Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

bobstock

Knižní předlohu označovanou jako bestseller jsem nečetl. Nevím jak se dá porovnat s filmem, ale vím, že předloha je opravdu chytlavá a tohle mě uchvátilo formou jakou byl příběh psychologického dramatu podán. Krásné prolínání minulého a současného, pozvolně, depresivní odhalování hnusné pravdy o člověku, který dokázal zničit několik životů bez špetky soudnosti. Ta neustále přilepená kamera na tváři Emily Blunt v roli ztracené a velmi zklamané ženy životem byla působivá. Ostatně všichni protagonisté zahráli citlivě své postavy. Na kino je to moc komorní, možná proto to tehdy prošlo bez větší odezvy, ale jako televizní román na večer je to parádní. Kdyby se něco podobného narodilo někdy i u nás bez pomoci HBO. 80% ()

Blazin

Knihu jsem nečetl, takže jsem ponětí o ději neměl. Samozřejmě"humbuk" ohledně filmu i knihy jsem postřehl, do jisté míry ho chápu a souhlasím s ním. Film rozhodně není ztrátou času, děj dobrý, šokovaný a nereálný konec, jak se všude píše, zase tak mimo realitu rozhodně není, viděl jsem již spoustu thrillerů :-). Jinak Emily Blunt je výborná. ()

Mimomisu

prvni pulka zbytecne roztekana, druha zase velmi pruhledna. I presto se na to dobre kouka a ma to spad a dobry herce, takze to nenudi, ale bohuzel...v tomhle tisicileti uz clovek potrebuje trochu silnejsi twisty (ne, ze bych to scenaristum zavidel). EDIT: Zmizela je sice lip vypadajici film, ale pribehove jeste vetsi ptakovina. Predloha muze byt super, ale v obou pripadech z toho vylezly prumerne filmy (kdyz budu hodnej). Takze ty predloze moc neverim vlastne... Detektivky tyhle pani moc nejdou no. ()

Marys

Zaujímavý thriller. Možno nevopchal pod kožu toľko zimomriavok, koľko mohol, no pomaly sa odvíjal od klbka a odhaľoval pravdu. Zaujímavá atmosféra. Nie úplne taká, ktorú človek vníma pri umeleckom festivalovom filme, zároveň ani čisto popcornová. Niečo medzi. Tak ako samotný film. ()

Oralfabet

Ano, ten film se podobal Zmizelé. A nebyl až tak dobrý jako Zmizelá. Už kvůli téhle skutečnosti ho zřejmě někteří předem odepíšou, což je ale trochu přehnané. Za mě prostě velice slušný, hodně depresivní a zároveň i dost dobře natočený thriller, co se s hlavní hrdinkou fakt nesere. Pointa celkem v pohodě, ale nejvíc se mi na tom líbily drobnosti jako kapka dopadající na Meganino čelo nebo socha tří tančících žen. 7/10 ()

Santino7

Trailer navnadil pomerne slušne, avšak vo výsledku to žiaľ bola tuctová podpriemerná zlátanina, akých sa každoročne po svete vyprodukuje mraky - akurát sa im nedostane toľkej pozornosti. Že je niečo zle som si začal uvedomovať už v úvodnej polhodine (ktorá skutočne absolútne nefungovala, nech už sa snažila o akýkoľvek presah), avšak stále som dúfal, že ide len o prechodné štádium a časom sa to zlomí. Že predsalen tvorcovia prídu s nejakým šokujúcim a prekvapivým zvratom a rozuzlením, ktorý poupraví celkový dojem z videného. Žiaľ, nestalo sa, záver je prvoplánový a recykluje tie isté motívy, aké boli na filmové plátno prenesené už nespočetne veľa krát. Zúfalý podpriemer, kedy dve hviezdičky zachraňuje a opodstatňuje jedine ak formálna stránka spracovania, ktorá bola pomerne znesiteľná. 40% ()

dehlie

Trochu ma prekvapujú pomerne nízke hodnotenia ai komentáre, že išlo o predvídateľný dej. Za mňa veľké prekvapenie s úžasnou Emily Blunt. ()

Milky.

Celkem dlouho jsem se dostával k tomu vůbec se na film podívat. Nakonec ani trochu nelituju. Jsou tam asi nějaké chybky, ale rád je odpustím. Napětí skoro do konce, dokonale hrající Emily Blunt..... Na pět to není, ale určitě nemůžu jít níž než ŠTYRY! Možná nebudu za čtvrt roku vědět která bije, ale bylo to super a jsem rád, že jsem to viděl. Bavilo mě to, jak to převracelo role lidí v sousedství. Kdo je vlastně normální a kdo je vlastně psycho? Kolikrát během filmu jsem si říkal "Ty vole to je snad nejnormálnější člověk co tam bydlí" načež za 20 minut jsem si říkal to samé o někom jiném. Skvěle natočené. ()

BlackHood odpad!

Čekal jsem mysteriózní thriller, dostal jsem spíš nudný pornofilm s nechytlavým příběhem. Emily hraje pitomou postavu, a navíc k tomu je blázen. 0% ()

Silviaxx

Už knižná predloha ma pomerne zaujala, ale keďže mi pomedzi iné nedočítané knihy nevyšiel na Dievča vo vlaku čas - veľmi ma potešilo filmové spracovanie. Ohlasy z môjho okolia na knihu ma samozrejme tiež navnadili. Počiatok stopáže bol značne (aspoň v mojich očiach) chaotický, miestami som sa strácala a chvíľku mi trvalo kým som pospájala dva a dva. Nevnímam to ako mínus, práveže vstup do deja bol vďaka tomu naozaj skvelý a odlišný od toho, čo je obvyklé. Čím ďalej film postupoval - tým viac na navnadil. Väčšina stopáže sa síce nachádza vo veľmi ponurom, nepríjemnom podtóne, ale to mi vôbec nevadí. Maximálne mi to umožnilo napojiť sa na postavu (Rachel) a postupne odkrývanie jej minulosti na mňa preto pôsobilo omnoho intenzívnejšie. Celý ten koncept, situácie, dej boli brilantné. Ponurosť vystriedalo riešenie vraždy, čím sa vyvýja aj samotná Rachel, ktorá nachádza menší zmysel existencie (vo väčšine, nie moment, vo všetkých prípadoch VEĽMI nešťastným spôsobom). Vyvrcholenie som vytušila možno minútu pred tým ako to došlo postavám, a o to lepší pocit to vo mne zanechalo. Herecké obsadenie aj prevedenie naozaj skvelé - Emily Blunt to dala obzvlášť výborne a uveriteľne, čo bolo pri tomto filme kľúčové. Ako pozerám som asi jedna z mála, ktorá srší nadšením - možno som sa konečne naučila film si zbytočne nevystavovať na piedestál ešte pred vzhliadnutím. Ohromná spkojnosť! ()

majec4

Pre mna slusne prekvapenie. Trochu sa to ponasalo na Gone Girl, ale az tak sa mi to nepacilo. Preco? Lebo niekedy po polke filmu som nejako logicky dosiel na to, ako to zhruba skonci. Trafil som sa v postave, aj ked tie ostatne suvislosti ma prekvapili. Inak sa mi pacilo to prepletenie zivotov zien. Aj samotna Emily ako spitacka bola presvedciva. Vo filme ma vsak trochu vyrusovalo caste odbiehanie do minulosti. Nebyt tychto par aspektov, s ktorymi som sa az tak nestotoznil, nehanbil by som sa ist do plneho poctu. ()

dee.n

Knihu jsem celkem rychle přelouskala, ale film byl jenom otravný a nevyvedeny pokus převést ji na plátno. Myslím, ze pro někoho kdo tu knihu ani nečetl, to muselo byt ještě vice únavné. Na zaklade traileru i mých očekávaní, jsem myslela, ze to bude mnohem, mnohem lepší. Nestalo se tak. Půlku filmu jsem vesměs cekala, kdy už skonči. ()

zdenur

Obsazení i atmosféra je na úrovni. Škoda přílišného přeskakování v ději. Rozuzlení bylo super, ale moc uspěchané. Pro mě solidní thriller, který jen tak nevyšumí. ()

Blueeyes

Dívka ve vlaku je poměrně napínavý, po delší dobu stopáže tajemný a chvílemi intenzivní snímek. Vlastně je hodně věrný knižní předloze. Ale až při sledování filmu jsem si uvědomila, to co mě mělo trknout už při čtení, žádná z těch ženských postav není fajn osoba. Ani trochu, každá je nějakým způsobem pošahaná, otravná, bezcharakterní nebo prostě mrcha. Těžko si některou oblíbit a to je asi můj hlavní problém s Dívkou ve vlaku. Další věc, která filmu škodí, je srovnání se Zmizelou. Tomu se nelze vyhnout, možná kdybych Dívku viděla jako první, bylo to hodnocení o trochu vyšší. Takto je to pro mne pouze lehce nadprůměrná, několikavrstevnatá, dobře myšlená, ale ne zcela naplněná podívaná s výbornou Emily Blunt. ()

Harpy

nič moc, čakala som viac, príbeh ma zo začiatku moc nezaujímal a od polky som už vedela ako to skončí, možno som na tento film nemala náladu, ale skutočne ma to nevtiahlo do deja, nezabavilo, neohúrilo, ani mi to neostane v hlave viac ako 5 min po dopozeraní ()

bozka10

Ja ti neviem,také slabucke,tahave,nudné a konec no,od mysteriozneho thrilleru hlavného prudu s takym potencialom som cakal viac. ()

petikacka

Již jsem to viděla dávno, ale tentokrát jsem se rozhodla, že to musím okomentovat. Díky naprosto šovinisticko-prasoidnímu komentáři verbala musím reagovat. Film je vlastně geniální v tom jak je natočen. Nikdo alkoholce nevěří a přesto se nakonec pravda ukáže. Tady si dovolím oponovat šovinistickému praseti VERBALOVI, který naprosto ze zásady nesnáší ženský element. A to mám vyzkoumané za tu dobu co tady jsem. Za mě 85% ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest