Reklama

Reklama

Astérix a velký boj

  • Francie Astérix et le coup du menhir (více)
Trailer

VOD (1)

Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (126)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Z tohoto Asterixe bavil mě jen falešný věštec, skrze jehož osobu byly překrásně zesměšněny principy tohoto řemesla, na kterých, světe div se, dodnes stojí. Jinak jsem však ve filmu spatřoval pouze sled dětinských vtipů - snad bych měl odpustit, když je určen pro děti, ale to víte, jsem ztělesněným zlem... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Jestli si hraný Asterix a Obelix má z čeho vybírat, tak Velký boj je zřejmě největší námět na celý jeho příběh. V jistých případech totožné scény, ale i tak poněku temnější a zřejmě nejtajuplnější Asterix ze všech animovaných filmů. Jako malý jsem k Vánocům dostal kazetu tohoto Asterixe. Tenkrát to vydalo Davay. Rád jsem se na to koukal stále a dokola až začala kazeta přeskakovat. Ono je každopádně čemu se smát. Zbláznělý druid vaří nevěřitelné lektvary a dějí se divy. Jenže je to přeci něco jiného než člověk očekává, ale i tak to funguje skvěle. Můžu jen dodat, že tento díl se u mě řadí mezi ty řádově úspěšnější. --- Já jsem to věděl - Zajisté - Nenene, nevěděl jsem nic, nevěděl jsem to, protože nejsem žádný věštec, jsem prostě vykuk. Nic víc. ()

Reklama

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Tenhle Asterix mi přijde ze všech francouzských animovaných nejslabší (stejně je ale skvělý). Jeho temné ladění ale kompenzuje šílený Panoramix (po ráně obeliskem neví ani jak se jmenuje, natož pak jak uvařit kouzelný lektvar). Je tu ale zase jedna z nejlepších bitek s Římany, jaká kdy byla v historii kinematografie natočena. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Napadli nás takovou přesilou, že jsme takticky ustoupili. - Kolik jich bylo? - Dva." Nepoučitelní Římané se už zase pokusili dobýt galskou vesnici a to je vždy zdrojem dobré zábavy. Já bych tedy dal Římanům větší výhodu než drobnou indispozici Panoramixe, který je po ráně do palice nepoužitelný k čarodějnému vyvařování, ale alespoň něco. Panoramix je správně potrhlý, podvodný konkurenční druid taky není špatný, jenom toho boje by mohlo být trošku víc. Létající Římské legie mne totiž patrně nikdy neomrzí. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Takovej zvlastni Asterix. Na jednu stranu tu je porad ten starej dobrej humor, ale na druhou stranu je celej pribeh trochu temnejc ladenej, bitka tu je vlastne jen na zaver a obcas je to az takovy psychedelicky. Navic tu je jeden ultimatne udelanej barduv koncert. Celkove jsem se ale stejne perfektne bavil. Slabsich 5*. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (1)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

Reklama

Reklama