Skupinka lidí bojuje o život ve městě zamořeném zombie. (Filmbox)

VasaX

Ač u Béčkových filmů na náměty hry nemám vysoká očekávání, tady jsem doufal alespoň ve špetku humoru a stylu ze hry. V podstatě se mi toho i dostalo. Watchtower jede v duchu hry, bohužel toho humoru (a vychytávek typických pro hru) tam moc není, jede se spíše na vážnější notu. Ale to není nezbytně špatně. Zombie film je to dobrý, spíše dobrý průměr, a pro fanoušky hry to má přidanou hodnotu. Za mě spokojenost, ale pokud tohle běžnému diváku unikne, o nic moc nepřijde. ()

VanTom

Na pohled profesionální zombie béčko se vzhledem k monotónnímu a neživému (ehm) obsahu nejvíc potýká s přiškrceným rozpočtem, poněvadž šíleným davovým masakrům stohlavých hord se ani nepřiblíží. Předlohu jsem si na vlastní gamepad neosahal, ale kromě tohoto si z recenzí na ni vybavuju jako základní herní mechaniku využívání veškerého haraburdí v prostředí a jeho kombinaci do absurdních smrtonosných udělátek, což filmaři snaživě zachycují i tady, ovšem opět omezeně. "Gore" porcování nemrtvých zabaví, to né že né, nikoliv už vážnější aspekty příběhu přepálené délkou. Lepší 2* ()

Jaro.Krafcik

Filmbox zaradil aj tento film do svojej Halloweenskej ponuky, zas nejde o nič vynimočné, také slušne béčko ktoré neurazí, videohra bola určite lepšia. Asi sa tvorcovia snažili vytvoriť zombie atmosféru práve z najnovšej hernej predlohy. Podarilo sa im to len čiastočne. Humor chýbal, ja si pri tej hre aj spomínam na pár vtipných momentov. Tak je to len priemerný zombie horor. 3* ()

zolo23

Na môj vkus až nepríjemne prepálená stopáž, pritom sa film odohráva väčšinou v uzavretej štvrti a tak som si parkrát aj zívol. Hrou som nedotknutý a tak to beriem ako priemerný zombie masaker, ktorý Vám nič nové neprinesie. ()

sedm.1

Ani velice sympatický a pohledný ústřední herecký pár, ani pár slušných gore scén, a ani poměrně slušný spád, mě nepřesvědčili o nějaké valné kvalitě tohoto snímku, který bych se nebál označit přímo až za televizní produkci, čemuž nasvědčuje především celkový vizuál a vlastně i celkové pojetí filmu. Nechtěl bych ho tedy označovat přímo za laciný brak, ale prostě mě to zpracování vůbec neoslovilo. Co se zápletky týče, to byla křeč první třídy, nenápaditá, hloupá, nezábavná, takže ji alespoň trochu zachraňuje zmiňované tempo, díky kterému mi to nepřišlo alespoň zas až tak dlouhé. Jinak další důležitou stránkou filmu měly být hororové prvky, kterých sice nebylo úplně málo, ale byly neskutečně nevýrazné, a celkově takové dost při zdi a neefektně zpracované. Hodně mě navíc iritovala nehorázná tupost spousty postav a pak i až trapné přehrávání několika herců, kteří by se hodili spíš někam do parodií nebo nějakých 80kových hoven, než do takovéhoto moderního filmu. Mě Dead Rising zkrátka příliš nebavil, přišlo mi to celé takové nemastné, neslané, nevědíc, čeho to ve výsledku chtělo vlastně dosáhnout, na mě to ale nezafungovalo prostě ani v jednom ohledu. ()

kenkaku

Ještě se ani nerozběhnou titulky a padne slovo "zombie". Tím si autoři nahnojili, protože toto kouzelné slovo zavazuje k jistým pravidlům. No a ty se tu tak uplně nedodržují. "Zombie" lze zlikvidovat i jinak než profláknuitým pleskancem do mozku (wtf?) a taky celkem slušně zvládají střílet z pistole (wtfffff!!!!). Takže to, že je "zombitida" léčitelná je už jen zábavné zpestření. Když jsme u té zábavnosti - zábavné to je. Asi nelepší jsou modifikované zbraně a relativně vtipné souboje o přežití. Jako bonus pak působí momenty "krmítko formou nosítka" (všichni pochopí až uvidí). Ve filmu je také vidět několik odkazů na hru, kterou se film inspiruje (nehrál jsem, neznám) což jediné omlouvá nedržení se zcela pravidel žánru. Kdo je mega otravný je Rob Riggle (ale ten je opravný všude, obzvlášť když představuje propojení s herní sérií - postavou Franka Westa) a óbr trapně působí kostýmy a masky všech zombie. Co překvapuje je i nahrávka na pokračování (to někdo vážně čekal takový hit?). ()

iXtr3m3

Objektívne na dve hviezdy aj to s odretými ušami, ale kvôli menu hry o hviezdu vyššie. Malo to na viac, ako nakoniec zo seba vytiahlo. Masky neboli úplne márne a pokus o zbrane ála hra tiež potešili, ale tam všetka snaha končí. ()

Corpsegrinder

Vzhledově o fous lepší než většina zombie filmů co poslední dobou vychází, bohužel to uplně sere na hlavu všem dílům hry at už jde o špatně obsazenýho Franka nebo celkovej scénář. A dvě hodiny je kurevsky moc. ()

Ashar

V pondělí přijdu do práce a usednu k počítači. Koukám a mám prodělat další školení UTS. Tak jsem se do toho pustil s vervou a najednou narážím na jednu část, kde nás doslova školí, jak postupovat, když se na pracovišti objeví zombie! Dokonce i s videem. Říkám si a je to tady, jsme americká firma a amíci nás chtějí nakazit a snížit populaci v evropě. Snad už také vivinuli i ten zombrex. Škoda, že jsme se k bratrům rusům obrátili zády. Pošuk motorkář měl dobrou vizi, takový příkladný američan. ()

mosnak

Je obrovská škoda, že se tvůrci vydali zrovna takovou cestou, kterou jsem viděl. Ke konci filmu jsem měl pocit, že koukám na komedii :-( přišlo mi, jako by tvůrci nevěděli jestli natočit zombijárnu trochu vážněji, nebo jestli z toho udělat komediální úleťárnu. Bacha ne vždy to musí fungovat. A jelikož jsem měl silně smíšený pocit, nemužu dát více než 20% ()

BlackHood

Je to určitě nejlepší zombie film, jaký jsem kdy viděl. Žádný rozjezd, ale akce, hezké gore, napětí a na zombie film obstojný příběh. Na ostatních zombie filmech mi vadí, že po patnácti minutách se zabarikádují v nějakém obchodě, kde stráví zbytek filmu, ale tady nic takového není. Hru jsem moc nehrál, jen jsem zkusil demovku, je to krvák. ()

Illy

Na začátku jsem byl fakt potěšen, konečně nějaký slušný zombic biják....jenže pak se začal nudit....nudit....a finální "souboj" patřil do kategorie trapárna.. Škoda. ()

Flopik

Toľká škoda že sa film nedržal komédie ale bral sa príliš vážne.Tie scény sa tam naozaj nehodili a skazili celkový dojem.Pretože kvoli nim sa asi sralo na komédiu ...Pár vtipov okej ale inak nič moc.Dej nenudí ale ani nenadchne.Hru som hral len trošku tak neviem posúdiť.Herci sympatický.Celkovo to nebolo zlé ale viac ako priemer to nie je. ()

Hapretor

První polovina vypadá jako dobrá parodie a je to i vlastně napínavé a vtipné. Druhá půle pak ale začíná silně nudit a ubíjet jen kecama a závěr je o ničem. Místy to připomíná "Úsvit mrtvých" od Snydera, ale to jen tak okrajově. Další promarněný zombie potenciál. ()

zelda82

Presne v duchu herni předlohy - hordy zombii, zbrane smontovane ze vseho mozneho (i nemozneho) a k tomu psychousi stejne jako ve hre...Jedna z nejlepších videohernich adaptaci, která obstoji i sama o sobe jako zombie zanrovka... ()

Luk Skywalker

Máme tady toho dost, jsme vhozeni do děje, kdy se po chvíli vrátíme pár dní zpět a dostaneme info o tom, jak se šířil vir. Kromě zombie je tu motorkářský gang, armádní spiknutí podporované vládou, a samozřejmě nesourodá trojice přeživších na kterou se film zaměřuje. Do toho živé vysílání ve stylu ČT 24, kdy jako host ve studiu je Frank West (hrdina první hry), který hází do placu rady jak přežít mezi zombíky. Dále fans hry může potěšit zmínka o Fortune City (z Dead Rising 2). Název snímku je sice jako toho časopisu, kteří Jehovisté rozdávají, což může zpočátku vyvolat křečovitý úsměv, ale odpovídá to tomu, o co ve filmu hlavně jde. Ani stopáž, které je téměř dvě hodiny není přepálená čehož jsem se zpočátku obával. Konečně povedený film, který je podle herní předlohy (a ano vzpomněl jsem si na Resident Evil). ()

Rathalos

No ty vole,tak toto sa mi moc pacilo,vynikajuci akcny zombie horor,mile prekvapenie,stale sa nieco dialo a Jessa Metcalfeho ja mozem,cize dobry vyber hlavneho hrdinu a videl som aj dvojku a ta sa mi pacila este viac,takze celkovo to hodnotim za plny pocet v oboch pripadoch...:-) ()