Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině. (Bioscop)

Aleix

Celou dobu jsem měl pocit ,že jsem to už snad viděl. Dobrý nápad, prequel k Obecné škole. Svěráci ,už ale natočili lepší příběhy. Malej Eda byl dobrej ,Vetchý jako tatínek byl zvláštní. Tu samou postavu zahrál Svěrák starší v Obecné škole mnohem líbivěji.(možná proto ,že vlastně hrál svého tatínka) No český film roku to nebude. ()

boni

Jan Svěrák není špatný režisér, ale pokud se chopí i scénáře, tak se v plné nahotě ukáže to, že kvalitám svého otce se ani nepřibližuje. A to mu tady pomohl vcelku zdařilou předlohou. Ale jinak je Po strništi bos krásný film, který se odehrává v morálně čistší době, než je ta dnešní, a náramně jsem si ho užil, i když je to v podstatě o ničem a ta klasická poetičnost, která dokáže nahrazovat příběh, tak té tady moc není. Čili se prostě nemohu zbavit dojmu, že kdyby se toho ujal sám starší z rodinného klanu Svěráků, tak by to dopadlo o mnoho lépe... A určitě by to tady nemělo punc lehce „ostudné“ modré barvy. ()

Romanstekl

Viděli jsme v předpremiéře, ve filmu bylo naprosto všechno, během filmu jsem si připadal jako bych tam přímo byl, během filmu jsme zažil snad všechny možné pocity, tohle bude klenot českého filmu, díky za něj, rozhodně doporučuji jít do kina a podpořit tak český film a Svěráky především, takový film už dnes jen tak někdo natočit neumí a tohle je prostě film, který si zaslouží všechno, co si nadprůměrný film zaslouží.DÍKY! ()

DD

Chybi tomu dej, chybi tomu lehkost, dospele postavy jsou slusne wtf... Bohuzel je kariera Jana Sveraka v masivnim propadu a lepsi to uz asi nebude. ()

RAFT

Po strništi bos nový snímek režiséra Svěráka a musím říct že,se povedl sice to není dosti dokonalé a dobré jako Obecná škola je lepší kousek .Ale ,opravdu povedený i místami dojemný snímek který je natočený z pohledu 8 letého kluka .70% ()

ForGump

Když jsem před nějakým půl rokem, s vědomím srpnové premiéry, četl knihu, vyvstávala ve mně obava, že ten sled epizod bude obrovský problém dostat do nějakého funkčního scénáře, který by měl dramatický oblouk a hle, sedíte v kině a na plátně se Vám téměř doslova zhmotní ona kniha se všemi obavami, jaké jste měli, což se rovná vyloženému zklamání a prostým konstatováním - tenhle film se neměl nikdy natočit (třeba krátkometrážní seriál by byl lepší), neboť ve výsledku vypadá jako rozsypaný čaj. Emočně nefunkční film (emoce se někdy vyvolávají až příliš okatě), postavy nejsou dobře rozkreslené (některé se objevují z čista jasna) a nějak je jedno, co se s nimi stane, protože scénář nedopřeje divákovi jakékoli vcítění se do nich (největší škoda je to u příhod s Vlkem (znovu skvělý O. Kaiser), protože to by mělo potenciál, ale kdesi byl zašlapán), snímek je bezdějový s nahodilými příhodami a občasnou toporností dialogů, kde ani herci a děti (přičemž nutné říct, že ani jeden z dětských herců není přesvědčivý) nemají šanci s tím, cokoliv udělat (i když Svěrák st. si roli učitele zahrál skvěle). Pozitivním se zdá, že na druhou stranu některé ty epizodky, byť na sebe nenavazující, mají docela vtip a šmrnc (řezání stromečku nebo etudu s americkým benzinem), překvapí i naturalistické scény se psem či stahováním králíka z kůže a řemeslně si také není nač stěžovat, ale rok 2017, který měl být rokem silných filmů se stává festivalem povzdechů nad tím, jak si režiséři výborných filmů z let předešlých kazí reputaci. 50% ()

existimi

Drsná doba očima nevinného dítěte. Bál jsem se, že zfilmované povídky nebudou nic moc, ale nakonec jsem příjemně překvapen :) ()

playboy_05

Kult, jako z Obecne skoly, z toho asi nebude...nicmene je to prijemne, nostalgicke a moc hezky se na to diva...vazne hezky...obcas "jenom" tohle vsechno k dokonalosti staci ()

seeba10

Pro mne příjemný film s neuvěřitelně vtipným zrzkem v jedné z dětských rolí. Kdo ve filmu nic nenašel, nic v něm spíše nehledal. Vlastně celkem velká složitost rodinných vztahů v jinak pěkném dětství hlavní postavy byla rozhodně zajímavým tématem. ()

sunfreedom

Ok, taky jsem byl malý, taky mám vzpomínky. Nebylo to zrovna za války a nejsem Svěrák, takže fakt nečekám, že by to někoho zajímalo. Ale je Svěrákovou odpovědností poznat, že ty jeho útržky budou stejně nezajímavý jako ty moje. Některý scény, zejména ty mezi malýma klukama, byly fakt utrpení. Ondřeje Vetchého muselo fakt bolet, jak táhnul celý film a ještě musel snést jako manželku Voříškovou. Neskutečná nuda, nic, žádný příběh. Ještěže jsem byl na promítání zdarma, jinak bych snad poprvé chtěl regulérně vrátit vstupné. ()

hamir0

Nedrží to tak pohromadě jako Obecná škola, na kterou se vytrvale a možná trochu zbytečně snaží odkazovat, ale i tak je to fajn mozaika zážitků z válečného dětství . ()

groz122

Přiznejme si to. Honza Svěráků od Tmavomodrého světa nenatočil nic ucházejícího. Přesto je ale označován za možná nejlepšího českého současného režiséra a to jen kvůli vzpomínce na Obecnou školu a Kolju. Jeho tvorba byla dříve perfektní ale posledních 15 let to někde vázne. Prolomil Honza ledy ? No... ne. To ale neznamená, že film je špatný. Je to ucházející počin, který je od českých stíhačů to nejlepší co Svěrák natočil. Beru to jako, že se nám blízká na lepší časy. Film drží onen mladý protagonista, kvůli kterému překousnete i suchý humor Vetchého. Slušný film, ale Svěrák už několikrát ukázal, že umí udělat film lépe. 70% ()

chelsea63

Trochu jsem se toho bál. Z různých stran se řešilo Třískovo přehrávání, absence příběhu a poselství. Atd., atp, blablabla. No, žádné velké poselství to nemá, ale musí mít? Skvělá kamera, světlo, výborný střih, výprava (až prý na koberec na začátku). Moje obavy se nevyplnily a moc mě to bavilo. A Tříska nepřehrává, jen ve snové scéně a tam je to v porádku. ()

Neuge

Slepenec desítek malých námětů, příhod a příhodiček, jenž absencí spojitějšího děje vůbec nedrží pohromadě. Prostě to po většinu času nemá žádný směr, nedejbože cíl. Nepotěší ani podivné herectví Vetchého s Třískou. Jedna hvězda za velmi příjemný vizuál, druhá za Oldřicha Kaisera. ()

biergof

Pohlcující, úchvatná podívaná. Krásně zpracované vzpomínky a mini historky, které však dohromady nedávají žádný smysluplný příběh hodný celovečerního zpracování. Jan Svěrák svým talentem může natočit cokoliv, pak je však škoda, že natočil právě Po strništi bos. ()

Knor

Čekal jsem něco trochu jinýho, ale rozhodně nemůžu říct, že bych nějak zklamanej. Tenhle film je milá oddychovka s pohádkovou duší. I když se na první pohled zdá, že tu půjde o hlubší a vážnější příběh, tak ne. Nebo aspoň mě to tak přišlo. Je to spletenec příběhů a zážitků očima malého chlapce v dané době. Nic zvláštního, ale ve Svěrákovský poetice působí film strašně příjemně. A co je nejhezčí ?! Má to srdce a je to strašně znát :-) ()

ANTYCHRYST

Jako vždy když očekávám něco velkého..přijde většinou zklamání. Bohužel jeden z nejslabších filmů od svěráka. Jako děj před obecnou školou jsem to vůbec nebral. Narozdíl od obecene školy tady se milý a lidský upřímný příběh nějak minul účinkem..postavy postrádají přirozený humor. Děj je skoro o ničem. Není zde nic co by člověka vedlo k hlubšímu zamyšlení ani co by si člověk z této těžké doby vzal. 50% hlavní postavy takovej průměr žádné role tam není taková co by ten film táhla..Dětský představitelé taky žádná hitparáda. Pro mě jednoznačně zklamání. Je to milý film.... ale od svěráka očekávám prostě něco extra Super třídu... a toto je tuctovy příběh, který neurazi..ale ani obzvlášť nenadchne. ()

topi80

Když jsem poprvé viděl Obecnou školu, zanechala ve mně dojem, ale i spoustu věcí na zapamatování. Blatníky, učitele Hnízda, pískajícího fašistu, harmoniku, tramvajačku. Před reprízou Po strništi bos se snažím vzpomenout, co jsem minule viděl. A pamatuji si jen to, jak Kaiser napájel sudeťáky a že to celé bylo takové divné. ()

PaRi

Neurazí ani nenadchne. Pro mne zatím nejslabší Svěrákův film. Není důvod vidět jej podruhé či potřetí, jako si mohu dát třeba Obecnou školu. Dobrý film zřejmě dělají scény, kdy si je můžeme pouštět znovu a znovu a neomrzí nás. Navíc u Vetchýho mám vždy pocit, že vidím Vetchýho a ne postavu, kterou hraje. Svěrák mi začíná otravovat už i tou předvídatelností použití herců. ()

Zemřel herec Martin Havelka

Zemřel herec Martin Havelka