poster

Astérix a velký boj

 • německý

  Asterix - Operation Hinkelstein

 • Francie

  Astérix et le coup du menhir

 • slovenský

  Asterix a veľký boj

 • anglický

  Asterix and the Big Fight

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Západní Německo, 1989, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mrkvič
  ****

  Jako prcek jsem si i tento díl maximálně užil a díky kouskům poblázněného Panoramixe je i jedním z nezapomenutelných. Teď už jsem z něj tak nadšený nebyl, ale pořád je to slušná zábava. Nyní ho už akorát tak nějak kazí využití v prvním hraném filmu, který také pokládám za dost povedený, a se kterým je těžké srovnávat takto starý animák.(11.1.2014)

 • -bad-mad-wolf-
  ****

  Přibylo gagovitosti, ubylo hláškovitosti, nicméně pokud už na nějakou průpovídku dojde, stojí to za to ("Jsem podvodník, čestné slovo!"). Pokusy "sjetého" Panoramixe pobavily, sova též. Rozhodně nejde o tolik slabšího souseda předchozích epizod, jak jsem po komentářích svých oblíbených čekal. "Vy si ve službě pouštíte draka?!"(9.8.2011)

 • mortak
  ****

  Inteligentně napsaný příběh. Do klasického schématu (římané lítají vzduchem) je díky postavě vlčího věštce vpletena bajka o svůdnosti pochlebování. A Panoramixův výsledek při pokusech uvařit kouzelný nápoj v šílenství je vždy velmi zábavný (jak zkouška na římském vojákovi, tak psychotická barevnost toho druhého). Francouzský název tohoto dílu je výstižnější: Asterix a rána menhirem.(2.9.2009)

 • tomtomtoma
  ****

  Astérix a velký boj je nejtřaskavějším z filmových kousků animovaného fenoménu. Vedle pravoslavných reků Astérixe a Obélixe zde má mnoho prostoru i druid Panoramix v přechodném zatmění mysli a šibalský věštec Prolix, který ze všeho nejvíce touží po lenošivém životě v pohodlí blahobytu. Již jednou rozdané karty se vzájemně promísí a náhodně vynášené trumfy vše dokonale znejistí a zakalí. Vzduchem nebezpečně létají menhiry i těžké kovové kotle, zaskočeně se rozkoukává vojín ve stavu beztíže a ohromující zázraky jsou na každodenním pořádku. Vidina dobytí posledního zbytku odporu je natolik lákavá, že i potřebná obezřetnost ustupuje stranou a v energickém nadšení se vyhrožuje širokému a dalekému okolí. Římani jsou blázni, filutové se dostávají do zajetí vlastního stínu slov a šoková léčba menhirem není všelékem. Ocenit lze důvtip a nadsázku, hodnotit cokoli jiného není zapotřebí.(27.10.2017)

 • charge
  **

  Další ze slabších dílů, který nemá propracovaný scénář a na to, že netrvá ani hodinu a půl v podstatě nic převratnýho nenabízí, navíc vystupování některých postav, hlavně galských žen, jsem jen stěží dokázal překousnout. Jediný co zde lze vyzdvihnout jsou možná halucinogenní vize Panoramixe a intriky podvodného věštce. 30%(8.5.2013)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace