Vzkaz v láhvi

• Dánsko Flaskepost fra P (více)

Zombiepod

Carl a Asad už potretí krát, v ďalšej výbornej severskej detektívke, a mám pocit, že sa stávajú mojou obľúbenou detektívnou dvojicou, aká v súčasnej dobe okupuje filmový priemysel. Pravdou síce je, že film už ničím nejak neprekvapí a pôsobí ako radová a rutinná záležitosť, no stále si zachováva povestnú temnú atmosféru a surovosť. Tretí prípad má trochu pomalší rozjazd, no od polovice je jeho spád taký dramatický a dynamický, že som v niektorých momentoch zatajoval dych. Olsen má vo svojom knižnom repertoári ešte viac prípadov oddelenia Q, a neviem sa dočkať filmového spracovania nejakého ďalšieho. ()

Cooller

nerad škatulkuju ale kdyby se toho zhostil jiný národ nebo alespoň jiné obsazení určitě by si to zasloužilo víc nicméně "suchý humor" stojí za to a snímek se od první sekundy do poslední odvíjí tak jak začal a to je v dnešním "zvratuplném" světě docela perlička... ()

TommyDiamond

Když chceš poctivou, napínavou kriminálku jdi na sever, tam to umějí nejlíp.... Třetí pokračování má opět velmi vysokou úroveň a nabízí další nevyřešený případ pro naši charismatickou dvojci z oddělení q.... Nemám nic proti, dávám čtyři hvězdy a budu se těšit na další díl.... ()

Shitonit

Norsko Dánsko Finsko Švédsko, mám v tom trochu bordel, a taky ve mě převládá pocit, že většinou točej sračky o ničem, plný zamrzlejch plků. Vzkaz v láhvi mě děsil od začátku, takovou nijakou přihlouplostí, ale díky svý lenosti jsem vydržel, a dostalo se mi super postavenýho příběhu, kterej jak dětská skládačka nenápadně zapadá do sebe, až to začne gradovat a závěrem mi to přimrazilo vlasy na prdel rozkoší. ()

misar3

Kvalitou to rozhodně nezaostává za svými předchůdci, ale chybí mi více ze života hlavních postav, nějaká dohra, která by nám řekla "a jak to bylo dál." Ostatně to nenabízel žádný z předchozích filmů a celé sérii to trošičku ubírá. Je to 3x to samé, s jinými padouchy... Spoiler: Navíc divák nemá nikdy pocit zadostiučinění. Záporáci jsou vždy zlo samotné a je s nimi rychle skoncováno, zaslouží si bolestivější smrt než utopení pod vodou nebo umlácení tyčí z jedničky (přežil, nebo ne? Ani nevíme...) ()

joelly01

Ano, mam Rada i knizky a prevedeni do filmu jim podle Meho opravdu nedela ostudu. Konecne pradni a inteligentni detektivka, uzivala jsem si jak herce tak i jejich dialogy. Ani rezii nemam co bych vytkla. Serie oddeleni Q je zarnym prikladem toho jak se maji natacet severske detektivky. Doufam ze natoci uplne vsechny oddeleni Q knizky, to bysem byla opravdu desne stastna! A taky doufam ze stejne se zadari i s Harry Hole, i kdyz to asi bude mit tezke, neb Nikolaj Lie Kaas asi jako pomerne asocialniho a nekonvencniho yet charismatickeho komisare hned tak nikdo netrumfne. Asi vlastne vubec nikdo. Takze zu predem rikam "chudak Harry" ()

elimS

55% - komentář 20ti slovy: "Stejné" jako předchozí 2 díly. Ničím nepřekvapí a únosce je známý hned ze startu. Prostě obyčejná kriminálka s lepší severskou atmosférou. ()

papadoce

S odstupom času si nepamätám o čom boli prvé dva diely, viem len, že ponurý dánsky štýl mi vyslovene sedel. No a túto epizódu považujem za najlepšiu. Atmosféra že neskutočná, Asad je pán, humor na hrane kvôli jeho načasovaniu pútal pozornosť, no a ako stvárnil Sverre psychopata, by sa malo vyučovať na hereckých školách. Zbožňujem surovosť európskej kinematografie a chcem veriť, že Q ešte nepovedali na filmovom plátne posledné slovo. Bola by to ozaj škoda. Tentokrát za 5. ()

GudMen

Díky Molandovi a Andersenovi si tato série konečně zaslouží plátno a nevypadá jako průměrná epizoda televizní kriminálky, kterou si v podvečer mezi řečí pustíte na návštěvě u babičky. Možná i kvůli tomu se Arcel hecnul a vypotil něco, co není totální sračka jako jeho dva předchozí výtvory. I tak si užijete trochu toho úchylného násilí na dětech, snad abyste posléze snadněji akceptovali nesystémovou popravu ďábelského psychouše. ()

Maniik88

Ďalšie skvelé, temné, severské krimy s dvoma parádnymi xichtami. Prípad je hodne zaujímavý, keďže ide o deti aj hodne citovo zafarbený a proste niečo také beriete osobne aj keď nejde o vaše deti. Záporák bol teda poriadne slizká verzia severského Edwarda Nortona. Jediné čo mi trochu vadilo, bola neuveriteľná neschopnosť polície v nemocnici a trochu zbytočne naťahovaný koniec. Inak spokojnosť. ()

Najt

Parádní trojka připomínající zatim nejlepší jedničku ... Přibylo více vyšetřování ale ubylo na atmosféře. Určitě je ale tady atmosféra lepší než u dvojky.co me ale mrzí tqk jednička se jeste držela tématu zajimavych mozna nechutnych vražd. 2 a 3 už jde jiným směrem, ale alespoň v tomto díle se stále ještě vyšetřuje.. ()

hepi_

Oveľa drsnejšie a chladnejšie ako predchádzajúce filmy. Charaktery postáv sa však nikam neposunuli aj napriek dvojhodinovej dĺže filmu. Z kina som odchádzal trocha sklamaný. Napriek všetkému je to nad pomeri dobré krimi_precíznosť, autenticita a napätie_75% ()

LukeKiller

Temne temno temné. Severania sa s tým fakt neštvú a príbeh je, napriek logickým lapsusom temný ako roztopený asfalt v ktorom sa utápate stále hlbšie. Film som si užil, pobavil ma nekorektný humor na adresu Assada (nepovedal by som, že si to lajznú v Dánsku). Jediné, čo film zrážalo bola pestrá paleta výrazov Carla Mørcka - presne jeden výraz na všetky príležitosti a logické lapsusy (žiaden GPS tracker?) ale dobré. Hodne som si to užil. ()

Maxwell28

Čekal jsem noirovou severskou detektivku ve stylu Muži, kteří nenávidí ženy a místo toho jsem dostal brutálně předvídatelnej děj, norských Edwarda Nortona, Kaase, kterej furt umí jen jeden a ten samej obličej a partu detektivů z Q, kteří jsou totálně, ale fakt totálně natvrdlí a skoro každou situaci řeší snad nejhůř jak můžou. A to už radši ani nezmiňuji ty podivné dialogy o náboženství. Nechápu jak to tady může mít 80%. To, že je to severská detektivka ještě neznamená, že to bude super noirovej film! 40% ()