Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině. (Bioscop)

(více)

Diskuze

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

JAGODA

Dunkerk je spíš pro diváka z roku 2014, divák z roku 2017 film nepřijme tak dobře. Zvlášť když neví, do čeho jde. Proto jsou nutné predikce expertů.

na příspěvěk reagoval JAGODA, JAGODA

JAGODA

JAGODA (hodnocení, recenze)

A na tento film taky jdu, protože tyto tvůrce mám rád, ať si říká tady, kdo chce, co chce. :-)

JAGODA

JAGODA (hodnocení, recenze)

Je tady hodně filmů u kterých se s celkovým hodnocením absolutně neshodnu, např Dunkerk je přepálený až hanba, podle mého názoru. Šel jsem na něj kvůli panu režisérovi a ne kvůli zdejšímu hodnocení a byl jsem celkem zklamaný, čekal jsem víc.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

JAGODA

V 90. letech jistě věděl, jak divák přijme jeho filmy.

Predikce expertů nejsou zbytečné, dnešní divák je potřebuje. Dnešní divák si predikce dokonce žádá.

JAGODA

JAGODA (hodnocení, recenze)

Castrator

Jan Svěrák sám říká, že neví, jak dnešní divák přijme tento film, on ho dnešnímu divákovi nepřizpůsobil, to je film hlavně ze vzpomínek Zdeňka Svěráka a Ti, co četli knížku, ví do čeho jdou. Připadá mi, že ty tuto stránku moc řešíš. Stále ty tvoje predikce a tak, to je úplně zbytečné.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

JAGODA

Názor si udělá z hodnotících úplně každý, kdyby ne, nebylo by ani výsledné hodnocení.

Když je divák jiný, jak píšeš, tak jistě i filmaři to berou v potaz, že jo. No a možná to je jen taková fráze, že je divák jiný.

na příspěvěk reagoval JAGODA

JAGODA

JAGODA (hodnocení, recenze)

Castrator

Dnešní divák je úplně jiný než ten v 90. letech, kdyby dnes vyšla Obecná škola, taky to nebude mít tak výborné celkové hodnocení. Já si udělám svůj názor i kdyby hodnocení skončilo v modrém.

na příspěvěk reagoval Castrator

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

11x pětihvězda. Z 34 hodnocení. To asi tak dobré jako Obecná škola nebude. A až tomu začnou dávat odpady hejtři a lidé co hážou granáty, tak hodnocení možná spade z červené.

na příspěvěk reagoval JAGODA

Ondrus

Ondrus (hodnocení, recenze)

Dadel

Po pár Cinestar kinech v ČR je tento a příští týden předpremiéra s delegací.

O víkendu je myslím předpremiéra kromě Cinestaru i v Cinema City.

na příspěvěk reagoval JAGODA

JAGODA

JAGODA (hodnocení, recenze)

Dadel

Tento víkend 12-13 srpna je po celé síti kin CineStar předpremiéra filmu po celé České republice, tedy i v pražských CineStar kinech. :-)

Uživatel JAGODA smazal svůj příspěvek.

Ondrus

Ondrus (hodnocení, recenze)

Dnes by se mělo hodnocení snad otevřít. Probíhají předpremiérové promítání v Ostravě a Olomouci.

packa

packa (hodnocení, recenze)

DaViD´82

Bordel bude někde jinde - test jsem dal, ale strniště hodnotit nemůžu. Na rozdíl třeba od Temné věže, kterou mám odemknutou.

miz.

miz. (hodnocení, recenze)

To bych rád věděl, proč nemohu filmu přidělit hodnocení. 

Někdo může a jiní asi ne. :-(

Viděl jsem ho již v květnu. 

na příspěvěk reagoval DaViD´82

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Hawlloun hodnotí blitky Divadla JC pozitivně, pět hvězd hlavně, že by šlo o hejtra toho pána, o kterém  se někde psalo, lživě, že zneužil jiného pána, který je známý tím, že má rád drogy, není moc pravděpodobné. Mohl film vidět (ostatní promítané filmy ho nezajímaly, proto na ně nekoukal, tedy ani nehodnotil) a ohodnotil ho podle toho, jak se mu film líbil.

Aby se někteří neposrali, že jsou tu tací, co hodnotí jinak, než jak by si někteří přáli.

Castrator

Castrator (hodnocení, recenze)

Někdo dal Svěrákovi odpad, tak to film určitě neviděl. Někomu se nelíbil film, který se líbí 90 % uživatelů. Tak to film určitě neviděl. Vítejte na ČSFD! A na imdb a všech ostatních webech, kde se hodnotí.

Tyhle kecy vždy byly, vždy budou.

JAGODA

JAGODA (hodnocení, recenze)

Já vím, že film měl včera projekci na LFŠ, tak jej opravdu někdo odtud mohl vidět, o to se nehádám. Ale neřekl bych, že by jej viděli všichni, a máme tady pouze dva věrohodné komentáře. A také vím, že se toto bude dít i když by se hodnocení odemklo 17.8., ale pořád by to bylo férovější k tvůrcům filmu. Neříkám, že by se mělo hodnocení odemykat přímo v den jeho vstupu do distribuce, ale stále si myslím, že 11 dní před oficiálním vstupem do kin je pořád hodně, když zatím bylo jen jedna oficiální projekce na LFŠ, projekce ve Slavonicích nepočítám, jelikož ty tam byly uvedeny pro komparz, který si ve filmu zahrál. Já jsem se na tento film těšil více než dva roky, tak mě trochu mrzí, když si někdo dojde a dá tomu odpad, jenom kvůli tomu, že tyto tvůrce třeba nemusí.

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

JAGODA

prošel jsem to, a až na Hawlloun, martinu a JohnnyV tam hodnotili další filmy z LFŠ (takže to asi viděli), nebo vypadají důvěryhodně. Takže klid.

Související novinky

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka

03.10.2020

V dopoledních hodinách dnes přišla zpráva o úmrtí filmového, televizního a divadelního herce Martina Havelky. Zemřel v Brně ve věku 62 let. Informaci na svém twitterovém účtu zveřejnil režisér Jan… (více)

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky

10.03.2018

Předáváním výročních 25. Českých lvů provázela slovenská moderátorka Adéla Vinczeová. O hudební složku večera se postarala nominovaná muzikantka Vladivojna La Chia. Večer také narážel na současnou… (více)

Jan Tříska (1936 - 2017)

Jan Tříska (1936 - 2017)

25.09.2017

Po nešťastném pádu z Karlova mostu zemřel ve věku osmdesáti let herec Jan Tříska, celoživotní oblíbený představitel shakespearovských rolí. Jeho touha stát se tanečníkem vzala za své, když mladého… (více)

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z… (více)

Reklama

Reklama