Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

blondboss

Opäť ďalší galský elixír pohody, vtipu a zaujímavých scénok. Tento diel trochu viac serióznejší ako ostatné a reálne už tam Galom začne "tiecť" do topánok. Ale ako to už býva dobrým zvykom, nakoniec sa to nejako porieši. Ale chýbalo mi tu viac vtipných hlášok a duchaplnejších scénok. Aj keď tie Panoramixove pokusy stáli za to. U mňa priemer. 55 % ()

Lefiath

Jestli mě něco zaujalo na kreslených Asterixích, tak je to fakt, že každý z nich je v něčem jiný - a pokud bych měl vybrat toho nejodlišnějšího, tak je to určitě tenhle. Někomu to nesedne, protože si jde výrazně odlišnou cestou od komiksové předlohy (která je podle mě výrazně slabší než tenhle nářez), já se jako menší skvěle bavil a bavím se i dnes. 2 hvězdičky za temno a mystično, 1 za Panoramixe, 1 za římany... ale to není 5, ještě mi tu něco chybí. Je to geniální Michel Colombier, jehož úžasná hudba skvěle podkresluje celý film, a vrcholným kouskem je ďábelské Cacofonixovo vystoupení, které si čas od času musím na youtube pouštět. Nelituji ničeho :) ()

kishi_SO

chyba mi ta moja detska spokojnost so vsetkym. Velmi pekna rozpravocka, ale nedokazem uz vratit spat tie casy, ked bol svet gombicka. ()

Trinculo

Temný Asterixovský příběh. Nakonec všechno dobře dopadne, i když to mnohdy nevypadá. A celé to způsobil jeden letící menhir, který dopadl na špatnou hlavu. ()

Desmi

Ačkoliv je tohle asi nejslabší díl ze všech, patří do rodiny a já ho budu milovat stejně jako ostatní díly mé oblíbené Galské vesničky. =) ()

v.indruchova

Opravdu zatím nejslabší ze všech animovaných astelixů, ani kvůli slabosti k tomuto animáku nemohu dát slušné hodnocení a zavřít oči. Nelíbí se mi ostrý styl malby, aby drsňáci vypadali drsnější. Ještě, že se film dal posouvat. Zblázněný druid mě nepobavil, spíš znechutil. Bylo to divný nikoli vtipný. Moc se tam nezasmějete. Opravdu věc, které jsem se zasmála byla scénka kdy se Římský špeh ukryl do pařezu stromu a dorážela na něj zvídavá sova, jinak nevím o vtipné scénce. Level humoru značně klesl, pro děti ano pro dospělé jako v dřívějších pokračováních nikoli. ()

nanamarak1

Si děláte srandu s tím hodnocením? Tohle je horší jak Asterix a Olympijské hry. Vtip vpodstatě žádný, děj stupidní, Panoramix nesnesitelný. 25% ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

PTuranyi

Asterix a veľký boj, v originále úder menhirom, je žiaľ groteskou v štýle Tom a Jerry, postavenou na bláznivých účinkoch rôznych nápojov pripravovaných Panoramixom po strate pamäti spôsobenej zásahom menhirom. Je tu samozrejme snaha Rimanov obsadiť galskú dedinu ale situáciu tu hlavne zamotáva samozvaný veštec balamútiaci dôverčivých Galov a najmä ich ženy, falošnými medovými motúzmi. Typickú odľahčenú atmosféru vystriedal disneyovský naratív zlovestného veštca aj keď je tu snaha naštrbiť ho humorom. Čudnou modernizáciou prešla aj Kakofonixova scéna, keď je obvyklá disharmoická kakofónia nahradená rockovou skladbou. Od začiatku som očakával, že prinavrátenie zmyslov Panoramixovi prinesie druhý úder menhirom, ale na moje prekvapenie sa druid vylieči nelogicky úplne spontánne. Úľavou je aspoň to, že mu ten druhý úder čistú myseľ aspoň znovu nevezme. ()

tribys

Tenhle Asterix jde trochu vlastní cestou. Poměrně kladený důraz je i na temnou atmosféru. Není to plus ani mínus. Je to prostě rozdíl. Jenom mi trochu nevyhovoval český dabing a Panoramixovi lektvary byli hezčí v komiksu. Jinak vážně dobrý ()

dawexx

Prvotní obavu, co z toho bude, když se národní poklad Francie stane koprodukčním snímkem, u mně v zárodku ukončila parádní atmosféra, která je úplně jiná než ostatní kreslení Asterixové a velmi pěkná animace. Děj byl napínavý a vtipný zároveň (tohle Francouzi uměli skloubit skvěle) a nejlepší postava byl tentokrát určitě Panoramix, jeho hláška "Myška vařila kašičku, heheheééé" mně rozsekala. Na dřívejší filmy jako Asterix v Británii nebo Dvanáct úkolů to sice nemá, ale přesto hodnotím velmi dobrými čtyřmi hvězdičkami. ()