Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

viperblade

Opravdu velké překvapení. A to nemluvím o filmu, ale o hodnocení. Mně tento počin přišel tak nějak… ani nevím, jak to nazvat. Jistě, máme tu skvělé herecké výkony Tobeyho a Michaela, za což dávám podstatnou část mého hodnocení, ale fakt nevím. Celé je to tak… zvláštní. Jo, to je to slovo, zvláštní. Ale možná jsem jen neměl náladu, kdo ví. Každopádně dnes za tři. ()

castor

Stárnoucí profesor anglické literatury se během jednoho víkendu bude muset pořádně zapotit, aby vyřešil chaos svého vlastního života. Peripetií bude mít na svých bedrech hned několik, třešničkou na dortu je jeho druhý, léta očekávaný a stále nedokončený román, který se zasekl někde u strany 2613 a konec je v nedohlednu. Je moc příjemné sledovat hrdinovo životní vakuum, které se nějak samo nehodlá odrazit ode dna a samotný profesor sžíraný profesními i osobními přešlapy neví, kudy kam. Téma to určitě není objevné, i s rytmem vyprávění se tu dalo lépe nakládat, ale o to víc potěší, jak se s látkou vypořádal režisér Curtis Hanson a samotní herci. Absurdní humor nás tu provází na každém kroku, nicméně se nezapomíná ani na skutečné životní pravdy. Pestrou směsici výstředních postav vede s přehledem Michael Douglas, u kterého je příjemné pozorovat, že i přes všechnu komerci a bulvárem propraný život hrát nezapomněl. I ostatní jsou skvělí (Downey, Jr., Maguire, Holmes), a i přesto, že nenápadný snímek neosloví každého, své příznivce si rozhodně najde!! ()

2Pac

Vysoke hodnotenie, pre krasny film...Tak nejak si predstavujem zivot spisovatela. Douglas je neskutocne presvedcivym spisovatelom, Maguire uzasnym talentom, Downey podarenym vydavatelom a Katie nadhernou studentkou. Kombinacia tychto osob vytvara krasnu atmosferu vybornemu pribehu... ()

Xmilden

Skvělí chlapi nutně neznamenají skvělý film. Tyhle typy filmů nejsou pro mě. Herecky je vše samozřejmě v pořádku, ale nikdy mě nezajímalo co dělají spisovatelé než vydají svou další knihu. Jedinou vyjímku tvoří Francois Merlin. 50% ()

LiVentura

Roztomilá nevinná komedie o životě několika talentovaných spisovatelů. Panu Douglasovi roli věříte po celý čas, je to výborný herec. :-) ()

Fiftis

Wonder Boys dáva priestor presne vybraným hercom, ktorí sa mu odvďačujú viac než presvedčivými výkonmi. Pozoruhodnú kreáciu odvádza predovšetkým Michael Douglas v atypickej úlohe hanblivého intelektuála v nepretržitom marihuanovom opojení. Režisér Curtis Hanson sa rozumne spoľahol na kvality románovej predlohy i scenára a vsadil na vynikajúce herecké obsadenie, v ktorom dominuje vo svojej ďalšej životnej úlohe Michael Douglas ako večne "zhúlený" pedagóg. Snímka sa vyznačuje inteligentným, hocikedy trochu čiernym humorom a dôvtipným vŕšením aj riešením drobných zápletiek. Bežný komediálny film. Obsahuje vedľa skvelých hereckých výkonov, presne dávkovanú horkosť a iróniu. Kto chce, pochopí. Nejde ani tak o jednotlivé postavy, ich dialógy. V podtextu filme dýcha životný nepokoj. Milé, nie smiešne. ()

JohnnyD

Sympatický Douglas, toporný Maguire, rozkošná Holmes a tradičný Downey Jr. v klasickej do seba zahľadenej spisovateľskej reflexii, ktorá je až príliš postavená na nelogických (prečo hneď nevrátil tú bundu) a samoúčelných (scéna s knihou a autom) zvratoch. Inak fajn atmosféra daždivej zimy a skvelý Bob Dylan. ()

misterz

Rozporuplný pocit. Miestami sa dej zdal uponáhľaný a zmätočný, miestami sa zase vliekol ako týždeň pred výplatou. Ani nosná kostra príbehu moc nenadchla - také banálne pletky medzi profesorom záletníkom, nevernou manželkou, introvertným chalanom a homosexuálnym vydavateľom. Psa radšej nekomentujem. Nestalo sa tu nič, čo by si človek dokázal zapamätať na viac ako pol dňa. No herci sa snažili, to uznávam. Priemer. 60/100 ()

Snorlax

Ze scénáře se dal vyždímat mnohem zábavnější film. Ale tady je všechno tak jenom na půl plynu. Ve výsledku je z toho zdlouhavá nuda, kterou nedokážou rozptýlit ani zkušení herci. ()

Legas

Neskutečně skvělý filmový poklad. Film, který staví hlavně na scénáři a hereckých výkonech, je přehlídkou navenek ujetých (vnitřně však velice lidských) událostí. Skvělí chlapi pobaví, dojmou a možná i některé z vás poučí. A tak to má být. ()

Šakal

k tomuto snímku jsem se dostal naprostou náhodou, ale o to více jsem byl příjemně překvapen a tento snímek si okamžitě zamiloval! Michael Douglas v roli profesora, který kdysi dávno napsal vynikající knihu a teď ne a né dokončit druhou. Opustila ho manželka ( už zase), milenka má velké překvapení, šéfův pes byl kvůli němu zastřelen, nejlepší přítel je blázen, jeho editor je bisexuál..... no řekněte upřímně co víc si člověk může přát :o) Naprosto bravurně zrežírovaný film Curtisem Hansonem, parádní herecké výkony, počínaje M. Douglasem ( v roli profesora ), který si tuto roli opravdu náramně užívá, výborný je i R. Downey Jr. v roli bisexuál. editora, to samé se dá říct o T. Maquierovi a Katie Holmes mi přesně sedla ( k roli krásné studentky). Film mi neskutečně rychle utekl bez nejmenšího náznaku, že bych se alespoň na chviličku zanudil. Nezbývá, než si do budoucna přát více takovýchto záležitostí! ()

gilmore_girl

Plejada znamych tvari, mezi kterymi vynika predevsim Tobey Maguire. Ale nejak jsem nepochopila smysl celeho vypraveni, prislo mi to umele a nudne. ()

Anderton

V Black rain Michael Douglas hovorí, že "život je jeden z najťažších". Nedá sa nesúhlasiť, ale keď ho beriete s nadhľadom, môže byť zároveň aj veľká zábava. ()

predators

Ve mně tento film a především jeho příběh velkou stopu nezanechal. Zdálo se mi vše trochu lehkopádné a nemastné neslané. Jisté momenty se mi líbily(pes v kufru auta), ale na víc to nestačí...aspoň ne pro mě. Ale v tomto případě o něco více záleží na divákově stylu, proto mi nezbývá než doporučit...mnoho z vás se bude bavit.65% ()

Slartibarkfast

Spisovatel, který po triumfálním úspěchu nemůže dokončit svou druhou knihu a mnozí si myslí, že naprosto zamrzl a již nedokáže nic vyprodukovat. Jako profesor nadějných mladých spisovatelů však zažije opravdu zamotané dobrodružství s několika svými studenty a dávným přítelem, literárním agentem. Líbí se mi tento styl komedií, kdy se zdá vše tak zamotané a bezvýchodné. Scénář a zápletka sice nebyly nijak silné a ohromujicí, ale přesto jsem se několikrát velmi hlasitě zasmál a povětšinou jsem se dobře bavil. Možná na to má malinko vliv americká část, jelikož britské komedie se vyznačují lepší kvalitou v těchto žánrech, ale snad je to jen můj dojem. Herecké osazenstvo bylo příjemné a nikdo příliš nevybočoval ze své role, což je snad i škoda. Také mi trochu vadili geniální studenti, kteří nad vším hloubali přímo Platónsky, což mi velmi připomnělo Dawsonův svět (i díky Holmesové). Celkově tedy uspokojivých 75% ()

nascendi

Zvláštny film. Počas jeho sledovania som si pripadal ako ten slepý pitbul. Tiež mi chýbal nejaký receptor na to, aby ma zaujal. Iste, boli tam dobrí herci, aj nejaký dejový posun, niektorí oceňujú skvelú réžiu, čo ja nedokážem posúdiť, ale dialógy mi pripadali iba ako také prázdne tláchanie. Nenaštval som sa pri jeho sledovaní, ani som pri ňom nezaspal, ale o týždeň už nebudem vedieť, či som ho videl alebo nie. ()

Tomco

rezisersky aj herecky atraktivna smotanka pri tomto filme mi slubovala pathviezdickovy zazitok. ten sa zial nedostavil, ale aj tak musim povedat, ze sa nejedna o zly film. pribehova stranka je vsak trosku prazdnejsia, ako by sa patrilo pripravit pre partiu okolo michaela douglasa. skoda. ()