Bába z ledu

Po setkání s otužilcem Broňou (Pavel Nový) začíná ovdovělá Hana (Zuzana Kronerová) pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů (Marek Daniel, Václav Neužil), snach (Petra Špalková, Tatiana Vilhelmová) a vnoučat. Zatímco šedesátnice Hana prožívá love story, tradiční víkendové obědy v rodinné vile ztrácejí na idyličnosti a postupně vyplouvá na povrch, že každý z hrdinů má nějaké tajemství. Haniným nečekaným spojencem se stává vnuk Ivánek, který si zamiloval nejen svérázného Broňu, ale i jeho slepici Adélu a otužileckou komunitu na břehu Vltavy. Příběh rozkrývající nelehké vztahy mezi třemi generacemi přináší naději, že život lze vzít do vlastních rukou v jakémkoli věku. (Falcon)

Aljak

Preboha, to bola ale nehorázna nuda. A to podľa popisu znelo vcelku lákavo. Mám rád rodinné drámy, kde sa v návale zlosti a zlomových situácií odkrývajú skutočné povahy postáv. Dúfal som, že toto bude niečo na ten spôsob. Ale to bolo márne čakanie na to, kedy sa to konečne rozbehne a príde nejaký zásadný zlom alebo nebodaj pointa. Žiadna dráma, žiadna komédia, ani len kvalita v dialógoch alebo čokoľvek, čo by tento film potiahlo aspoň k priemeru. Takže napokon sa z toho vykľul jeden z tých preceňovaných filmov, ktoré mne osobne nedali dokopy vôbec nič. 1* akurát tak za herecké výkony, inak niet čo vyzdvihnúť. ()

rakovnik

To by nebyl Bohdan Sláma, aby jeho film neskončil přesně tak, jak si nepřeji, ale jak je to v podstatě reálné. Když už potká vdova, služka synů, konečně chlapa, nebo dva, a ti chlapi se zachovají jako chlapi, je to vlastně docela trpké. Ale takový život je a takový ho režisér SLáma rád ukazuje. Silný příběh o rodinných vztazích v dnešní nezdravé době. Charaktery byly tedy přehnaně vyostřené, stejně jako třeba scéna se slepicí na stole. Ale věřím, že to byl záměr. Potěšilo mě ovšem, že snad v každé situaci, stereotypu, závisloti, či posedlosti lze najít východisko, byť někdy je třeba pomoc. Hrozně rád jsem viděl Pavla Nového ve větší roli. ()

kaposlav

Film o ľadových medveďoch s celkom dobrým netuctovým dejom. Klasika, keď som pri hodnotení váhal medzi či 3*, alebo 4*. Vzhľadom na to, že som posledné filmy hodnotil 3* a tento je o čosi lepší, tak som sa priklonil ku 4*. ()

bourec

Film,kterej byl prošpikovanej všema lidskejma vlastnostma a činostma,který já dost nesnášim.Ale bavil.60%. ()

wampilenka

Postavy synů občas k neuvěření, zejména jejich neústupné pozice (lpění na polévkové míse, atd.) Tíseň z "uvěznení" ve starém domě plném vzpomínek naopak zřejmá a dolehájící k divákovi. FIlm se mi líbil a líbí se mi komentář uživatelky JitkaCardova. ()

zette

Vyborne rodinne drama se skvelou Kronerovou v hlavni roli. Zajimave vykreslene vztahy, civilni herecke vykony a velmi dobre napsane dialogy, predevsim party z otuzileckeho klubu. Trochu necekany konec taky potesil. Kdyby tvurci z filmu vypustili vsechny slepice, myslim, ze by film fungoval jeste lepe a ja bych uvazoval o plnem hodnoceni. U me jednoznacne nejlepsi Slamuv film. ()

WolfR

Štěstí nebo Venkovský učitel to není, ale Čtyři slunce to v pohodě strčí do kapse. Lidský příběh, skutečné emoce a celkově film, který má co říct. Jistá Slámova režie, perfektní vedení herců, ale hlavně bezchybný scénář, 4 hvězdy. ()

mortak

Dobrého materiálu na hodinu a zbytek je zbytečná výplň. Sláma sice skvěle rozehraje rodinné vztahy, ve kterých Broňa a jeho slepice sehrají roli katalyzátoru, ale pak je najednou víc fascinován důchodcovskou otužileckou partou,a zaplácává film zbytečnými scénami typu autobus. Pak se najednou vzpamatuje a rychle všechny linie ukončí v poslední čtvrthodině, a pro diváka je výsledek dost zkratkovitý. Chybí mi tu přece jen více z minulosti Haniny rodiny, protože takto oba synové nemají co hrát ('natož jejich manželky), a ve výsledku jsou to spíše karikatury než skuteční lidé. ()

sator

Obyčejně neobyčejné...a nebo naopak ? :-)ten klučina Dan Vízek je úžasný... Alena Mihulová hraje ve filmu matku postiženého Jirky, kterého opravdu hraje postižený Tadeáš Kalcovský.O setkání s ním řekla, že to byla krásná zkušenost, protože svět těchto lidí je čistý a pravdivý. ()

kocik1

Vychovat z dvou synů dva debily, to matce věru na sebevědomí nepřidá. Naštěstí se Hana nechala inspirovat Broňou a taky Márdim. Tradiční soutěž otužilců probíhala už několik dní, ve vodě zbyli blázni a díky nim a ní se z chladné vody vylouplo chladné drama, které mě tedy chladnou rozhodně nenechalo. 75% ()

dr.fish

Pro mne jediný stravitelný a tím pádem zatím i nejlepší film Bohdana Slámy. Zpočátku jsem se hrozil, že se budu muset celý film dívat na tu rozhádanou famílii u oběda. Naštěstí děj uhnul jinam, což bylo šťastné rozhodnutí. Od té chvíle, kdy jsme se dostali mezi otužilce už to nebyla taková beznaděj a snášel jsem to dobře. Závěr vysloveně nezávislý, z mého pohledu výborný. Rozhodně potřebný film, aby bylo vidět, že se něco takového dá i dnes natočit. Bez podbízení se divákovi, bez strkání loga produktů na celé plátno a povinné trapné "legrace", která "musí být", aby byl úspěch. 80% ()

otík

Filmy Bohdana Slámy moc nemusím, ale tentokrát musím říct, že se mi film líbil. Takový obyčejný příběh dvou starších lidí, které parádně zahráli Kronerová s Novým. Ale ani další postavy nejsou vůbec špatné, hlavně oba bratři, obzvláště postava Václav Neužila, stojí za pozornost a úvahu nad jejich životním příběhem. A i tolik propíraná scéna s nahými těly mi nevadila, prostě to k životu patří a tady je to tak ukázané. Hezký český film - a to není málo. ()

HonzaBez

Bába z ledu není jen o lidech, kteří jsou schopni plavat v ledové vodě, ale i o těch, co jsou nuceni žít v ledových vztazích. Vztahy v rodině Hany, kterou s grácií ztvárnila Zuzana Kronerová, se mi nelíbily už od první scény společného oběda. Vysloveně mě zde iritoval malý Ivánek hrající si na tabletu střílečky a říkal jsem si , co asi zač musí být jeho rodiče, když ho takto vychovali. Nevím, zda mi na to celý film dal jasnou odpověď. Možná nejvýstižněji to vyjádřila sama Hana, když o obou synech říká: "Jste sobci, neumíte být jiní, jste chudáci, je mi Vás líto". Mě bylo v závěru filmu líto spíše Hany, i když to rozhodnutí Broni v závěru bylo vlastně statečné... ()

octopuska

Hodně ze života, hodně k zamyšlení. Jediný film, který si zasloužil ocenění v té hrůze, která nám je poslední dobou předkládána, na Lvy jsem se raději nedívala, poněvadž je to spíš k pláči, než k smíchu. Sledovat úpadek naší tvorby je hodně smutný. Až na výjimky se na ni nedívám. Bába je jedna z nich. Výborný scénář a skvělé herecké výkony. A perfektní pohled do dnešního života lidí, rodin a vztahů, jejich návyků a zlozvyků. Pavlík Nový, mě i v té studené vodě hřál u srdce a se Zuzanou jsem dost soucítíla. Ta její famílija je fakt lahůdková. ()

Skuby47

Je velmi těžké tento film na jedno shlédnutí nějak charakterizovat. Je to taková špatně seskládaná mozaika vzájemně nefungujících dějových fragmentů. Ledová byla nejen voda, ale i chladná ponurá atmosféra a najít mezi nesympatickými postavami někoho s kým se ztotožníte, prostě nelze. Nejsem prudérní či puritánská, ale erotické scény starých lidí na mne působily trapně a uboze. Za jediný klad lze považovat herecký výkon Zuzany Kronerové. Pokud je toto naše největší želízko v ohni na oscarové nominace, tak to jsme opravdu klesli. ()

fantassia

Film mi přišel strašně plochý a nudný, nafilmované živoření bez života, v podstatě je to tragické než komediální jako nafilmovaná reality šou, přízemního ducha. Jestli to měla být komedie jako třeba Homolkovi, tak tady ale nebylo nic k smíchu.Romantické? Tak to ano, neuvěřitelná romantika dvou starců v posteli, to bylo spíš antikoncepční a nechutné. Drama?Tak to už vůbec ne, co tam bylo dramatické, upálení slepic? Pro mě tohle bylo zklamání, herci se snažili, ale to je všechno málo, je mi líto, jedna hvězda. ()

chelseaman22

Bába z ledu je o bábě, která ráda plave a užívá si sexu. Plavat už jí jde ztěžka a schopnost provozovat sex její tělo již dočista ztratilo. Do toho jí pořád narušují život její synové a bláznivá snacha, kteří v honbě za dobrým zdravotním stavem naší báby zachází tak daleko, až si bába postaví hlavu a najde si bezdomovce z Libně. 68 % ()

Česko vybralo svého letošního kandidáta na Oscara

10.03.2018

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

Filmoví fanoušci na filmovém festivalu v Cannes

03.03.2018

Program Kreativní Evropa letos v lednu už podruhé vyhlásil celoevropskou soutěž s názvem #euFilmContest, v níž si filmoví nadšenci mohou otestovat své znalosti současného evropského filmu. Deset… (více)

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST

Týden nejúspěšnějších filmů BEST FILM FEST