Deváté srdce

Režie:

Juraj Herz

Hudba:

Petr Hapka

Ondřej Pavelka, Anna Maľová, Julie Jurištová, Josef Kemr, Juraj Kukura, František Filipovský, Přemysl Kočí, Růžena Rudnická, Lubomír Černík, Josef Somr (více)

Potulný student Martin se přihlásí, že uzdraví princeznu Adrianu, která trpí podivnou nemocí. Netuší, že princezna je v moci mocného čaroděje Aldobrandiniho, který si připravuje omlazovací elixír z krve devíti lidských srdcí. Podaří sa Martinovi čaroděje porazit?

Film měl společný rozpočet, a také částečně dekorace, se snímkem "Panna a netvor". V ateliéru č. 6 na Barrandově vytvořil architekt Vladimír Labský multifunkční dekoraci, která byla po úpravách využita rovněž při natáčení filmů "Panna a netvor", "Tajemství Ocelového města" a "Kočičí princ". (oficiální text distributora)

tavvva

Velmi divná věc. Zvuk bijícího srdce mi od dětství nedělá dobře. Nudil jsem se a nevybudoval si vztah k postavám. Ty dvě hvězdy jsou možná ještě zbytečně moc. ()

Stejšn

Má to skvělou pověst, ale mně dalo námahu udržet u toho vůbec pozornost. Horor má vyvolávat pár svíček a houpající se kyvadlo... pro mě asi dost málo, i kdyby mi bylo pět. ()

ostravak30

Ani Panna a netvor ani Deváté srdce. Opět bych tak zcelas nesouhlasil se zařazením mezi pohádky, protože pokud do této kategorie nepatří prvně jmenovaný film, tento už vůbec ne. Leda byste chtěli děti potrestat mnoholetým traumatem. Deváté srdce je opět lehce hororový námět, který na svém konci už nic jiného než horor opravdu nepřipomíná. Šilhající baron Aldobrandini může zpočátku vzbuzovat úsměv, ale jeho úklady směšné nejsou. Naštěstí je zde Martin, který je študák a vše vyřeší. Tedy s notnou pomocí šaška. Ještě, že si v závěru princezna vybrala hraběte nebo by jedna z dívek splakala anebo by se Martin musel dát na mnohoženství. Mě ty temné pohádky nejsou moc sympatické, ale zatímco u Panny a netvora byla povedená především hudba, zde bych zase žehnal maskérům. ()

Pitryx

Já nevím, zkusil jsem to tedy podruhé a opět mi tam vadila ta mlha. Takové ty zamlžené záběry. Celkově to má něco do hororu, takže to jsem akceptoval. Ale je to dosti pomalé. Myslím, že těch čtyřicet procent je naprosto v pořádku. ()

majk_n

Na naše poměry hodně temná a odvážná pohádka (horor). Když jsem ji viděl poprvé, měl jsem z ní docela špatné sny ()

Předseda

Výborná strašidelná pohádka. Miluji Kukurovu smrtelnou metamorfózu vyvedenou jednoduchou prolínačkou. Na vánoce se asi moc hrát nebude. ()

Chrudoš

O dost slabší jako pohádka i jako horor než Panna a netvor, včetně hudební složky. Oproti většině dnešních pokusů ovšem stále vysoký nadstandard... ()

jendamaty

Škoda nevyužité příležitosti! Vynikající výtvarná stránka, výborná hudba, řada bezchybných hereckých výkonů (v čele s F. Filipovským, J. Kemrem, ale i O. Pavelka ve své první roli ještě uměl hrát, J. Kukura pro mě ovšem slabý, až směšný), nicméně hlavní (a velká) slabina tkví ve scénáři - přiznejme si to, děj není zrovna dvakrát sofistikovaný, dal by se shrnout do pěti rozvitějších vět a obzvláště první třetina je děsivě rozvleklá, až otravná. Příběhu chybí jakýkoli vývoj, zvrat nebo překvapení. Nevyslovený a nejasný zůstává například původ obyvatel podzemní říše a osud ostatních 8 srdcí po vysvobození. Celý osud postav v podzemí je dost zmatečný až nedomyšlený. Proto zbývá kochat se jen hutnou atmosférou, velkou devizou Herzových filmů. ()

Phex

Drsná "pohádka" sice o něco lehčí než Panna a netvor, ale vidět to v dětství mé noční můry by tenčí nebyly. Nějakým způsobem mi to připomělo komiksy od M. Mignoli, třeba takové Vánoce v podzemí. ()

m.xFuck

Svatá prdeli, taky jste si to pamatovali z dětství jako krutostrašideknou pohádku? Ale proč? Po letech jsem si to pustil znovu a dostal jsem hrdinu kterému jsem to ani trochu nevěřil, protivnou princeznu, nesympatickou lásku hlavního "hrdiny" a jinak everest nudy a hromádku pokroucené logiky. Nuda, nuda, nuda nic děsivého se nekonalo. Na svém znechucení jsem se vyjímečně shodl i s mou polovicí. Dám dvě hvězdy za pár dobrých nápadů a jednu za kouzlo, které na mě působilo, když jsem byl malý, nyní už nepůsobí... ()

Gig

Výtečná hudba pana Hapky. Jeden z nekrásnějších hudebních motivů, které napsal: Motiv lásky. Buch, buch. Buch, buch... Do toho zesiluje naděje.... Je to spíš horor než pohádka. Ale takový je Juraj Herz. ()

cici24

Jedna z velmi ponurých a temných pohádke jaké jsem viděl. Místy to hraničí s hororem, který Juraj Kukura podtrhuje svým vzeřením.Dnes už asi dětem to tolik nepřijde, jelikož je příšer a temných věcí všeude kolem nich, ale i pro mě je to vždy zážitek... ()

Mistle_

Kdybych předtím neviděla od Herze Pannu a Netvora, možná bych hodnotila kladněji. Nicméně i tak dosti působivé. ()