Tři nejlepší přátelé a spolužáci Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn se na prahu třicítky rozhodli zatočit setypem každodenního života a začnou pořádat divoké mejdany. Jenže věci se vymknou kontrole a jejich řádění jim pořádně zkomplikuje život... Co myslíte, že udělá chlap, když chytne dřívější let domů a najde svou dívku v posteli a v pokoji kolem je plno nahých neznámých lidí? Vrátí se na kolej a založí bratrstvo! Dřív než stačíte říct "zápasy v lubrikačním gelu", Frank alias Tank; Mitch a Beanie mají svůj tajný spolek a vyvádějí nekontrolovatelné kousky. Když ale překročí všechny meze, pokusí se děkan university bratrstvo rozpustit. Že je Mitch poněkud konzervativní se ukáže hned v úvodu, kdy se vrátí ze služební cesty a najde svou manželkou Heidi v posteli se dvěma muži. Opustí tedy jejich společný byt a nastěhuje se rozlehlého domu ležícího na hranici pozemků místní vysoké školy, který si na neurčito pronajme. Brzy ho tu navštíví jeho nejlepší přátelé. Frank, který se nedávno oženil s Marisou, ale zjišťuje, že manželství se mu příliš nezamlouvá, a Beanie, který je spokojeně ženatý s Larou a navíc je otcem dvou dětí. Ti oba mají nádherné vzpomínky na dobu studií, zejména Frank který si kdysi "heroickými" výkony v pití vysloužil přezdívku "Frank Tank", a tak přesvědčí Mitche, aby využil nově nabyté svobody a pořádně si užil. Sami mu také iniciativně začnou pomáhat s organizací divokých mejdanů. Jejich řádění ozvučené opravdu silnou aparaturou přivádí jejich bývalého spolužáka a nyní děkana univerzity Gordona Pritcharda k zuřivosti natolik, že se je rozhodne vyštvat. Nemalou měrou jeho vztek přiživuje také nezapomenutá křivda ze střední, kde byl jako třídní šprt častým terčem jejich mučení. Když už se zdá, že mu opravdu podaří Mitche z domu vyštvat, vymyslí trojice fintu, která jim umožní v domě zůstat... (oficiální text distributora)

Zajija

Spojení Luke Wilsona, Willa Ferrella a Vince Vaughna se zde ukázalo jako skvělá volba. Navíc humor Willa Ferrella je prostě výborný a když třeba vyběhl opilý jen tak v noci, aby se proběhl, to vás prostě donutí k smíchu. Navíc, když při svém počínání potká svou manželku, která má plné auto svých kamarádek. Za skvělou zábavu ***. ()

Freemantle

Velice příjemná odpočinková komedie nejen pro chlapy, kteří jsou už v, případně se chystají skočit do chomoutu. V necelé hodině a půl se skrývá několik opravdu skvostných a nezapomenutelných momentů, při nichž je člověk chtě nechtě donucen se řezat na plné kolo. Je to přeci jen ze života... Vince Vaughn je komediant, který umí hrát a je mi velmi sympatický. Je sice pravda, že u některých žen by tento snímek nemusel bodovat, nicméně pro mě si zaslouží plný počet. ()

Alojs

Na Nově dávají dobré filmy jen výjimečně. Ať už se jedná o nejlukrativnější čas, nebo o ten pozdní. Mládí v trapu jsem se zúčastnil jaksi náhodně. Byl jsem však mile překvapen. Tenhle snímek mi pěkně roztáhl držku. Příjemné postavy, ulítlé skopičiny, nejeden náznak záchvatu bránice :) Nejlepší film Todda Phillipse (a možná jen zatím - chystám se na toliko vyzdvihovanou Pařbu ve Vegas). ()

_aandyy_

Tohle není tak úplně trapná a nezábavná komedie. Will Ferrell, skoro jako vždy, hraje extrémního pošuka a blbouna(což zrovna nepovažuju za úžasné herectví), ale v tomhle filmu to sedlo jako pr... na hrnec. A k tomu se mi hlavně líbí, jak hraje Vince Vaughn... Luke Wilson umí, ale nepovažuji jej za přílišnou elitu. Tihle tři, to je prostě trojka k nezaplacení a když se ke všemu přidá krátké vystoupeníčko Snoop Dogga, je o důvod víc podívat se na to znova :) ()

freyinec

No, na to, že nemám rád Ferrella to ještě vcelku šlo, některé hlášky byly vcelku povedené, některé méně. Ale víc než 3* po mě nechtějte. ()

Helmík27

Samozřejmě hrozná bláznivost, nicméně jakmile je Frank the Tank, Godfather nebo a především Beanie na scéně je těžké se nesmát. Především Will Ferrell a Vince se narodili pro tenhle žánr a my můžeme být jenom rádi. Velké plus taky pro režii Todda Phillipse, pokud se bavíme o vtipnosti scén, a pro hudbu. Škoda ztvárnění deana, takhle trapná postava by se hodila tak leda do policejní akademie nebo něčeho podobného. Stejně tak škoda některých místy možná nedotáhnutých "dějových zvratů", ale co, stejně se na to díváme především kvůli výše zmíněné trojce (a Elishe :) ). 80% ()

Doomer

Tak já cca před 15lety četl stejnojmenou knihu takže na mě, zvlášt u vtipných scén, padla nostalgie. Docela škoda jak je to hrozně zkrácené zvláště období kdy se vydává za holku trvá cca 4minuty, možná mohli natočit vždy podle jedné knihy jeden film. ()

Bezda22

Příjemná sranda, která jednou za čas baví. Ale chybí tady taková ta nějaká věc, kvůli který by stálo za to, se k filmu vracet častěji. Ale fórky jsou dobře umístěný a maj takovej přirozenej spád bez nějaký nucenosti... 65% ()

LukeSharp

No dobré to bylo.Ale když někde hrají Ferrell a Vaughn tak se asi nic jiného čekat nedá.Parádní humor,komické situace prostě základ kvalitní komedie.A tahle kvalitní byla ()

dreamflyer

Prijemna blazniva komedie..Neveril bych,ze tuhle kombinaci slov pouziju a nevim jestli to bylo jen naladou,ale u tyhle pitominy jsem se naramne bavil a dostkrat se i od srdce zasmal. Hlavni trojka je vazne k sezrani:D. ()

curfew77

Samotná zápletka je sice idiotská, ale zato scénář skýtá obrovské množství situačních gagů i verbálních fórků, z nichž vybrat jeden je skoro nemožné. Herecky excelují hlavně dvě osvědčené tváře z Frat Packu, nezapomenutelný "Frank The Tank" (alias Bezednej Frank) Willa Ferrella a jako obvykle dokonale nad věcí jsoucí Vince Vaughn. Luke Wilson je sice oproti suverénnímu hereckému projevu bráchy Owena o dost civilnější, ale neurazí, a dámy Pompeo a Cuthbert jsou miloučké. Pro tenhle film mám velkou slabost... a z okolí dobře vím, že nejsem sám. Jen ten konec už Toddu Phillipsovi trochu ujíždí, zkrátka, Nesvatbovi to přece jen nejsou. Přesto 80 %. ()

nula87

Přiznám se, že jsem to čekal horší. Čímž nechci rozhodně říct, že by to bylo dobré. Ale místy jsem se zasmál, většinou to nebylo ani moc trapné. Vypněte mozek, nepřemýšlejte a zkuste se nechat bavit. Možná to půjde. Slabších 50% ()

dol2004

V půjčovně jsem kolem toho chodil asi 3 roky. Pak jsem neměl co dělat a tohle dílko si půjčil domů. Nemám co tomu vytknout, perfektně jsem se bavil už od začátku bez dlouhých prologů. A za Metallicu - Master of Puppets hvezda navíc. ()