Tři nejlepší přátelé a spolužáci Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn se na prahu třicítky rozhodli zatočit setypem každodenního života a začnou pořádat divoké mejdany. Jenže věci se vymknou kontrole a jejich řádění jim pořádně zkomplikuje život... Co myslíte, že udělá chlap, když chytne dřívější let domů a najde svou dívku v posteli a v pokoji kolem je plno nahých neznámých lidí? Vrátí se na kolej a založí bratrstvo! Dřív než stačíte říct "zápasy v lubrikačním gelu", Frank alias Tank; Mitch a Beanie mají svůj tajný spolek a vyvádějí nekontrolovatelné kousky. Když ale překročí všechny meze, pokusí se děkan university bratrstvo rozpustit. Že je Mitch poněkud konzervativní se ukáže hned v úvodu, kdy se vrátí ze služební cesty a najde svou manželkou Heidi v posteli se dvěma muži. Opustí tedy jejich společný byt a nastěhuje se rozlehlého domu ležícího na hranici pozemků místní vysoké školy, který si na neurčito pronajme. Brzy ho tu navštíví jeho nejlepší přátelé. Frank, který se nedávno oženil s Marisou, ale zjišťuje, že manželství se mu příliš nezamlouvá, a Beanie, který je spokojeně ženatý s Larou a navíc je otcem dvou dětí. Ti oba mají nádherné vzpomínky na dobu studií, zejména Frank který si kdysi "heroickými" výkony v pití vysloužil přezdívku "Frank Tank", a tak přesvědčí Mitche, aby využil nově nabyté svobody a pořádně si užil. Sami mu také iniciativně začnou pomáhat s organizací divokých mejdanů. Jejich řádění ozvučené opravdu silnou aparaturou přivádí jejich bývalého spolužáka a nyní děkana univerzity Gordona Pritcharda k zuřivosti natolik, že se je rozhodne vyštvat. Nemalou měrou jeho vztek přiživuje také nezapomenutá křivda ze střední, kde byl jako třídní šprt častým terčem jejich mučení. Když už se zdá, že mu opravdu podaří Mitche z domu vyštvat, vymyslí trojice fintu, která jim umožní v domě zůstat... (oficiální text distributora)

dol2004

V půjčovně jsem kolem toho chodil asi 3 roky. Pak jsem neměl co dělat a tohle dílko si půjčil domů. Nemám co tomu vytknout, perfektně jsem se bavil už od začátku bez dlouhých prologů. A za Metallicu - Master of Puppets hvezda navíc. ()

RobbieM@N

Ohoho, Will Ferrell mi právě potrhal bránici - začátku se nedá ani věřit, nahý Will běhá po městě, ke konci tančí i se stuhou, naprosto neuvěřitelná sranda, Vince Vaughn byl taky perfektní, dialogy jakbysmet, režisérsky to byla rutina, ale to je u takovéhlo typu filmu úplně jedno, a ještě jsem zapomněl na tu "cihlu". ()

jafuska

nebylo to tak špatné, ale taky nic suprového, chvílemi mě to přišlo trapné, asi je to tím, že nemám ráda komedie, ale jako další odpolední film pro zkrácení chvíle proč ne, byli už horší filmy než je toto ()

kotasbk

POhodička na večer, při které se člověk nenudí. Nic vyjmečného a ani průměrného tak 70%. Dlouho si budu pamatovat nahej běh Willa Ferrella a jeho manželku :D ()

subic

Průměrná "WillFerrelovka" , jsou horší, ale jsou i lepší. Lehce nadprůměrná komedie a pár dobrými gegy. 65% ()

Brano

Celkom obstojná komédia, s príjemným hereckým obsadením a s niekoľkými vydarenými vtípkami. Lenže dej je trochu predvídateľný a záverečná dvadsať minútovka už nudila. ()

marek29

Myslím, že tady 4 hvězdy nejsou ustřelení.. Komedie je to neobyčejná a nad ostatním bahnem teenagerských póvlů směle levitující. Já se u toho bavil (příběh nebo nějakou přidanou hodnotu netřeba očekávat) a herecké obsazení vcelku vkusně zavdává nepronuděné hodině a půl. Čest BLUEově památce a sláva kmotrovi :D 4z5 ()

jayman

Jediné, čo ma pri pozeraní Old School potešilo, bol pohľad na madých členov Frat Packu a na niektoré známe tváre v kamarátskych, kompartných rolách bez akéhokoľvek dejotvorného potenciálu. Okrem toho nič, zdá sa mi, že aj film na úspech neašpiroval okrem humoru ničím iným a ten prešiel mimo mňa. Neodporúčam. ()

LucLuc

Šílený Will Farrell (nechápu, jak si ho mohla vzít:-) poměrně suchý i když sympatický Luke Wilson a pro mě nejlepší z téhle trojky Vince Vaughn. Chci umřít jako Joseph "Blue" Palasky:-) ()

Blazis34

Velice podařená komedie, výborné obsazení herců a zvlášť trio Luke Wilson, Vince Vaughn a Will Ferrell se zdařilo. Ve filmu je mnoho podařených scének, které nekopírují klasickou americkou komedii avšak filmu bych vyčetl předvídavost (ale v komediích vyhrává přeci spravedlnost, tak že se není čemu divit). ()

SenFlxr

Už na počátku, když hlavní hrdina (Luke Wilson) přijde nečekaně domů a zjistí, že přítelkyně mu nejen zahýbá, ale rovnou pořádá doma grupáče, je jasné o jaký styl humoru zde půjde. Do toho Will Ferrell, jako člověk co se právě oženil, ale nějak se nechce ještě omezovat, k nim přidejte Vince Vaughna jako již usedlého otce rodiny a podnikatele a tito tři začnou své životy směřovat k večírkům, slečnám, alkoholu atd. Ve filmu je mnoho opravdu výborných scének (Ferrellův běh k tělocvičně, pohřeb nejstaršího člena spolku a především Ferrellův zpěv tam...) Tento film považuji za velice dobrou komedii a mohu ji doporučit, pokud hledáte lehký, zábavný film. Mimochodem film jsem viděl pouze v původním znění a tak nedokáži říct, zda mu český dabing nějak neubral. ()

DooFooS

Tohle mě pobaví prakticky pokaždé! Téměř všechno se dá čekat , ale můj výbuch smíchu je stejně i tak nezadržitelný a stejně spontánní, jako kdybych nikdy podobnou komedii neviděl. ()

Saljack

Už dlouho jsem se takhle nezasmál. Možná, že to bylo tím, že jsem měl něco upito ale přišlo mi to geniální. Žádný přehnaný Ferrellův humor, prostě jenom lehká oddechovka, ale super vtipná. ()