Horná Dolná

(festivalový název) (seriál)
  • Slovensko Horná Dolná

Série(14) / Epizody(161)

Smiech je najlepší liek! Aj preto Televízia Markíza prináša na televízne obrazovky nový seriál s veľavravným názvom Horná Dolná. Vtipné príbehy svojráznych dedinských postavičiek si nepochybne zamilujete na prvý pohľad. Obyvateľmi Hornej Dolnej sú napríklad ambiciózny starosta, ktorý je voľnom čase vášnivým rybárom, kňaz, ktorý statočne bojuje s pokušeniami, ktoré mu prináša život, či policajt, ktorý sa venuje aj takej závažnej kriminalite ako stratený bicykel. Uvidíte, aké je to byť najväčším frajerom v dedine a zasmejete sa aj na súperení dvoch energických žien o priazeň mužov v obci. (TV Markíza)

Karin.Kiss odpad!

Koľko ľudí sa sťažuje či už na morálku alebo "mentalitu" slovenského národa? Veľa. No samozrejme. To je dôkaz. Keď si sadnú doma na prežratú riť po dlhom dni šoférovania (alebo celkovo dňa stráveného v práci) chcú sledovať niečo jednoduché, pri čom sa zbavia zopár mozgových buniek. Doporučujem si zapnúť hudbu, alebo robiť čokoľvek iné, napríklad aj cvičiť (to je vlastne jedno, čo robíte, hlavne nepozerajte tento seriál). Pochopiteľne, unavení ľudia chcú pokoj a nič myseľ-zaťažujúce. Čo však pochopiteľné nie je, je to, ako niekto môže natočiť seriál prešpikovaný trápnym umelým sedliackym "humorom". A ešte horšie je v ňom pokračovať a dočítať sa, aké veľké úspechy zožal. Auuu - rana do srdca (až dvakrát). A za každého, kto je schopný na toto napísať dobrú recenziu, schytám ďalšie dve. Moje svedomie mi nedovolí ohodnotiť ani len jednou hviezdičkou. Táto "vtipná" hovadina je jedným z najväčších vtipov (a to myslím v zlom), ktoré kedy televízia vyprodukovala. ()

Jaro.Krafcik

Prekvapivo vôbec to nebolo zlé, navyše 11 serii potvrdzuje že to malo na obrazovkách celkom pekný úspech. A čo sa týka hercov dá sa to, taká konkurencia pre mafstory alebo profesionálov. Susedov to určite neprekonalo. Po prvej serií mi to aj stačilo, žiaden zázrak ale na naše Slovenské pomery vydarený seriál. A čo sa týka výberu piesní, tak ten nemal chybu. Pozrel som preistotu aj najnovšiu časť, kvalita neubudla. Občas aj fakt zábavne. 3* ()

tommy187

Rád dávam slovenským seriálom šancu (teda nerád, ale stále to robím), a Horná dolná je zatiaľ priemerná. Ťažko povedať, či má na to, aby si vypracovala takú povesť, ako iné slovenské seriály (Profesionáli, Susedia..), ktoré považujeme za kult, no prvá časť musí byť trochu odlišná ako tie ostatné. Samotná myšlienka seriálu je postavená na veľmi jednoduchom deji - dedina, voľby, bratovražebné súboje. Všetko to však kompenzovali skvelé postavy, zvlášť farár, ktorý bol úžasný. Neviem či dám Hornej dolnej šancu, ale rozhodne ju nebudem hodnotiť po prvých častiach. Pilot: 60% ()

JančiBači

Keby Babovřesky a Kameňák mali spolu dieťa, ich filmové potomstvo by sa určite volalo Horná Dolná. Presne to je to, čo seriál pripomína mix filmov Zdeňka Trošky. Aj napriek tomu, že sa dej odohráva v prítomnosti, seriál pôsobí ako keby išlo o 80 te roky minulého storočia (české odrhovačky tomu prispievajú). Každopádne ide o dobrý prúser, pretože záujem o humor tohto typu skončil z poslednou časťou trilógie Slunce, seno ( čo bohužiaľ nechápe aj Zdeňek Troška). Škoda že si to tvorcovia neuvedomili a neprišli s niečím novým. Pokiaľ malo ísť o seriál z dedinského prostredia, tak by nebolo od veci zasadiť dej do aktuálnej doby, čo sa nestalo .Takto seriál, ktorý bol točený v reálnom prostredí veru nezaboduje. Ťahákom určite malo byť aj herecké obsadenie. Ale postavy sú naozaj veľmi plytké a nerozpísane (keď je postava ožran, tak musí byť ožratá v každej scéne). Niektorým hercom sa podarilo naozaj kvalitne prehrávať, najviac asi Petre Polnišovej ktorá hrá svoju najhoršiu paródiu ( tento krát to je Evík zo Slunce ). Peter Sklár neprináša nič nové, hrá svoju postavu tak ako všetky svoje postavy v S.O.S. Majeského radšej nekomentujem. Iní zase dostali málo priestoru (ale je dosť možné že sa to zmení, pretože seriál ešte len začína ). Ja som sa v polovici druhého dielu rozhodol, že sa zo seriálom rozlúčim. A jednu symbolickú hviezdičku dávam za Dana Heribana. Na kvalitný komediálny seriál si budeme musieť ešte nejakú dobu počkať. ()

adamulefa odpad!

Si akože robíte srandu s tým soundtrackom Markíza !!! Nechutné... A tým pre mňa absolútne nepočúvatelné = odpad! ()

insurgentes

Chtěl bych vidět vy kritizanti, kdy naposled Češi natočili něco, nota bene seriál, u kterého se dalo když ne smát, tak aspoň bavit. A já se tady u toho směju. Je to sice chvílema troškiáda, ale o to tu jde: v době, kdy Troška, zakladatel žánru, se křečovitě snaží naskočit na starou vlnu, kterou sám spustil, a nejde mu to, tak Slováci to chytli za správný konec: zápletky mají smysl, gradují, využije se každý komický moment včetně skvěle vybraných doprovodných písniček, a herci navíc svoje křupany skvěle hrají. Ne jak u Trošků, kde humor zastydl na tom, že vesnické báby jsou drbny, a přitom je jedna jak druhá, hrají naprosté nic, a zbytek herců jsou homoňové, jejichž kvalifikace pro film se zakládá na tom, že režisérovi nechali kousek hnědýho za předkožkou. ()

coscarelli

Čakačka na usmevny moment bola az siedmidielna.Nechce sa mi uz cakat. Symbolicka superstar len uz pre tu aku snahu a zname prostredie. Som mimo publika a opustam Hornu Dolnu. Kracam cestou necestou,snad zakopnem o nieco triezvejsie. Ale prizvuk ,bojim sa,ostane. ()

Forsberg11

Pre mňa abolútne neznesiteľný, sračkový a primitívny humor. Čudujem sa kvalitným hercom ako sú Kubovčík, Majeský či Sklár, že sa nechajú nahovoriť na takúto blbosť. Slaboduchá zlátanina pre ovce. 25 %!! ()

borec999

Slunce,Seno... po slovensky, v seriálovej forme a v o triedu slabšej kvalite ako Troškova trilógia. Herecky rozmanité (výborný Heriban,Polnišová, časom trápny a opakujúci sa Landl a partia opilcov), kvalitou vtipov rôznorodé (nájdeme tu vydarené, priemerné aj trápne momenty) a po technickej stránke alebo nejakej sofistikovanosti scenára alebo humoru nič zásadné. Nenáročná oddychovka, ktorá ma 1. a 2. sériou neurazila, no u ktorej som s pribúdajúcimi sériami zaznamenal značný pokles kvality a mám pocit, že už teraz má seriál tak o 6-7 sérií. viac ako by bolo nutné. Preto nakoniec len za 2*. 45% ()

ti88na

Ja sa zatiaľ veľmi slušne zabávam. Po tých uplakaných telenovelách je to príjemné osvieženie, aj keď ten humor je niekedy lacný a vtipy občas vyznejú trochu nasilu. Lenže za týmito smiešnymi scénkami sa skrýva aj kus pravdy, síce zosmiešnenej, ale tak to má pri komédii byť. S hercov mi asi najviac vadí Peťa Polnišová (aj keď sa to s každým dielom trochu zlepšuje), hlavne jej neprirodzená a afektovaná intonácia hlasu. Bez chybičky však idú Peter Sklár a Dano Heriban. Farár Mareka Majeského a jeho sutana to je kapitola sama o sebe. Na vypnutie je to super a moja inteligencia tiež sledovaním tohto seriálu neutrpela. ()

ChrisBa odpad!

Toto nie je hate..ale ja vážne nevidím dôvod na to, aby som tomuto seriálu dal viac hviezdičiek. To vážne niekoho toto baví? Humor postavený na trápnych grimasách, primitivizme a absurdizme? Nevieme už na Slovensku vymyslieť trochu inteligentnejšiu zábavu? Horná dolná mi príde zábava pre ľudí s veľmi nízkym IQ.. nechápem ako je možné, že v susednom česku sa dokáže natočiť geniálny zábavný seriál(Okresní přebor) a na Slovensku my dokážeme robiť iba takýto trápny humor. Dokonca ani herci nie sú dobrí. Veď taká Polnišová má zopár grimás nič viac. V takom S.O.S bola super, no na hraný seriál nemá.. Sorry.. ()

palo272 odpad!

Serial ktory svoju komiku postavil na najotrepanejsich stereotypoch a najprvoplanovejsich kontrastoch. Jedna postava kona hlupejsie ako druha ved ako jednoduchsie odmotivovat a vytvorit komediu? Zakladna zapletka, volby, postrada konflikt medzi strykom a synovcom, dvoch kandidatov na starostu, a vobec (kolkokrat sme ich za diel videli v spolocnej interakcii?), vsetko sa deje zrazu, nic nie je vybudovane, a kazdy motiv s nejakym dramatickym potencialom je v uvode zasliapany do zeme / kradez jedneho z kandidatov ktora moze ohrozit volby; cela linia zeny ktora dostala podmienku ze si ju jej frajer zobere, len ak to vyhra kandidat ktory podla neho nema sancu uspiet, a preco si vlastne vsetci myslia ze uspiet nemoze?(vidime len ostatnych vysmech) a naozaj divakom staci aby jeho popud kandidovat bol motivovany len jednym rozhovorom s krcmarkou do ktorej je zamilovany?/ ... Nevadila by mi hyperbola v podobe akrobacii farara, ci navstevy Vatikanu (hoc aj keby prisiel sam papez) ale ak bude serial ponukat perly akou bola scena s metylalkoholom, tak to autorom scenara a vsetkym ktori si ho precitali a aj potom sa na nom podielali tlieskam... Dufam ze divaci nie su hlupi ako si o nich zrejme tvorcovia myslia, ked im takyto paskvil ponukaju a prestanu cim skor tento skvost tv produkcie pozerat. Tak nieco zle napisane som davno nevidel, o co viac ma prekvapuje vyjadrenie ze tento serial bol dlho pripravovany. Tadialto cesta k dobremu slovenskemu sitcomu nevedie... ()

janesX

Odkaz pre slovenských filmárov: Mali by ste obsadzovať viac Romana Pomajbu, zo slovenských hercov naňho nemá nikto. Na druhej strane bola by ho škoda keby sa mal ukazovať v niektorých tých našich gýčoch. Horná Dolná: keby ste si dali viac záležať na scenári, lebo takmer vždy je tu ako na kare keď vás vysielajú.. Sory. ()

Cement73

Jednoduchá zábava, ktorá ani neurazí, ani neublíži... A tí všetci, čo tu dávajú "odpad" a čakajú nejaký inteligentný super humor, nech si radšej pustia art programy a nech sa z chuti zasmejú... ()

dehlie odpad!

Nevtipná komédia je veľmi zmierlivým zhodnotením tohto "výkvetu" slovenskej zábavy. Zamýšľam sa kto sú vlastne diváci tohto seriálu a kde to vlastne žijeme. Vôbec sa nechcem povyšovať, ale čo je veľa to je príliš. Hodnotenie odpad! je niekedy ťažké udeliť, ale v tomto prípade úplne výstižné a zaslúžené. ()

kamil.i

Paradox, ze seriál má úspech a vysokú sledovanosť u slovenských "rednecks", ktorých paroduje. A ževraj Slováci sa na sebe nedokážu zasmiať (či výsmech smeruje aj k sebakritike je už debata o inom). Horná dolná naozaj nie je taká zlá ako som očakával. ()

skeptic odpad!

Po väčšinu času nezaujímavý, nevtipný, takmer amatérsky seriál s ešte horšími hercami. Úplná zbytočnosť. 10% ()

bulbasaur

ako , vacsina nasich komedialnych serialov je samej hnus a odpad, nedaju sa ani pozerat. Tento sa mi zda ako svetla vynimka, da sa pozerat, aj sa na tom da pousmiat ba miestami az zasmiat. Herci v pohode, niektore postavy su super niektore by som vystrihol. Kazdopadne konecne nieco schopnejsie. rozhodne nie odpad. ()