• zuzikaval
  *****

  Opäť skvelé dielo z britských dejín. Začiatok mal trochu pomalší rozjazd, ale v ďalších dieloch to už malo správny dramatický spád (vzťah medzi britskou dámou z vyššej spoločnosti a indickým úradníkom, vražda, nemanželský syn, intrigy, exotické prostredie, krásne kostýmy). Odporúčam všetkým milovníkom historických minisérií.(23.4.2015)

 • Aky
  ****

  Nádherná, barevná Indie, jak v exteriérech, tak v interiérech, až rozmařilá výprava - zvláště pro tyto věci v hodnocení trochu nadsazuji. Jinak je příběh až do poloviny mírně nepřehledný, postavy se malinko pletou, celé je to jaksi pomalé a rozplizlé. V druhé polovině se to však láme a i při stále velmi volném tempu vyprávění nabírá na zajímavosti a napětí.(5.11.2017)

 • slunicko2
  ***

  Zajímavá ukázka britské a indické mentality a praxe pozdního kolonialismu. 1) O páté ráno mě probudil můj indický sluha s čajem. Podával ho, jak ho Angličané naučili, s mlékem a po místním způsobu převelice sladký. Napil jsem se a zjistil jsem, že mléko je jednoprocentní uhátéčko se sacharinem či stéviií či něčím podobným místo cukru. Pít se to dalo, ale potěšení mi ta břečka neposkytla._____ 2) I dvacetidílný seriál Indian Summers obsahuje očividně vše, co divák očekává, ale celkově nějak moc neuspokojí. Zdlouhavý zpočátku silně nepřehledný děj s hromadou postav pomalu plyne a divák uvažuje, zda má ten příběh bez šťávy vypnout hned anebo až po deseti minutách._____ 3) Nicméně druhá řada překvapivě nabrala dech a škála charakterů postav od klaďasů až po záporáky získala barvy jako Indie sama, byť se natáčelo v Malajsii._____ 4) Děj se totiž odehrává v oficiálním letním sídle vlády Britské Indie, v Šimle (stát Himáčalpradéš), v polovině vzdálenosti mezi dnešním Pákistánem a Nepálem. Kvůli moderní výstavbě a období monsunů zvolili filmaři Penang Hill a okolí Georgetownu na ostrově Penang v Malajsii._____ 5) A ještě pár zajímavých herců: 30letý Henry Lloyd-Hughes (tajemník Ralph Whelen), Alexander Cobb (mladý majitel pozemku Ian McLeod), 35letý hudebník Ash Nair, pátý ve druhé řadě malajsijské Superstar v roce 2005 (sluha tajemníka Bhupinder), 29letý Nikesh Patel (šéf úřadu tajemníka Aafrin Dalal) a 37letý absolvent Cambridge, charismatický Blake Ritson (muž Whelenovy sestry Charlie Havistock).(10.1.2018)

 • daetoxx
  *****

  Miluji historické seriály a díky tomu, že jsem nalezl tento zapadlý klenot, byla uspokojena moje touha. Myslím to tak, že věřím v existenci spousty dalších nepochopitelně zapomenutých seriálů, které hodnotilo zde na csfd jen hrstka lidí a kvůli tomu jsou tak těžko dohledatelné. Každý kdo se vyžívá ve sledování osudů hrdinů, které jsou jako vždy romantické, na pozadí nějakých historicky významných událostí, neměl by váhat ani vteřinu.(6.7.2017)

 • funesfilm
  ****

  Príjemná zmena a návrat k dejovým seriálom. Veľká škoda, že dielov je tak málo. Krásna príroda, výprava a hlavne charizma hereckých predstaviteľov. Pohľad na obdobie, kedy sa lámali britsko-indické vzťahy a to doslovne i medzi obyčajnými ľuďmi. Druhá séria si zaslúži 100% hodnotenia. Určite k tomu pridal slovenský dabing, ktorý nám, našincom prostredie 30. rokov minulého storočia v Indii, priblížil vynikajúco.(13.11.2017)