Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (CinemArt)

cmeldova

První díl byl opravdu lákadlo, skvělý, něco nového zajímavého...tento díl byl velkým zklamáním. Kdyby yl první díl uzavřený bylo by to super. Dvojka z této trilogie dělá jen tuctový film jakých je natočených spousta. Tři hvězdičky pouze za naváznost na originální začátek příběhu ()

trici

Tohle byla velká škoda, působilo to na mě jako kdyby první a druhou půlku filmu točili úplně jiní filmaři. Do momentu kdy praskne sklo nahnutého mrakodrapu a poslední zombík padá dolů - jakoby to od té doby symbolizovalo prasknutí a pád celého zbytku filmu. Do té doby jsem byl nadšen. Vcelku dobrý příběh, atmosféra s napětím a skvěle vykreslení zombíci jako ve světové válce Z, což je moje kilt-i-pláž-ure(a) /čti: guilty pleasure/. Balancoval bych na pomezí čtyř a pěti hvězdiček, ale pak přijde rána. Naprosto slaboduchý, nudný a překombinovaný blábol na pomezí odpadu a jedné hvězdy. Nutno podotknout že knihu jsem nečetl, nemohu posoudit do jaké míry se filmaři drželi předlohy, nicméně zážitek z filmu je částečně v háji. I tak patří labyrint společně s Hunger Games k nejlepšímu co bylo v kategorii "young adult" natočeno. ()

dasl

Jednoduchá hovadinka určená pre adolescentov Film je plný chybičiek dej sa húpe ako na hojdačke na konci filmu vám ako dojem zostane jeden guláš aj ten bude bez chuti nemastný neslaný Film ocenia naozaj iba postpubertálne deti. ()

michalis odpad!

Za zombikov 0%, za natahivanie sopla z nosa -20% a celkovy dojem to zachranuje na 1 hviezdu. Uz mam dost tych nudne natahujucich sa trilogii, serii a podobnych blbin plnych nudnych scen iba aby naplnili kasy. ()

Yannick

Musím říci, že ačkoliv jsem od toho příliš nečekal, tak mě tento film velice příjemně překvapil a porovnám-li to s prvním dílem, který mimochodem také nebyl vůbec špatný, tak tohle je ještě o stupínek výše a to po všech stránkách. Svižný, akční teen sci-fi snímek, který zkrátka nenudí a neustále něco zajímavého nabízí. Opravdu příjemné překvapení a už teď se těším na třetí díl, rozjeté je to slušně, tak nezbývá než doufat, že stoupající tendence vydrží. ()

Bruce0659

V druhom pokračovaní je hlavným nepriateľom opäť zlosyn a vydarený zombíci. Zopár akčných a napínavých pasáží máme možnosť vidieť, len škoda, že medzi nimi je dej pomalý a zbytočne zdĺhavý. Pár prekvapivých momentov sa udialo, inak bol dej predvídateľný a hlavne záver. Ale to by až tak nevadilo. Viac som od tohto ani nečakal. Pre násťročných je film ako stvorený, pre mňa oddychovka. 65% ()

MGG8

Veľké sklamanie .... Prvý diel super, pútavo sfilmovaný, zaujímavý námet a tak ma nakopol, že som si zohnal knihy a prečítal ich. Ale toto druhé pokračovanie, uf, veľké sklamanie ...... ()

hoffo

Tvorcovia si neuvedomili, resp. si nechceli uvedomiť, že celé kúzlo Maze Runnera, teda to, kvôly čomu som jednotku s napätím dopozeral až do konca(aj keď záver ma mierne sklamal), spočívalo práve v tom bludisku a v postupnom odhaľovaní jeho tajomstva. A tak tu, v 'Scorch Trials', akonáhle bludiska už niet, pominulo aj ono kúzlo, aj napätie s tajomstvom. A tak zrazu z ničoho-nič som sa nad ránom zobudil v kresle a zistil, že niekde za polkou filmu ma tá nuda zmohla a zaspal som. Podľa toho čo som však stačil vidieť, ide vyslovene len o čisté žmýkanie jednotky prostredníctvom spomienky na hlavných hrdinov s prekombinovaným, nesúvislým dejom a množstvom nesúrodých vedľajších postáv, kde som sa už načisto stratil ja, ale paradoxne, bolo mi to úplne jedno. Skupina teenagerov uteká post-apo krajinou z miesta A do miesta B, v nádeji, že v mieste B nájdu niekoho, kto im povie ako utekať do miesta C. Medzi jednotlivými bodmi trasy musia prekonať zopár zombíkov, kopcov piesku a rozbitých budov.... asi toto sú posledné útržkovité spomienky na film, tesne pred tým, než som zalomil. ()

D.D.Dees

Máme tady další pokračování Labyrintu. Úžasné. I když možná ani ne. Ačkoli už nejsme v labyrintu pořád se film jmenuje labyrint, začínám pochybovat o originalitě tvůrců názvů pro filmy. Každopádně u filmu nedoporučuji moc přemýšlet, berte věci takové jaké vám režisér Wes Ball servíruje, ruku na srdce, jeho logika je děravá jako panenská blána Miley Cyrus. Když pominete tuhle malou díru ve scénáři, malou jako zadek Jolandy, tak Labyrint vlastně není zas tak špatný. Vlastně to není ani největší zklamání roku, protože vysvědčení jsem dostal předčasně. ()

JaninaM

Druhý díl se také jmenuje Labyrint, který tam bohužel schází. Byla jsem hodně natěšená na pokračování a nakonec jsem se nudila. Mutanti byli vyměněni za hodně hbité zombie, kteří se ve filmu objevili ku škodě pramálo. Chvíle se zombie byly dost hororové, ale zbytek děje se mi zdál zamotaný, nudný a po čase některé postavy začaly být velmi nesympatické a otravné. Naopak zbořenina města a létající stroje byly moc hezky udělány. Samozřejmě film končí otevřeně , ale tentokrát už třetí díl netoužím tolik vidět. ()

huhuhu783

První díl mě nadchnul a taxem netrpělivě čekal na Dvojku. Po počátečním vokecávání se to trochu rozjelo. Když utekli z Jedličkova ústavu,tak je zase budou chtít zežrat zmutovaní a zhnisaní migranti z jihu. Žádná jistota a najednou bezpečně mezi 4 565 bleskama dojdou k pevnosti . Zbalijou tam dcérku hlavnímu šéfovi a dojdou za stejně marnejma ale normálníma utečencama do tábora v horách. Grand finále vyvolaným zradou berušky hlavního exota mě ale fakt mile překvapilo a dokázalo,že tahle trilogie ještě může mít kvalitní finále . Tudíž sem nad touto trilogií nezlomil hůl a tak nejak bez velkejch stresů budu vočekávat Trojku - Vražedná léčba ()

jeklik12

První díl mě i přes silnou skepsi dostal... Druhý díl byl pro mě bohužel utrpení. Film je natočený hrozně předvídatelně a hloupě. Plno akce v tomto případě hrozně škodí a tak nějak se o hlavní hrdiny ani nebojíte... A pokud to některý z nich přeci jen k Vašemu překvapení nezvládne, je Vám to jedno. Knižní předlohu jsem nečetl, ale je to škoda. Po slibném startu tu máme film, který zapadl mezi ostatní odpad typu divergence, hunger games a podobné typy filmů. ()

Kokonka

Jak jsem si pročítala některé komentáře tady, všimla jsem si, že spousta lidí srovnává tenhle film s ostatními ,,teen" filmy. Jasně, asi se není čemu divit, ale proboha tohle je tisíc krát lepší než všechny Hunger Games a Harry Potter dohromady!! Ale, abych nevystupovala z řady, rozhodla jsem se, že budu hodnotit tak, že budu srovnávat s Hunger Games. Takže, hned za prvé je tu jeden na první pohled jasný jeden mega rozdíl, kterým se Maze Runner liší od všech filmů tohohle typu a to je pohlaví hlavních hrdinů. Konečně není hvězdou jenom holka, ale i opačné pohlaví si mohlo zahrát něco jiného, než trofej psychicky labilní hlavní hrdinky. Možná je to tím, že jsem holka a pro Dylana mám vážně slabost, ale klukům v hlavních rolích to jde vážně lépe. Ano uznávám, možná je v tomle díle více ,,shit" a podobně více než normálních dialogů, ale co. Tenhle film je o utíkání, ne o vymýšlení nejlepší slohové práce na téma diskuze. Druhý rozdíl je určitě v ději. Ano, Katniss v aréně vypadá vážně drsně a na rozdíl od Thomase vždycky ví, co má dělat, ale v tom je ten háček. Katniss je až moc dokonalá a bezchybná. Možná to bude znít hloupě, ale na Labyrintu se mi líbí, že si tam nikdo nesnaží hrát na hrdiny. Hlavní postavy působí smířeně s tím, že jediný, koho jsou schopni zachránit jsou oni sami a podle toho se chovají. Katniss oproti tomu vypadá, že vše co dělá, dělá jen pro své vlastní dobro a je jí jedno, kolik lidí při tom zemře. Thomas si hraje na hrdinu jen aby ochránil své přátele ne celý svět. Dále tu je hudba... pardon, ale nadabované pískání a písnička naučená nazpaměť z knížky je vážně trapas (alespoň pro mě). Moje mamka tenhle film nemusí, ale hudbu miluje stejně jako já. Ať už to beru z pohledu jakéhokoli teen filmu, tahle hudba je vysoko nad všemi ostatními. No, a jako poslední tu je asi herecké obsazení. Jak už jsem psala Dylan O´Brien je jediný herec, kterého mám vážně ráda a myslím si, že je to jeden z nejnadějnějších a nejnadanějších mladých herců. Jinak Kaya je na rozdíl od Jenifer Lawrence sympatická, hezká a nadaná. Ostatní pánové jsou sympatičtí a dobří herci. Jinak děj tady utíká rychle až na zbytečně natahovaný konec. Několikrát jsem si myslela, že film už skončil, ale ono ne... Raplové vypadají skvěle a strašidelně. To že film není podle knížky mi nijak nevadí. Kdybych věděla jak to bude každou minutu pokračovat, nemusela bych na to koukat a nebyla bych náležitě překvapena. Jinak pokud jste film viděli s dabingem pusťte se to ještě jednou s titulkami, prosím. Český dabing z tohohle filmu udělal neprostý brak. ()

MAsakRA

Hunger Games naruby. Na zástupce teenage postapo sci-fi to nebylo vůbec špatné. Snad jen škoda občasných patetických momentů. Těm děckám se prostě některé hlášky / situace nedají věřit. Palec nahoru za exteriéry (město, zejména "zlomený" mrakodrap a scéna v něm) a za Rosu Salazar. ()

mathew44

V rámci téhle série a snad i žánru je pro mě kvalitativní nárůst mezi prvním a druhým dílem stejný jako rozdíl mezi Batman začíná a Temným rytířem. Velká pecka. ()

upy

Zklamání. První slovo, které mi vyjde z pusy, když pomyslím na tenhle propadák. Mám kamarádku, které se to strašně líbí a já konečně po přečtení všech knih pochopil proč -prý Dylan O'Brien, jak jinak než se dívat na film kvůli klukům, a nečetla knihu. Pro ty, co četli knihu musí být tohle noční můra. Alespoň pro mě je. Je zřejmé, že kniha je vždy lepší, ale film má s knihou vše společné, jen vynechává některé části. Ale Zkoušky ohněm nemají ani společné jméno! Je to urážka knihy. Ta kniha je skvělá od základu, má skvělý děj a propracované postavy do těch nejmenších detailů. To ale pro tenhle hnus neplatí. S knihou to má společně NĚKTERÉ postavy, ale cíl či děj vůbec. To, co se dělo v knize a filmu není to samé. Oni se od knihy odtrhli natolik, že vytvořili vlastně nový film, který na knize vůbec nestojí. Sám se divím, proč jsem dal jednu hvězdu, možná za herecké výkony, i když byly slabé ale některé celkem dobré. Tenhle film bych doporučil jen lidem, kteří četli knihu - aby věděli, co je to udělat hroznej film podle knihy. ()

Jimclark

Když jsem se asi před rokem díval na předchozí díl, až do jeho závěru by mě ani ve snu nenapadlo, že se nejedná o samostatný film. Mystičnost a tajuplná atmosféra původního Labyrintu je tentokrát nadobro ta tam, a máme tady další variaci na série Divergencí a Hangrgejmů, více než lehce stříklou Residenty. Zkouška ohněm nemá s Útěkem společného nic, teda kromě těch pár známých tváří. Takhle velkou výhybku od původního záměru jsem teda nečekal ani omylem. Nebo možná jsem ho jen já špatně pochopil. Nicméně, pořád mi to přišlo zábavnější, než tři výše zmíněné konkurenční série. 70%. ()

rozie

Co to je??? Když to skoro není podle knížky?? jsem zvědavá jak udělají třetí díl... Film mě zklamal, ale knihu doporučuji. Stejně by neuškodilo kdyby tam dali nádech knihy! ()

Dratini

Za mě nejlepší film z vlny Hunger Games. Hlavní postavy žijí jako psanci, kteří se jen snaží najít své místo v post-apokalyptickém světě. Trochu mi to připomnělo dřívější díly Šíleného Maxe. Uvažoval jsem i nad pěti hvězdičkami, to by ale nesměli vykreslovat instituci, snažící se zachránit svět, jako archetypální "zlo". Tohle vidění světa jenom jako černého a bílého filmy (a díla obecně) poměrně shazuje. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)