí se nechat krása okolního světa. Propracovanost se mi velmi zamlouvá a celkově působí snímek velmi zvláštní a dobrou atmosférou. Prostě film na sobotní odpoledne. Jo a nevíte náhodou, kde se v takových filmech vyrábějí kulky a jiné střelivo? Zařídil bych si filiálku. ()

Monellito

Oproti jedničce zklamání, ale i dvojka mě zaujala. Avšak jak říkám, jednička byla skvěle tajemná, tohle byl zas jen postapo boj jak v Šílenym maxovi... ()

Lukido

Jednotku som ledva dopozeral,dvojku som si vychutnal,a na trojku sa teším:D(oproti jednotke omnoho zábavnejšie ) ()

pepca72

O něco lepší než první díl. Koukatelný slepenec, vykradených námětů jinde, ale dalo se na to dívat. Průměr, ale důstojný. ()

Motherlovebone

Tak to byla opravdová sračka. Ale dobře mi tak. Měl jsem to vypnout hned na začátku. Chlapci a dívka stále prchají, každej je chce prodat zpátky zlosynovi, ale voni to vždycky prokouknou a zase prchnou. Případně je napadnou místní zombíci, ale naše hrdiny to nezastaví a prchají pořád dál a dál. Tak tohle má bejt trilogie? No to bude ještě regranda. Jedna hvězda za minulý díl ()

PoprockCZ

Krátce: Velké zklamání. Opravdu nechápu, jak může být dvojka lépe hodnocena. V jedničce mě oslovil dobrodružný děj, nevyzpytatelný mechanismus spojený se zajímavým nápadem bludiště a hlavní dějová linka se dokonce obešla bez klasické love story. Čekala jsem, že dvojka už bude trošku slabší, protože příjdeme o hlavní předmět zkoumání - bludiště, ale že to bude až takový propadák? Naše milá partička se již od začátku opět snaží o únik ze spárů W.C.K.D. neboli Z.L.S.N. Děj se neustále opakuje dokola (asi 4x) jako přes kopírák: Boj, útěk, náhlá ztráta, klid... boj, útěk... Tvůrci se ani nenamáhli s vymýšlením nějakých zajímavých oblud či nepřátelských stvoření, jednoduše do děje vhodili zombíky (raply). Od prvního setkání se zombie (asi po 15-ti min?) už úroveň filmů jen klesá. Nudnější potvory si už snad ani nemohli vymyslet. Navíc plno scén je ve filmu značně nechutných, především krvavé zombie, ale také drsné rvačky a nekonečné přestřelky protkané slowmotion dojemnými záběry. Snad jediné, co se tvůrcům povedlo jsou lekačky a "zvukové rány". V ději je navíc spoustu nelogických událostí, zbytečné útěky od někud někam a i hlavní záporačka už mohla být několikrát mrtvá, kdyby se chtělo. Ke konci filmu nás zradí naše dosavadní hrdinka Teresa, díky níž ztratíme mého snad nejoblíbenějšího z herců Minha - je postřelen a odvezen W.C.K.D. Thomas po "prohře" samozřejmě prohlašuje, že se pro něj musí vrátit zpět a zastřelit hlavní doktorku záporačku, i přes to, že je to čirá sebevražda. Ostatní souhlasí a film končí. Bomba! Tuším, že trojka bude mít zaručeně "nečekaný" děj i konec. Škoda. ()

fabregas1

Tahle dvojka je spíše akční zombie survival thriller a nabízí řadu výraznějších scén a vítaných žánrových nápadů než jsme viděli v jedničce, takže o atraktivní filmové momenty prostě není nouze. Sice mu chybí vyrovnané tempo a děj by se dal charakterizovat jako cesta naslepo tak i přesto všechno se jedná o zábavně strávené dvě hodiny. Na prostřední díl, který bývá hdně slabý to zde neplatí a je na co koukat a dobře se to rozvíjí, tak uvidíme jaké bude finále. ()

lubica1995

Blúdenie v šachte bolo vskutku zaujímavé a napínavé. Myslím to blúdenie Thomasa a jeho krátkovlasej spoločníčky. ............A to je asi všetko, čo by som povedala k dvojke................. Veľmi ma prekvapuje a udivuje, že mladí ľudia v tomto príbehu vôbec nepotrebujú spolu rozprávať o všetkých tých záhadnostiach a príšernostiach... proste len spolu utekajú a sem tam sa pozrú jeden na druhého v doprovode úžasnej napínavej hudby a všetko vedia vyčítať s pohľadu toho druhého. Dokonca so slzami v očiach.. uups..teda občas boli asi precitlivelí. A pri všetkom tom pobehovaní v prachu alebo tme sa im sem tam priplietol do cesty nejakí bývalý človek, alebo skutočný človek, alebo akési lietadlo. A fakt až úplne na konci, opäť v doprovode dramatickej hudby a dokonca so slzami v očiach sa dozvieme zaujímavú vetu.. že po kom pôjdeme v trojke. .............tak, toľko by som chcela povedať k tomuto príbehu, ale skutočne......... tá scénka v tej šachte, alebo to bol tunel... v tme bola to jediné OK. A potom už nie............... A ešte som zabudla podotknúť tú scénku, ako hromadne krásne zaspali v noci spolu v prachu na zemi...uprostred ničoho a Thomasa odrazu prebudia svetlá opusteného mesta, alebo dedinky, ktorá sa odrazu akoby ocitla oproti nim. Horko ťažko sa stihli skryť v jednej budove...skoro ich dostala hrôzostrašná búrka. UF: no vskutku som sa o nich veľmi zľakla. Tak túto scénku som vôbec nepochopila. Musím priznať, že jednotka bola určite lepšia v deji, aj keď mi absolútne nič nedala. ()

Barcica

Na začiatku to bolo veľmi sľubné, ale postupne sa všetko zaujímavé vytrácalo a pristihla som sa ako čoraz viac pozerám mimo obrazovku a čakám, kým to konečne skončí. Okrem toho mi je hlavný hrdina Thomas neskutočne nesympatický a zdá sa mi ľudovo povedané pribrzdený. Slabé dve *. ()

MotMotkovich

Naprosto bezkonkurenční zombie. Tvůrci Walking dead by se měli nechat inspirovat, aby ten seriál o něčem byl, protože mít za sebou chodce, kteří se pohybují urputnou rychlostí 1km/h a i přesto po kilometru sprintu je máte pořád za sebou .. nezlobte se na mě, ale už je to trapné. No a teď k tomuto filmu ... Dobré to bylo, pár nelogických věcí a dva páry věcí, které nám nikdo zatím nevysvětlil a asi ani nevysvětlí tam je, ale to jen proto, že sám tvůrce filmu nejspíš neví co bude. Zajímavé lokace, zajímavý protivníci, občas pěkná holka a dobré lekačky. 60% ()

nezavisle

Oproti jednotke to bolo slabé. Dejovo už to nebolo ono, chýbalo tomu to tajomno, ktoré diváka držalo v jednotke neustále v napätí. Mal som pocit, že pozerám úplne iný, nezávislý film, a nie pokračovanie.... ()

yeacka

4* za zpracovani -1* za dej. Skoda ze to nemelo hlavu ani patu. Ovsem zpracovani, postapo krajina skvele....a vsichni virem nakazeni k pomazleni... ()

werny

...asi stejné jako první díl. Zkouška ohněm byla celkem čitelná, žrouti mě moc nebavili. Podraz od Terezy se dal čekat, práskla se vlastně hned zkraje. Lekačky zákeřné ;-) Docela se děsím, co přijde s trojkou.... dám 50 % ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)