Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

LuccinyFilmy

Jako ona asi koncepce některých těch vtipů sama o sobě ("holt smolařka," opakované pro jistotu pětkrát, kdyby vám to napoprvé uniklo) vtipná je. Ale když se to takhle poskládá dohromady v tomhle, co promítali v kině na plátně, takže to asi měl být film, tak je to hrozně toporné a trapné. A když se do toho přidá nakousnutí rádoby vážnějších, dojemnějších témat, která tam vůbec nesedí, tak je to ještě topornější a trapnější. ()

bidja

POZOR PROZRAZENÍ DĚJE. V rámci vyváženosti měl Schmitzer zastřelit Prachaře hned na začátku a zkusit to dohrát to jako monolog. ()

Pawlisman

Kvalita a zábava víceméně jak jsem očekával. Zajímavě spletitý příběh a na české poměry slušný scénář, zajímavé výkony, ale určitě nejde film jak po drátkách. Kulhá a nějaká kvalita či vyšší um tomu chybí. ()

dee.n

Já se ptám: Proč takové filmy vůbec vznikají? Naprosto zbytečně investované peníze, byt jen do minuty stopáže tohoto filmu...Není moc filmu u kterých jsem usnula, ale tohle byl jeden z nich a rozhodne si myslím, ze čas naplněný spánkem, je využitý o 100 procent lepe, než čas strávený sledováním tohoto filmu. Takže pokud v noci nemůžete spát, směle do toho, pusťte si Padesátku a ono to přijde samo :D ()

Hepy13

Super humor, výborní herci, a Kotkův horský režisérský debut se mi páčil víc než ten mořský Madlův. Jakub Prachař má takovej ten machýrkovskej vzhled, naprosto perefektní pro tyhle filmový role. Ondřej Pavelka hraje nejlepší postavu - král horskýho humoru. Taclík mi moc nesednul. Ukázal bych ve filmu víc pěkných padesátek a víc flashbacku který mě dost pobavily. ''Co jste to tady za lidi? Hory no...'' :D ()

TheSpearCZ

Film, který není nijak vyloženě špatný, ale na druhou stranu rozhodně nenadchne. Líbily se mi tu super hlášky, nad kterými jsem se opravdu zasmál, navíc se tu nachází hezké horské prostředí, jenže to je opravdu bohužel to jediné co se dá najít na tomhle filmu dobrého. Čisté 3* ()

Caine

Jako né že bych si myslel že je to čistá "čtyřka", ale chtěl jsem trochu přidat za ten nečekaný nový svěží vítr z hor, který mě u českého filmu nějak začínal chybět. A taky za tu odvahu, protože tento snímek je opravdu takový nekonveční a ne zcela přijatelný pro každého. Ze začátku jsem si říkal co to zas bude za hovadinu, ale nakonec jsem byl velmi překvapený. Komu se to nelíbí, skončí jako šmoula!!! ;-) ()

adelina8

Na českou komedii to je nadstandard, ale čekala jsem trochu víc. Každopádně divadelní představení je nepřekonatelné, takže doporučuji spíš zajít do Rubínu. ()

Vesecký

Chtěl jsem dát odpad, ale vzhledem k tomu, že jsem nakonec děj pochopil, dávám jednu hvězdičku. Jinak to je nehorázná pitomost, v níž jde o dálkový lyžařský běh jen okrajově. Rozhodně to nebyla žádná taškařice abi co jiného, jen pokus o změť gagů, v níž se všechno točilo kolem paní Cibulkové a jejích dřívějších sexuálních vztahů. Navíc velmi špatný zvuk, často jsem v té rychlé řeči nepochytal slova. Prostě bída a utrpění na štědrovečerní televizi WAU. ()

nonick1

Cože - k o m e d i e ??? Pár povedených hlášek a nepovedený casting, kdy těžko uvěřitelný playboy v podání Jakuba Prachaře (?) šu,á na potkání vdané krkonošské paničky - jeden by až řekl, že Krkonoše musí být plné kur.v... :-) Před koncem filmu pak divák jen nevěřícně zírá na béčkový thriller, kdy je na spadnutí klasická vybíjená za pomoci myslivecké brokovnice :-) Ovšem, podle čeho usoudil myslivec Kuna, že Hilský vypadá jako buzna, když z něj v noci, v mlze, v zimní bundě a s naraženou beranicí koukal jen nos, to skutečně ví asi jen Kolečko a rejža... :-) Stačí to jen tak tak na jednu hvězdu, kam to vytáhl excelující Pavelka... ()

petikacka

Tak tohle se fuuckt povedlo. Já ten film mám prostě ráda a myslím si, že je hodně nepochopený. Je to taková skládačka příběhů z hor, které se staly a které horalové rádi vyprávěj. Je to vtipný, jsou tam herci které mám ráda a úplně nejvíc nejlepší je Ondra Pavelka, který je Bůh. A nejlepší je hláška, že všichni zmrzlí na horách jsou jako šmoulové. Jsou modří a mají přiblblej úsměv. Za mě 85% ()

Derny

Dost blbá splácanina. Přiznám, že jsem se u tvrdého humoru párkrát zasmál, ve výsledku zde ale bylo o mnoho více trapnosti kvůli tomu, jak autor příliš tlačil na pilu, aby řekl vtip. Komické scény často jako by byly z filmu vytržené, než aby přirozeně vyplynuly z "děje", nehledě na to, jak podbízí diváka, aby si potvrdil stereotypy na příklad o blbých ženských nebo gayích. Asi by pár scének sdílených na youtube bylo lepších, možná. Dal bych plus jednu hvězdičku za Schmitzera, který za doprovodu dynamické hudby loví v nočním lese divou zvěř. Ale nedám. ()

Endavour odpad!

První film v kině v roce 2016 a zároveň obrovský „trash“. Já snad ani nevím, co k tomu říci. Pakliže si režisér Vojta Kotků myslel, že znásilnění silně podnapilé holky může být vtipné...no nevím. Děj byl předvidatelný a ničím mě neupoutal. O laciným, až „troškařském“ humoru raději pomlčím. Po velmi dlouhé době jsem přemýšlel, zda náhodou nemám opustit kinosál dřív, abych nemusel vidět, jak strašně hluboce může česká kinematografie klesnout. Naprostá patologie, které uděluji 9% PS: Ani Taclík to nezachrání. ()

Košoun

Na Padesátce je zásadní, zda jste naladění na stejný druh humoru jako Petr Kolečko. A nemyslím teď tolik jeho televizní tvorbu, která je diskutabilní, ale jeho skutečně srdcové divadelní představení, ve kterých se projeví jeho autorská genialita naplno. A Padesátka je přesně z této kategorie. Bizarní postavy a události, nečekané obraty, černý humor... Debutující Vojtěch Kotek to zvládl skvěle zrežírovat, pěkná byla i kamera Tomáše Sysela (hlavně v tom "thrillerovém" konci v lese). A vyloženě šťastnou ruku měli tvůrci ve výběru herců. Pavelka tradičně geniální, Marek Taclík precizní, Jakub Prachař ve své standardní poloze blba, která sem ale sedla. A naprosto skvělá Vilma Cibulková a samozřejmě nezapomenutelný Jiří Schmitzer. Dlouho jsem se nebavil u českého filmu tak, jako u Padesátky. Je to prostě filmová horská hříčka s trochu "jiným" humorem. Musím ale smutně podotknout, že v docela plné Lucerně se smálo tak 5 lidí a někteří dokonce odcházeli. Babovřesky jsou prostě asi vtipnější... ()

dawe787

Sic to není žádná bomba, ale taková odvázaná horská komedie, která mě vlastně pobavila a když tu nelze dávat 3 a půl, tak musím dát za čtyři. Hodně dobré byly flashbacky ze 77 roku a vůbec občasné seky, humor spíše pro dospělé, ale prostě občas prdel. Bohužel jen na jedno podívání vzhledem ke scénaři. ()

allebra

Čekala jsem něco úplně jiného, ale to vůbec nevadí, naopak. Humor mi sedl, nebyla tam hluchá místa a já jsem se bavila. Každopádně mi "Padesátka" zvedla náladu po nepříliš povedeném odpoledni. ()

Matli

První polovina filmu hodně překvapila, pan Kolečko se s tím prostě nesere stejně jako u Čtvrté hvězdy, takže hafo (i sprostých) hlášek a u něčeho se člověk i zasměje, ale potom se to celé tak nějak propadá do zapomnění a TV standardu, každopádně Kotek by měl radši režírovat než hrát. 60% ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku