Perfektní den

• Španělsko Un día perfecto (více)

První obětí všech válečných konfliktů bývá zdravý rozum. A přesně to se stalo i skupince humanitárních pracovníků z mezinárodní organizace Aid Across Borders, která pomáhá ve válečné zóně kdesi na Balkáně. Sophie (Mélanie Thierry) je v partě nováčkem a chce spasit svět. Mambrú (Benicio Del Toro) už všechno viděl a chce domů. Káťa (Olga Kurylenko) kdysi chtěla získat Mambrúa a tlumočník Damir (Fedja Stukan) chce, aby válka už konečně skončila. „B" (Tim Robbins) ani neví, co vlastně chce. Teď mají na krku jednu z posledních studní uprostřed hor, která je zdrojem vody pro několik vesnic a právě teď v ní plave mrtvola, kterou tam někdo neznámý hodil. Vytáhnout tělo a vyčistit studnu je zdánlivě jednoduchý úkol, ale pro naše humanitární hrdiny se postupně stává neřešitelným úkolem s několika rébusy. Počínaje marným sháněním pevného provazu přes bloudění horskými cestami, na kterých leží zaminované krávy, až po nesmyslné příkazy od velitelů mírových vojsk OSN. Při řešení úkolů tak občas musí sáhnout k netradičním nebo rovnou šíleným řešením. Zároveň nesmí zapomínat, že jsou na území, kterým se prohnala válka a ta se může zase kdykoliv probudit. Prostě je to jen další Perfektní den z mnoha. (CinemArt)

septic

hlava XXII ze strany humanitárních pracovníků. Narvat do takového tématu takovou tunu humoru, který ani nemá moc úroveň a je to neuvěřitelně funkční! Tohle dokáže málokdo ()

Raziel_cz

"We'll be fine as long as it doesn't rain." Černohumornější Země nikoho z pohledu dobrovolníků, šikanovaných nejen militantními jednotkami, ale především byrokracií OSN. Krásně natočené, výborně zahrané a upřímně vtipné... vždycky přesně do momentu, kdy vás to sejme autobusem zajatých civilistů nebo oběšenci na zahradě. Přitom ta hořkosladkost nepramení jenom ze zkázy kolem, ale taky (a možná především) z nitra hrdinů (u Robbinsova B jenom čekáte, kdy se to zvrtne). Na film jsem narazil úplně náhodou. Velmi příjemné překvapení. ()

bararich8

Příjemný film, který vás dokáže rozesmát díky skvěle napsaným a zahraným postavám (sešla se tu opravdu zajímavá skupina), rozsmutnit při krutosti války a nebo naštvat pro absurdnost některých nařízení (ukazuju na tebe, OSN). Aneb co všechno se dá zažít při hledání lana. 4* ()

Kejt

Váhala jsem, zda dát 4* nebo 5*, ale pak jsem si řekla proč 5? Vždyť celý film vlastně jen hledali provaz. Ale ne, vážně, film by si možná i těch 5* zasloužil:) Třeba po dalším shlédnutí...Skvělí herci, dobře zpracované téma a paní s krávama. 80% PS: "Malý velký film" je skvěle vystihující. ()

radaza

Moc pěkný film. Dobře natočený a donutí člověka se i trochu zamyslet, což je dnes u filmů vzácnost. Navrhoval bych ho našim spoluobčanům, kteří dnes vykřikují "my Slované" jako osvětu, co dokážeme i my Slované. A že lidé jsou dobří a špatní.....ale i ti dobří, dokáží být zmanipulováni, aby byli špatní. A že humanitární pracovník není sprosté slovo......a že vůbec humanita nás odlišuje od zvířat. A herci...herci byli úžasní. ()

FanKalEl

Tento režisér zjavne vie ako sa majú točiť drámy. A k tomu na povojnovom alebo vojnovom území Balkánu.. otázka názoru. Nielen s dobrou švestkou satiry ale aj odvážnym výberom predlohy. F. L. de Arano kráča po nezávislých cestách kinematografie a preto dokáže aj zrežírovať film so smutnou, no sakramentsky pravdivou myšlienkou. Jednoducho proste tento režisér nešiel v šľapajách američanov (Lone survior) a ukázal aj nezahmlené prostredie dnešných vojen. (100%) ()

Charlie84

Velice upřímný film...kdyby tak to byl pilot k seriálu, to bych se měl aspoň ještě na co těšit...dřív příjdou Avengers 17, než se začnou točit druhé díly k filmům jako je tento...škoda. ()

DAPDO

Filmem Perfektní den jsem si chtěl udělat perfektní večer. Dobrý obsazení v čele s Beniciem Del Torem, dobrý hodnocení tady, těšil jsem se. Po asi čtyřiceti minutách jsem vystřízlivěl z toho, že to bude něco světobornýho, ale pořád jsem čekal, že se to chytne a druhá část filmu bude třeba jiná. Hovno, dokoukal jsem to jen z nutnosti a protože se mi nechtělo spát. Když to shrnu, parta humanitárních pracovníků chce vytáhnout ze studny mrtvolu, přerve se jim lano a tak se vydají koupit, nebo najít nový. Když se jim to povede, jsou zastavení OSN a mrtvolu si nakonec musí vytáhnout sama příroda.Mezitím shání vůdce party míč pro místního chlapce, narazíme na dvě zaminovaný krávy na silnici, ujedete spoustu kilometrů, protože cesty jsou uzavřený a mezitím si vyslechnete spoustu dialogů mezi šesticí hrdinů, kde se mimojiné dozvíte, že Káťa má lososovou barvu ložnice.Fakt nechápu úlohu Kurylenkové ve filmu, takže jediný, co se dá občas poslouchat, jsou hlášky pana "B". Když si tady ale čtu dneska ostatní komentáře místních fajnšmekrů, tak jsem budˇ koukal na jinej film, nebo mám prostě jinej názor než 80% zdejších uživatelů. ()

Hpatrik

Skvělá výprava, obsazení i kamera, minimalistický příběh z války v takovém příjemném feel good zábalu. Moc pěkné! ()

dakarin

Velmi reálně vykreslena atmosféra bolavé země, výborné herecké obsazení, velmi citlivá a nadaná ruka režiséra. Zde nejen velmi silný lidský rozměr sám o sobě, ale navíc v silném spojení s hovořící zemí, drsnou hornatou krajinou. Film má tu sílu vás zajmout a prostoupit - přitom nepoužívá uměle přepjaté účelové prostředky k zábavnému šokování, jak velí doba. Fernando Aranoa sice jako Španěl těchto dnů řeší sociální témata víceméně povinně, ale přesto určitě alespon v tomto filmu vystupuje z řady. Není to ani prostoduchá agitka, ani nějaké samoúčelné pocitové blouznění - je zde něco pravdivého a to hovoří naléhavou řečí. Určitě stojí za vidění... ()

desade

Film som si pozrel, lebo mám rád "balkánske kino" a del Tora som videl nedávno v Sicariu. Bol dobrý tam aj tu, za to tá jedna hviezda. Inak sa vo filme dalo máločomu uveriť. Kto pozná balkánsky vidiek, hneď zistí, že mu tam kopu vecí nesedí (prostredie, domy, interiér), no to by až tak nevadilo. Ale postaviť film na tom, že na vojenskej základni UNPROFOR nezoženiete posrané lano je pohŕdanie aj podpriemerným divákom. A keď miestny chlapec bez tlmočníka komunikuje s unproforákmi (+ sa s nimi 2 dni vyváža v džípe), ktorí hovoria anglicky, príp. španielsky, je ešte viac nepochopiteľné, ako to lano. A poznámka "priblblej novicky č.1" nad mŕtvym telom v studni (v závere filmu) - tlstý zmrd - bola vyslovene nechutná. Deň predtým si nevedela ani predstaviť, že mŕtvola v studni môže byť aj človek, nie len zviera. Asi sa tak rýchlo "oťukala". Hudba - vzor ala akčné scény NATO v Iraku, akoby ju mal prudko prerušiť zásah z RPG (ešte, že osádky povinne nežuli žuvačky). Kolegovi, čo tam s UNPROFORom vtedy bol, tento "reál" ani nebudem ukazovať, zbytočne by som ho vytočil. ()

radeckator

Pro mě nepochopitelně opomíjený film. Nevědět, že je španělský, hádal bych se, že je to klasická tradiční česká tragikomedie, akorát světově obsazená. Jednoduchá aktovka podle románu Paula Fariase, která by si vystačila klidně i jako divadelní hra je tu znamenitě převedena na plátno. Je to jakási kavkovsko-havlovská absurdita umístěná ,,kdesi" na Balkán, taková road movie jedné skupinky humanitárních pracovníků za vyčištěním jedné studny. ()

bearmeedek

Perfektní film o celkem podělaném dni v totálně podělaném Balkáně. A k tomu byl potřeba španělský film, postavený na nesmyslném smýšlení ne tak moc vzdálených národů (co pak můžeme čekat od těch vzdálenějších ...). Film postavený na konverzaci, která nenudí, ale kupodivu navozuje příjemný zážitkový pocit. Drama postavené na tom, že se vlastně jedná o černou komedii. Černý humor, který možná nepostřehne nebo nepřijme každý, ale pro mě tam byl jako na objednávku. Film postavený na přítomnosti silných jmen. Dále zajímavá příroda, dobře zvolená hudba, zapáchající mrtvé krávy, tupost jak venkovanů, tak "civilizovaných" úředníků atd. atd. Prostě nečekaně příjemný zážitek z očekávaně nepříjemných končin. ()

Acrobat

"A Perfect Movie". V plynutí času dňa a noci. Od "No Man´s land" ďalší svojrázny počin o Satanovi, ktorý vyliezol z diery na Balkáne. Zobral mnohých v nehostinnom a necitlivom boji. Diferentný prístup, ktorý neudupáva pamiatku zomrelých svojím odvážnym humorom a nadhľadom, ale je venovaný bizarnosti života a jeho nevymysliteľným príhodam. León bravúra a herci par excelent. Atmosféra na jednotku a pritom celý film stál 10 dolárov. Neveríš? Pozri si to a možno zarobíš rovnú "stovku". (videné 09.06.2016, BDrip) ()

Likan7

Válka je hrozná a často i nesmyslná. Tady na prostoru prakticky jednoho dne vidíme šílenou práci humanitních pracovníků. K Beniciovi jsem vždycky choval respekt, ale jeho nenucený a civilní projev mě i tak zaujal. Je z něj skvělý herec, který svým charismem utáhne nejen akční scény jako v Sicariovi, ale i věřím mu i tyhle role. Film povedeně střídá černou komedii s momenty, kdy máte knedlík v krku a Vy vidíte drama jak řemen. Je škoda, že film časem vyšumí. Pokud ho sledujete, zajímá Vás, jenže nemá žádnou "filmovou" scénu. Je to prostě jeden z mnoha dní, neuvidíte tu žádnou vyhrocenou scénu, je to sice realistické, ale film jako takový tím trochu ztrácí. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna