poster

Astérix a velký boj

 • německý

  Asterix - Operation Hinkelstein

 • Francie

  Astérix et le coup du menhir

 • slovenský

  Asterix a veľký boj

 • anglický

  Asterix and the Big Fight

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Francie / Západní Německo, 1989, 81 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomtomtoma
  ****

  Astérix a velký boj je nejtřaskavějším z filmových kousků animovaného fenoménu. Vedle pravoslavných reků Astérixe a Obélixe zde má mnoho prostoru i druid Panoramix v přechodném zatmění mysli a šibalský věštec Prolix, který ze všeho nejvíce touží po lenošivém životě v pohodlí blahobytu. Již jednou rozdané karty se vzájemně promísí a náhodně vynášené trumfy vše dokonale znejistí a zakalí. Vzduchem nebezpečně létají menhiry i těžké kovové kotle, zaskočeně se rozkoukává vojín ve stavu beztíže a ohromující zázraky jsou na každodenním pořádku. Vidina dobytí posledního zbytku odporu je natolik lákavá, že i potřebná obezřetnost ustupuje stranou a v energickém nadšení se vyhrožuje širokému a dalekému okolí. Římani jsou blázni, filutové se dostávají do zajetí vlastního stínu slov a šoková léčba menhirem není všelékem. Ocenit lze důvtip a nadsázku, hodnotit cokoli jiného není zapotřebí.(27.10.2017)

 • kinej
  ****

  Z těch pár dílů, co jsem viděl to vypadá, že si Asterix drží poměrně slušnou úroveň. Velký boj je opět vtipný, pěkně kreslený a animovaný. Oproti předešlým je tak trošku psychedelický. V jedné scéně to vypadá, že Panoramix míchá lektvary z lysohlávek. On sám si ve filmu prožije něco jako bad trip, doprovozený bad hudbou. Ale až na tuhle písničku je v tomto Asterixovi všechno co od něj očekávám.(2.1.2008)

 • diodoros
  *****

  Animovaný film kombinujúci dej dvoch Asterixovych komiksov - Veštca a Súboja náčelníkov. Časť s veštcom je temne atmosférická a zároveň vtipná (srandičky voči horoskopom a veštbám atď) a hýbe dejom, časť so šialeným druidom (podľa Súboja náčelníkov) je vyslovene komediálna a plná zábavných pokusných scénok, aby sa nakoniec obe časti spojili a dejovo vyústili v akčne-komediálny záver. Animácia je výborná, hudba ujde, ide ale ako vždy o scenár plný hlášok a zapamätateľných scén, ktorých je tu vzhľadom na druidove pokusy a veštcove veštby viac než dosť.(7.1.2014)

 • charge
  **

  Další ze slabších dílů, který nemá propracovaný scénář a na to, že netrvá ani hodinu a půl v podstatě nic převratnýho nenabízí, navíc vystupování některých postav, hlavně galských žen, jsem jen stěží dokázal překousnout. Jediný co zde lze vyzdvihnout jsou možná halucinogenní vize Panoramixe a intriky podvodného věštce. 30%(8.5.2013)

 • Xmilden
  ***

  Nedávno jsem projížděl první 200 filmů podle žebříčku. Samotného mě udivilo že zde do této extratřídy vyjímečných filmů patří i dva díly o Asterixovi. Po shlédnutí sice podle hodnocení slabšího bratříčka k těmto dvěma vysoce hodnoceným dílům si začínám říkat zda-li není hodnocení Asterixů zkreslené sentimentálností některých uživatelů. Já totiž nic objevného, úžasného a světoborného ve filmu Asterix a velký boj nenašel. Proto rada pro ostatní: Nevím jak jsou na tom zbylé díly, ale tento je určitě velice průměrný.(3.9.2009)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného komiksu scenáristy Reného Goscinnyho a kreslíře Alberta Uderza z roku 1959. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace