Astérix a velký boj

• německý

Asterix - Operation Hinkelstein

• Francie

Astérix et le coup du menhir

• slovenský

Asterix a veľký boj

Asterix and the Big Fight

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Západní Německo, 1989, 81 min

Co dodat? Asterix s Obelixem mě rozesmějí zaručeně pokaždé, sice to není nikdy tak dobré jako ty komiksy, ale stále je to velmi zábavné. Mě se na tom hlavně líbí jak každá, i úplně nepatrná postava, má svůj styl chování, a v příběhu nějaké své pevné místo. Navíc spousta vtipných narážek na historii, a spousta slovních hříček které často pochopí jen starší diváci, dělá z filmu podívanou pro různé věkové kategorie. Je to prostě taková oddechovka.(29.11.2011)

• Romivoe

Tento film mi přišel ze všech Asterixů nejhorší. Co přišel, on byl! Naprostá tragédie. Ničím mě nezaujal. Nevím, jestli je to tím, že jsem ho viděl poprvé až teď, v dospělosti, nebo neměl prostě to, co ostatní filmy. Ale spíše se přikláním k druhé variantě. Naprosto navzdory vašim hodnocením. 1* a to z bídou!(13.7.2012)

Snad nejslabší Asterix co jsem kdy viděl. Podivná grafika, nuda, bez nápadu a akce. Jelikož ho znám jen s dabingem, koukal jsem s nim i tentokrát. A to byla chyba. Dvojice Terš-Schánilec tady nebyla, místo nich nějací dva jantaři a ten kdo tam vymyslel říkat "kouzelné kapky" by zasloužil udělat z pr*ele botník!(7.7.2012)

První z dlouhé řady nepovedených Asterixů. Zdá se mi, že vtipy nejsou na takové úrovni jako ve starších filmech... možná je to i atmosférou filmu, která je na hony vzdálená Goscinnyovskému optimistickému hravému vidění světa, které je mi v příbězích o Asterixovi tak sympatické. Přesto je tento film oproti těm pozdějším ještě koukatelný.(7.10.2012)

Z těch pár dílů, co jsem viděl to vypadá, že si Asterix drží poměrně slušnou úroveň. Velký boj je opět vtipný, pěkně kreslený a animovaný. Oproti předešlým je tak trošku psychedelický. V jedné scéně to vypadá, že Panoramix míchá lektvary z lysohlávek. On sám si ve filmu prožije něco jako bad trip, doprovozený bad hudbou. Ale až na tuhle písničku je v tomto Asterixovi všechno co od něj očekávám.(2.1.2008)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)