Mr. Church

Scénografie:

Joseph T. Garrity

Kostýmy:

Karyn Wagner

Konečně zase přišel film, kde Eddie Murphy má vážnou, ale zároveň hrozně milou postavu. Tak milou, že jste z pana Churche naměkko jak během filmu, tak i po jeho shlédnutí. Film Mr. Church totiž vypráví hrozně hezký lidský příběh, který využívá toho, že Eddie hraje postavu tajuplnou jak hrad v Karpatech. Příběh nám ji postupně otevírá a divák se tak každou další minutou dozvídá další zajímavé informace ze života jednoho pána, který by mohl být klidně i Váš soused. Ze začátku jsem si na ten přístup pana Churche hrozně těžce zvykal. Postupem času se ale v tom nenápadném světě tří lidí vytvoří tak patrné a příjemné nutkání zjistit víc o panu Churchovi, až to u mě vyvolá taková zvláštní magické pocity. Plus kuchařské umění pana Churche je na pomezí geniality, takže jediný problém, který po filmu nastal, byl ten, že jsem vyžral celou ledničku.(21.11.2016)

Takovou porci civilního herectví jsem od Eddieho skutečně nečekal. Ze všeho nejvíc se mně však líbil ten jazzový hudební podkres v půlce filmu on byl tak hezky nenápadny a nevtíravý a přitom nádherně dělal atmosféru i příběh. Film samotný byl hodně o citech na můj vkus až moc, ale na slušivý tři to má v pohodě.(24.1.2018)

„Bolo to prvý a posledný raz, čo som pána Churcha videla plakať. A aj to robil decentne.“ Že sa na to Eddie nevydlabe. Na všetkých tých Zamilovaných profesorov a Norbitov. Chápem, že vždy bol predovšetkým komik a že mu poskytujú istý finančný luxus (a asi ho to aj baví, čo sa ale nedá povedať o divákoch). Ale keď ho človek vidí v pecke ako Mr. Church, so slzou v oku si pomyslí „teda, ten Eddie, ak by chcel, mohol by sa stať jedným z najväčších hercov Hollywoodu“. Nie najlepšie plateným. Nie najkomediálnejším. Najlepším. Iste, scenár je skutočne impozantný a ak by sa mi taký dostal do rúk, nielenže by som sa kvôli účinkovaniu v takom filme vzdal honoráru. Ešte by som tvorcom zaplatil, aby som si v ňom mohol zahrať. Ale nemožno znižovať Eddieho vklad do tohto skvelého, krásneho projektu v tom zmysle, že by takú rolu zvládol ktokoľvek. Nie, nezvládol. Aspoň si myslím. Eddie Murphy je ako pán Church skvelý, fantastický, dojemný, proste nádherný. Ale všetci herci sú super, hrajú parádne napísané postavy, z nich každá v nečakanej chvíli zasiahne do deja a na konci (a v prostriedku) nezostane jedno oko suché. Myslel som si to už keď som prvý raz videl trailer a po pozretí samotného filmu som veľmi šťastný a rád, že to môžem skonštatovať i nahlas a oficiálne: Mr. Church je jedným z najlepších filmov roka a bez debaty jedným z najlepších filmov Eddeho Murphyho. Ak nie najlepším.(16.11.2016)

Nevím přesně, kdy nastal můj obrat a já jsem Eddieho přestala extra vyhledávat. Určitě to způsobilo pár filmů, které mně nesedly. Dnes beru všechno zpět. Eddie byl jsi vynikající Mr. Church. Jindy bych možná trochu láteřila nad některými nešvary, které se ve filmu objevily. Něco na způsob : "Směj se, plakej, lituj, chápej.......". je to klišé, je to laciné, podbízivé a ten patos! Ale ne, já to určitě neudělám, protože "dnes" mě Mr. Church pohladil na duši, výborně mi uvařil a četl mi z knih, které dodnes miluji, stal se na 104 minut členem mé rodiny a já jsem za to moc ráda.(24.10.2016)

„Nepotřebujeme chlapa a určitě nepotřebujeme kuchaře.“ - „Moje sestra říká, že každá žena potřebuje muže. Někdy více než jednoho.“ Hlavním důvodem ke zhlédnutí pro mě byl Eddie Murphy. Nezklamal mě. A to, k mému překvapení, v podstatě vážné roli, nebo jistě „serióznější“ než z jakých ho mám zapamatovaného. Mr. Church však není vyloženě smutný, je i dojemný, úsměvný, vtipný a pohodový. V mnoha směrech bych film označil za takový ten typický „feel-good movie“. Barvité vaření (naštěstí pro mě jsem film sledoval najedený) a příjemný hudba tomu výrazně napomohly. A nejvíc už výše zmíněný Eddie. O čitelnosti vývoje příběhu se asi není potřeba příliš rozepisovat, nic neočekávaného se nestane. Problémem ovšem je, že vyprávění nevybočí ani trošičku a vše, co je předem nalajnované, se také stane, takže se člověk dočká i nejednoho klišé (důraz na jisté hodnoty také zřejmě nikoho nepřekvapí). Což je velká škoda. Film mi příjemně utekl, ale na víc než slušné 4* to nebude.(3.2.2018)

Snažím se vždy vytěsnit, že se Eddie Murphy pitvořil v nespočtu přihlouplých komediích a navždy pro mě bude detroitským poldou Axelem Foleym, africkým princem Akeem, Oslíkem ze Shreka, samolibým frajírkem z Dreamgirls.. a jsem rád, že nově i Henry J. Churchem. Znovu tak přesvědčivě vyměnil image nějakého nablblého šoumena za milého chlapíka, který se jednou objeví coby kuchař v rodině umírající matky a její dcery a už z ní nezmizí. Nečeká na vděk, jedná přímo, sám sebe neumí pochválit, jen to soukromí by si rád ohlídal. A postupně si získává všechny, včetně diváka. Samozřejmě nic pro cyniky. Tvůrce Řidiče slečny Daisy Bruce Beresford se látky chopil se sobě vlastní inteligencí a řemeslnou jistotou, nevydírá, nepřekvapí, ale mile baví. Fajn i s vedlejšími rolemi. Jednoduché, ale funkční.(9.5.2017)

Vlastně klasický sterilní feel good/sad snímek, který jede přesně nalajnovaný podle mustru, ovšem tak svižně natočený, že to uteče jako voda. A to více jsem se na film těšil kvůli zapadlému Eddiemu Murphymu, který rozhodně něco takového ve své uvadající kariéře potřeboval. Ne, že by ho snad vyzvidla opět někam výše, ale je radost ho opět vidět si herectví užívat, jelikož je opravdu fenomenální. A půvabná Britt Robertson? Zprvu jsem nechápal, proč byla obsazena do role 15 leté, ale v průběhu to dává naprostý smysl a těším se na ní i nadále. Podobné menší filmy mám setsakra rád a jsem rád, že mi neutekl..9/10(18.11.2016)

Mr. Church co nosí štěstí, nečeká na vděk. Bere to zprvu jako kšeft. Měl i chyby, ale o rodinu kavalírsky se staral. Péče o domácnost a vaření, co pohladí žaludek. Za které by se nemusel stydět ani Zdeněk Pohlreich. Prozaické, snad i pohádka. Je to radost, když potkáme v životě dobrou duši, vždy to má svůj půvab. Film, který se vyplatí vidět.(6.11.2016)

• Davies182

Slzopudný kýč natočený na zakázku, chladnokrevná filmařina bez invence.(30.11.2016)

Film který vás pohladí na duši. Film, který si na nic nehraje a už na začátku vás osloví titulkem : Tento příběh je inspirovaný skutečným přátelstvím. Scéna začíná a i končí v kuchyni vařením a ihned nás vtáhne do děje. O Eddiem nebylo hodně dlouho slyšet až jsem si nedávno říkal kam se ztratil. Teď se vrátil v plné parádě jako Mr. Church, klidný, obětavý ale zároveň i tajemný, tak jak ho neznáme a ihned mi to vynahradil a já mu věřil každé slovo co přečetl z knížky a zároveň ochutnal každé jídlo co navařil. Uvědomíte si, že lidí jako Mr. Church je kolem vás velice málo ale jsou to možná jedni z nejdůležitějších lidí, protože vás dokáží nenuceně ovlivnit a nasměrovat. Jsou tací co mluví o všem, jen ne o té osobě, jsou tací co mluví jen o té osobě, jsou tací co vás chtějí rozveselit a jsou tací co vás rozbrečí. A pak jsou tací co neříkají nic, protože ani nemusí.Tato věta naštěstí zazní ve filmu dvakrát v dané chvíli jsou slova opravdu zbytečná. Za mě i 9/10 a to díky skvělému hereckému výkonu všech zúčastněných herců. Velice příjemné překvapení a film který nemůže urazit nikoho.(13.11.2016)

Henry Joseph Church je kuchárom, ktorého by chcel mať každý vo svojej domácnosti. On totiž nie je len tak nejakým obyčajným človekom, ale osobou, ktorá napriek tomu, že po dodržaní sľubu môže zavrieť dvere za jednou životnou etapou, urobí omnoho viac, ako sa zaviazala. Keď je "Mr. Church" jedným zo svojich známych požiadaný, aby sa po dobu šiestich mesiacov postaral o jeho ťažko chorú, umierajúcu ženu Marie, a dospievajúcu dcéru Charlie, pričom následne po dodržaní svojej úlohy bude dostávať doživotnú rentu, všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o "beh na krátku trať". Lenže život je niekedy napriek ťažkým životným skúsenostiam natoľko krásne komplikovaný, že cesta ku šťastiu môže byť v mnohým prípadoch omnoho kľukatejšia, ako by si jeden myslel. Tak neuveriteľne obyčajný film, až mi neostáva nič iné ako skonštatovať, že v sebe nosí tie najväčšie posolstvo. Kto by to bol povedal, že raz uvidím snímok s Eddie Murphym, ktorý ma dojme.(1.11.2016)

Príjemný snímoček s peknou pointou o tom, aké hodnoty sú v živote človeka tie najdôležitejšie - láska a rodina. A nie je väčšej radosti sa o svoju výnimočnosť s niekým podeliť, hoci i s niekým neznámym, z ktorého raz časom, tak ako aj v tomto snímku, sa môže stať niekto dôverne známy. E. Murphy po dlhom čase priemernosti konečne v niečom lepšom.70/100(1.11.2016)

Bolo velmi prijemne vidiet po vyse dekade Murphyho v dramatickej roli. A hlavne v dobrom filme. Velmi prijemna feel good zalezitost o strastiach a slastiach zivota. Citlive, dojimave a velmi pekne zahrane. Podobnych (a aj lepsich) kuskov je vela, ale ak funguju takto dobre, netreba nad nimi mavnut rokou. Silnych 7/10(23.4.2018)

Výborná pohodovka na nedeľu, ktorá sa elegantne vyhýba tomu, aby diváka nejakým spôsobom vytočila, či citovo inak rozhodila. Presne za toto udeľujem jednu extra hviezdičku navyše!(23.10.2016)

To se jednoho dne probudíte a zjistíte, že v kuchyni je Eddie Murphy a vaří snídani. A pak zjistíte, že je taky váš osobní knihovník. A poslouchá jazz. A než se nadějete, tak vás tenhle laskavý, smutný a přesto pozitivní příběh vtáhne. A nepustí. Ač se tu mnohé točí kolem umírání, je výsledek milý, neuvěřitelně lidský a plný naděje. A velmi nenápadně, zlehounka podsouvá náznaky odpovědí na otázky, které si člověk klade, ač si to někdy ani sám sobě nepřizná. Jistě, téměř všechny ingredience už tu byly, včetně řady klasických klišé, ale filmaři, zejména skvostný Eddie Murphy z toho dokáží vytvořit nezapomenutelnou hostinu. A není to jen tím, že kromě obvyklých přísad, to vše okoření tajemstvím. Svou roli hrají také výborně zvolená hudba či skvostně načrtnuté vedlejší postavy, a to i ty, které se příběhem jen mihnou, nebo se jen občas vynoří, aby příběh lehkou tečí nasměrovaly tam, kam má namířeno. Do divákova srdce.(18.8.2017)

Po dlouhé době film, který je obyčejný, milý, klidný, bez nějakých velkých citových vydírání. Prostě milé překvápko o tom, jaký je život - barevný a cesty osudu nevyzpytatelné. Eddie Murphy by se mohl v takových rolích opět nastartovat... GOOD JOB!(24.7.2017)

Mr. "Eddie" Church varil, hral, pomáhal a žil najlepšie ako vedel. Príjemná a pohodová jednohubka, ktorá je vraj inšpirovaná skutočným priateľstvom :-).(25.10.2016)

• ARI50

Obsazení v pohodě ale dramaticky snímek je už jednoduchý a normální ničím neoslovil více.(15.11.2018)

Pěkný a milý film, ale čekal jsem od Eddieho trochu víc. Příběh pana Churche nebyl zas tak zajímavý na to, aby potahal celý film. Hlavně když se o něm ani na konci téměř nic nedovíme. Čekal jsem na pořádné vyvrcholení a odhalení jeho tajemství a nic. Umím si představit, že takový Denzel Washington nebo Forest Whitaker by ho dokázali zahrát podobně a možná i lépe. Né že by Eddie Murphy na tu roli neseděl, ale sotva se ve filmu nějak projevil. Je to škoda, protože potenciál měl. Celkově tomu chybělo trošku víc. Líp zpracované postavy a lepší vyprávění příběhu. Ke konci jsem začal už trochu nudit.(12.12.2016)

Moc milé překvapení. Pokud máte rádi podobná dramata, troufám si říct, že se vám Mr. Church prostě musí líbit... Filmařsky kvalitní a celkově velmi emotivní drama, které netlačí příliš na pilu, ale přesto umí pracovat s dynamikou. Prostě přesně tak, jak to mám rád... :)(24.3.2017)

Jeden z těch filmů, u něhož tak úplně žádná specifická dovednost z filmařského řemesla příliš nevyniká. To, co zde ale vyniká perfektně je příběh a kompozice hlavní postavy. Mr. Church je úžasně stvořená osoba plná pokory, talentu a rodinné lásky. Eddie v jeho roli naprosto dokonalý. Scénář přirozeně ze života. Má oblíbená Britt opět výborná. Super pohodový film, který vás donutí se zamyslet nad sebou samým a nad tím, jak se občas chováme, jaké máme priority, a jak moc více bychom měli být vděčni za to, co mnohdy mylně považujeme za samozřejmost, za rodinu.(21.10.2016)

Eddie Murphy mi nikdy nic moc neříkal. Jeho komedie jsou většinou otravné a nezábavné. Ovšem tímhle filmem si mě naprosto získal a ukázal, že je vlastně naprosto luxusní herec. Jeho Mr. Church je nesmírně sympatická a charismatická postava, na které celý film prakticky stojí. Jinak je to klasické emoce ždímající drama tak trochu připomínající filmová zpracování románů Nicholase Sparkse. Hranice vkusného kýče naštěstí zůstala nepřekročena.(18.12.2016)

Nenápadný, leč o to blyštivější klenot, v němž září charismatem překypující Eddie Murphy. Jeden z nejpříjemnějších filmových zážitků letošního roku. 9/10!(24.10.2016)

Moc krásný, klasický, lehce dramatický feelgood snímek, ve kterém exceloval a naprosto mě ohromil Eddie Murphy, kterého odjakživa pamatuji jako střeleného komika - mého nejoblíběnějšího hned za Jimem Carreym. Přeci jenom Eddie už taky není nejmladší a komedie už by mu moc nesedly, proto jsem rád, že se pustil do těchto "dramatických" vod. Role mu náramně sedla, stejně jako ostatním vedlejším hercům a společně vytvořili snímek, na který se velice rád znovu někdy podívám. Opravdu mě těší, že po poslední komedii "Tisíc slov" si Eddie dal chvíli (4 roky) pauzu, aby poté vykouzlil tento skvostný výkon.(21.11.2016)

I když už od samotného začátku víte, jak snímek dopadne a jaké dějové zvraty budou přibližně následovat, budete si i přesto celý film užívat plnými doušky. Mr. Chruch je totiž úžasně pohodovým a dojemným filmem, který pohladí po duši téměř každého diváka, který není "citů prost". Přičtěte si k tomuto všemu i výborné herecké výkony Eddieho Murphyho a Britt Robertson, a dostanete film, od kterého jsem já osobně nic moc nečekal, přičemž mě ve výsledku zcela ohromil. Skvělá práce! PS: Doufám, že Eddie Muprhy v tomto skvělém výběru rolí bude pokračovat dále. Už je načase aby se opět dostal na výsluní!(23.10.2016)

• Lacike

Celkom pekny film, ktory si uziju hlavne zeny. Na môj vkus to bolo ale strasne predvidatelne a chladne pojate. Ziadna potencialne citovo vypäta scena ma nedojala. Na rozdiel od väcsiny mi vadil Murphyho vykon. Je to klasicky priklad toho, ked blaznivy komik hra umiernene. Na môj vkus bol utlmeny az prilis a vsetky emocie schovaval tak dokonale, ze to islo mimo mna. Ale ked film vyjde s dabingom, tak ho pustim mojej mame a urcite bude nadsena. 5/10.(22.5.2018)

Velice kvalitní film. Herecky skvělé. Brit a Eddie byli fantastičtí.(8.5.2017)

• hygienik

EM a BR spolu v jednom filme? Obaja ma znervozňujú, takže to nepovažujem za dobrú kombináciu. Ani téma ma nezaujala, skrátka kladov mal pre mňa tento film ako šafránu.(30.8.2017)

Príjemný film na večer. A dokonca musím priznať, že človeku správne udrie na tie správne strunky. Eddie Murphy je v tomto filme vynikajúci a rozhodne je to rola, za ktorú si ho zapamätám viac, než naposledy v "A Thousand Words". Dokonca si myslím, že je to pre neho aj dosť iná rola a sedí mu to skvele. Britt Robertson je opäť veľmi pekná a aj ma dokáže presvedčiť, že vie správne zahrať svoju postavu. Dáva jej správnu dávku ľudskosti a verím jej to. No problémom v tomto filme sú jej vnútorné monológy, ktoré nám podáva ako rozprávač. Pretože mnohokrát by som si radšej viac užil pozeranie filmu a prežíval jej pocity vizuálne, namiesto toho, aby nám ich prerozprávala. A hoci sa to javí ako maličkosť, je to podľa mňa celkom závažný problém. Dialógy a mnohé scénky sú ale na druhú stranu veľmi pekné a celkovo je to film, ktorý človeka dokáže dostať do správnej nálady. Nie je tu nič, čo by podľa mňa kohokoľvek mohlo uraziť a v človeku to zanechá príjemný finálny dojem. Takže za seba hovorím, že film stojí za to vidieť. Hodnotenie: B+(8.8.2017)

Když se nad příběhem tohoto filmu zamyslíte, tak zjistíte, jak nudný a neoriginální je. Pár zajímavějších okamžiků by se tu sice našlo, a Eddie Murphy i Britt Robertson podle mě zahráli své postavy výborně, nicméně celkově se jedná spíše o nezáživný a smutný film s postavami, které jsou všední a ničím výjimečné.(19.7.2017)

Murphyho mám zapsaného jako komediálního "kašpara" a tady mě mile překvapil vážnou rolí, kterou odehrál až nesmírně spoře, s minimem využití hereckých prostředků. Natočené podle skutečnosti.(15.1.2017)

Jsou filmy, které vás prostě dostanou, a i když víte, že mají svoje mouchy, tak je prostě musíte vychválit a nejlépe doporučit co nejvíce lidem. A přesně takový je i "Mr. Church". Eddie Murphy je v něm neskutečně civilní a příjemný a člověk by mu přál co nejvíce podobných rolí, kde ukáže svůj um. Ano i s kamenným obličejem je výtečný.(21.10.2016)

Eddie Murphy strikes back. Jim Carrey byl kdysi pouze komik obsazovaný čistě do ujetých rolích, kde se od něj čekala jen záplava šílených grimas, kterým se lidé budou smát. Pak ale přišla Truman Show a hle, najednou všichni viděli, že on ten blázen dokáže zahrát i seriózní roli. Mr. Church nebude takovou bombou jako Truman Show, je to spíš malý nenápadný film, který se většinou bude líbit, ale díru do světa neudělá. Pro Murphyho je však podobným milníkem jako byla pro Carreyho Truman Show, protože v roli Mr. Churche konečně ukázal, že může být charakterním hercem. A hlavně si po spoustě letech paběrkování v podprůměrných komediích konečně zahrál v něčem, co má úroveň. Abych nepsal jen o Murphym, Britt Robertson podala opět super výkon a osobně si myslím, že by jí mohla čekat velká budoucnost. Je pěkná, sympatická a navrch umí hrát. Co víc by v Hollywoodu mohli chtít.(28.10.2016)

Taký light filmík s príjemnou atmosférou, kde je každý ku každému milý a dobrý. Osobne som čakal na záver nejakú pointu väčších rozmerov, keď sa Mr. Church po celé tie roky správal tak tajomne. Napokon to jeho tajomstvo bolo v podstate dosť neutrálne, a tak netuším, prečo svoje súkromie tak skrýval - hoci ako umelý udržiavač napätia príbehu to bol asi dobrý nápad. Eddie Murphy ma po dlhej dobe bavil (ak teda nerátam jeho Donkey kariéru v Shrekovi). Postavy filmu sa mi veľmi páčili, len škoda, že dejová línia nebola viac turbolentná, pretože tu si to mnohé situácie priam vyžadovali. Takže aj celkový pocit z tohto filmu bol u mňa skôr neutrálny, teda 3*.(28.10.2016)

Velice příjemný film, který nenuceně a nenudně vypráví o poutu tří lidí, ze kterých je samozřejmě nejzajímavější pan Church, kterého Eddie Murphy ztvárnil velice přesvědčivě. Film bohužel doplácí na přemíru zvědavosti, kterou docílil co se týče soukromí této postavy. Poskytnuté informace totiž nejsou ničím převratným, šokujícím ani překvapivým. Vše se dá odhadnout během prvních 25 minut filmu. Takže konec vyznívá naprosto do ztracena a přináší veliké zklamání typu "proč jsem to teda musel vidět?". Což je škoda. Palec nahoru i pro Christiana Madsena jako Eddie Larsona. Právě kvůli nedostatečné katarzi u postavy pana Churche je Larson tím, kterého si z celého filmu budu pamatovat nejvíce. Má dojímavou a nepříjemnou minulost, zoufalou přítomnost a nečekanou budoucnost.(11.7.2017)

Poněkud netradičně byl Eddie MÁRFY obsazen do seriózní role a nedařilo se mu vůbec zle. Film se pomalu vleče ke vkusnému konci a současně neinvazivně divákovi vsugeruje, že lidská dobrota je prostě nad všechno zlato světa. Jediným otravným aspektem snímku je dcera, jejíž vtíravost nezná mezí. Té holce říci, ať na ta rozpálená kamna nešahá, tak na ně jistojistě šáhne a následně propukne v pláč. 73%(12.1.2017)

Kapesníky slzami promáčené ... Eddie Murphy v roli člověka, kterého by každý rád potkal alespoň jednou za život. Pro citlivé povahy ne příliš vhodné.(19.1.2017)

Po prvních deseti minutách filmu jsem se rozhodl na chvíli vypnout cynickou část své osobnosti a v klidu jsem si užil pohodový snímek, u kterého jsem si několikrát vzpomněl na Řidiče slečny Daisy. Bylo to poprvé, kdy jsem viděl Eddieho Murphyho ve vážné roli, ve které se se nijak nepitvořil, takže jsem ho za tento film skoro začal mít rád. Nevím, jak je to možné, ale v tomto týdnu jsem viděl Britt Robertson už ve třetí roli, mám tu trochu přeBrittováno:D. Mr. Church patří k těm uvěřitelným filmům, jasně, byla tam hra na city, ale tvůrcům se naštěstí nepodařilo upadnout do tradičního patosu a udrželi ho v civilní a lidské rovině, čímž mě nemálo potěšili. Tohle byl dobrý film.(26.8.2017)

Namet je sice celkem laciny, ale natoceno je to dobre. Velmi uveritelny Eddie Murphy, vlastne vsechny herecke vykony jsou slusne. Cekal jsem nejake plnohodnotnejsi vysvetleni tajemne postavy pana Churche...(15.10.2018)

Eddie Murphy byl vždy spíše představitel komediálních, než vážných rolí. Proto mě o to pozitivněji překvapilo, že i tato dramatická rovina mu není cizí. Ano, nebude to herec, který by za své výkony dostal Oscara, nicméně v Mr. Church hraje tak excelentně, jak jen může. Samotný scénář tohoto filmu je nicméně natolik dobrý, že jiný herec v roli Churche by si toho Oscara klidně mohl odnést. To není kritika na Murphyho, protože si za tento snímek zaslouží jen chválu. Všechno, co zde uvidíte je jako život sám. Stejně prostý a stejně dramatický. Místy mi šly slzy do očí a místy jsem se upřímně smál a radoval spolu s hlavní postavou. A přesně takovýto filmy mi tolik chybí. Pro takovéhle snímky mám rád filmařinu. A tento je navíc skutečně povedený a.... melancholický. Bruce Beresfordovi zvedám velký palec nahoru, stejně jako autorce scénáře Susan McMartin. A všem milovníkům dramatů ho doporučuji. 80%(13.1.2019)

Znáte to. Jednou za čas Vám prostě něco naprosto sedne do nálady a pak je o to lehčí nechat se tím filmem unést. Přesně tohle se mi stalo s Mr. Church. Dokonalý feel-good film s Eddiem Murphym v hlavní roli, kterého sice moc nemusím, ale tady perfektně spojuje všechny období ve filmu do komplexního díla. Taková menší sága rodu Brooksových, kde sledujeme několik různých etap v životě jedné ''rodiny''. Co bych na filmu nejvíce vychválil je asi to, že přes svůj silný a smutný příběh Vás tento film vyloženě citově nevydírá a nekonfrontuje, takže zbytek už je více méně na Vás. Nejvyšší hodnocení dávám především díky osobním sympatiím.(18.1.2017)

Mr. Church je pohádka. Vlídný a milý příběh o tom, že vše na světě má své místo, vše se točí v kruhu a rodina je základ státu. A rodina, to může být každý, kdo chce v nějaké být. Svět je krásné místo, kde se vždycky najde nějaký Mr. Church a postará se o vás a vy potom o něho. Ne, ale teď dost ironie. Není to ani dobré ani špatné. Záleží hlavně na náladě, kdy si film člověk pustí. 60%(27.10.2017)

Jsou tací co mluví o všem, jen ne o té osobě, jsou tací co mluví jen o té osobě, jsou tací co vás chtěji rozveselit a jsou tací co vás rozbrečí. A pak jsou tací co neříkají nic, protože ani nemusí. Krásné, milé, smutné i veselé skvěle odvyprávěné i zahrané. Nemůžu jinak než smeknout a hodnotit maximálně. Díky za skvělé titulky Phoebe.(23.10.2016)

Tak malokedy sa vidi, zeby reziser koncil peckou, len ked si zoberiem takeho Richarda Donnera, ten koncil dost biedne, no a Bruce Beresford /Dvoji Obvineni, Kontakt/ natocil asi najlepsi film. O Eddie Murphym, ktory zrejme skoncoval so Zamilovanymi profesormi a podobnymi "nadherami" a tuna bud vari, alebo pecie, alebo maluje, alebo okopava zahradu alebo hra na chudobny nastroj. Este by som pridal par cinnosti, a to napriklad prechadzky po meste alebo cyklistika alebo beh atd. Dlho som si myslel, ze je s Murphym /Beverly Hills Cop 1 - 3, Zamilovany Profesor/ koniec a ze uz asi nic nenatoci. Tuna sa ale pochlapil, humor je verbalny aj neverbalny, Britt Robertson /Zeme Zitrka/ hrala na urovni a vlastne vsetci herci su tu super. Dialogy su normalne obycajne - take dialogy prevazuju stale, aj staroveke civilizacie mali obycajne dialogy, herecke vykony na urovni, Murphy bol vzdy rozporuplnym a kontroverznym hercom, hrat vie, ale casto ma podivny vyber filmov. Takze toto je pre mna jeden z najlepsich filmov roka 2016, ne komixarny Dedpul, Kapitan Banglades ci Amerika ci jaxa volal, ba ani Zutropolis ani precenovany Andel Pane 2. 95 %(31.12.2016)

Nie je na škodu, keď sa občas totálne zaškatuľkovaný herec objaví aj mimo svojho zaužívaného žánru a dokáže svetu, že má v repertoári omnoho širšiu herecké paletu, akou sa zvyčajne prezentuje. Mr. Church však nestojí iba na skvelom Eddiem Murphym. Je to predovšetkým príbeh o ľudskosti, ktorý aj napriek tajomstvu opradenému okolo hlavného hrdinu pôsobí natoľko vierohodne, že mu publikum dokáže čiastočne odpustiť fakt, že v priebehu celého trvania ide zo strany scenáristky o kalkul, ktorý sa neraz nebojí uchýliť k citovému vydieraniu diváka. (75%)(29.4.2018)

Snad první dramatická role, ve které jsem Murphyho viděl. A šla mu vážně dobře, byl výborný, sentimentální, ten kluk má jednoduše furt jiskru v oku, bohužel scénář mu velel předat to divákovi dosti kýčovitým způsobem.(2.1.2017)

Že si na takovéhle filmy vážně nepotrpím, ale když se trefí tématem, je o úspěch postaráno. Krásně tady bylo vidět, jakou má pro nás osud předem připravenou dráhu, kterou není radno násilně měnit. K tomu Eddie Murphy v nejlepší roli, v jaké jsem ho kdy viděl, takže velká spokojenost. 90%(8.5.2018)

Vlastně strašně obyčejný příběh ze života - a právě proto je tak krásný. Nepřikrášlovaný. Eddie Murphy překvapil, v takovéto pozici ho vlastně neznám a i když to na Oscara asi úplně nebude, určitě si nemyslím, že herecky už nemá co říct. Ani náhodou. Jinak film vlastně není ničím extra zvláštní, žádné nečekané záběry kamery, střihy atd. - vlastně naprosto obyčejná rutinéřina, která ale tomuto příběhu sedí jak p*del na hrnec :) 80 %(22.10.2016)

Sice film plynul starosvětsky mile a nevzrušivě, ale ani to moc nevadilo, pokud přistoupíte na atmosféricky budovanou náládu a výrazové herectví Eddieho Murphyho. Ten je velmi příjemným překvapením v jinak celkem předvídatelně dojemném a patosem sršícím , spíše polodramatu.(1.11.2016)

Silné, spíš tím nevyřčeným...(28.1.2017)

Eddie Murphy patří mezi mé oblíbené komiky, bohužel se jeho kariéra zadrhla na jeho úchylce hrát ve filmu více rolí. Není proto divu, že jsem se na jeho nový snímek hrozně těšil, a přestože se jedná o čistokrevné drama, tak je právě Eddie jediným pozitivem tohoto filmu, jelikož svoji roli zahrál velmi dobře a další šanci by si rozhodně zasloužil. Vše ostatní je až příliš obyčejně, ničím nevybočující z řady a často to ani příliš dramaticky nefunguje, ale rozhodně to neurazí. Moje hodnocení 60%.(23.10.2016)

Jsem vážně moc rád, že jsem zase po dlouhé době mohl vidět Murphyho v kvalitním filmu a navíc v jeho tak netradiční, vážné roli. On ovšem ukazuje, že hercem s nesporným talentem opravdu je a je jenom veliká škoda všech těch Norbitů, Dr.Dollitlů a podobných zvěrstev, které se neblaze na celkovém Edieho renomé podepsaly. Jak tu píší některé komentáře, Murphy asi vážně patří k top hercům Hollywoodu....zajímavé rodinné drama.............moje hodnocení = 7,5 z 10.(31.12.2016)

Sympaticky utrzok zo "zivotopisu" istej mladej damy o tom, z vlastne ani neviem o com, ale Eddie je nesentimentalne dojimavy, rovnako ako cely tento pohodovo nasnimany, prestrihany, no klasicky vyrozpravany pocin, ktory ma rad jazz. Ja takisto a co je doma to sa pocita.(18.12.2017)

Laskavej film plnej tajemství. Že by Murphyho životní role?(25.10.2017)

Toho sentimentu tam bylo ve finále trochu moc, ale i tak výborný film. Eddie Murphy překvapil.(29.10.2018)

Eddie Murphy v pro něj netypické úloze. Nutno podotknout že mu to jde. Moc hezký příběh, furt jsem se nemohl zbavit pocitu že se něco stane. Ale ono se toho zase tolik nestane, kromě toho co čeká na každého z nás bez vyjímky. Přesto film nenudí, jen užíváte rodinné drama, i když nijak dramatické. Samé protiklady co? Ale já z toho mám takové pocity, přesto se mi film líbil :-) 80%(27.2.2017)

Příjemný film na nedělní odpoledne. Ještě líp, že je to inspirováno skutečným přátelstvím, protože to ukazuje, že dobří lidé se v tomto krutém světě pořád najdou. :)(6.11.2016)

Eddie Murphy je po dlouhé době opět v kondici. Příběh kuchaře, který dostane neobvyklou zakázku na dobu šesti měsíců po jejichž dobu se musí postarat o matku s dcerou a změnit jejich životy. Dnes už obvyklá, krásná vizuální stránka filmu podobná filmu Brooklyn s atmosferou šedesátých let v doprovodu jazzu vytváří poutavou podívanou se zářivými momenty. Jedná se o prosté drama, někdo by řekl až přímočaré, což mu neubírá na síle emocí v něm promítnutých.(20.10.2016)

Pane bože, to byla nádhera. Jestli budou všechny oscarové snímky takové, tak se máme opět zase na co těšit. Mr. Church je výjimečný film o výjimečném člověku. A nikdy bych neřekl, že Eddie dokáže zahrát takovou vážnou roli, známeho ho převážně jen z komedií, takže bravo Eddie a bravo také Susan McMartin za skvělý scénář a také Brucei Beresfordovi za režii.(26.10.2016)

Krásně natočený filmek o síle přátelství a lidskosti...(6.8.2017)

Sice mu to trvalo, ale film ze mně nakonec dokázal vydolovat nějaké emoce. Hezký příběh, nic víc, nic míň. Všichni odvedli skvělou práci v čele s Eddie Murphym. Bohuže "cry fest" se nekoná a i když hezký příběh se vyvíjí neskutečně předvídatelně.(26.12.2016)

Je to taká rozprávka, niekedy až gýčovito pripravená scenáristom, prepletená dojímavými scénami v americkom štýle. Celý čas si nahovárate, že je to vymyslené a napriek tomu vás to dostane, najmä vďaka Eddie Murphymu. Je celkom ľahké podľahnúť..(9.9.2017)

Měl to být doják a byl to doják, v němž silný příběh a osudy postav přebily rutinní herecké výkony ... 75%(28.7.2018)

Louis de Funès se prosadil v padesáti. Snad se s tímhle Eddie po padesátce znovuzrodí.(6.11.2016)

Kdosi tu psal, že tenhle film nepřinesl nic nového do filmařiny. Ale přinesl. A to velmi krásný příběh.(24.11.2016)

Normálně by to bylo za čtyři, ale protože jsem nic takhle dobrýho dlouho neviděl, vyšvihnu hodnocení o jeden stupínek nahoru. Protože říkejte si, co chcete, ale momentálně byste většího sympaťáka než právě Mr. Churche stoprocentně nenašli. Mr. Church je prostě jednička, dokonce i pláče s grácií. Taky mu to docela jde v kuchyni, za piánem a není špatným tanečníkem. Vypadá to, jako by se pro rodinu narodil a taky pro ni dýchal. Že je cizí a jsou v ní nezanedbatelné nepříjemnosti? To nevadí. Rodina, láska a bezpečí jsou přeci to nejdůležitější.... Pro Murphyho životní role, když teda nebudu počítat toho policajta kdesi z Beverly Hills a podobný koniny.(2.11.2016)

• Mamlas

Chytlavý film, ale neobyčejně se to táhlo a bylo to celkem o ničem.(29.3.2017)

Krásnej film a nejlepší role v jaký jsem Murphyho viděl.(2.5.2017)

Velké překvapení. Eddie zahrál výbornou charakterní roli a nechoval se ani trochu jako komik. Pan Church je velmi milá postava, kterou nelze nemít rád. Ano, jeho soukromí by mohlo být ještě komplikovanější, ale tohle není film, ve kterém by šlo o hloubku, nýbrž o "rodinná" pouta, která můžete mít k lidem, kteří se ve vašem životě objevili náhle a náhodou. Mnohokrát jsem viděl náznak, že v příběhu přijde nějaké klišé, které z nás bude tahat emoce, a které je v každém americkém dramatu, ale jakmile se k tomu schylovalo, ejhle, nic se nestalo. V tom moje hodnocení ještě vzrostlo.(17.7.2018)

Jako základ uválíme těsto standardního šťastnosmutného klišé. Přestože používáme klišé výhradně první jakosti, musíme si dát pozor na správný poměr obou složek - těsto nesmí být příliš přeslazené, ale ani přehnaně ubulené. Sentiment je třeba dávkovat velmi uvážlivě. Hlídáme si také správnou konzistenci těsta, hlavně jej nesmíme příliš naředit vedlejšími linkami. Pokud se těsto naopak moc lepí, může se zasypat například decentním přeskakováním v čase a klidně i několika vtípky, to mu zaručeně přidá na tempu. Je-li těsto správně uválené a dochucené, tak už samo o sobě nikoho neurazí. Abychom však upekli něco víc, než jen obyčejnou, tříhvězdičkovou bábovku, přidáme ještě několik více či méně exotických přísad. Začněme lžící jemného retra a špetkou drceného vizuálního minimalismu. Tyto dvě na jazyku sotva postřehnutelné přísady dodají bábovce nadprůměrnou estetickou hodnotu - nadýchanost 70. a 80. let a ze stran vystupující jednoduché hrany symetrické kompozice. Následně přisypeme několik kosteček hereckého talentu. A to nejdůležitější na konec - přes všechny naše pochyby přidejme ještě jednu velkou, macatou kostku koncentrovaného herectví, o které jsme si mysleli, že je dávno vyčáchlá - říkejme jí třeba Eddie Murphy. A vše to zalijeme kýblem toho nejtvrdšího gastroporna. Po důkladném promíchání a upečení výsledkem budiž Mr. Church.(20.11.2016)

Konečne film, pri ktorom si človek môže oddýchnuť, zľahka vyložiť nohy na stôl a nechať sa unášať vôňami dobre vyzerajúcich jedál. P.S. Koľkokrát zaznie vo filme "Mr. Church"?(5.2.2017)

Mile natočené, ale klišovité, poplatné poptávce, kromě E.M. herecky poslabší.(8.2.2017)

Nedoporučuji tento film sledovat pokud držíte dietu nebo nedejbože půst (jako já). Každých cca 5 minut se tam totiž vaří a ty jídla vypadaly tak děsně dobře, že jsem z toho lezla po zdech. Ale to je trochu off topic. Pro mě je Mr. Church velkým překvapením zejména v souvislosti s Eddiem Murphym. Znám ho jen z více či méně povedených komedií a nějak jsem si ho nedokázala představit v něčem vážnějším. Dokonce mě to trochu odrazovalo a skoro jsem se na Mr. Churche ani nepodívala .. a to by byla velká škoda. Nádherný film, kde Eddie Murphy v hlavní roli naprosto exceloval a doufám, že se ještě dočkáme dalších takových zajímavých hereckých počinů. 4 a půl hvězdy za film plus půl hvězdy za jazzovou hudbu.(27.8.2019)

Krásný příběh o lásce, rodině a kuchaři který se nastěhuje k jedné svobodné matce a její dceři. Film o lidskosti, přátelství, osudovosti a dobrém jídle podtržené skvělou jazzovou hudbou. Dojemné, milé a nenáročné.. Eddie je zpět , a to ve své naprosto výborné roli. Vůbec by mi nevadilo kdyby točil podobné snímky a od komedie si dal pauzu. Doporučuji.. 5/5*(5.3.2017)

• klukluka

Z hovínka uděláte 80 procent tak, že ho ovoníte, pocukrujete, nasypete do něj skořici, zamícháte ho s jahodami a s čokoládou a překryjete ho lékořicí. Nic nepokazíte, když k tomu necháte hrát jazz, ideálně něco jímavýho na klavír. Bude to voňavý, sladký a děsně romantický. Ještě byste z toho mohli vymodelovat něco pěknýho, třeba usměvavýho smajlíka. A teď už dobrou chuť. Já? Já se omluvím. Já hovínka tuze nerad.(16.4.2017)

Nejenom že Eddie Murphy nejspíš nestárne...ale on možná dokonce zraje, jako víno :)(21.8.2017)

Skoda ze tady neni tri a pul hvezdy. To mi na tento mily a prijemny film sedi nejvice. Rozhodne to neni ztrata casu, nuda nebo nejaky klise USA film. Velmi pohodovy film, ktery diky chemii a hereckym vykonum vas provede (ne)obycejnym pribehem muze/zeny/ditete. Stoji za shlednuti(15.10.2017)

Pekný film. Konečne zaujímavá úloha pre Eddieho Murphyho.(4.1.2018)

Pekne, mile, ludske; ako tazko sa hladaju pekne filmy v tych vsetkych srackach tuna, no normalne mam radost jak hovado z toho :-D! 4* v pohodicke(30.12.2016)

Tak to byla klidná jízda. Opravdu povedené drama, plné klidu, pohody a vyrovnanosti.(21.1.2017)

Výborný film, Mr. Church krásně ukazuje, že i drama nemusí být nudné. Příběh příjemně odsýpá a než se nadějete je konec. Pokud jste citlivky tak si připravte papírové kapesníčky.(3.4.2017)

Béčkový Eddie Murphy začal kopat první ligu,no to jsou věci...(14.6.2017)

Konečně naplno nám Edie Murphy dokázal že je opravdu výborný herec který se mnohdy zahazoval debilitách tipu Norbit atd, tady jako Mr. Church je úžasný a dobře že Bruce Beresford mu takovou roli, Britt Robertson je ve své roli okouzlující, silný příběh skvělá filmařina co více si divák může přat.(19.11.2017)

Moc hezky film, kde Eddie Murphy zahral roli, v jake jsem ho dosud nevidel a je obrovska skoda, ze takovych roli nemel v zivote vic, protoze by to bezpochyby zvladl skvele.(26.11.2016)

Mám rád filmy o galantních komornících a kuchařích. V tomto směru mě „Mr. Church“ nezklamal. Ve filmu je spoustu zábavných scén o vaření, které dokazují, že americký národ se může stravovat jinak než jen z fast foodů. I oni mají na výběr. Vím, že o tom vůbec film nebyl, ale jsem rád, že jsou i lidi, kteří považují stravování se tam každý den za odporné. Ve filmu možná chybělo trošku větší prokreslení vztahu mezi Churchem a Charlie. To je ale jediné, co vytýkám. Film k nedělnímu odpoledne jako dělaný. Eddie Murphy byl v roli Churche skvělý, stejně tak Britt Robertson z „Under the Dome“.(12.2.2017)

TAKOVÝ krásný lidský , téměř komorní příběh s Eddiem v čele . Všichni dobře sehraní i s malou Izzy . Po delší době film s Murphym , kde se nepitvoří , nepřehrává a ukazuje své kvality . Film , který se dá shlédnout i po čase a neztratí na své kvalitě .(14.4.2017)

Je škoda že takhle brilantně začal hrát Eddie až tak pozdě. Bravo Eddie, tak se má hrát.(18.8.2017)

Ani jedna pitomá hláška, pouze hluboký klid vyzařuje s Murphyho a dodává tak filmu grácii, řád a vážnost s pousmáním. Můžu film hodnotit jako milý a hluboký zároveň.(15.4.2018)

Film ma prekvapil a to hlavne vďaka dobrému Eddie Murphymu. Jeho snáď prvá úloha, čo nebola komédia. Britt Robertson tiež dobrá. Po celý film som mal dobrý pocit a to je hlavné. Všetko to pekne odsýpa a to hlavne zo začiatku. Neskôr to troška spomalí a začne to byť viac klišé. Ale inak pohodový filmik na kľudný večer, ktorý netreba odcudzovať.(16.4.2018)

emma53: lépe bych to nenapsal, je to úplně přesné...asi je to tím, že jsme skoro stejný ročník. DOBRÝ ročník!(27.10.2016)

Tak tohle mě hodně překvapilo. Po zjištění, že se zde ukáže slavný Norbit Eddie Murphy, jsem čistě ze zajímavosti chtěla film vidět. Více takových rolí pro něj. Možná po pár desetiletích se konečně najde. Netušila jsem, že by mu dokázala taková role padnout na tělo. Krásný film.(10.12.2016)

/ AKCE --- / VTIP --- / NAPĚTÍ *** / PŘÍBĚH ***** / (+) EDDIE MURPHY jak ho neznáte (-) žádný(14.11.2017)

Nic lepšího jsem od něj neviděl. Vynikající film, ale pořád mi vrtá hlavou, odkud bral peníze, aby mohl to co dělal dělat.(12.3.2018)

Na film jsem se začal dívat s nedůvěrou, ale velmi brzy mě- jako myslím skoro všechny - vtáhnul do děje jednoduchým příběhem, hloubkou nefalšovaných citů a emocí, ale především vyzrálým hereckým mistrovstvím Eddieho Murphyho. Nemá asi cenu opakovat všechny další superlativy z recenzí, se všemi souhlasím a přemýslím jen, proč tento film minul naši distribuci. Že by v konkurenci Spidermanů, Black Pantherů či Avengerů nebyl dostatečně akční ? Nebo protože Eddie Murphy je už jako filmová star "out" ? No tak tady ukazuje, že rozhodně NENÍ!(2.4.2018)

Trochu prehnané, ak to bola dráma. Skôr akýsi melancholický až naivný prierez života, ako všade inde s inými scenármi. Všetko načasované naprogramované, so zámerom siahnuť na city diváka podporený veľmi vhodnou Jazzovou hudbou, ktorá až neuveriteľne pôsobivo vytvárala tú správnu atmosféru. Chýbal pôsobivejší zmysel celého príbehu.(13.4.2018)

Příběh vypráví neobyčejný život o obyčejných lidech.Děj filmu se pomalu rozjíždí do duševní hloubky hlavních hrdinů. Poukazuje na to, že rodina a láska je všude kolem nás, jen je třeba více naslouchat a rozhlídnout se kolem sebe!(14.7.2018)

Milá, komorná dráma s jednoduchým príbehom. Avšak to, čo sa deje na plátne, konkrétne herecký koncert oboch hlavných aktérov, je z hľadiska kvalitatívneho výstupu filmu úplne zásadné. Taktiež som bol absolútne šokovaný s akou gráciou dokáže obyčajný príbeh svojmu obecenstvu zvestovať dôležité posolstvo. Tá prezentácia potreby niekam patriť, akožto zásadnej ľudskej potreby je tak neuveriteľne silno, no zároveň decentne vykreslená až zatajujete dych. Magická atmosféra rodinného kruhu, láska ako významný psychologický fenomén, to sú práve aspekty na ktorých film stavia svoj úspech. A vďaka svojej skromnosti a uveriteľnosti nachádza a možno i nejakým spôsobom zachraňuje mnohé stratené duše topiace sa vo vlastných telesných schránkach. Ak sa mám priznať, tak ja som doslova hltal každé „sústo“, ktoré mi tento príbeh ponúkol. Takže za mňa plný počet.(20.11.2018)

Film, který si získal mou pozornost od začátku až do konce. Eddie Murphy zde odvedl jako pan Mr. Church vynikající práci! Tento filmový počin, donutí člověka zamyslet se nad spoustou věcí v dnešním zkaženém světě.(22.10.2016)

Stejně jako Renée Zellweger a její Dítě Bridget Jonesové, tak i Eddie Murphy po delší herecké pauze se vrací ve velkém stylu! A to tak, že by si za tuto roli zasloužil minimálně nominaci na Oscara! Herecky překvapila i Britt Robertson. Film je úžasný, dojemný, vtipný, místy i tajemně temný a zasloužil by si větší pozornost. Jestli hledáte kvalitní drama ze vším všudy, jste tu správně!(23.10.2016)

Nakoniec "len" stylova pocitovka, niekomu to tlacenie na pilu rozhodne nesadne, ale krasne sa to pozeralo a krasne sa to precitovalo. Som rad za kazdy takyto starosvetsky pocin, ktory sa nehanbi ukazat ako moze vyzerat tento nedokonaly svet. Brooklyn sedi neohrozene na trone, ale Mr. Church ukazuje aj viac pozitiv a slnka. 3.5*(24.10.2016)

Pokud si odmyslím nepravděpodobný, zcela filmový příběh, tak mě Mr. Church rozplakal. Ale běda pokud začnete logicky přemýšlet, najednou do sebe nic nezapadá, jednotlivé scény jsou jen nespojené dramatické kousky, které mají jediný úkol. Dojmout. Takže příště raději už ne. 6/10 Citový slepenec.(25.10.2016)

Vážně jsem myslel, že mě Eddie Murphy už nepřekvapí. Naštěstí překvapil, a mile, včetně ostatních herců a režie 75%(28.10.2016)

Vítej Eddie mezi herce, já to tvrdil že prdět a grgat nemusíš.(5.11.2016)

Celkem milý film, ale bohužel absolutně bez emocí, v náznacích a nedotáhlé. A narozdíl od jiných si nemyslím, že držet jeden výraz ve xichtě (a la Gosling) je nějaké velké herectví.(16.12.2016)

emocionální ždímačka, ale fungovala skvěle.....Eddie mě dostal jako nikdy, za mě určitě jeho nejlepší role...a Britt Robertson?? neuvěřitelně zranitelná, eterická, věřili jste jí každý záhyb tváře, každé gesto.. (mimochodem připadá to jen mě, nebo je fakt strašlivě podobná Julii Roberts za mlada?) určitě pět hvězdiček..(1.1.2017)

Jooo, to je tak, když po první minutě tušíte, že uvidíte krásnej film a pak .... shlédnete opravdu, opravdu KRÁSNEJ film(12.2.2017)

velmi krásný a velmi emotivní příběh,oči mám jak angorák.....nádhera,tento filmve vás zanechá pozitivní stopu at chcete nebo ne!A rozhodně nezapomenete o čem fil byl.(14.2.2017)

Nejlepsi vazna role Murphyho, ktera hodne chytne za srdce a Robertson mu nadherne sukunduje. Smutny, ale nadherny(5.4.2017)

pohodový nedělní doják s dobrým příběhem byl jsem spokojen(7.4.2017)

Nebylo to uplně špatné, ale zase až tak velký dojem to na mě neudělalo. Rozhodně souhlasím s tím, že uvadající kariéra Eddieho Murphyho potřebuje více takových rolí a jsem rád, že se na plátno nevrátil zase v nějaké tupé rodinné komedii.(24.4.2017)

Příjemný a milý snímek. Eddie Murphy mi dokázal, že umí hrát i ve filmech, kde na sebe lidi jen neječí a jsou afektovaní.(29.4.2017)

Je to jeden z tých čarovných filmov pri ktorých (a nehanbím sa za to) musím plakať. Smutný, zároveň však krásny a hodnotný. Navyše Eddie je v tejto roli úžasný. Takúto postavu si už dlho zaslúžil. Užíva si to a ja som si to užil tiež. 88%(8.5.2017)

Bylo pěkné zjistit, že Eddie má i jiné role než komické, i když i v těch mu to jde. Po celý film se mě držela zvídavost ohledně pana Churche. Celou dobu jsem se chtěl o něm dozvědět více a dřív než jsem to zjistil, utvářel jsem si vlastní teorie o tom, kam večer chodí, kde bydlí a kdo s ním a důvod jeho nočních příchodů domů. Film vás nutí o tom přemýšlet a bažit po odpovědi. Film, který se dá vřele doporučit ke sledování.(29.5.2017)

75 %(6.7.2017)

Dojemné, silné, s oskarovým Eddiem Murphym a úžasnými Britt Robertsona Nataschou McElhone. I cynické nátury musí při některých okamžicích pustit slzu. A kdo by přeci jen odolal, je tu jazz.(19.9.2017)

Velmi příjemný film s Murphym. Některé detaily jsem nepobral, jak se teda živil, když tam dělal zdarma a peníze došly po půl roce a v klubu hrál taky zdarma, ale jinam zdařilá produkce ...(12.10.2017)

Naprosté překvapení. Malý rozpočet není viditelný, naopak reálie 80. let jsou přesné...(9.8.2018)

Po pretrpení začiatočného menštruačného cyklu sa to rozbehne na milú dramu s neuveritelne prvoplánovým scriptíkom. Od začiatku do konca je do oči bijúce, že script písala ženská. Nevadí, bolo to moc milé, Britt je kočka a spolu s Eddiem hrali na výbornú...(3.10.2018)

On když se ten Eddie přestane pitvořit tak by ještě mohl být hercem(29.7.2019)