Mladý architekt na stopě vraždícího maniaka... Během večera, který ambiciózní architekt Terry Lambert tráví s manželkou svého šéfa Sylvií Wentworthovou, se stane něco značně neobvyklého. Jeho milenka spatří z okna neznámého muže právě v okamžiku, kdy se pokouší zabít na ulici dívku. Útočník však Sylvii zahlédne a rychle zmizí z místa činu. Druhý den přinesou noviny zprávu o vraždě mladé ženy. Ve snaze přispět k dopadení vraha, Terry nabídne galantně Sylvii, že na policii bude svědčit místo ní. Když pak má identifikovat neznámého muže, stává se Terry podezřelým, a také se ocitá v smrtelném nebezpečí… Film vznikl podle románu Anne Holdenové "Svědkové". Režisér Curtis Hanson vzdal tímto snímkem hold dílu filmového klasika – režiséra Alfreda Hitchcocka Okno do dvora. Představitel hlavní role Steve Guttenberg (24. 8. 1958) začínal na divadle, filmovou popularitu mu přinesla úspěšná komedie Policejní akademie. (Česká televize)

aLPaC

Inspirace Hitchcockem je samozřejmě patrná už z názvu. Jedná se o výborný thriller z 80. let s příjemným hereckým obsazením, zajímavou zápletkou a nechutným lumpem. ()

Garch

Nápad s náhradním svědkem je výborný. Snažili se o Hitchcocka: schodiště, stíny, úhly kamery... Ale, když dva dělají totéž..., Možná proto se mi to moc nelíbilo. Kamera, dialogy a obsazení hlavních rolí jsou takový průměr. Zločinec a oběť mi pasují víc. ()

crozet

Příběhu vládne a rytmus udává prekérnost manželské nevěry; krimi zápletka slouží jen jako pole, na němž se zobrazují strasti z jejího postupného prozrazení. Poměrně solidní úroveň poněkud zesměšnila pasáž z baru, kde (jinak přitažlivá) Elizabeth McGovern sehrává roli návnady. Tato scéna je koncentrátem triumfu a tragiky filmu 80. let - souběh nápaditosti, celkem ocenitelného humoru a dynamiky vs. vpravdě odpudivé vizuální formy, tolik charakteristické pro tuto dekádu jako takovou. Charismatická Isabell Huppert tentokrát v roli pěkné mrchy. ()

RomanHyde

Naprosto nenápadný, přesto skvělý krimi thriller, který vtáhne diváka do děje velmi brzy a do konce nepustí. Napětí střídá očekávání, co se zase hlavnímu hrdinovi vymkne z rukou a ve finále se tak stává ze svědka obžalovaným. Parádní prácička režiséra Hansona a velmi příjemní a neokoukaní herci, na které se hezky dívá. Film na mne působí lehce komorním a úsporným dojmem, což však rozhodně nepovažuji za mínus, jelikož samotný děj a atmosféra je parádní! ()

thunnus

Když jsem se na tenhle film díval, skoro se mi chtělo spát. Velice rychle mě ale probral. Celé vyprávění má hlavu i patu, Guttenberg nepůsobí jako Mahoney, vypadá pořád sice jako spíš kluk, ale, možná i proto jeho postava je stále sympatická. Nejvíc se mi ale líbil příběh, který se scénářům skutečně povedl. Hrdinovi a jeho druhé přítelkyni jsem skutečně fandil a to už se mi dlouho nestalo. Jediné, co se mi trochu nelíbilo, byl takový nevýrazný vrah, který nevypadal na toho správného psychopata, ze kterého jde strach. Ale i přesto bych těch 90 % dal. ()

Warhorr

Naprostá bomba. Takhle si představuji dokonale natočený thriller. Nějaká Žena v okně se může jít zahrabat. Hlavní představitel je hozen do víru lživých událostí poté, co podá křivé svědectví, i když s dobrým úmyslem. Ne nadarmo se totiž vyplatí píchat šéfovu starou, která se stane svědkem zločinu ale na policii jít kvůli své nevěře, jenž by se provalila, nemůže. Tyto události nabírají na intenzitě a perfektně gradují až do chvíle, kdy začne být ústřední postava považována sama za podezřelou. Seržant Mahoney tak musí začít jednat na vlastní pěst. Do toho mu ani nepomůže a vše začne být komplikovanější, když si šéfova frnda začne hrát na poctivou manželku. ()

Chudobka

Dobrý film. Líbil se mi před lety a líbí se mi i teď. Policejní akademii jsem moc nesledovala, takže S. Guttenberga nevnímám jako komediálního herce. I. Huppert byla chladná, vypočítavá a nádherná. Hlavní hrdina roztomile naivní a E. McGovern roztomilá a sympatická. Takový pohodový thriller, i když to spojení nejde moc dohromady. ()

Lelíček

Musím uznat,že se mi film moc líbil.Celý film mi běhal mráz po zádech.Curtis Hanson-záruka a pečeť kvality.Nutno ovšem dodat,že ani Isabelle Huppert není k zahození. ()

Rockerman

Je neuvěřitelné, jak se změnila filmařina za dvacet pět let od vzniku tohoto snímku. Já jsem jej viděl letos poprvé a žasnul jsem kolik času tam na všechno mají. Také, jak se ti lidé bavili, to bylo až komické, přestože se jednalo o velmi dramatický a nervy drásající příběh. Teď se všechno točí v takovém fofru, že člověk někdy nestačí sledovat děj. Ale nic proti tomuto thrilleru. Film se mi moc líbil. Zápletka je výborná, dobře gradující a s dramatickým a očekávaným závěrem. ()

lemonova

Okno zo spálne je jeden z filmov, ktoré sa mi skrátka stále páčia, aj keď ich vidím s veľkým časovým odstupom. Výborne vymyslená záležitosť. ()

Mr.FreeZer

Vynikající thriller s dramatickou atmosférou, která končí až závěrečnými titulky. Podobné snímky si nechám líbit kdykoliv. ()

Joppo88

Hlavný hrdina je doslova - aj podľa jeho vlastných slov - romantický idiot :-) A taká je aj celá detektívka... Romantická zápletka je tu ďaleko pútavejšia ako tá kriminálna. Pre mňa príjemná jednorázovka s ozaj peknými ženskými :-)... ()

Razzor_82

"Tak to je to slavné okno do ložnice?" Výborně atmosférická krimi osmdesátek. Překvapí propracovanou zápletkou a gradujícím příběhem. Napětí odlehčeno humorem. Sympatické herecké obsazení. Neskutečně úchylný záporák a jeho patologické chování nahání hrůzu. 8/10 ()

BDMarty007

Krimi thriller, který je napínavý, a lehce mysteriózní. Má to takový příjemně old-schoolový feeling. Atmosféra je jednou z hlavních předností. Minusem je naopak občas poněkud strojené chování některých postav, například obou policistů a chvílemi poněkud za uši tahající dialogy. Celkově ale poměrně slušné, váhám mezi 3 a 4. ()

gemi

Smradlavé osmdesátky. A ne, nemyslím dámy požehnaného věku, ale ten ochotnický styl hraní, sexismus a naivitu (očekávanou u diváka). Hnus velebnosti. ()

Inozuka

Pamatuji, že jsem kdysi jako teenager viděl v kině, ale teď už mě to neuchvátilo. Taková tuctová americká krimoška s až kýčovitými motivy a hudbou podbarvenými lekačkami. Snad jen ta Isabelle Huppert neztratila nic z toho, co jsem na ní jako pubertální mladíček obdivoval... ()

Belmondicek

Příjemně civilní Steve Guttenberg v té době na vrcholu komediální popularity, zejména zásluhou Policejních akademií a Čísla 5 žije ve vynikajícím napínavém hitchcocovském thrilleru. Velká škoda, že mu ta kariéra nevyšla a skončil v propadlišti filmových dějin. Guttenberg zde podal velmi dobrý výkon. Francouzka Isabelle Huppert působí chladně a ta role jí sedí a Elizabeth McGovern je moc sympatická a člověk se o ní po celou dobu strachuje. Ten konec, i když ho už velmi dobře znám, pořád slušně umí pocuchat nervy. Původní barrandovský dabing ve skvostném podání Pavla Trávníčka, Ljuby Krbové či Evy Hudečkové opět nemá chybu. "Co jste proved se zapalováním... Párátko?...Papírek...Chytrý!" ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis