poster

Hai to gensó no Grimgar (TV seriál)

 • Japonsko

  灰と幻想のグリムガル

 • Japonsko

  Hai to gensō no Grimgar

 • USA

  Grimgar: Ashes and Illusions

 • USA

  Grimgar of Fantasy and Ash

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Japonsko, 2016, 12x24 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • SonGokussj
  *****

  First Impressions: Ano, můžete říci "toto už tu bylo milionkrát" (resp asi 5x), ale dýchá z toho něco jiného. Pokud bych měl hodnotit nádech, je to něco mezi SAO a MUSHI-SHI.... Divné? Ano. Bude to fungovat? doufám!, protože mě to neskutečně upoutalo. Musím také vyzdvihnout hudbu a poklidný styl vyprávění. Pustil jsem to a neodlepil od toho oči 20 minut. Něco mě na tom prostě uchvátilo. Nice one. Příběh: Pokud jste ještě neodtušili, hlavní hrdinové jsou ve hře a jde jim o krk. Jak se tam dostali? Jak ven? Co se bude dít? To nikdo neví. Silných 85%(10.1.2016)

 • Monoxid
  **

  Neskutečně nudná a předvídatelná záležitost. O to tu možná nejde, pomyslíte si. Vždyť to přece tak krásně rozvíjí vztahy mezi postavami a umožňuje nám to nahlédnout do jejich křehkých, ztrápených dušiček... Ne. Ne. Ne. Tenhle seriál nemá žádný smysl, není nic, co si z něj budu ještě za pár týdnů pamatovat. Nenechte se zmást. S ostatními anime s podobnou zápletkou to nemá nic společného. Toto je naprosto tuctové „slice of life“ a zasazení do RPG světa nemá žádnou pointu. Se svým pastelovým laděním a nijakou hudbou bych téměř nepoznala rozdíl, kdyby se to odehrávalo na střední škole. Nechápu, jak jsem to dokoukala. Bylo to pro mě neskutečně frustrující. Málem jsem vzteky převrátila stůl, když v jistém bodě jedna z postav vypotila: „Myslím, že pocity jsou důležité...“ (No a to tak nějak shrnuje myšlenkový přesah celého příběhu.)(20.10.2016)

 • Kicune
  *****

  Toto anime je bezesporu inspirované MMORPG hrami, ovšem SAO to není. Hrdinové si nejsou vědomí, že hrají hru, ale jednoduše žijí ve fantasy světě s RPG pravidly. Je to v podstatě mix fantasy a MMORPG. Odkud a proč hrdinové přišli, se bohužel nedozvíme, každopádně po vstupu do tohoto světa čtyři kluci a dvě holky se sdruží do skupiny a vyberou si povolání, vstoupí do gildy a začnou žít svoje nové životy. Příběh se nezaměřuje výhradně na RPG obsah, ovšem poskytuje tak akorát prostoru pro herní fanoušky se mlaskavě kochat jak hrdinové se učí a používají nové dovednosti, učí se bojové strategii, vydělávají sbíráním lupu a vylepšují si svojí výzbroj. Nesledují ale žádné lišty s procenty života nebo many, lup nosí v kapse, zbraně na zádech, vyčerpávají se a zraněni zatraceně bolí. Ovšem nejlepší, co příběh poskytuje a na co se v podstatě i zaměřuje, je prožívání každodenního života s hrdiny. A zde se skrývá jeho síla. Máme možnost sledovat interakci mezi skvěle napsanými charaktery (možná snad Moguzo je trochu do počtu), jak se vyrovnávají sami se sebou a se svým postavením ve skupině, s náhlými ztrátami nebo novými členy, se zabíjením nepřátel, o tom jak řeší každodenní rutinu atd. Skvělá hudba (již dlouho jsem neslyšela tak dobrý soundtrack) doprovází nejenom bitvy, ale i epizody z každodenního života či potrhuje výjimečné okamžiky, písně hrají i neobvykle uprostřed epizod (ne na konci, kde by obvykle člověk čekal titulky). Nádherná vodově připomínající kresba pozadí a dynamické bitvy dotahují celkový rámec. Z mé strany je jediným minusem přespříliš fan servisu, jenž pánové na druhou stranu určitě ocení. Chci pokračování!(1.5.2016)

 • CarnTheNunya
  ****

  Není to vůbec špatné, ale myslím, že to mohlo být lepší. Příběh není špatný. Jen ta kresba, no, animace a kresba postav není špatná, ale prostě ta krajina, ta mohla být lepší, celkově vypadá divně. Když se tu podívám na hodnocení ostatních uživatelů, tak každý z toho má jiné pocity, ale když je to tak dobře hodnocené, tak jsem čekal že to i bude geniální, ale nakonec jsem dostal slabší seriál, který není špatný. Nezlobil bych se, kdyby k tomu vyšla druhá série.(23.1.2019)

 • Jeoffrey
  *****

  Když se podíváte na tohle a pak na Phantasy Star Online 2 The Animation, pak možná pochopíte to o čem píšu u PSO2, protože přestože jsou obě anime z prostředí RPG her, je v nich kromě faktu, že jedno je sci-fi a druhé fantasy prostě propastný rozdíl, který jde už vidět v první episodě. Svět Grimgaru a vyprávění o něm totiž už od prvního dílu ukazuje něco nového co ještě nebylo ani v SAO, Log Horizontu ani v Overlordovi, má to určité napětí příjemné charaktery, ale to vše v některém z výše zmíněných bylo, ale přidává jeden důležitý aspekt navíc. Hlavní postavy jsou evidentně uvězněné ve hře, podle spousty odkazů je jasné, že jsou z našeho světa, ale oni si nic nepamatují! V každém předchozím anime z tohoto prostředí vždy charaktery věděli že jsou ve hře, znali herní návyky, věděli přesně co mají dělat. Tady jsou prostě víceméně bezradní. Takže zatím jsme vždy dostávali koncepty zaměřené na to, co lze dělat když víte že jste uvázli v RPG hře (snažit se utéct, přizpůsobit se, ovládnout svět), nyní ale máme něco co nám klade otázku: " Co byste dělali kdyby jste byly v RPG hře a nevěděli o tom?". Tohle zaujme a tohle je to originální a pro tohle mám docela slušný zájem sledovat to dál. Autoři nás chtěli stejně jako v PSO2 hned od začátku nalákat soubojem, ale tady nám neukázali jak "našláple" bude hlavní hrdina vypadat na konci. Ukázali nám partičku charakterů co si je dávají 2 goblini. Tohle mě ihned pobavilo a líbilo se. Když pak vysvětlí jak to s charaktery je, tak člověk naprosto přesně chápe, proč jim to vůbec nejde. Navíc tady máme partu puberťáků, takže i když jsou tam náznaky vilných pohledů a hloupých keců se sexuální tématikou a podtextem, člověk jim i tohle docela věří, protože ještě není tak starý, aby nevěděl, že hormony jsou prostě svinstvo, zkrátka nepůsobí to tak levně jako u jiných fantasy. Vůbec celé tohle anime působí na to, kde se to odehrává neskutečně uvěřitelně, charaktery nejsou nijak přehnané,mají své chyby, jako asi každý a působí spíš jako slaboši, ale upřímně, takový by asi byl skoro každý z dnešní doby, kdyby byl hozený do tohohle drsného světa. Hudba i animace je povedená, styl vyprávění jak už píše Goku je příjemný, což je opět na to kde se náš příběh odehrává dosti unikátní. U seriálu z takovéhoto prostředí bych pomalejší a poměrně poklidné tempo s důrazem na psychologii postav opravdu nečekal... No je pravda, že tohle klidné tempo a hrdinové, kteří mnohem víc než s nestvůrami bojují sami se sebou rozhodně nebudou každému vyhovovat. Já mám to štěstí, že k nim nepatřím a tak jsem si tohle opravdu unikátní dílo užil. 9/10(11.1.2016)

 • - V průběhu 11. epizody přijde postava Ranty o svoji přilbici. V závěrečné 12. epizodě však došlo k obrazové chybě a na krátký okamžik tak divák může spatřit tento charakter opět s kompletní výstrojí. (EMIA)