Po dosiahnutí veku trinásť rokov nastáva pre deti zásadný zlom, pretože sa začína bezstarostný život tínedžerov, ktorý mnohí ľudia nazývajú najkrajším obdobím života. Pre Maddie však znamenal vek 13 rokov úplne niečo iné. Prestala rozprávať a ohluchla. V dospelosti je pre takýchto ľudí veľmi ťažké nájsť zamestnanie, takže sa Maddie uchýlila na samotu a stala sa spisovateľkou. V blízkosti žijú jej priatelia John a Sarah, ktorí sa s ňou občas stretávajú. Po jednom obyčajnom stretnutí so Sarah sa však pred jej dverami objaví neočakávaný hosť. Neznámy muž s maskou na tvári a kušou v ruke sa snaží dostať do jej domu, pričom je jasné, že sa nejedná o žiadnu priateľskú návštevu. (Marceloo)

TedGeorge

Pan direktor má talent od pánaboha a v hororově pozitivních kruzích ho chválí snad každý. Oprávněně, protože atmosféra, lekačky, scénář a násilí – všechno je u něj pokaždé na jedničku. Dobrá, scénář je v tomto případě na dva mínus, protože genius loci ani neumožňuje nějaký nepředvídatelný mindfuck. ()

Nin

Pěkný hororový thriller... který by byl super, kdyby měl poloviční délku. Hush má vcelku krátký úvod a pak se hned vrhneme do akce. Dokonce stylová maska padoucha není dlouho nasazena a díky tomu máme o trochu větší vhled do toho, co je hlavní vrahoun zač. Ale jenom trošku. Je to prostě sadistický "lovec", který je solidním záporákem. Hra na kočku a na myš se spisovatelkou, která má tu nevýhodu, že je hluchá, je pěkně udělaná a občas i slušně děsivá. Bohužel jak už jsem naznačil v úvodu, v druhé polovině se začne film trochu táhnout a začnou se objevovat nic moc scény. Objeví se tu dokonce otravný "falešný konec" (po vystrašení diváka se ukáže, že to byla jen představa). Je to škoda, protože první půlce nemám v podstatě co vytknout a hlavní herečka, která film dokonce se svým manželem napsala, není vůbec špatná. Velmi solidní. (7/10) ()

Pilda17

Tak trošku nechápu, co na tom hororovým znalcům tady na CSFD vadí. Vyvražďovačka kterou svým způsobem mohu zařadit hodně vysoko. Hlavní postava hluchá, což je docela průser, když si na ní dělá zálusk maniak s maskou. S maskou samozřejmě s menším nadhledem, má jí prvních pár minut. A proč to tolika lidem sakra vadí? Ano maska měla své kouzlo ze začátku a scéna, kdy maník vraždí její kamarádku a ona si spokojeně trajdá v kuchyni neměla chybu! Za chvilku masku sundá a začne hlavní představení, hlavní postava dokáže odezírat ze rtů a kdyby maník nesundal masku nebylo by to pravé psycho. Nejsem fanoušek "home invasion" hororů, ale tento je zcela výjimečně na vysoké úrovni. Vše potřebné k mé spokojenosti splňuje. Výborná atmosféra, hudba, brutální scény, chvilkové ticho a napětí co se dá krájet. Je toho opravdu hodně, také najdu i zápory, ale těm se chci protentokrát vyhnout. Samým závěrem Flanagenovi tleskám, protože tohle se fakt povedlo a pokud jde jen o výplň nudy než vznikl Before I Wake, tak klobouk dolu, protože Hush je větší zážitek .. 8/10 = 85% ()

Cappuccino

Keď opomeniem nelogičnosť chovania postáv, hlavne tej kľúčovej, čo ale býva veľmi často kameňom úrazu pri hororoch, bol som s filmom veľmi spokojný. Nespomínam si na žiadne hluché miesto a muž v maske bol dosť creepy hajzlík. Možno len škoda, že s odhalením tváre sa prišlo moc skoro. Podobná alternatíva - The Strangers (2008). ()

S.Quentin QUALE

Povedený home invasion thriller, který svůj účel plní dostatečně, přičemž i když není ničím originálním, za poslední dobu si zas na tolik žánrovek nevzpomínám, takže je matrošem i uvítání hodným. Hlavní hrdinka je xichtem sympatická, Miku Flanaganu se daří plodit napětí, bohužel celý film je 50 odstínů černi, které místy přechází do černočerné tmy. Mě navíc vždy naserou handicapovaní klaďasové, protože nejen že je to laciné, ale já se vždy musím smát už na začátku, když si představím, jak asi bude vozíčkář utíkat před vrahem nebo hluchoněmej volat o pomoc. Ale jako jinak je to dobrá žánrkovka se svými klady i zápory, směle do toho. 69% ()

misterz

Flanagan opäť raz neprekročil svoj tieň. Vážne nechápem, prečo už tomuto žánru konečne nedá pokoj... Home invasion mám rád a aj napriek varovnej výstrahe v podobe slabého režiséra som si od tohto snímku veľa sľuboval. Žiaľ dočkal som sa len nudy a to aj napriek celkom zaujímavému nápadu v podobe hluchonemej obete. Aj útočník bol fajn, vyzeral tak správne šibnuto-šialene, že som mu to aj celkom zožral. Škoda, že sa tieto pozitíva nepretavili do zodpovedajúcej atmosféry, tá je tu totiž na bode mrazu. Nuž Flanagan a jeho typický problém - dobrý nápad, priemerný scenár a nulové vyžitie v podobe žiadnej atmosféry. Slabý priemer. 55/100 ()

pornogrind

Tak za mě je Hush velkým a nečekaným překvapením. Film si vystačí s pár herci a minimem dialogů. Myslím si, že herečka zvolená do role Maddie zahrála velice dobře. O roli killera se to až tak říct nedá. Navíc docela brzo odhodí svoji masku ( což je škoda ), ale zároveň mě to překvapilo. Hush povyšuje i to, že Maddie je hluchoněmá a o to to má všechno těžší. Nechtěl bych být v její kůži. K_revskej handicap. Po delší době je tak pro mě Hush jedním z těch lepších Home Invasion. Se skvělou kamerou a hudbou. Pár chybiček by se našlo, ale rozpitvávat to nebudu. Každopádně největší chybou snímku je nezodpovězená otázka. Proč ?????????? Slabší 4 hvězdy. ()

mzss1

|60%| HUSH - nízkorozpočtový, stopáží krátký, příběhem jednoduchý a celkově nenáročný počin a jak solidně zabavil. Samozřejmě, o nějakém zázraku se tu hovořit nedá, škoda, že se to nedalo nějakým způsobem vylepšit, obohatit scénář, přidat větší počet zabitých obětí, vsunout zapamatovatelnější scény a byl bych hodnotil o level lépe. Přesto to nemělo žádnou chybu, jako jednohubka to bylo zábavné. Námět byl slušný - hluchoněmá žena žijící osamělý život, který jí naruší maniak, co si ji vybral jako terč. Rko, krev a brutalita zde byla chvílemi využita docela dost. Třeba drcení ruky hlavní hrdinky, kdy byl slyšet velmi nepříjemný zvuk praskajících kostí. Hudba byla v pohodě. Takže škoda, dalo by se vylepšovat, potenciál nebyl zcela využit. Ale i tak dobrý. ()

kingik

Kvalitní reklama na ticho. Ano, jde skutečně o výběrové ticho, k němuž záruku, že divák bude příjemně našponovaný, poskytl hvězdný režisér Mike Flanagan. Chata v lese na samotě, osamělá a handicapovaná ženština a neznámý útočník, který vytrvale obléhá její sídlo. Tohle funguje spolehlivě, až tak moc, že vlastně se film neubrání tomu, že se postupně dostavuje obehrané a rutinní zpracovaní. Jistě, vždyť handicapovaná žena v ohrožení života, tady není zdaleka poprvé. O hluchoněmé Maddie víme, že je začínající spisovatelkou a své postižení má vlivem nemoci od puberty. O agresorovi nevíme zhola nic. K jejich vzájemné konfrontaci dojde po úvodním představení hlavní představitelky i interiéru chaty, za kterou z nedalekého okolí dochází milá kamarádka Sarah. Nepředpokládám, že se nepříliš známé Kate Siegel, bude hrnout jedna herecká nabídka za druhou, ale své postižení zahrála uvěřitelně. Maniak, ktrerého představoval John Gallagher, se jí určitě nevyrovnal. Dokonce jsem hned nepoznal, že se jedná o stejného maníka z nedávného Cloverfieldu, v němž hrál kladnou roli. Kate si sepsala scénář, proběhla zdatná felace režiséra, který kupodivu do společně realizovaného scénáře, nepřipsal žádnou velkou erotiku. Našel se příhodný lesík, navařila se černočerná tma, postavil se srub a hotovo. Jakmile to jen šlo, objevila se krvácející zranění hlavních protagonistů. Natočeno řemeslně zdatně, precizně, ovšem přece jen se určitá úskalí vyskutují. Když přes hodinu někdo obléhá slabě zabezpečený dům s asi padesátikilovou ženou uvnitř, do něhož se nedostane, je to přece jen na hraně věrohodnosti. V domě není veskrze žádná zbraň, až moc snadno útočník odpojí zdroj elektřiny, i další úkony v ději nejsou úplně košér, nicméně hluchota a němota dělá s filmem divy. Nejenže se méně mluví, jsou zde hodně dlouhé úseky, kdy nepadne ani slovo, zároveň je to natočeno tak, že i divák přijde o jeden ze svých pěti smyslů. No, zkuste se ve tmě hned zorientovat, když vám jde o život. A tohle se Flanaganovi podařilo hodně. Dokázal handicap hlavní hrdinky aplikovat na diváka. Vzniklo home invasion, z něhož se nikdo nepodělá, ovšem vymyslet v tomhle subžánru něco nového, to už snad ani nejde. Takže asi tak lze tento napínavý počin brát. 80% ()

Socrates

Nemám moc výtek. Zloduch v úvodu jasně deklaroval, že si chce hrát a nikam nespěchá, takže z jeho strany vše celkem v pořádku. Malinko to chvílemi drhlo jen u rukomluvky. ()

Frajer42 odpad!

Neskutečná píčovina, kterou museli kompletně natočit snad za 3 večery. Všechno špatně. Těžko pohledat více nesympatické postavy. Vrah byl vyloženě k smíchu, nudný děj byl k zblití a atmosféra zde žádná neexistovala. Kolosální propadák. Nechce se mi věřit, že se zde najde někdo, komu se tahle píčovina líbila. Po 20 minutách jsem to sledoval zrychleně. [5 %] ()

AppleCore

Neškodná krátká jednohubka, která vznikla zřejmě jenom z nudy samotnýho režiséra ve chvílích, kdy zrovna nenatáčel Before I Wake. ()

silentname

Musím priznať, že po tomto filme som asi ešte viac natešený dnes na večer, kedy konečne uvidím dlho očakávané Before I Wake. Hoci súhlasím s ricci.s, že ide viac o thriller, než o horor, Flanagan tu opätovne dokazuje podľa mňa svoj talent. Najmä vo formovaní postáv a nápaditej atmosféry. Plus je tu pár skutočne skvelých scénok, ktoré ma skutočne dostali na hranu. Najmä, keď sa Maddie len veľmi tesne stihne vyhnúť vystrelenému šípu z kuše. A plus je podľa mňa naša hrdinka veľmi sympatická a súčasne veľmi inteligentná a vie sa brániť a bojovať a snažiť sa vyťažiť zo situácie, ktorú sa snaží mať pod kontrolou. John Gallagher Jr. mi tu príde ako chlapík, ktorý moc často pozeral The Purge, až mu z toho preplo a rozhodol sa pozabíjať pár ľudí sám. Nemá dokopy žiadnu motiváciu ani nič, proste len rád zabíja a hotovo. Takže jeho postava podľa mňa až tak zaujímavou nie je, no boj medzi ním a Maddie podľa mňa je. Okrem toho som si počas sledovania uvedomil, že práve Flanagan je ohlásený, že bude režírovať filmovú verziu Kingovho príbehu Gerald's Game a myslím si, že je to absolútne skvelá voľba, nakoľko veľmi dobre vie aj ukázať myseľ hlavnej hrdinky a akým spôsobom k nej jej vlastné ja prehovára. A pre tých čo čítali knihu vedia, že to sa v tom príbehu odohráva neustále. Takže v tomto smere môžem povedať, že to podľa mňa zvládne dobre. Výbornou scénkou je aj podľa mňa záverečný odkaz, čo Maddie napíše na počítači, lebo to hovorí absolútne všetko. A dievča bojuje do posledného dychu. Film je miestami veľmi prekvapivý a má dobré momenty, ktoré podľa mňa stojí za to vidieť. Jeden z najlepších home invasion filmov, čo som videl za posledné roky. A jednoznačne stokrát lepšie ako bolo "The Purge." Za mňa dávam tomuto filmu jednoznačné áno. Ak máte radi home invasion, doporučujem si "Hush" pozrieť.Hodnotenie: A- ()

Yoshitsune

To že mám Flanagana rád, je všeobecně známo a nelze divit, co film to jiný styl a točit umí. Takže tenhle film sem nemohl vynechat, je tedy fakt že mohlo to mít lepší nasvícení, jelikož v některých scénách je hůře vidět, co zrovna postava dělá. Ale to je asi tak vše, co lze vyčíst, atmosféra byla parádní, ke konci to už byli fakt velký nervy. Násilí je tu sice méně, ale rozhodně je parádní, v jedné scéně krev stříkala jako fontána. Všechny postavy mi byli sympatické a tentokrát se to týká i zbabělého psychopata, když si sundaval masku, tak trochu mrazilo, kdo se vlastně pod maskou skrývá. A byť má vrah všechny body k dobru, hlavní hrdinka, mu během filmu dává slušně zabrat, ale on ji taky nešetří. Co se týče prostředí, tak jeden dům a čtyři stromy a to funguje, v jednoduchosti je prostě krása. A byť měla hrdinka asi tak tři šance, ho zabít, nejvíc na té střeše, tak sem neměl důvod ji něco vyčítat. Ono se to řekne zabij většího, silnějšího chlapa, když máš jenom jeden pokus. Takže bych chtěl vidět, jak se zachoval neohrožený antický hrdina, kterému nestačilo krásná fauna a flora, jak by se zachoval. Nicméně za mně plný počet a velká spokojenost. ()

korbitch22

Jakmile si vrah sundá masku, je konec a to teprve bohužel běží asi dvacátá minuta filmu. Další neoriginální a místy až moc hloupá vykosovačka, ve které ouchyla idiotsky chodí jako Pešek okolo, ale i když se na něj ta hluchá kočka kouká jako o život, nakonec nebouchne, ale chcípne. Nečekané a inovativní asi jako miliontý díl Ulice. Flanagan má v rukou možnosti jako hrom, ale neumí je využít. Pořád ale točí malinko líp než čurák Ti West . Oculus nuda, Hush hloupost, tak snad už to s tim Before I Wake vyjde ty ptáku. 49%. ()

Chrustyn

Souboj hluchoněmé dívky s brutálním zabijákem, který si svou převahu náležitě vychutnává a se svou obětí rozehrává hru na kočku a myš. Nijak výrazné, ale bez větších chyb. Více napětí a profesionálnější režie a mohlo to být o stupeň výš. ()

Pítrs85

Děsně pozérskej "horor", ale všem žroutům ajfounů a mekbuků se to líbit bude, prostě soudobej shit, co se jich za rok vyloupne neurékom. Navíc, chjó, když už točím home invasion, tak se snažím, aby byl ten hlavní záporák prostě charismatická svině, a ne takovejhle fuckface, co sice složí stokilový hovado, ale jedna hubená žába mu zatápí tak, že nevím, kdo je v týhle hře na kočku a na myš kočka a kdo myš... Flanagan se pomalu ale jistě začíná dostávat na úroveň Eliho Rotha- a to je teprv horor! ()

JASON_X

Čas je jak známo pojem relativní, a tak se i hoďka dvacet může subjektivně protáhnout třeba na dvě. Stačí k tomu jen a pouze tragický nedostatek scénáristovy invence. Že téma i struktura příběhu jsou x-krát omleté by mi vůbec nevadilo, ale vadí mi, když mě film nudí zoufalou nenápaditostí, většina scén filmu je totiž strašlivě pitomá. Vrcholem jsou proslovy pana Zloducha (mch. hodně směšná figurka), nebo rádoby psychologizující momenty hluchoněmé samomluvy. Výsledek je o to smutnější, že po filmařské stránce je to práce poměrně kvalitní (kamera), i hlavní herečka docela ujde. Mike Flanagan je možná slušný režisér, ale mizerný scénárista. Po Absentii a Oculu veliké zklamání. ()

Morholt

Tohle si asi Flanagan natočil jen proto, aby se nenudil, ale i když je to ničím výjímečný kříženec slasheru a home invasion, mě to celkem bavilo. Asi to bylo především díky hlavní hrdince, která mi byla sympatická. Jako bonus bych přidal i sluchové a hlasové postižení, což bylo celkem rozumně využito a hlavně se díky němu film vyhnul zbytečnému ječení. Na druhé straně vrah byl rozumu mdlého a kdyby to nebyl naprostý idiot, tak mohl svojí potenciální oběť odkrouhnout hned několikrát, aniž by se tím narušil námět, že zabiják si se svým cílem rád hraje. Nehledě na to že bych uvítal alespoň náznak vysvětlení, jakou má vrah motivaci. No ale nakonec i to se dalo s přivřenýma očima akceptovat. Nic zapamatovatelného, ale jako žánrová jednohubka zcela vyhovující. 60% ()