Reklama

Reklama

Obsahy(1)

I přísný a nepříliš oblíbený učitel může u svých žáků dosáhnout mimořádné obliby. Když si jejich oblíbený učitel zlomí nohu těsně před chystanou cyklistickou výpravou, nahradí ho právě onen přísný kolega. Jeho nedobrovolní svěřenci sice zprvu nehoří nadšením, ale nakonec se přesvědčí, že není dobré člověka okamžitě zavrhovat jen proto, že si s ním zprvu nerozumíme... Jednoznačné výchovné tendence prý lze vysvětlit účelem filmu: vznikal na počest Pionýrské organizace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (57)

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Chápu, že v 70. letech se to mládeži muselo líbit. Příběh kluků kamarádů, podbarvených letní atmosférou a zpěvěm Václava Neckáře už dnes nikoho neosloví, ale jako vzpomínka na dobu dávno minulou s jejím vykreslením funguje a řadím ji po bok filmů Třetí skoba pro kocoura či Kopretiny pro zámeckou paní. ()

ArthasKarfa 

všechny recenze uživatele

Nenechte se zmást možná trochu nepěknými fotkami z filmu, celý film je krásný, milé písničky a hezký příběh ve kterém se děti podívají do krásných Vysokých Tater a zažijí pravé prázdninové dobrodružství za asistence zprvu možná trochu nepřístupného vedoucího, ale později v něm najdou pravého kamaráda a velitele, aby se z léta stal opravdu nejkrásnější čas v roce a zanechal v nich pocit veselosti, her, sluníčka a trochu lumpáren a osamostatnění od jinak svazujícího systému školních lavic. ()

Reklama

topi80 

všechny recenze uživatele

Tento pohodový film se mi moc líbil, a to jsem si ho pustil až teď, kdy už mám po čtyřicítce. Patří do kategorie těch zábavných filmů pro děti a mládež, jaké se dnes netočí. Protože by to nikdo ani neuměl. K žánru se asi nejvíc blíží filmy typu Snowboarďáci, ale ve srovnání s tímto ptačím letem dostávají hned několik drtivých KO. Vezměme si, kolik vtipných situací a nahláškovaných dialogů přinesla ta linie se třemi rebely jedoucími po vlastní ose. Zatímco současný film by se v každé situaci, která přinesla pobavení, nekonečně vrtal, tady se každý gag rychle uzavřel a jelo se dál. Linie výletníků se starým učitelem zaváněla výchovným působením, ale ve srovnání se současnými filmy povinně chrlícími hyperkorektní poučky to bylo naprosto v pohodě. Včerně rozuzlení POZOR SPOILER, kdy žáci ocenili kvality svého učitele ve chvíli, kdy viděli, jakou úctu k němu chovají jeho dávní žáci ze Slovenska, z nichž jeden už je předseda JZD ve středním věku atd. Moc milý film. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Lehce úsměvná pohodovka v krásné slovenské krajině. 1) Pionýrský život je šťastný a spokojený, konflikty, pokud vzniknou, jsou řešeny decentně a všechno je prozářeno sluncem a pohodou. Ach jo, kde jsou ty doby. Snad jen konec je výchovnou křečí, ale fakt jen lehkou._____ 2) Atraktivitu filmu zvyšuje spousta pěkných kluků. Především je tu trojice odpadlíků: 16letý výborný Michal Dymek (sportovec Tonda Navrátil), 16letý Ivan Vorlíček (Břéťa) a 15letý František Srb (Matylda v roztrhaném tričku s předkusem)._____ 3) Z hlavního peletonu jmenujme 16letého Gustava Bubníka (žárlivý Olda Kořínek), Tomáše Dolínka (šprt Miklík) nezjištěného věku a pěkně je doplňuje 17letý Pavol Topoľský (slovenský brigádník bača Ondra)._____ 4) Dočetl jsem se, že v roličce žáka tu debutoval 16letý Ondřej Vetchý, ale nevšiml jsem si ho. ()

Siegmund 

všechny recenze uživatele

O existenci tohoto filmu jsem neměl ani tušení. Našel jsem ho až na ČSFD, když jsem se díval, v kterých filmech hrál Michal Dymek. Tento film se mi zdál takový průměrný až pohodový. Není v něm sice nic, co by mi vadilo, ale také jsem zde nenašel nic takového, abych se k tomuto filmu častěji vracel. Lehounce nadprůměrný a docela reálný děj, standardní herecké výkony. Ale je něco, v čem tento film vynikal a za co bych ho chtěl moc pochválit. Bylo velmi milé poslouchat, jak se Češi i Slováci (včetně dětí) perfektně domluví. Dnes už by s domluvou byly větší problémy. Hlavně u českých dětí. (Čtvrtek 08.04.2010) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Námětem snímku je jediná realizovaná filmová povídka odborného učitele Josefa Tenglera. (Gwaihir)
  • Začátek filmu byl natáčený na Kladně, zbytek filmu na Slovensku, konkrétně v Ružomberku, Bojniciach a Banskej Bystrici. Ve filmu se také objevily obce jako Horná Poruba, Zvolen a Zvolenský hrad, Kráľova Lehota, Trenčín, Šutovce, Liptovský Michal, Podbiel, Liptovská Ondrašová, Liptovská osada, Vlkolínec, Ludrová, Partizánska Ľupča, Demänovská dolina, Horná Lehota a Kováčová. Natáčelo se také na Berounce u lomu Alkabar. (Cucina_Rc)
  • Filmový debut Radky Stupkové. (M.B)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno