Mike i Dave sháněj holku

• Česko Mike i Dave shánějí holku (více)

Tento film byl natočen podle skutečných událostí. Nečekejte ale žádné soudní drama, osudy válečných hrdinů nebo, nedej bože, životopisný film nějakého politika či excentrického umělce. V tomto případě se jedná o katastrofickou komedii, protože vypráví příběh bratrů Mikea a Davea Stangleových (Zac Efron, Adam DeVine), kteří byli vždy skálopevně přesvědčení o tom, že jedině oni umí rozjet na rodinných setkáních tu pořádnou zábavu. A to ať už se jedná o svatby, narozeninové oslavy, pohřby apod. Ostatní přímí účastníci těchto rodinných událostí to rozhodně viděli jinak. Hlavně proto, že příspěvek obou bratrů ke společné zábavě většinou, vlastně vždycky, končil nějakou naprostou katastrofou: rozsáhlým požárem, těžkými zraněními, infarkty, demolicí slavnostní tabule apod. A tak když jejich sestra (Sugar Lyn Beard) začne plánovat svatbu na Havaji, nastane pochopitelné zděšení a milí bratři dostanou od rodičů podmínku. Na svatbu si musí sehnat partnerky, které je udrží na uzdě. Make i Dave proto začnou přes internet shánět holky, které by je doprovodily na havajskou svatbu jejich sestry. Takové nabídce odolá málokteré dívčí srdce a tak se jejich nabídka rychle rozšíří. Mladí flamendři tajně doufají, že si vyberou dvě slušné dívky a sami si pak užijí divoké dovolené. Ale tvrdě se přepočítali, ze slušných dívek se vyklube nekontrolovatelné dívčí duo (Anna Kendrick, Aubrey Plaza), které jim nejen vytře zrak, ale dokonce je předčí i ve flámování a katastrofách všeho druhu. (CinemArt)

schizmo

Ty krávo, tohle je děsná bejkárna! Už dlouho jsem neviděl komedii, u které bych se upřímně od srdce zasmál a to od začátku až do konce. Nečekejte žádnej intelektuání či laskavý humor, ale takovej ten klasickej US hrot plný drog, chlastu, sexu a nemístných narážek snad na cokoli vás napadne. Jsem na komedie přísnej, málo co mě baví, ale tohle je teda libovka! ()

kaylin

Nějak nevím, ale u tohohle filmu jsem se nenasmál tolik, jak jsem si myslel, že se nasměju. Dvojice Kendrick a Plaza je fajn, ale stejně si nemůžu pomoct, většinu času jsem si o jejich postavách říkal akorát to, že to jsou totální krávy. Stejně jako ti dva byli totální debilové. Aspoň to prostředí bylo sem tam trochu využito ku prospěchu věci. ()

gegina31

To byla taková ptákovina, ale já jsem se tak nasmála, že bych byla pokrytec, kdybych ohodnotila méně jak 5. Nejlepší část čtyřkolka vs. nevěsta. Tenhle film je pro mě určitě velké překvapení. ()

mikinhoo

Šel jsem na film se odreagovat a bál jsem se, že se ani nezasměji. Dostal jsem hloupý film, ale překvapivě byl i vtipný, což mě velice potěšilo. Na víc hvězdiček to není, ale kdo se chce pobavit, tak doporučuji. ()

TheDon

Zeky vyměnil Rožéna za Dývajna a funguje to zhruba stejně, ať je jeho parťákem kdokoliv. Vůbec. Pokaždé se těším, že by se mi mohl pozvednout v nuceném úsměvu aspoň koutek huby, ale spíš mi ty koutky směřujou dolů, protože přemejšlím o tom, proč se takhle dobrovolně sebemrskám a nepustím si něco, u čeho bych se aspoň nenudil. Příště si vypíchnu oči u Ohnivýho kuřete, nebo nějaké podobné produkce pro široké (rozumněj idiotické) masy. Brutálně nesympatickej mimózní kást, o něco víc nesympatická pičoidní Kendrick a totálně trubkoidní Dývajn. No cement kurva. 30% P.s.: prvních deset minut je bezva...zbytek spektáklu je děs běs.... ()

M.i.k.e

na odreagování celkem fajn.Jen škoda,že podobně jako spousta dalších komedií poslední doby jsou i Mike and Dave po většinu času nepříjemně uječenou záležitostí.Absolutní většinu toho všeho má na starosti Adam DeVine,takže film vlastně mnohem lépe funguje když zrovna není na plátně.Jinak ale pár fórů super,některé zbytečně (jak už to tak bývá) vytlačené daleko přes čáru.Konec přesně podle očekávání...60% ()

Aljak

Aj keď to bola v podstate klasická šablóna typickej americkej komédie, tak som sa celkom bavil. Samozrejme, nie na všetkom, ale pri porovnaní s inými súčasným US komédiami to bolo isto lepšie. Do veľkej miery aj vďaka skvelej hereckej "štvorke" v hlavných rolách, menovite Anna Kendrick, Aubrey Plaza, Zac Efron a Adam DeVine. Už samotný základ filmu bol nadpriemerný, a aj keď to pôsobilo v podstate schematicky, tak tie dejové zvraty, dobré scény, a trefné hlášky to povýšili na nadpriemer. Aj keď škoda zopár perverzností, ktoré to opäť potiahli dole - akoby to bez toho v USA ani nešlo :/ ()

Vyhy

Komedie skoro o ničem. Pár vtipných momentů či dobrých hlášek by se našlo, ale jako celek to nefunguje. Promarněný potenciál. ()

Streeper

Nebylo to tak trapné a nechutné, jak většinou komediální filmy se Zacem Efronem bývají, takže mě to překvapilo. Navíc jsem se u toho i nasmála, místy mi to přišlo hezké a dojemné. Moc se mi líbila postava, kterou si zahrála Anna Kendrick svým způsobem byla asi nejnormálnější. Pár scén bych pozměnila, pár vyškrtla úplně, ale jinak se na to koukat dalo. ()

Rodriguez

Jedna smůla se lepí na tu další a je z toho velký kolotoč vtipných událostí, které v tom vidí Mike a Dave. Jenže rodičům to už tak vtipné nepřijde. A tak Mike a Dave dostanou od rodičů nůž na krk, že si musí na sestřinu svatbu sehnat děvče, aby ji nepokazili svatbu. 80% ()

Nach

Čistý průměr. Film, který diváky zkušenější amerického komediálního žánru rozesměje jen místy. Triviální zápletka o dvou idiotech a dvou idiotkách, kteří hledají k cestu k nápravě, či si jen chtějí užít dovolenou, má přesně ty propriety, které očekáváte od podobně laděného filmu. Tedy plytký humor, debilní chování postav a puberťácká zápletka. Nic víc, nic míň. 60% ()

Morzael

Letos už druhý film, ve kterém Zac Efron a Aubrey Plaza mají šanci předvádět tak maximálně svoje těla, protože scénář napsal debil(ové) a režíroval dřevák. V tom prvním filmu měl Efron vedle sebe aspoň De Nira - to člověk ještě pochopí, ale proč se upsal týhle hovadině? Nic tu nefunguje - postavy, děj, 8 z 10 vtipů. Párkrát se zasmějete, ale jinak je to ztráta času. PS: Adam DeVine je nejmíň sympatickej člověk, kterýho jsem za poslední roky na plátně viděl, neskutečně otravná postava. ()

necisty

Opravdu velké překvapení! Poslední filmy se Zacem se mi většinou líbí, ale tohle byl úplně jiný level. Bál jsem se, že Adam nezvládne kooperovat, ale přesvědčil mě o opaku. Kolegové byli hotoví spíš z Aubrey, ale po tolika letech strávených se Stmívání jsem prostě musel sympatizovat s Annou. Co je ale hlavní, celou dobu jsem se řezal smíchy, rozhodně doporučuji. ... Cinema City Slovanský dům ()

PavelVanekArt

Dalo se to pozřít. Na jednu stranu to byla totálně stupidní komedie se stupidníma postavama, ale dvojice Efron a Kendrick to utáhla. Nechápu, jak mohl bůh nadělit Aubrey Plaza do chřtánu tolik sraček, ale ona a Adam DeVine jsou tak nehorázně protivní, že jsem nevěděl jestli se smutně usmívat nebo vomitovat. Čert to vem. Nejslabší Efronův kus (nepočítám Muzikál ze Střevních potíží). 50% ()