Vlas v polívce? NPK v pervitinu? Míšiny klíče v těžařském dole? Tenhle díl je především o „něčem, co tam nepatří“. Není na škodu zůstat pozorný, protože cejtim, že se blíží nějakej zvrat. Jinak Češi zase vtipný a Zuzana Stivínová s Eliškou Křenkovou tvoří celkem bezkonkurenčně ústřední sexy duo, na které se velmi dobře kouká. PS: Nenašla.(1.3.2017)

S01E03 - Třetí díl ze série "Pustina" z hlediska napětí stagnuje.. Herecké výkony (především Zuzany Stivínové) se naštěstí drží stále na obdivuhodně vysoké úrovni.. Příběh se ovšem plazí jako líný had.. V každém díle se pravděpodobně herci rozhodnou vrhnout stín podezření na jednu z postav, které nám v prvním díle představili.. Tuhle myšlenku si pravděpodobně vypůjčili z počátečních sérií výtečného seriálu "The Killing".. Rozhodně neumírám touhou vidět další díl, ale zvědavost mi nedá :-)(11.11.2016)

Budu upřímný, ale mírný pokles je znát. Předchozí dva díly si diváka získali, teď to říct nemohu. Stále vidím nadprůměr, dobře se to sleduje, ale děj se trošku odklonil od podstaty věci. Možná je to účel a nakonec se tento díl ukáže jako důležitější, ale kromě jedné podstatnější věci se nic neodehrálo. Tentokrát budu s hodnocením mírnější a snad se to dalšími díly dostane na tu správnou vlnu.(3.1.2017)

Zřejmě si HBO vyžádalo dodržení striktní genderové politiky, takže každá druhá postava v seriálu je buzerant. Největší podezření v mých očích se zmizením Míše vzbuzuje sexuální predátor Kája, a to nejen z toho důvodu, že Jarda Dušek je poslední osoba na planetě, kterou by kdokoli čekal v záporné roli, takže se tato varianta více než nabízí. Ani tento díl nepředstavoval v mých vysoce odborných očích nějaké velké terno, ale od předchozího dílu je přeci jen cítit zlepšení. Atmosféra nám trošičku zhoustla. Možná si tvůrci mohli odpustit scénku s dochucením polívčičky smetánkou cikánského knížete Honimíra. Zrovna se to tak sešlo, když jsem baštil tataráček. Lehce přestávám chápat, čím si tento seriál získal srdce tolika diváctva. Dle průměrného hodnocení ovšem další epizody slibují prudké zlepšení, takže se zkusím těšit.(9.5.2019)

Tento díl trochu ztratil dech. Na úkor hlavní dějové linky se rozjíždějí ty vedlejší a je otázkou, jak moc jsou v příběhu důležité. Sociální drama převážilo nad krimi složkou. Stav naší mládeže je podán krajně pesimisticky. U tohoto dílu jsem měl čas i trochu se nudit a přemýšlet okolo, až jsem si vzpomněl na drama jednoho klasika, o Hamletovi...bez Hamleta. O Míše se hodně hovoří, ale nikdo ji zatím neviděl.(18.11.2016)

• - Natáčelo se na Kladně, zámku Valeč, v dole Komořany. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Dům, který prohledává starostka s manželem, se objevil také ve filmu T.M.A. (2009). (MIK0cz)