Reklama

Reklama

Epizody(3)

Je to právě 51 let, co Spojené státy americké vyslali do vesmíru mezihvězdnou loď. Jedná se o vojenský přísně tajný projekt nazvaný Ascension, při kterém je do vesmíru vysláno 600 lidí různého původu, pohlaví i náboženství. Cesta vesmírné lodi bude trvat celkem 100 let, takže až třetí generace se dočká jejího cíle. Úkolem je zachovat lidskou populaci také mimo Zemi. Na palubě ale dojde k vraždě mladé ženy, což nenávratně změní životy všech cestujících... (TV Prima)

(více)

Recenze (87)

honajz 

všechny recenze uživatele

Obyčejná soap opera ozvláštněná rádoby s-f kulisami, ale any ty nezachrání celkový dojem argentinské telenovely. Pokud chcete, aby vám diváci věřili váš vymyšlený svět, musí ten svět fungovat - v 50. letech by asi černoch nebyl důstojníkem, ženy by nechodily jak z hipísáckých 70. let, muži by neměli metrosexuálně zastřižený vous. A vůbec - ta společnost že by neprošla žádným vývojem? Ani technickým, ani společenským? Skutečně ti vědci na palubě nevymysleli lepší počítače z toho, co měli, barevné obrazovky? A třídní společnost se stále dělí na ty v podpalubí a ty nahoře? Jsme na parníku Titanik, nebo co? Nemluvě o všech dalších dírách v logice, příbězích, chování postav. Někdo je 50 let na palubě lodi, má ji prolezlou odshora dolů, a nikdy nenajde skryté dveře nebo tajné vchody? A asi mi to uniklo, ale co se dělo s těmi, co zemřeli? A kde mají starce, kurnik? Všude běhají jen holky v mini (rádoby v 50. letech!). Z dětí je tu jen malá holčička. Některé generace prostě zcela chybí (třeba puberťáci). Prostě těch WTF je příliš mnoho, a vystačily by na cestu na konec vesmíru a zpátky. A takovému seriálu prostě nevěřím. Když mi navíc předloží vývar z Chicago Hope, Rosamunde Pilcherové a něčeho jako VIP vraždy a Ordinace v růžovce. Detektivní linie je taky pěkně hloupá - navíc v 50. letech už snad věděli, že na důkazy se nesahá a uměli brát otisky prstů, ne? ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tak to je síla. Je tu nová sci-fi minisérie od Syfy. Odehrává se na vesmírné lodi jménem Ascension, kterou Američani vypustili v roce 1963 s cílem osídlit hvězdnou soustavu Alfa Centauri. Děj začíná v současnosti, tedy 51 let od vypuštění na svou 100letou cestu. Myšlenka je založená na skutečném vesmírném projektu zvaném Orion ze 60. let od amerického vědce Freemana Dysona. Je docela zajímavé, jak na posádku nepůsobí žádné vnější vlivy, takže si technika, interiér i image zachovává atmosféru 60. let. To samé platí i o hudbě, filmech a knihách. Neobjevuje se tam moc známých herců. Po pár nešťastných událostech posádku ovládne strach. Poprvé je na palubě spáchána vražda. Je tedy na prvním důstojníkovi, aby to vyšetřil. Ten samozřejmě jako nikdo na palubě nemá s takovou situací žádné zkušenosti. Časem začne přibývat mrtvých. Mají tam totiž sabotéra. Dál se děj vyíýjí opravdu velmi překvapivě. Posádka musí překonávat další krize. Konec je nečekaný a hodně otevřený. Škoda že už to nebude pokračovat. :( "Nikoho nezajímá prostřední kapitán..." ()

Reklama

swamp 

všechny recenze uživatele

Veliké překvapení z produkce SyFy. Tato minisérie nasadí už prvním dílem velice vysoká očekávání s perfektním (i když jsem ho tušil) twistem v závěru. Zbývající dvě epizody už trochu pokulhávají, ale oproti jiným seriálům této stanice si tvůrci poradili i s rozuzlením poměrně dobře a já si mohl vychutnat toto povedené sci-fi. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Nejprve tvůrci věnují úvodní třetinu minisérie vystavění nosného a vůbec ne hloupého konceptu i světa a rozjedou v něm zajímavě rozehrané konflikty i linie. A je to skvělé i navnazující na další dění. Ve druhé třetině v tom ovšem nepokračují ani to nerozvádějí; a co hůře, dokonce ani nepracují s tím, pro co si vytvořili základy a spokojí se s čistě tuctovým mlácením již dávno vymlácené žánrové slámy koketující s béčkovou videoprodukcí let devadesátých. A je to aspoň snesitelné, když nic jiného. V závěrečné třetině pak již tvůrčí tým razí přístup "kašlem na vše" a skáče po hlavě do nechtěně směšných céčkových vod ("dějem", "dialogy" i po herecké stránce, kdy speciálně ústřední dívenka by měla být za své neherectví a fyzickou bolest, kterou způsobuje divákům, učiněna plně trestně odpovědnou), kdy nestíháte samým zoufalstvím ani mlátit hlavou o stůl. A je to k nesnesení debilní. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ascensionu sa podarilo v pomerne krátkom čase ukončiť to, s čím začal. Ale ledva ledva, v podstate až v poslednom, veľmi prekvapivom závere. Potešilo prekreslenie spoločnosti, ktorá sa aj v tak limitovanom počte urobila vlastnú spoločenskú hierarchiu, i keď za nitky ťahá niekto iný. Politcké intrigy prebiehajú cez "posteľovú špionáž", seriál ponúka viaceré dejové línie, ako v lodi, tak na Zemi. Ten zásadný zvrat prebehne na konci druhej časti a kto bude sklamaný, nech seriál ďalej rašej nepozerá. Dejom nadupaná retro-scifi-detektívka, ktorá by si zaslúžila na rozvíjanie svojho nápadu tak dve série. No a mužov poteší množstvo zaujímavých ženských charakterov v sexy obaloch. ()

Galerie (52)

Reklama

Reklama