Reklama

Reklama

Mr. Robot - Série 4

(série)
Trailer 1
USA, 2019, 10 h 43 min (Minutáž: 44–61 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Režie:

Sam Esmail

Kamera:

Tod Campbell

Hudba:

Mac Quayle

Hrají:

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Ashlie Atkinson, Jake Busey, Liz Larsen, Dasha Nekrasova, Robert Myers, Sam Esmail (více)
(další profese)

Epizody(13)

Obsahy(1)

Mr. Robot přichází se svou dlouho očekávanou čtvrtou řadou, v níž tento kritikou uznávaný seriál, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, spěje ke strhujícímu závěru. Rami Malek se vrací ve své hvězdné roli Elliota Aldersona, inženýra kybernetické bezpečnosti, který společně s hackerskou organizací fsociety a tajemným Mr. Robotem (Christian Slater) zažehne celosvětovou revoluci. Závěrečná řada bezprostředně navazuje na události po zvrácení Devátého května, nechvalně proslulého hackerského útoku, který byl zaměřen na nadnárodní společnost Evil Corp s cílem vymazat světový dluh. Nyní, když ekonomika opět vzkvétá, Elliot a Mr. Robot spojí své síly, aby odstranili ty nejbohatší z bohatých a zachránili svět před vlivnou skupinou lidí ovládajících naše životy. (HBO Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (30)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Dōmo arigatō, Mr. Roboto. Věřím Esmailově vyjádřením, že měl průběh i závěr promyšlen od úvodní scény první epizody (ostatně struktura a výstavba tomu plně odpovídá; a i se to zuby nehty drží "průběhu" toho songu). Jenže mu to věřím pouze v Ellitově a Darlinině linii. Nikoli ve fsociety hackerské rovině. V té se nejednou zahnal do kouta, dal některým postavám příliš velkou roli a pak na ně zapomněl a... No, řekněme, že v ní byl nejeden přešlap. Nikoli však ve finální sezóně. V té vše funguje jak má. Mr. Robot díky triu Esmail-Campbell-Quayle vždy vypadal i zněl nezaměnitelně a k světu. Čtvrtá řada to posouvá ještě o notný kus dále; každá scéna je audio-vizuální lahůdka plná originálního záběrování, netradičních úhlů a nezaměnitelných kamerových jízd. Světlo, kompozice, (a)symetrie, mizanscéna; pokud jsou vám tyto složky blízké a umíte je ocenit, tak stěží najít jiný projekt s natolik svébytným kabátkem. Který navíc slouží obsahu. Oslavovat dokonalost závěrečné řady by se dalo dlouho, ale v podstatě ji lze shrnout tím, že i papírově ryze gimmick epizoda "natočíme heist díl, který bude beze slov" je ve výsledku nervy-drásající a natolik strhující, že i když o tom gimmicku víte, tak vám při sledování vůbec nepřijde na mysl. Všechna čest. Popravdě suverénnost obsahu, charakterového vývoje i formy závěrečné řady je až nebývalá, plná jednoho památného momentu/dílu za druhým. I přesto všechno s ní jeden nemalý problém mám. Celý seriál byly linie "hackujeme pro lepší zítřky/řešíme Elliotovy vnitřní démony" v zásadě vyvážené, jdoucí vesměs ruku v ruce. Někdy více někdy méně, ale pospolu. Ve finále tomu však tak není. Nejprve se v duu epizod vyřeší (sakra uspokojivě) hackovací linie, která je však zcela odproštěna od stěžejní osobní. A poté se to tři epizody věnuje pouze té osobní. A právě v té je problém. Dvě a půl epizody se to věnuje budování "jakože něčeho", ovšem je vám jasné, že Esmail je příliš sofistikovaný auteur, než aby si svůj opus magnum něčím takovým pohnojil. Buduje tedy zbytečně na zelené louce výstavbu pro twist, na který mu nikdo neskočí. Něco jiného je finální díl, kdy se to konečně dostane k jádru pudla Elliota. Tam už tomu opět není co vytýkat, je to totiž dostatečně konkrétní, aby vám to při následných projekcích změnilo pohled na celý seriál, ale i ambivalentní, aby zůstal prostor pro interpretace a emotivní, když se prokáže, že navzdory všem těm technologiím a velkým ideám, to vždy byla hlavně a především hluboce osobní charakterová odysea. ()

TheDarKnig 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOILER Hello friend. God, that's always been lame, hasn't it? Sorry I never came up with a better name for you. And again, I don't even have a name. Just a guy trying to play God without permission. This whole time, I thought changing the world was something you did. An act you perform, something you fought for. I don't know if that's true anymore. What if changing the world was just about being here, by showing up no matter how many times we get told we don't belong, by staying true even when we're shamed into being false, by believing in ourselves even when we're told we're too different. And if we all held on to that, if we refuse to budge and fall in line, if we stood our ground for long enough, just maybe... the world can't help but change around us. Even though we'll be gone, it's like Mr. Robot said. We'll always be a part of Elliot Alderson. And we'll be the best part, because we're the part that always showed up. We're the part that stayed. We're the part that changed him. And who wouldn't be proud of that? ()

Reklama

Oralfabet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Lepší zakončení bych si pro tenhle seriál jen těžko dokázal představit. Všechny elementy, které se mi nejvíc líbily na předchozích sériích jsou tu přítomny a umocněny, zároveň ale Esmail opět převrací vše, co jsme doposud věděli na hlavu, a sype z rukávu jeden zvrat za druhým, aniž by to kdy začalo působit příliš překombinovaně a nuceně. Neříkám, že mi na konci všechny dějové součástky dokonale zapadly do sebe, a že všechny otázky byly zcela uspokojivě zodpovězeny... ale vlastně skoro jo. A hlavní, je, že po emocionální stránce vše fungovalo, jak dobře promazaný stroj. Na konci šlo totiž především o příběh jednoho nesmírně emocionálně poškozeného člověka, snažícího se vyrovnat se se svými traumaty, a mě fakt těší, že na to Esmail nezapomněl. Poslední série Mr. Robota je strhující, devastující, místy až nečekaně temná, ale v závěru dokonale uspokojivá a plná naděje. Tohle ve mě bude rezonovat ještě dlouho. 10/10 ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No ja mám dojem, že nás na záver čakala tá najlepšia sezóna. Esmail si materiál dokonale ohmatal a je cítiť, že mal od začiatku jasne vytýčený smer, takže mohol v záverečnej sérii viackrát zmeniť atmosféru, ladenie a žáner bez toho, aby mal problém vrátiť sa kedykoľvek naspäť k jadru veci. To isté platí aj o hercoch, tí sa dokonale so svojimi postavami zžili a je super, že sa celé vyvrcholenie obišlo bez prehnaného pátosu a prázdnych rečí. ()

Kelly2502 

všechny recenze uživatele

Často si pri pozeraní filmov/seriálov hovorím, aké by to bolo vyrovnať sa jedného dňa umelcom, ktorých obdivujem. Pravda je však taká, že 80% kontentu, ktorý v dnešnej dobe vychádza ničím nevyniká a väčšinu z toho, čo denno-denne sledujeme v kine, alebo na obrazovkách by dokázal s peniazmi a tímom natočiť každý, kto sa remeslu venuje. Ako raz povedal Carpenter: "Každý chce natočiť skvelý film, nikto do toho nejde aby natočil niečo priemerné. Pravda je však taká, že väčšina filmov je priemerná až podpriemerná a len z času na čas sa objaví niečo, čo zarezonuje."_______ Len veľmi zriedkavo máme možnosť vidieť film/seriál, ktorý by v sebe ukrýval niečo viac, u ktorého človek musí premýšľať a nie len nad samotným poslaním filmu, ale aj nad hlbšími otázkami, na ktoré v živote často nedokážeme nájsť odpoveď. Presne takýmto seriálom je Mr. Robot. Sam Esmail musel podpísať zmluvu s diablom, pretože to, čo predvádzala 4. séria, akú kvalitu a štýlistické a naračné orgie dokázala servírovať týždeň čo týždeň, to sa len tak nevidí. Presne preto milujem príbehy. Pretože raz za čas sa objaví niečo, čoho kultúrny dopad bude väčší, než si v tejto chvíli dokážeme predstaviť. Verím tomu, že na rok 2019 sa nebude spomínať ako na rok v ktorom Disney zruinovalo Star Wars, ale ako na rok, v ktorom skončil jeden z najlepších seriálov v histórii televízie. ()

Galerie (101)

Zajímavosti (7)

  • V celé epizodě jsou pouze dvě mluvené věty. (Arigato)
  • Celý díl se odehrává 25. prosince 2015 v časovém rozmezí 7:22 až 12:37. (Arigato)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD se tradičně svěřují s osobními topkami 3 filmů (a seriálů), uvedenými v našich končinách (nebo kdekoliv jinde) v uplynulém roce, a od letoška jejich řady rozšiřují taky… (více)

Reklama

Reklama