Epizody(10)

Na počátku 14. století ovládají velšské území angličtí baroni. Ti jsou k vesničanům velmi krutí a vybírají obrovské daně. Proti nim se postaví bývalý rytíř Wilkin Brattle... (TV Prima)

Kimkong

1. série - V pilotu je brutalita, kterou je za sledování podobných seriálů (Vikingové, Poslední Království) neviděl. Podle hlasu jsem poznal kuchaře z Galavanta a po xichtu upíra z True Blood. V tomto seriálu mě obzvláště zajímaly osudy téměř všech postav. Hlavně baronky. Je sice pravda, že po pár dílech se seriál z očekávané řezničiny přehoupl více do pohádky, ale zrežírované to bylo opravdu dobře. Ocenit musím i závěr, kdy se vztahy mezi postavami a základní příběh v podobě pomsty logicky překroutili a tudíž bylo možné dosáhnout jednoznačného, uzavřeného konce. Co mě vadilo, byly především černobílé přestřihy mezi scénami a také trochu hlavní hrdina, který mě přijde jako špatný herec. ()

Pochtli

Trochu si člověk musí zvyknout na jistou televiznost, ale až asi od čtvrtého dílu konečně chytne a nepustí až do konce. ()

Mr.Wonderful

**** Jen kvůli tomu týpkovi v prvním díle, co tam perfektně zahrál srací scénu na záchodě. Předvedl opravdu parádní herecký výkon. Normálně bych tomuto seriálu udělil pouhé **, ale díky THC dávám toto hodnocení. ()

lmc

FX si chtělo udělat své seriálové Statečné srdce a já jsem zklamán. Nejvíce mi vadí technická stránka, tedy otřesné barevné korekce a roztřesená kamera, která se k tomuto prostředí příliš nehodí. Herecky nezáživné, špatně zrežírované a rozhodně by to mohlo být brutálnější - úroveň Spartaka nebo Banshee to prostě není. Pro mě zklámání a po nedokoukaném úvodním dvojdíle ani nebudu pokračovat. ()

ellessar01

Po patem dilu, intriky jsou vetsi, brutality krvavejsi a fakt se tam s nicim neserou...nevim proc, ale tak nejak me to furt nuti koukat dal, i kdyz obcas se zrakem odvracenym od obrazovky :D ()

CrazymanM

Nic převratného,taková trošku "soap opera" ze středověku.Hlavní hrdina mi není příliš sympatický,scénáristicky to taky není žádná sláva,na druhou stranu pěkné scenérie,trochu té romantiky a dobro vítězí nad zlem(téměř). ()

cernakus

Sons of Anarchy v historickém období, kam opravdu Kurtův příběh o cti, odvaze a pomstě opravdu patří. Je zajímavé, že zatímco nerealistické a romantické SoA u diváků fungovala, dtto v tomto případě zcela selhalo. Bohužel prvních 6 dílů bylo vyloženě stavěno pro několik sérií a otevřeno mnoho zajímavých linek, ve zbylých částech to Sutter na rychlo uzavíral a podle toho to vypadá. Pokud by dostal seriál šanci, tak by se IMHO na 80%, které má SoA, s přehledem vyškrábal a to i přes to, že hlavní hrdina je stejné toporné dřevo, jako byl Hunnam. Tedy proč tuto nucenou minisérii vidět? Perfektní gore, básnický styl vyprávění a dialogů, enigmatická, křehká a přitom silná baronka a chcete vidět své hrdiny ze SoA v prakticky stejných pózách jen ve středověkých hadrech (mimochodem, je jich nejméně polovina ensáblu). ()

kreion

Po prvých dvoch dieloch 2,5 hviezdičky. Zatiaľ slabé ako čaj na lyžiarskom zájazde ZŠ, tuposťou sa to snaží dotiahnuť na Xenu. Uvidíme, či to ďalšie diely zlepšia. ()

Scaevola

Takový sympaťák to byl - pro svou baronku a milý kraj by udělal a podstoupil všechno včetně leváren, podvodů a krveprolití a ještě při tom všem zvládne vykouzlit několik hereckých poloh, přestože mu nikdo nenapsal skutečnou motivaci. Takový charakter, tenhle komoří! Ale bohužel... tvůrci si usmysleli, že hlavním hrdinou bude ufňukaný hejsek, který sice přitáhne pohledy dam, ale jinak jde o nemehlo bez vlastního názoru. A aby toho nebylo dost, slibně se rozvíjející historické drama autoři utopili v jednak v podivně aktualisované versi středověku, jednak v nábožné, kdesi opsané smyšlence a na závěr připsali velkolepě směšné smíření všech se všemi, až by skoro nezbyl jediný záporný hrdina! Druhá řada nebude, ale přes nevyřešenost některých dějových otázek (kdo byl u všech démonů ten skrček se zkaženými zuby?!) nevím, zdali jsem nerad či nikoli. ()

aannemer

Naprostá spokojenost. Brutálně syrové, žádná idylka, jaká nám je často v souvislosti se středověkem předkládána. Výběr představitelů hlavních postav se mi také líbil. Snad jen ten konec nemusel být tak sladký. ()

kokofek

Moje hodnocení je odrazem splnění účelu dívání se na tento seriál.Když mám večer depku z práce tak mi pomůže buď něco hodně dobře natočeného nebo drsného i krvavého.Je to ta druhá možnost. ()

Predator77

40 procent, Mohla to být fajn akční středověká řežba ale místo toho jsem dostal jenom pár nudných keců, špatnou a nepřehlednou akci, zbytečně natažený děj s nezajímavýma postavama nebo úplně debilní konec a jediné co tak stojí za zmínku tak je fajn humor, kostýmy, prostředí a občasná brutalita, a abych nezapoměl titulní písen kterou naspíval Ed Sheeran který si tu i mimochodem zahrál na pár štěků a vlastně nestojí moc za řeč a to je tak celé, tak že ve výsledku tu máme jenom další promarněný potenciál který tenhle seriál určitě měl. ()

Kikina33

Pro mě velké zklamání, čekala jsem další pecku z pera Kurta Suttera, ale bohužel holt i mistr tesař se někdy utne! Pilot byl celkem zajímavý, ale s dalšími díly jen dost značná nuda, kde vlastně nevíte, co si myslet. Je to fakt škoda, že to nevyšlo, protože history seriály mám ráda a tento žánr tu teď chybí. Kurt se měl raději zaměřit na prequel Sons of Anarchy, co všichni fandové žádali. Jediné co se mi fakt líbí je soundtrack k seriálu a úvodní theme v podání Eda Sheerana. ()

blackperseus

Toto vážne písal Sutter? Každou bunkou (pod)priemerné, tretia hviezda len za to, že to malo rozumných 10 dielov. Do čohokoľvek ďalšieho by som sa musel hodně nútiť. Kurte, už ten prequel k SoA...! ()

anaad

Po čtyřech dílech: Díky zdejším komentářům jsem původně ani nezamýšlela sledovat, ale vzhledem k tomu, že jsem hledala náhradu za The Last Kingdom, tak jsem nakonec zkusila a byla jsem velice mile překvapená. Seriál, kde není děj prvoplánově rozvržený (až snad na klasické rozehrání prvního dílu), i kladné postavy nemají mnohdy na výběr a musí se vyrovnat s nemožností situaci nějak přijatelně zvrátit, herci jsou dobře vybraní a jediné co je opravdu mínusem je ona podivná linie s čarodějnicí. ()

Denque

Doufám, že jsem to hodnocení moc nepřepálil, nicméně ten seriál zaujme, divák nemá ponětí kam se ten seriál bude ubírat dál a nelze nic předvídat (až na pár scén). Takže po pěti dílech 90%. ()

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

Nový western od tvůrce Zákonu gangu dostal zelenou

20.10.2022

Kurt Sutter svoji tvůrčí štaci u stanice FX zakončil nešťastně, když byl vyhozen poté, co se údajně nechoval ke svým kolegům a podřízeným úplně nejlíp. Autor seriálů The Bastard Executioner, Zákon… (více)