Tři nejlepší přátelé a spolužáci Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn se na prahu třicítky rozhodli zatočit setypem každodenního života a začnou pořádat divoké mejdany. Jenže věci se vymknou kontrole a jejich řádění jim pořádně zkomplikuje život... Co myslíte, že udělá chlap, když chytne dřívější let domů a najde svou dívku v posteli a v pokoji kolem je plno nahých neznámých lidí? Vrátí se na kolej a založí bratrstvo! Dřív než stačíte říct "zápasy v lubrikačním gelu", Frank alias Tank; Mitch a Beanie mají svůj tajný spolek a vyvádějí nekontrolovatelné kousky. Když ale překročí všechny meze, pokusí se děkan university bratrstvo rozpustit. Že je Mitch poněkud konzervativní se ukáže hned v úvodu, kdy se vrátí ze služební cesty a najde svou manželkou Heidi v posteli se dvěma muži. Opustí tedy jejich společný byt a nastěhuje se rozlehlého domu ležícího na hranici pozemků místní vysoké školy, který si na neurčito pronajme. Brzy ho tu navštíví jeho nejlepší přátelé. Frank, který se nedávno oženil s Marisou, ale zjišťuje, že manželství se mu příliš nezamlouvá, a Beanie, který je spokojeně ženatý s Larou a navíc je otcem dvou dětí. Ti oba mají nádherné vzpomínky na dobu studií, zejména Frank který si kdysi "heroickými" výkony v pití vysloužil přezdívku "Frank Tank", a tak přesvědčí Mitche, aby využil nově nabyté svobody a pořádně si užil. Sami mu také iniciativně začnou pomáhat s organizací divokých mejdanů. Jejich řádění ozvučené opravdu silnou aparaturou přivádí jejich bývalého spolužáka a nyní děkana univerzity Gordona Pritcharda k zuřivosti natolik, že se je rozhodne vyštvat. Nemalou měrou jeho vztek přiživuje také nezapomenutá křivda ze střední, kde byl jako třídní šprt častým terčem jejich mučení. Když už se zdá, že mu opravdu podaří Mitche z domu vyštvat, vymyslí trojice fintu, která jim umožní v domě zůstat... (oficiální text distributora)

Ondrish

A po 90 minutách, ktoré som pri tomto filme strávil, bol aj tento film "v trapu". SHIFT+Del a film bol v prdeli. Hoci som presne vo veku ako jeho hlavní hrdinovia, nejako som sa nedokázal s týmito chlapíkmi naladiť na rovnakú frekvenciu a aj keď na pobavenie sa tam pár momentov našlo, nevidím dôvod prečo by som mal tento film vidieť ešte raz. ()

BillyBob

Frat Pack válí. Po tomto filmu jsem se rozhodl, že musím vidět všechny filmy tohoto bratrstva těch nejvtipnějších herců, co jsem ve filmu viděl. A navíc to co dokáže udělat Will Ferrell je neuvěřitelný. ()

Nickkk

Tak jako u většiny podobných filmů musím mít námitky na druhou půli jinak jsem se docela slušně pobavil. Nejlepší postava: Frank Ricard ()

Umělec

No dokoukal jsem to, ale byla to dřina... Typická studentská americká komedie. Nevím, co to jsou Studentské spolky a co dělají. A nepochopil jsem ani zbytek filmu... Humor je hodně nenáročný, tohle zrovna nemusím. Hvězdičku navíc jen a jen za to, že ve filmu zazněla Metallica a Simon a Garfunkel.... 25% ()

Bblondie

Panejo, čekala jsem, že to bude naprostá kravina a vyklubala se z tohoto podivného filmu vtipná komedie, která překračuje hranice trapnosti jen trošku ... hlavním hrdinům to spolu jde a nakonec se zrodí ("překvapivě") i láska ()

MéďaSV

Jedna z mých nejoblíbenějších USA komedií. Nejlepší je tu jednoznačně Will Ferrell-podle mě jeho nejlepší role. Vždycky když se objevil na plátně stálo to za to :-) Jinak je tam i pár slabších míst a trapnějších fórků ale celkově jsem se výborně bavil! ()

pan Spock

Ze začátku jsem byl trochu skeptický. Na téma muži, co se nechtějí smířit s tím, že stárnou a odmítají stereotyp rodinného života, už toho bylo natočeno mnoho. S většími či menšími úspěchy. Ani tady to nevypadalo na bůhvíjak světoborné dílo. Musím ale uznat, že Todd Phillips má podobná témata v paži a poměrně provařený příběh nám nabízí s lehkostí a šarmem. Humor a vtipy jsou všemožného ražení, od těch dobrých až po ty tupé. Nikdy se ale nebudete nudit a to je nejdůležitější. Z hereckého složení vyčnívá samozřejmě Will Ferrell, jehož komediální talent je nezaměnitelný. Takže nakonec u mě převládá spíše spokojenost. ()

Kovy-11

Old school je pro mě srdeční záležitost. Tenhle film mi je tak příbuzný jak někteří členové mé rodiny. :)) Bezednej Frank je skvělej a v podání Willa je úžásný ho sledovat. Moji kamarádi mi říkájí Franku. Nevím čím to je, ale asi tím že se rád napiji a někdy se svléknu na veřejnosti. Takže joggujeme na Campus do tělocvičny. ()

Lucie505

Vydařená komedie, kterou táhnou hlavně Vince Vaughn a Will Ferrel. Spousta komických situací i absurdních hlášek. Pletky Mitche a Nicol nepůsobí moc přeslazeně, což je sympatické. Film nemá téměř žádná prázdná nebo nudná místa. Některé scény jsou přehnané, ale když pak vidíte, jaký finální fórek z toho vznikl, tak tu nevhodnost tvůrcům odpouštíte. ()

pav.jumbo

Ferrell bez konkurence :) po tomhle filmu vyhledávam jeho komedie a těším se na ně, celkově to všem funguje a nezbývá než se chlámat ()

Hektor.Troy

Ja wila ferrela milujem,KAZDY JEHO FILM.robi zo seba totalneho idiota ale ja to proste milujem!pre mnch a je opak reperov a tych INTELIGENTOV co sa na nic nehraju atd... ()

dalia

Celkově průměrná bláznivá komedie. Dobrý nápad a vtipná zápletka, pěkné písničky, film nenudí a některé scény a hlášky pobaví (např. uspávací pistole nebo svatební dar). Na druhou stranu některé scény mi připadaly trapné, takže na 4 hvězdičky to u mne není. Velmi dobrý Luke Wilson a Ellen Pompeo. ()

EricNor

Napoprve nic moc, ale podruhe mi to svele sedlo a porad jsem se tlemil. Phillips ma i lepsi veci, ale celkove nadprumerna komedi. Jeste si doplnim vzdelani o Road trip. ()

Oxytocin

Lze najít momentky, hlášky a také úsměvná gesta, které dohromady vytvoří vtipnou komedii. Odvrácená stránka jsou pak místa, kdy si řeknete, že je to trapné a asi se nepoznalo, kdy je dost. ()

Elanornegra

Nerozumiem tomu, ako je možné, že som tuto šialenost ešte nevidel. Originálne gagy; veľa známych hercov, skvelý humor a krásne ženy. podarena komédia, hlavne v poslednej tretine som sa nasmial… 75% ()