poster

Vzkaz v láhvi

 • Dánsko

  Flaskepost fra P

 • Německo

  Erlösung - Flaschenpost von P

 • Německo

  Jussi Adler-Olsen: Erlösung

 • Norsko

  Flaskepost fra P

 • anglický

  A Conspiracy of Faith

 • Slovensko

  Odkaz vo fľaši

Krimi / Drama / Thriller

Dánsko / Německo / Norsko, 2016, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -OverLord-
  ****

  Výborný skandinávský krimi-thriller okořeněný studeným, ale nádherným místním prostředím. Skvělé herecké obsazení v čele s ďábelským Hagenem, který si vás okamžitě získá a doslova z něj odkapává šílenství. Napětí, výborně padnoucí humor a hra s divákem na tak vysoké úrovni, že budete jen strnule a zoufale přihlížet, co za silné momenty jsou filmaři schopni vyprodukovat. A několik scén je vážně silné kafe. Pomalejší rozjezd se rázem změní ve zběsilou hru psychopata s detektivy i divákem současně. Závěr byl ale možná až trochu rychlý, čekal jsem vyostřenější konflikt, protože ten magor by si to zasloužil.(19.5.2016)

 • JohnCZ
  ****

  Určitě nejlepší díl trilogie. Není to tak přímočaré jako první díl, ani zbytečně překombinované, jako díl druhý. Je to napínavé, vizuálně bohatší a postavy jsou tu rozebrány více do hloubky a tak celkově je z filmu cítit jistější režie. Změna režiséra tedy této sérii rozhodně prospívá. Do toho asi nejzajímavější zápletka z celé trilogie, která se možná pomaleji rozjíždí, ale v druhé polovině diváka rozhodně odmění.(31.8.2017)

 • claudel
  *

  Vzkaz v láhvi je dosud nejpovedenější díl z knižní série o Oddělení Q, nemohl jsem se od knihy odtrhnout a doslova jsem lítal nad řádky. Jako knižní i filmový fanoušek jsem si dobře uvědomoval, jak těžké musí být přenést třetí díl z knihy na filmové plátno. A moje obavy se naplnily - měl jsem pocit, že sleduji úplně jiný příběh anebo že filmaři vyzobali potenciálně napínavé pasáže a poslepovali je do filmu. Výsledek je katastrofa a jednu hvězdičku dávám za to, že se vlastně potvrdilo, že Vzkaz v láhvi je nezfilmovatelný, proto je nutné ocenit snahu. Na druhou stranu se s tím dalo poprat o dost lépe. Pevně věřím, že Složka č. 64 bude filmová bomba, ta je na zfilmování naopak jako stvořená, už vidím ten příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách...(14.8.2016)

 • stration
  ****

  Pro mě nejnapínavější a nejsyrovější z prozatímní trilogie. Na jednu z posledních scén, kdy hlavní padouch topí malého kluka dlouho nezapomenu. Napětí asi také nejlepší a celkově příběh působí nejvíc šokujícím a uceleným dojmem. Hlavní duo se po počátečních rozpacích stalo mé oblíbené a celkově jsem si na tento způsob vyprávění zvyknul parádně. Už aby natočili závěrečný díl. Třeba to bude konečně na plný počet.(31.1.2017)

 • triatlet
  ***

  Skvěle budovaná atmosféra. I když divák zná vraha, nenudí se - sleduje jednání jednotlivých postav. Koho okouzlil dánský venkov, užije si záběry na hospodářskou krajinu, na přímořské oblasti. Tým vyšetřovatelů je zvláštní - podobně jako třeba u autorů seriálu Most. Film beru jako inspiraci přečísít aspoň nějaký knižní příběh Jussi Adler-Olsena. A doufám, že v něm bude míň nelogičností než ve filmovém zpracování. 1) Co dělal pachatel v dospívání - v období od své první vraždy? 2) Proč pachatele sledují desítky policistů a při střetu zůstává policista osamocený? 3) Bílý plášť skrývající pachatele v nemocnici - to už zavání frází.(25.2.2018)

 • - Film se natáčel v oblasti Romo, v Dánsku. (herr_carter)

 • - Ještě před natáčením byl film prodán do více než 15 zemí. (freelex)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace