Epizody(10)

Na počátku 14. století ovládají velšské území angličtí baroni. Ti jsou k vesničanům velmi krutí a vybírají obrovské daně. Proti nim se postaví bývalý rytíř Wilkin Brattle... (TV Prima)

Trailer 4

topr harley

Po pěti dílech jsem rozhodně příjemně překvapený. Nic moc jsem od toho nečekal, a dostal jsem kvalitní středověký seriál. Ačkoliv je příběh fiktivní, tak některé historické události zůstaly nezměněné a to je dobře. Seriál je brutální, syrově zobrazuje násilí a nepojí se krve. To je všechno, co se mi líbí. Takových seriálů je až zoufale málo. Takže všem doporučuji. ()

Davies182

PO TŘECH DÍLECH: Tentokrát budu koukám hodně svůj, páč absolutně nerozumím tomu, co přesně se na tomhle "fantasy Punisherovi" skoro všem zdejším uživatelům nepozdává. Podobnou brutální historickou guilty pleasure jsem v televizi dlouho postrádal, a FX mi teď konečně plní čtenářské sny tím, že je oživuje v moderním studiu a díky nádherné waleské krajině. Cesta za pomstou je drsná a je milé vidět, že se tvůrci nemazlí s žádnou z postav včetně těch hlavních: když má někdo zařvat, tak prostě zařve a konec. Netrpělivě vyhlížím další epizody! ()

Crocuta

POZOR SPOILER! Příběh středověkého agenta se skrytou identitou, který je tak tajný , až se nakonec stane (a jeho muži spolu s ním) nejzdatnějším a nejvěrnějším pomocníkem svých nepřátel. Vše pak končí úplnou idylou a hepáčem, až jsem se lekl že sleduji nějakou Rosamundu (i krajina tu byla podobná). Ale žerty stranou - až na nějaké ty historické nepřesnosti, které nepřekračují obvyklou míru a otravnou dějovou linku se Serafy a rytíři Rosuly jde o docela zábavný, napínavý a brutální historický nářez, který neurazí a zpříjemní pár dlouhých zimních večerů. ()

hrona

Seriál, který dle posledních zpráv zůstává pouze u jedné sezony. Není se ovšem moc čemu divit. Hlavní dějová linka celé první série zaměřená na pomstu je tak strašně kostrbatá, že je těžké vůbec uvěřit, že se podařila rozmístit do všech epizod a nakonec s ne moc zajímavým koncem. Historické kostýmy i lokace jsou milé, pravda s nepřesnostmi se to také hemží, těžko např. uvěřit, pohybům kata po hradních komnatách a celkově jeho privilegiím, ale budiž. Hlavní kladný hrdina v celku sympaťák, vypadá to sice, že ho během celého natáčení braly zuby, ale jinak jo. Peggy Bundová mě přiznám se v této roli moc nebavila, za to role záporných postav ala komoří v podání Stephena Moyera a i fanatického Eda Sheerana, který si zde střihl také ústřední píseň jsou chválihodné. Hlavní ženské figury, až na v celku pohledná dvojčata průměr i co do stránky herecké. Uvítal bych na úkor pár zbytečně brutálních scén trošku více scén erotických. Suma sumárum žádný průser se nekonal, ale to že seriál je ukončen, není důvod oplakávat. ()

misterz

Čakal som viac, ale ani nie som sklamaný. Hlavná os príbehu síce nemá veľkú historickú výpovednú hodnotu a je pomerne klišoidná, občas nezáživnejšia a do určitej miery aj predvídateľná (ako keby ju napísal Dan Brown), no seriál ma prekvapil svojou technickou stránkou, vyobrazením dobových reálií a tiež i krvavými scénkami. Ani to romantické pohladenie na záver nebol najhorší nápad, po toľkej krvi, brutalite a celkovej špinavosti to prišlo celkom vhod. Vlastne som spokojný, na jednoduchú zábavu a relax je tento seriál ako stvorený. Samozrejme nemôžem zabudnúť na muziku Eda Sheerana (aj jeho postavička bola fajn), ktorá taktiež mnohých osloví. Lepší priemer, s dlhým váhaním nad štvrtou hviezdou. 65/100 ()

• Úvodní píseň "No Name" nazpíval Ed Sheeran, který si v seriálu také zahrál postavu sira Cormaca. (Foxess)