Epizody(13)

Mr. Robot přichází se svou dlouho očekávanou čtvrtou řadou, v níž tento kritikou uznávaný seriál, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, spěje ke strhujícímu závěru. Rami Malek se vrací ve své hvězdné roli Elliota Aldersona, inženýra kybernetické bezpečnosti, který společně s hackerskou organizací fsociety a tajemným Mr. Robotem (Christian Slater) zažehne celosvětovou revoluci. Závěrečná řada bezprostředně navazuje na události po zvrácení Devátého května, nechvalně proslulého hackerského útoku, který byl zaměřen na nadnárodní společnost Evil Corp s cílem vymazat světový dluh. Nyní, když ekonomika opět vzkvétá, Elliot a Mr. Robot spojí své síly, aby odstranili ty nejbohatší z bohatých a zachránili svět před vlivnou skupinou lidí ovládajících naše životy. (HBO Europe)

Trailer 1

Streeper

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

A tím končí jedna dlouhá éra o hackerovi. Velice chytře a originálně zakončené. Myslela jsem si, že to dopadne, tak jak to dopadlo. Už trochu dávali náznaky u několika dílů, ale vše se vysvětlilo až v těch posledních. Pamatuju si na to překvapení, které se objevilo o Mr.Robotovi, pak když byla obsazená Grace Gummer, která tomu dodala šťávu a samozřejmě Whiterose. Nejhorší série za mě byla ta druhá, která mě docela nudila, ale zbytek je skvělý. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No ja mám dojem, že nás na záver čakala tá najlepšia sezóna. Esmail si materiál dokonale ohmatal a je cítiť, že mal od začiatku jasne vytýčený smer, takže mohol v záverečnej sérii viackrát zmeniť atmosféru, ladenie a žáner bez toho, aby mal problém vrátiť sa kedykoľvek naspäť k jadru veci. To isté platí aj o hercoch, tí sa dokonale so svojimi postavami zžili a je super, že sa celé vyvrcholenie obišlo bez prehnaného pátosu a prázdnych rečí. ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chytré a kompaktní. Poslední řada pana Robota zavedla až k vítězné lajně, ale za cenu těch nejvyšších obětí. Esmail v precizních kamerových záběrech prezentuje psychologickou dekonstrukci Eliota Aldersona a na to jak moc cituje popkulturu dokáže být neuvěřitelně originální. Zvraty a hry s divákem zvládá s přehledem. Nejsilnější ovšem zůstává v dialozích o lidskosti a konci toho dobrého v nás. Překvapením je závěrečný dvojdíl, který otřese vším co bylo do té doby odprezentováno. Příběh o hlasech v hlavě. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

(Hodnoceno jako celek) ____ "Hello, Elliot." Aneb ten nejchutnější recept na to, jak rozpoutat emocionální katatonické tornádo... Jedna z nejpůsobivějších implementací narativní pragmatiky nespolehlivého vypravěče v historii seriálového média - nedokážu si totiž vybavit seriál, který je bezproblémově schopný vás tak efektivně dlouhodobě tahat za nos - a i přese všechny abstraktně mysteriózní výjevy a nakažlivé melancholické paranoie dokáže zachovat sebejistou smysluplnost a charakteristickou emocionální hodnotu. Seriálové zjevení, které nikdy nezavítá do klišé sféry a v neposlední řadě nabízí stigmaticky senzitivní zážitek v komplexně dominantní sofistikované hře o verifikaci pochybnosti světové nadvlády a převaze asociální teze společenských úsudků - navíc vizuálně a kompozičně nesmírně jímavé a řemeslně dokonale bravurní. Excelentní Rami Malek v ústřední roli notoricky anti-extrovertního nihilistického hackera Elliota se právem zapsal do análů nejikoničtějších seriálových hrdinů - totéž platí pro sekundujícího Christiana Slatera který se fantasticky zhostil temperamentu sugestivního mentora pana Robota. Projekt, který se může statně pyšnit jedním z nejimpozantnějších seriálových zakončení v dějinách a také adrenalinově a satisfakčně vypjatými epizodami, o nichž se bude přednášet na katedrách scenáristiky ve všech filmových školách. Geniální psychologický majstrštyk Sama Esmaila, který jednoduše nemá obdoby a rovněž jeden z nejlepších předběžných dárků, co jsem kdy dostal k Vánocům. Budiž toto úchvatné dílo opěvováno do konce všech konců... Jedním slovem neskutečné - jeden z nejintenzivnějších seriálových zážitků, co byl kdy v historii kinematografie nabídnut. Doživotní láska, nad níž nikdy nezanevřu. Goodbye, old friend. Nikdy nezapomenem! 💗 100% ()

DaViD´82

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dōmo arigatō, Mr. Roboto. Věřím Esmailově vyjádřením, že měl průběh i závěr promyšlen od úvodní scény první epizody (ostatně struktura a výstavba tomu plně odpovídá; a i se to zuby nehty drží "průběhu" toho songu). Jenže mu to věřím pouze v Ellitově a Darlinině linii. Nikoli ve fsociety hackerské rovině. V té se nejednou zahnal do kouta, dal některým postavám příliš velkou roli a pak na ně zapomněl a... No, řekněme, že v ní byl nejeden přešlap. Nikoli však ve finální sezóně. V té vše funguje jak má. Mr. Robot díky triu Esmail-Campbell-Quayle vždy vypadal i zněl nezaměnitelně a k světu. Čtvrtá řada to posouvá ještě o notný kus dále; každá scéna je audio-vizuální lahůdka plná originálního záběrování, netradičních úhlů a nezaměnitelných kamerových jízd. Světlo, kompozice, (a)symetrie, mizanscéna; pokud jsou vám tyto složky blízké a umíte je ocenit, tak stěží najít jiný projekt s natolik svébytným kabátkem. Který navíc slouží obsahu. Oslavovat dokonalost závěrečné řady by se dalo dlouho, ale v podstatě ji lze shrnout tím, že i papírově ryze gimmick epizoda "natočíme heist díl, který bude beze slov" je ve výsledku nervy-drásající a natolik strhující, že i když o tom gimmicku víte, tak vám při sledování vůbec nepřijde na mysl. Všechna čest. Popravdě suverénnost obsahu, charakterového vývoje i formy závěrečné řady je až nebývalá, plná jednoho památného momentu/dílu za druhým. I přesto všechno s ní jeden nemalý problém mám. Celý seriál byly linie "hackujeme pro lepší zítřky/řešíme Elliotovy vnitřní démony" v zásadě vyvážené, jdoucí vesměs ruku v ruce. Někdy více někdy méně, ale pospolu. Ve finále tomu však tak není. Nejprve se v duu epizod vyřeší (sakra uspokojivě) hackovací linie, která je však zcela odproštěna od stěžejní osobní. A poté se to tři epizody věnuje pouze té osobní. A právě v té je problém. Dvě a půl epizody se to věnuje budování "jakože něčeho", ovšem je vám jasné, že Esmail je příliš sofistikovaný auteur, než aby si svůj opus magnum něčím takovým pohnojil. Buduje tedy zbytečně na zelené louce výstavbu pro twist, na který mu nikdo neskočí. Něco jiného je finální díl, kdy se to konečně dostane k jádru pudla Elliota. Tam už tomu opět není co vytýkat, je to totiž dostatečně konkrétní, aby vám to při následných projekcích změnilo pohled na celý seriál, ale i ambivalentní, aby zůstal prostor pro interpretace a emotivní, když se prokáže, že navzdory všem těm technologiím a velkým ideám, to vždy byla hlavně a především hluboce osobní charakterová odysea. ()

• Původně měla mít čtvrtá série jen osm dílů, ale stanice USA Network se nakonec rozhodla, že počet změní na 12 o stejné délce jako u předešlých dílů. [Zdroj: kinobox.cz] (CrypzzXD)
  • Mac Quayle, skladatel celého seriálu, si zahrál menší epizodní roli – pouličního hudebníka na klávesách na nádraží. (Leopard105)