Mr. Robot - Série 4

(série)
USA, 2019, 10 h 43 min (Minutáž: 44–61 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Režie:

Sam Esmail

Kamera:

Tod Campbell

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Ashlie Atkinson, Jake Busey, Liz Larsen, Dasha Nekrasova, Robert Myers, Sam Esmail (více)

Epizody(13)

Mr. Robot přichází se svou dlouho očekávanou čtvrtou řadou, v níž tento kritikou uznávaný seriál, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, spěje ke strhujícímu závěru. Rami Malek se vrací ve své hvězdné roli Elliota Aldersona, inženýra kybernetické bezpečnosti, který společně s hackerskou organizací fsociety a tajemným Mr. Robotem (Christian Slater) zažehne celosvětovou revoluci. Závěrečná řada bezprostředně navazuje na události po zvrácení Devátého května, nechvalně proslulého hackerského útoku, který byl zaměřen na nadnárodní společnost Evil Corp s cílem vymazat světový dluh. Nyní, když ekonomika opět vzkvétá, Elliot a Mr. Robot spojí své síly, aby odstranili ty nejbohatší z bohatých a zachránili svět před vlivnou skupinou lidí ovládajících naše životy. (HBO Europe)

Likan7

Uznávám, že závěrečná série je s přehledem nejlepší, a pro obyčejného diváka nejstravitelnější. Je často emotivní a každopádně parádně zahraný. Celkový dojem ze seriálu se tím trochu napraví, ale i tak je to pro mě celkově zklamání. ()

xzajox

Opäť jemné sklamanie. Ak by som mal hodnotiť prvých 9-10 častí, štyri hviezdy by som dal hneď. 40X séria sa podarila. V tempe prvej aj tretej série tu bol spoločný nepriateľ / cieľ / poslanie a drobné kroky k finišu. Už tam však bolo citiť, ako keby len naťahovali stopáž. Vlečúce sa rozhovory, kopec citových naťahovačiek... no ale ok. Ak by séria skončila časťou 410, všetko by bolo fajn. Ale nie, oni tam museli ešte pridať ďalšie tri, ktoré (nebudem spoilovať), skrátka celé to domotali, plus snaha o naťahovanie času už mi značne začala vadiť. Posledných 15 minút za tým dalo pochopiteľnú a uveriteľnú bodku, no pocitu, že bola zbytočná už sa nezbavím. Škoda. 67% - 3* ()

bonovox

Dokonalá bodka za MR Robotom. Precízne zakončenie pribehu Elliota, krásna kamera, hudba, herci ale hlavne dokonale zvládnutý scenar s réžiou Sama Esmaila. Jeden z top seriálovou poslednej dekády. ()

BranuliQ

Na úvod musím povedať, že nie je u mňa žiadnym zvykom písať samostatne recenzie k sériám jednotlivých seriálov. Už to, že som ju predsa len napísal značí, že sa jedná o niečo výnimočné. A je tomu naozaj tak. Od skončenia môjho obľúbeného Breaking Bad ubehol už naozaj dlhý čas a ja som stále čakal na to, že sa mi aspoň ešte raz naskytne podobne dokonalé zavŕšenie, a je jedno, ktorého televízneho seriálu. Po sklamaní z finálovej série Hier o tróny som už ale prestal dúfať, keďže sa mi práve tam ten epický finiš núkal najviac. No a potom, ako z jasného neba, príde Esmail, ktorý už minulou sériou svoj "opus magnum" vystrelil na popredné priečky mojej TOP10tky a nielenže sa vyrovnal excelentnej tretej sérii, on 4. sériou prebil všetko, čo som doteraz vo svojom živote v televízii videl (a koľko som tých seriálov už za svoj život zhliadol, ani radšej nevravím). Nádherné, dojemné, dychvyrážajúce, napínavé až do morku kostí a hlavne šokujúce zavŕšenie, ktoré mnou hlboko otriaslo a navždy ma ovplyvnilo. Breaking Bad tak po rokoch stráca v mojich očiach prvenstvo a prenecháva pomyselnú štafetu Esmailovmu majstrovskému dielu, ktoré bolo tak dokonalým scenáristickým orgazmom, až mám pocit, že toto už naozaj nikto neprebije. Už prešlo niekoľko dní a ja som stále v neuveriteľnej eufórii a ten blažený pocit vo mne neutíchajúco rezonuje stále s rovnakou intenzitou. To postupné odhaľovanie príbehu Elliota Aldersona sa za tie roky stalo jednou z najlepšie napísaných mozáik v histórii televíznej tvorby. No a posledný dvojdiel je niečo tak nádherné, až sa to nedá vyjadriť bežnými slovami. Sam Esmail, si neuveriteľný génius a zmôžem sa len na prosté "ďakujem"! A to, že si mal tento koniec premyslený už od samého začiatku a poukazoval si na záver seriálu prakticky od prvej scény len podtrhuje tvoju genialitu. Ešte raz, ĎAKUJEM! ()

Patrick777

Hello, Friend. Neočakávateľné, ale je to tak, Mr.Robot naozaj neskončil smutne ani tragicky. Čo sa však naplnilo, je geniálnosť, mindfuckovitosť a hlavne nezabudnuteľnosť príbehu Elliota (teda nie Elliota). Kľačím pred genialitou Sama Esmaila a ďakujem. Hello, Elliot. ()

KingMayk

Spojlery...   Koniec štvrtej série a teda celého seriálu "Mr. Robot" sa zameriava na niekoľko kľúčových momentov: 1. Elliotova identita a jeho vzťah s Mr. Robotom: Cez celú sériu sme svedkami Elliotovho boja s jeho alter egom Mr. Robotom, ktorý je jeho ochranným mechanizmom a predstavuje jeho otcovu osobnosť. V tejto sérii Elliot napokon dospeje k pochopeniu, že Mr. Robot bol vždy časťou jeho vlastnej psychiky, ktorá ho chránila a pomáhala mu zvládať traumy z detstva. 2. Elliotovo skutočné ja a jeho rodina: Zistíme, že postava, ktorú sme poznali ako Elliota, je v skutočnosti ďalšia z jeho osobností – "The Mastermind", ktorú Elliot nevedomky vytvoril, aby mohol zrealizovať svoje plány na zbavenie sa korporátnych tyranov a vytvorenie lepšieho sveta. Skutočný Elliot bol po väčšinu seriálu uväznený vo vnútornej "fantázii", kde sa jeho život zdal byť normálny. "The Mastermind" musí napokon povoliť, aby sa skutočný Elliot vrátil a prevzal kontrolu nad svojím životom po tom, čo "hry" boli ukončené. 3. Rozuzlenie a uzdravenie: Koniec seriálu nás privádza k emocionálne náročnému uvedomeniu si "The Mastermind" a Mr. Robota, že musia umožniť skutočnému Elliotovi prebudiť sa a žiť plnohodnotný život. V poslednej scéne vidíme, ako skutočný Elliot preberá kontrolu, čo naznačuje nový začiatok pre neho. Vidíme tiež jeho priateľku Darlene, ktorá ho prijíma, čím sa série uzatvára na pozitívnom, hoci neistom tóne, čo naznačuje, že skutočný Elliot sa môže konečne vyrovnať so svojimi démonmi a začať znovu.     Tento koniec podčiarkuje hlavnú tému seriálu o hľadaní pravdy a osobnej identity, pričom zároveň poskytuje nadýchanie po intenzívnom psychologickom a spoločenskom boji. Celkové posolstvo je, že i napriek tmám, ktorými musíme prejsť, je možné nájsť uzdravenie a nádej. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů